Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

midiquest

2 odgovorov v tej temi

#1 mico

mico

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 78 prispevkov

Objavljeno 01 november 2010 - 10:44

Pozdravljeni!

Zanima me če ima kdo izkušnje s programon MIDIQUEST, oz. če pozna kaj podobnega.
Gre za software , s katerim prek midija kontroliraš parametre hardware syntha, deluje pa tudi kot VST
Kar bi rad dosegel je, da bi za korga DW6000 zapisal automatizacijo določenih parametrov...
Poskušal sem v Abletonu:
Plugin odpre, parametre lahko kontroliram...ko spodaj v okenčku VSTja kliknem configure in premaknem določen parameter, npr. cutoff, tega zazna, vendar ga ne premika in zato ne morem zapisat avtomatizacije:(

Je kdo uporabjal ta program v katerem drugem hostu? Je stvar delovala 100%?

LP
Matija

#2 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 02 november 2010 - 12:09

Vem, da ni to ravno odgovor na zastavljeno vprašanje, a mogoče kaj pomaga.

Skoraj vse naprave, ki omogočajo kontrolo parametrov prek midija, to sprejemajo preko control change-a (CC).
Ko avtomatiziram efekte, vedno avtomatizacijo napišem kar na CC linije na MIDI tracku (v Nuendu/Cubaseu). Mislim, da se da na enak način narediti tudi v Abletonu. Številke CC-jev so podane v navodilih, čeprav so nekatere dokaj standardizirane.

#3 mico

mico

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 78 prispevkov

Objavljeno 02 november 2010 - 12:56

QUOTE (jetam @ 2. Nov 2010 00:09:54) <{POST_SNAPBACK}>
Vem, da ni to ravno odgovor na zastavljeno vprašanje, a mogoče kaj pomaga.

Skoraj vse naprave, ki omogočajo kontrolo parametrov prek midija, to sprejemajo preko control change-a (CC).
Ko avtomatiziram efekte, vedno avtomatizacijo napišem kar na CC linije na MIDI tracku (v Nuendu/Cubaseu). Mislim, da se da na enak način narediti tudi v Abletonu. Številke CC-jev so podane v navodilih, čeprav so nekatere dokaj standardizirane.

Hvala za odgovor

Prek CCja je mogoče kontrolirat le določene parametre tega syntha, to je volume, pan, expression, portamento time, in šenih par se mi zdi... Ostalih pa se ne da...sem šeu lepo povrsti, probau enga po enga, in ne dela. zakaj ne vem, s tem programom pa se da čisto vsak parameter...
LINK

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov