Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Katero firewire zvočno kartico za home studio do 500EUR?

68 odgovorov v tej temi

#1 Muzikant88

Muzikant88

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 40 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2012 - 11:44

Pozdravljeni! wave.gif

nadgrajujem svoj home studio in kupujem zvočno (trenutno imam Focusrite Saffire pro 14), s katero se bo med drugim snemalo tudi bobne. Torej skoraj nujno potrebujem 8 preampov in po možnosti za nadaljne razširitve še dodaten ADAT priklop (ni nujen, je pa priporočljiv). Pregledal sem res dosti reviewov raznih kartic in daleč najbolj mi je v oči padla tale Focusrite Saffire pro 40, ki jo folk res hvali. Trenutno si lastim nižji rang iste serije in sem z njo zadovoljen.

http://www.bhphotovi...ire_PRO_40.html

Gledal sem tudi M-Audio, Presonus in nekaj manj znanih firm, ampak me nič ni prepričalo. RME pa mi je predrag. Razmišljal sem tudi o kakem Digidesign Digi 002 racku, ampak ga trenutno pri nas ni na prodaj (če bi potreboval, bi že dokupil dodatne preampe).

Torej. Če pozna kdo kaj v tem rangu kar je vredno nakupa in misli, da bi bila boljša kot ta Focusrite, bom njegovega odgovora zelo vesel! biggrin.gif

Lp.

#2 zmatej

zmatej

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 533 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2012 - 06:45

MACKIE ONYX Blackbird je preverjeno huda karta.

EDIT:
Še slušna primerjava:
http://www.planetaud...p...522&hl=onyx

Prispevek uredil/a: zmatej, 17 avgust 2012 - 11:46 .

#3 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 824 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 17 avgust 2012 - 07:49

M-audio Profire 2626 --- preverjeno dobro deal, nobenih problemov,......
http://www.audiopro....product_id=3382
Presonus Audiobox 1818 VSL .... tudi dela preverjeno.....
http://www.audiopro....p...t&Itemid=74

Moramo pa vedet da se take karte lahko primerjajo po zvoku tudi z Rme, Apogee,... ipd..... a še vedno so manj zrele za profi namen.... saj vemo o čem govorimo,... ni vse samo zvok, tu je še stabilnost, kompatibilnost in seveda driverji,.... pri tih dveh zgoraj navedenih to štima.
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#4 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2012 - 09:26

Echo Audiofire.
12 če rabiš i/o, pre8 če rabiš preampe, je pa ca 100e preko tvojga budgeta.

M-Audio je plastik fantastik, jaz ne bi mel nič od njih, ker maš pri drugih firmah manj kičaste produkte za isti denar.

Če rabiš ogromno kanalov za minimaln dnar poglej še Tascam US 1800 - o kvaliteti se mi niti sanja ne.
S presonus mam js malo slabše izkušnje samo se med redkimi.

potem maš še budget preampe SM Pro Audio PR8E, ca 200-300e analog out. Čist cool, clean, nič noisa.

#5 5ER

5ER

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 61 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2012 - 11:34

Pozdravljen!

Priporočam Presonus Firestudio Project. Pač moraš imeti Texas Instruments chipset in zadnje driverje; dela krasno.

M-Audio Profire 2626? Ob njej me je vse minilo. FireWire povezava je v najboljših časih vzdržala 10 sekund, potem jo je zagotovo vrglo ven. Obrnil sem "petnajst forumov" in "online supportov", nazadnje pa sem jo vrnil v trgovino.

Kot pravi Ixi, igra veliko vlogo STABILNOST.

Na spodnji povezavi preberi komentar z naslovom "Hammer":
http://www.thomann.d...ireface_800.htm

smile.gif

#6 Muzikant88

Muzikant88

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 40 prispevkov

Objavljeno 18 avgust 2012 - 03:39

Hvala vsem za predloge! goodpost.gif

No, tako je sedaj na stvari. Pregledal sem reviewe in povprašal tudi kolege ki se ukvarjajo s snemanjem in zaradi večih razlogov odpadejo Presonus Firestudio, Presonus Audiobox in M-Audio Profire. Ostanejo torej še Focusrite Saffire pro 40, Onyx blackbird ki za denar ponuja res ogromno in prav tako Echo Audiofire pre8, ki izgleda prava mašina, ampak je presneto draga! Če ima še kdo kak koristen nasvet/izkušnjo ali kaj drugega kar je dobro vedeti glede teh treh kartic - z besedo na dan prosim! biggrin.gif

Najbolj mi je važno, da bo kartica stabilna in zanesljiva in me ne bo pustila sredi projekta na cedilu. Seveda pa mi je pomemben tudi sound samih preampov. Ampak kolikor vidim, kvaliteta sounda pri teh kartah ni problem, zato mi je bolj pomembna zanesljivost.Najbolj me mika Echo Audiofire, ampak je dobrih 200 eur preko mojega budgeta, torej mi dejansko ostaneta samo še Onyx in Saffire. Razen če uspem najti kakega rabljenega za pravo ceno yeee.gif

Prispevek uredil/a: Muzikant88, 18 avgust 2012 - 04:18 .

#7 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 18 avgust 2012 - 10:10

Echo = awesome. smile.gif Pri nas se jih ne prodaja dost, ne vem čemu. Driverji so super stabilni, če dobiš tisti Pre8 za 450e je steal.

Presonus je meni delal samo sranje, čeprav sem eden redkih... Sem v tistem času uporabljal Echo AF8 in Onyx1620 pa je Presonus bil kar se stabilnosti tiče za pobruhat. Pa edini je rabil dodatne driverje za OSX

Prispevek uredil/a: Ploki, 18 avgust 2012 - 10:11 .

#8 Muzikant88

Muzikant88

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 40 prispevkov

Objavljeno 18 avgust 2012 - 06:18

Saj ravno zaradi tega se ne dotaknem Presonusa yes.gif Sta imela tudi 2 kolega slabe izkušnje z njimi in sodeč po reviewih drugih userjev še zdaleč nista edina. Ne mislim se ukvarjat z driverji, iskanjem pravega chipseta, itd. Stvar priklopiš, inštaliraš driverje in mora delat. In Echo zgleda da je res dobra karta. Tudi Focusrite je sodeč po reviewih (in mojih osebnih izkušnjah) vredu interface. Za Onyx Blackbird pa težko kaj rečem, ker nimam izkušenj. Baje pa naj bi bla dobra, ampak sem malo skeptičen glede na ceno.

P.S. Opazil sem, da Onyx Blackbird nima midi-ja, torej odpade še ta. Hitro mi zmanjkuje alternativ, ostaneta le še Saffire pro 40 in Echo Audiofire pre8.

Prispevek uredil/a: Muzikant88, 18 avgust 2012 - 08:49 .

#9 gomboss

gomboss

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 105 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2012 - 10:05

Najprej si MAC-e nabavite, potem pa bo Presonus delal kot treba.... Jaz delam prek Studiolive 24 in še nisem imel problemov... Z windowsi pa verjamem, da so...

#10 Muzikant88

Muzikant88

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 40 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2012 - 03:39

QUOTE (gomboss @ 19. Aug 2012 11:05:32) <{POST_SNAPBACK}>
Najprej si MAC-e nabavite, potem pa bo Presonus delal kot treba.... Jaz delam prek Studiolive 24 in še nisem imel problemov... Z windowsi pa verjamem, da so...

Kot je razvidno iz mojih postov ne kupujem zvočne za MACa, ampak za PC. "Kupi MACa pa bo delalo" ne opraviči slabih driverjev. Dobre karte delajo na vseh podprtih sistemih tako kot morajo.

#11 zabukowski

zabukowski

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 185 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2012 - 04:33

QUOTE (Muzikant88 @ 19. Aug 2012 16:39:08) <{POST_SNAPBACK}>
Kot je razvidno iz mojih postov ne kupujem zvočne za MACa, ampak za PC. "Kupi MACa pa bo delalo" ne opraviči slabih driverjev. Dobre karte delajo na vseh podprtih sistemih tako kot morajo.

RME Babyface, ki ima ADAT optiko + ta stari Presonus Digimax FS 8 kanalni preamp + ADAT in/out.

Kar se mojih (osebnih) izkušenj tiče, Presonus in Firewire nista ravno posrečen par ...

RME je pa itak zakon, dela povsod, še tam, kjer ne bi smel, hehe

Franci

Prispevek uredil/a: zabukowski, 19 avgust 2012 - 04:35 .

Bolje je izdati CD kot prijatelja ...

#12 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2012 - 09:51

QUOTE (gomboss @ 19. Aug 2012 11:05:32) <{POST_SNAPBACK}>

a govoriš o kakem drugem MACu kot Applovem? evilgrin0040.gif

Kajti ravno na tem sem potreboval driverje in se je sesipal medtem ko sta Onyx in Echo delala kot urica.

Zabukowskijeva rešitev tudi ni od muh. Za razmislit.

Prispevek uredil/a: Ploki, 19 avgust 2012 - 09:52 .

#13 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2012 - 12:47

Kupil najcenejšo Via firewire karto in nikoli nisem imel problemov s P. firestudio Project. Tudi na Macbooku delala odlično.
Zdaj imam RME ufx ... na PCju enega problema, na Macu pa občasni dropouti med snemanjem ... smile.gif

Pač vedno je lahk kakšen problem. Pa če je karta za 100 al pa 5k€ smile.gif

Prispevek uredil/a: Psyko, 20 avgust 2012 - 12:50 .

#14 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2012 - 01:48

QUOTE (Psyko @ 20. Aug 2012 01:47:39) <{POST_SNAPBACK}>
Kupil najcenejšo Via firewire karto in nikoli nisem imel problemov s P. firestudio Project. Tudi na Macbooku delala odlično.
Zdaj imam RME ufx ... na PCju enega problema, na Macu pa občasni dropouti med snemanjem ... smile.gif

Pač vedno je lahk kakšen problem. Pa če je karta za 100 al pa 5k€ smile.gif

Echo nima problemov strongbench.gif

Drugače pa ja.. kombinacija OS-a + driverjev se lahko tepe, al pa fw driverjev al pa chipseta.

en na forumu je enkrat prodajal Orpheusa ker je mel zanič driverje

#15 Muzikant88

Muzikant88

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 40 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2012 - 05:54

RME Babyface je predraga zadeva za moj budget, sploh ker bi moral dokupit še dodatne preampe. Verjamem pa da dela tak kot je treba smile.gif

Brez skrbi - sem navajen, da se vedno pojavi kak problem. Sem jih imel tudi s Focusritom kr nekaj. Ampak sem uspel pogruntat kaj ga je motilo (imel sem DPC probleme s ploščo ki sem jih kasneje rešil), pa je zdaj ok. Echo se mi noro dopade, mislim da je to to.

Hvala še enkrat vsem za pomoč, pa še kdaj! happy.gif

#16 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 824 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 21 avgust 2012 - 07:15

Potem pa če je Babzface predraga... vzamaš Noanoface,.... isti driver samo totalmixa nima,....

http://www.alva-audi...ce/en_index.php

#17 gomboss

gomboss

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 105 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2012 - 01:07

QUOTE (Muzikant88 @ 19. Aug 2012 16:39:08) <{POST_SNAPBACK}>

Kakor hočeš razumeti... Drugače sem prej imel ECHO AudioFire 4 na Windowsih in je delala brez problemov (FW).

Lp

#18 tomas

tomas

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 5 prispevkov

Objavljeno 11 december 2012 - 10:07

Vpadam in izkoriščam temo o zv.kartah.Zadeva je zame amaterja takale; imam synthe,imam računalnik..nimam pa karte,da bi se povezal z PC-jem in kaj posnel poster_oops.gif ...,kaj mi predlagate?

#19 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 11 december 2012 - 10:58

moje osebno priporočilo: Echo Audiofire, kateri model pač glej kaj rabiš glede na i/o.

#20 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 824 prispevkov

Objavljeno 12 december 2012 - 07:35

Zavisi od budzeta in kvaliteke ki bi jo rad Tomas,... In vprasanje je tudi ali potrebujes mikrofonske vhode in koliko, rabis midi i/o,....

#21 tomas

tomas

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 5 prispevkov

Objavljeno 12 december 2012 - 09:57

vsekakor hvala za hiter odziv,naj poudarim,da se do sedaj nisem ukvarjal s temi rečmi in sem pravi začetnik,vendar bi res rad kaj naredil doma in potem odnesel v končno obdelavo profesionalcu na tem področju.
IXI; ja vsekakor bi potreboval mikrofonski kanal.
kako pa je z presonusom firestudio mobile?

#22 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 12 december 2012 - 10:35

Zaradi stabilnosti in dobre kvalitete idi v smeri RME.
Nenad Patkovic

#23 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 13 december 2012 - 01:15

agreed.

jaz osebno nimam nekih dobrih izkušenj s presonus.

#24 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 824 prispevkov

Objavljeno 13 december 2012 - 07:50

Tomas... Mora biti nujno Fw? Ce je ptem izbira malo vecja.
Presonus fw mobile je full spodobna karta za svoj denar. Podbna opcija je pri m-audio profire 610 in pri focusrite saffire 24. Cene se gibljejo tu okloli.

http://www.audiopro....p...t&Itemid=74

http://audiopro.si/i...o...t&Itemid=74

#25 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 13 december 2012 - 11:54

jaz sem dal skozi lep nabor zvocnih kartic in lahko recem da sem sem se vrnil nazaj k RME in se bom vsidral tuki za lep cas. za tistih 20/30% cene ki jo bom placal vec kot pri konkurenci, si bom prisparal frustracij, puljenja las, zivciranja, raznoraznih besednih fraz, ki namigujejo na spolno obcevanje in dele moskih/zenskih teles itd.

nemska roba, ni kaj. vsekakor ne trdim da so druge karte nicvredne, da ne bo pomote.

#26 tomas

tomas

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 5 prispevkov

Objavljeno 13 december 2012 - 04:14

mhm...kje so bistvene razlike(težave),med posameznimi proizvajalci ?,verjetno se bo pač treba odločit za nekaj,ponudbe je veliko,težave povsod drugačne(pišem na pamet,ker pač nobene še nisem sprobal),ja IXI,v tem cenovnem rangu se gibljem,ker mislim,da bo za štart dovolj,sicer pa hvala za linke,naj povem še,da dva kolega uporabljata presonusa,FW mobile,(tudi onadava sta amaterja)in jima odgovarja.

#27 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 13 december 2012 - 05:29

Driverji, šum, stabilnost, latency..

za 300e bi jaz kupil Echo Audiofire4. No, ubistvu sem jo...

Focusrite je kar cool tud.
Presonus, M-audio >> ne moje najljubše. M-audio sploh. Plastikfantastik

#28 tomas

tomas

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 5 prispevkov

Objavljeno 21 december 2012 - 10:02

ploki; amatersko vprašanje,je mogoče da bi jaz kot amater zaznal kvaliteto ali nekvaliteto teh posameznih parametrov kart?,zanima me predvsem zato,da bi bil moj skok v morje čim manj trd. strongbench.gif

#29 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 21 december 2012 - 11:07

hja nisem ploki ampak menda je logično da bi "Driverji, šum, stabilnost, latency" zaznal vsak, ki se malo resneje spravi poslušat.
Driverji so odgovorni za stabilnost, tudi delno za latenco. Stabilnost hitro opaziš, dela ali ne dela na tvojem sistemu z različnimi programi, latenco pa tudi - če nekaj snemaš in obenem opravljaš monitoring.
Šum lahko primerjaš z neko drugo zvočno, ker drugače nimaš orijentacije (je tudi odvisno od kvalitete zvočnikov, da ti oni povzročajo čim manj lastnega šuma), konzumerske kartice in on-board imajo visok nivo "šuma" npr.
Nenad Patkovic

#30 tomas

tomas

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 5 prispevkov

Objavljeno 22 december 2012 - 12:27

QUOTE (NLP @ 21. Dec 2012 23:07:18) <{POST_SNAPBACK}>
hja nisem ploki ampak menda je logično da bi "Driverji, šum, stabilnost, latency" zaznal vsak, ki se malo resneje spravi poslušat.
Driverji so odgovorni za stabilnost, tudi delno za latenco. Stabilnost hitro opaziš, dela ali ne dela na tvojem sistemu z različnimi programi, latenco pa tudi - če nekaj snemaš in obenem opravljaš monitoring.
Šum lahko primerjaš z neko drugo zvočno, ker drugače nimaš orijentacije (je tudi odvisno od kvalitete zvočnikov, da ti oni povzročajo čim manj lastnega šuma), konzumerske kartice in on-board imajo visok nivo "šuma" npr.

NLP;sem popoln začetnik,zato tako neumna vprašanja,ker vem samo to,da ko bom začel delat z enim sistemom sam,bom opazil kaj ne štima,sem si pa to temo sposodil,ker si enostavno ne znam izbrat prave karte,glede na ceno.

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov