Native Tube-Tech CL 1B
#1
Objavljeno 01 oktober 2009 - 11:06
V oktobru pa se ga da dobit tudi ceneje.
http://www.softube.com/tubetech_cl1b/
Meni je to eden najboljsih pluginov na trgu in imet ga moznost brez poco karte... zakaj pa ne : )
Lp,
b.
#2
Objavljeno 02 oktober 2009 - 07:40
A ga že uporabljaš? A lahko postneš kak audio primer - recimo bas, vokal, kakšno subgrupo - na čem je pač najbolj uporaben - recimo v primerjavi z UAD LA-3A...
Prispevek uredil/a: satoration, 02 oktober 2009 - 07:40 .
#4
Objavljeno 02 oktober 2009 - 11:30
Bova sprobala enkrat ob priliki : )
Lp,
b.
#7
Objavljeno 02 oktober 2009 - 07:54
Test vokala, spuščen čez iste nastavitve na plug-inu in na hardware-u.
Gain: +10dB
Ratio: 5:1
Treshold: -10dB
attack/release: Fixed
CL1B_Hardware.mp3 1,27MB
258 Število prenosov
CL1B_Plug_In.mp3 1,27MB
218 Število prenosovLP
#11
Objavljeno 03 oktober 2009 - 12:33
Lp,
b.
#13
Objavljeno 03 oktober 2009 - 04:24
Kar sem skusal rect je, da v primeru razlicne glasnosti izhoda iz D/A konverterja (dosti konverterjev ima moznost nastimat jakost izhoda oz, kaksen bo headroom) se bo hardwareski CL1B odzival drugace pri enakih nastavitvah.
Pri pluginu pa ta korak odpade, ker ga nikamor ne peljes.
Ma, nima veze : )
Lp,
b.
#15
Objavljeno 03 oktober 2009 - 06:50
Ce zmanjsas nivo v sequencerju predno zadane plug-in (post fade insert, gainer, etc...) in nastimas pac nek nivo (recimo da je -3dBFS) bo ta nivo (-3dBFS) zadel input od plugina.
Cim ti -3dBFS signal posljes ven is sequencerja v analogen svet (s pomocjo D/A konverterja) se bo teh -3dBFS pretvorilo v voltazo, ki bo odvisna od nastavitve D/A konverterja.
-3dBFS pri hi-gain(low headroom) nastavitvi bo npr. drugacna voltaza kot pri naprimer lo-gain(hi headroom) nastavitvi (na D/A komponenti).
Torej - ce nastimas na hardware-u gumbe na doloceno vrednost in isto naredis na pluginu in zvok ni identicen... to se ne pomeni da plugin dela drugace (ali narobe, ali slabse ali boljse) kot hardware.
Lp,
b.
#17
Objavljeno 04 oktober 2009 - 08:53
Na spodnji tabeli je referenčna primerjava ampak tukaj ne govori o tem.
Npr. Lynx Aurora konkretno ima model pri katerem se dajo štelat konverterji Aurora 16-VT.
#21
Objavljeno 04 oktober 2009 - 11:14
0dBFS je ponavadi vsaj +16dBu ali se veliko vec. Dobre masine imajo lahko
tudi +24dBu za 0dBFS.
Ce je nek input optimiziran za +4dBu reference level bo v primeru izhoda iz neke masine, ki je +4dBu, na vhod druge masine (ki je optimiziran za +4dBu) na VU metru kazalo tocno 0 in to je to.
Ker pa je glavna lepota analognega ravno headroom in zasicenje, etc... pa ponavadi v analognem peljemo masine krepko cez 0VU.
Jaz si +4dBu predstavlljam kot priporocena hitrost na avtocesti. Vozis lahko 130 brez prekrska, ampak priporocena je 110, ceprav vsi vemo da se da peljat tudi 220 in vec : )
Se pravi 110kmh = kao 0VU
130kmh = +6VU
220kmh = +18VU
Vec kot 220kmh je pa (recimo) ze distorzija = karambol!
: )
Kar sem hotel rect je, da bi za cist tocno 1 na 1 primerjavo hardware / plugin morali vedet kake signale so imeli proizvajalci, ko so modelirali plugin (to pa ne vemo).
Lp,
b.
#22
Objavljeno 04 oktober 2009 - 11:34
Mislim pa da se proizvajalci plug-inov ne ukvarjajo s tem, kot se ukvarjamo tlele (D/A, decibeli, itd...), ker tega nisem zasledil nikjer da bi kdo to sploh omenjal.
Da še enkrat povem, kako je bil ta "mixdown" z enim in drugim CL1B narejen...
Plug-in je bil insertiran na kanal v nuendu ter poslan na out na DM2000 in sneman nazaj STEREO prek S/PDIF-a v Nuendo.
Hardware je bil insertiran na mizi (OMNI 1 out, AD 1 in), z enakimi nastavitvami kot plug-in in posnet nazaj prek S/PDIF-a v Nuendo.
Tko da ... nimam prakse delat "audio mixdown" interno, ker uporabljam outboard.
Čist tolk ... mogoče komu pomaga, da se od zdaj naprej vozmo 140 po avtocesti
LP
#29
Objavljeno 28 januar 2010 - 05:59
#30
Objavljeno 28 januar 2010 - 06:22
odlična naložba če mene vprašaš. tale stvarca dela pa res nomišno, sploh na kickih.
Dodaj odgovor
1 uporabnikov bere to temo
0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov












