Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Multitrack snemalnik

1 odgovori v to temo

#1 Peace-ninđa

Peace-ninđa

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 69 prispevkov

Objavljeno 05 oktober 2014 - 05:09

Pozdrav forumašem!

Kupujem multitrack enoto za projektno snemanje doma. Do sedaj sem imel zvočno kartico Fast track pro, vendar pa se zaradi boljšega workflowa vedno bolj nagibam k samostojnemu snemalniku. Želel bi si tudi večje število mikrofonskih vhodov in pa preprostejši vmesnik - bolj mi leži obračanje gumbov kot klikanje z miško, pa še računalinka mi ni potrebno vklapljat in nadgrajevat zato, da bi na hitro posnel par idej. Prednost se mi zdi tudi to, da vsa orodja dobiš na kupu in potem delaš s tem kar imaš, ni problema z nadgrajevanjem računalnika, crashi, itd. Proizvajalci te multitrackerje oglašujejo kot enote na katerih lahko brez problema opraviš cel proces, od snemanja do mixanja in masteringa. Seveda se zavedam, da najkvalitetnejših studijskih posnetkov na ta način ne bom dobil, vendar pa mi to ni bistveno, saj so temu namenjeni profesionalni studii s tehniki ki stvar bolj obvladajo. Sam bi se rad ukvarjal predvsem z igranjem in zato želim napravo, ki bi mi omogočila kar najenostavnejši proces snemanja boljših demotov. Upam, da razmišljam v pravo smer, drugače me prosim popravite :)

Ogledana imam Zoom R24 in Tascam DP-24, oba z 8 vhodi za mikrofone/line.

Zoom R24

+ dopade se mi cena

+ enota je bolj prenosna

+ lahko je tudi interface in daw kontroler

- phantom na samo 6 kanalih + po forumih pišejo, da ta slabo funkcionira

- zaradi prenosnosti je filing bolj "digitalen" kot pri tascamu, saj je več preklaplanja in operiranja s številkami na zaslončku

- ne rabim ritem mašine

Tascam DP-24

+ phantom na vseh kanalih

+ vsak track ima svoj fader

+ gumbi za eq

+ barvni zaslon

- cena

- cd burner, ki ga ne rabim

Glede preampov in converrterjev se mi ne sanja kateri je boljši, vendar pa imata oba pozitivne reviewe in seveda kritike. Obstaja še tretja ali četrta možnost za moje potrebe?

Ima kdo izkušnje z multitrackerji? Zanima me predvsem če gre za zadevo, ki jo plačaš in funkcionira iz škatle, ali gre tudi tukaj za kake skrite probleme, ki jih potem rešuješ v času, ko bi lahko že snemal. Naj denar vseeno raje vložim v interface z več vhodi in boljšimi preampi?

Hvala za morebitne odgovore in predloge!

#2 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov
  • Interests:bobni, audio produkcija (akustika)

Objavljeno 05 oktober 2014 - 08:29

Zdravo, tascama ne poznam, je pa najbrž vredu mašina.

Zooma r24 pa poznam zelo dobro, mašinca dela odlično, malo slabše kot interfejs z računalnikom, samostojno pa brez problemov po zadnjem updejtu.

Preampi niso briliantni, ampak za ta denar jih ne moreš pročakovati, ne poznam pa tascamovih. Kar se tiče pa eq in efektov sem pa zelo zadovoljen, vse dela tudi za kak preprost live. Lahko povežeš tudi 2 mašince skupaj in imaš 16 vhodov. res je da ima samo 6 fantom, samo sej najbrž za manjše stvari jih več ne boš rabil. fantomčkom lahko štelaš tudi V 24 ali pa 48. Reverbe ima za moje pojme fenomenalne, in se jih da še EQ-jat. ima še cca 150 efektov.

Ritem mašinca ni slaba za tiste, ki ustvarjajo ideje in musko, delaš lahko z loopi in originalnimi bobni, zraven imaš profesionalne loope od petra erskina - zelo hud bobnar.

lahko narediš master dowmnix. res pa ni to za hudo produkcijo v smislu zvoka, čeprav z zoomom sem naredil cca 3-4 projekte, en jazz koncert je izpadel fenomenalno tudi zvokovno, v priponki mp3

Lp, Aleš

Pripete datoteke

''the great gretsch sound''

AKA - glasbena dejavnost, Aleš Kajtna s.p.

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov