Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

IGS Audio V8 Compressor

3 odgovorov v tej temi

#1 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 27 april 2011 - 02:39

Nekaj za prave dedce, ljubitelje pravega HW-ja:)

The compressor is built solely of discrete components. The three stepped circuit is balanced by three transformers each for both channels. Lundahl on input and mid step. Carnhill on output. The element responsible for the compression is the bridge composed of 4 pulse diodes matched by hand, according to carefully developed procedures. The device is constructed as a dual mono unit with channel link possible. All manipulators stepped, allowing for perfect peatability. The V8 compressor is also equipped with a HPF Sidechain. This feature allows you to cut the lowest frequency region from compression. An additional switch on the front (+10THR) allows for increasing the compressor's threshold by an extra 10dB. This feature is useful when compressing very low signal or for very strong compression. The typical application for IGS V8 is a bus compression. However, due to its nature and the incredible range of tone and color settings, use of the V8 compressor is unlimited.

It is this compressor that I would want to have on a desert island smile.gif

Specification:

- Dual mono unit
- Link switch
- XLR transformer balanced input and output
- 4 Lundahls and 2 Carnhills inside
- Hard-wire Bypass switch
- 25dB of gain reduction
- Crosstalk: -106dB
- Frequency response: - 0.1dB: 20Hz-20KHz
- 12 pole stepped manipulators
- Internal power supply
- 230V/110V Power option
- Power Consumption: 24 Watts
- Dimensions: 19" 2U, 230mm deep
- Shipping weight: 8 kilos

Cena: samo 1860€
Več info na: http://www.igsaudio....hp?lang=english

Pripete sličice

• V8_A.jpg

Nenad Patkovic

#2 Dan Tomsick

Dan Tomsick

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 3 prispevkov
  • Interests:vse od glasbenih inštrumentov, studijske opreme do končnega izdelka. Ukvarjam pa se tudi z prodajo studijske opreme (13db Audio Store - kmalu online shop). Detajle o meni pa najdete na http://www.myspace.com/danchisoundstudio

Objavljeno 28 julij 2011 - 09:20

Pred 4-imi leti sem najdel tega proizvajalca in nabavil Igs Audio 1176 limiter/compressor. Lahko rečem, da sem navdušen nad njegovim izdelkom in ga sam uporabljam konstantno za vokale, bass, kick, snare,... Brez te enote si danes ne predstavljam snemanja. Probal sem tudi primerjavo z Universal audio 1176LN in moram reči, da Igs Audio 1176 bolj vleče na vintage 1176, kar me je še bolj prepričalo v to da sem se odločil sodelovati z Igs Audio podjetjem , tako da imam sedaj distribucijo in prodajo za Slovenijo. Če koga zanima ta oprema naj me kontaktera na 031 351 083. Test IgsAudio 1176 limiterja pa je tudi možen. Sem iz Ljubljane.

QUOTE (NLP @ 27. Apr 2011 15:39:06) <{POST_SNAPBACK}>
Nekaj za prave dedce, ljubitelje pravega HW-ja:)

The compressor is built solely of discrete components. The three stepped circuit is balanced by three transformers each for both channels. Lundahl on input and mid step. Carnhill on output. The element responsible for the compression is the bridge composed of 4 pulse diodes matched by hand, according to carefully developed procedures. The device is constructed as a dual mono unit with channel link possible. All manipulators stepped, allowing for perfect peatability. The V8 compressor is also equipped with a HPF Sidechain. This feature allows you to cut the lowest frequency region from compression. An additional switch on the front (+10THR) allows for increasing the compressor's threshold by an extra 10dB. This feature is useful when compressing very low signal or for very strong compression. The typical application for IGS V8 is a bus compression. However, due to its nature and the incredible range of tone and color settings, use of the V8 compressor is unlimited.

It is this compressor that I would want to have on a desert island smile.gif

Specification:

- Dual mono unit
- Link switch
- XLR transformer balanced input and output
- 4 Lundahls and 2 Carnhills inside
- Hard-wire Bypass switch
- 25dB of gain reduction
- Crosstalk: -106dB
- Frequency response: - 0.1dB: 20Hz-20KHz
- 12 pole stepped manipulators
- Internal power supply
- 230V/110V Power option
- Power Consumption: 24 Watts
- Dimensions: 19" 2U, 230mm deep
- Shipping weight: 8 kilos

Cena: samo 1860€
Več info na: http://www.igsaudio....hp?lang=english

#3 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 28 julij 2011 - 10:38

thumbsup.gif
... Fabrika13 nima več IGS-jev "preko"?
Nenad Patkovic

#4 Dan Tomsick

Dan Tomsick

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 3 prispevkov
  • Interests:vse od glasbenih inštrumentov, studijske opreme do končnega izdelka. Ukvarjam pa se tudi z prodajo studijske opreme (13db Audio Store - kmalu online shop). Detajle o meni pa najdete na http://www.myspace.com/danchisoundstudio

Objavljeno 30 julij 2011 - 09:48

QUOTE (NLP @ 28. Jul 2011 23:38:47) <{POST_SNAPBACK}>
thumbsup.gif
... Fabrika13 nima več IGS-jev "preko"?

ne bi vedel, da so ga kdaj sploh imeli. Lahko pa samo še to dodam, da če je kdo skeptičen glede te opreme naj pač potroši ogromno več denarja za napravo s katero bo dosegel svoj cilj smile.gif. Osebno, če bi kupil Universal Audio 1176LN in kasneje testeral Igs 1176 bi se violent085.gif Zakaj? Ker Igs 1176 dela točno to in tako kot se šika in še za manj denarja. Za tistih izgubljenih 500€ razlike bi si raje še umislil še kak zanimiv mic (Shure 7B ali pa dobro in poceni repliko U47 npr.: Kel Audio HM7U za 400$) ali pa soliden rabljen preamp.

BTW - Če si uporabnik opreme ni vse v ceni in imenu ampak je važno da dosežeš željeni cijl.

cheers!

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov