Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

dodajanje/stacking "organskega" electro kicka

7 odgovorov v tej temi

#1 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 20 januar 2011 - 10:11

To me že dalj časa zanima, ampak še nisem delal konkretnega primera, trenutno pa delam na dveh akustičnih projektih, kjer bi radi uporabili to finto...

Torej - groove v komadu je baziran na tolkalih, ki so posneta akustično, ne programirana in deluje ok, ampak manjka tisti fokusiran, punchy sub kick, kot ga da samo kick ali elektronski kick. V precej različnih produkcijah sem opazil, da znajo dodat tak subtilen fokusiran kick, ki zveni zelo organsko in se spoji s tolkali - doda samo tisti potreben šus - a ga težko slišiš ali je sploh elektro ali je naraven oz. kaj je - vem da je kombinacija natančnega povdarka basa, tolkal in tega dodanega kicka... Sprašujem torej ali ima kdo kaj izkušenj s tem, oz. kje naj pričnem iskati ustrezne "organske" kicke, ki najbrž sami zase ne rabijo zveneti dobro - najbrž samo potrebujem določene karakteristike - suh, fokusiran, poln na pravih frekvencah - saj vem - v miksu je tudi trik - ampak že osnova mora štimat - torej - poznate takšne kicke ali kaj bi sami dodali, če bi poskušali to "finto"...

Primer take produkcije groove na tolkalih + subtilen "organski" elektro groove (kateri sampleri imajo elektro drum sounde v tem smislu - katere knjiznice, itd.?):

#2 greenhorn

greenhorn

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 231 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2011 - 11:32

Množica sopomenk: izostren, prefinjen, subtilen, tanek

#3 Sclabo

Sclabo

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 285 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2011 - 11:39

Hm, ne vem če sem te prav razumel. Ampak če ti manjka samo neki sub (ali pa katerikoli ton v spektru praktično..) ga v Logicu lahko generiraš tako, da vzameš Test Oscilator z sine-wave, glede na željeni ton poiščeš frekvenco, vse skupaj zagejtaš in z sidechain-om odpiraš željeni ton v času (v tem primeru tvoj drum pattern) z nekim drugim soundom (s tistim poleg katerega si želiš dodajat sub naprimer..). Če ti zveni preveč plastično, ga seveda lahko dalje še efektiraš.

Prispevek uredil/a: Sclabo, 20 januar 2011 - 11:56 .

#4 embe

embe

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 266 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2011 - 12:22

Če poznaš koga (po možnosti tolkalca) iz opere, gš center, plehmuske na partizanski
(na teh lokacijah imajo ta pravi, koncertni bas boben, vsaj 36" opne) in zadevo
posnameš. Boben se poštima, sr.mehka palca direkt v center, lahko se tudi z roko
koža na pol poti malo poduši, v glavnem, dobiš dosti jasno bazo. Frekvence takšne membrane
po udarcu malo zaglisirajo, opna se v bistvu pri ataki malo napne, z izzvenevanjem napetost
pade, tudi frekvence. Ravno zaradi tega težko generiraš kaj "organskega"
zvok,zvok,zvok...

#5 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2011 - 06:49

Hvala za te poskuse idej... mogoče nisem bil najbolj jasen... pa youtube videi niso najboljši vir za primere, kot ugotavljam - meni je jasno, ker poznam komad, a na youtubeu se ne sliši kaj mislim...

Torej - v priponki - "Rab ne bana di jodi" košček je to kar iščem - tak elektro "sunek", ki se organsko spoji s tolkali... Ostala dva koščka pa sta dva različna projekta na katerih delam in komada, ki bi po mojem potrebovala en tak elektro "kick", da doda gruvu bolj agresiven fokus... Komada seveda nista zmiksana, kaj šele masterirana, a zgolj za vpogled kako zveni brez elektro kicka in zakaj se mi zdi da bi zelo pasal zraven - no oni pop bi kao naj bil mix, samo se mi še ne dopade dovolj... pa iščem še ta kick, da ga dodam zraven... v onem etno-pop komadu "afro&hip hop, jazz" fuziji pa se mi zdi sploh nujno dodat en tak "fat" elektro kick... Ne iščem samo suba - basov je dovolj - rabim tak fokusiran, a "organski" kick - v onem referenčnem primeru mi ne zveni kot kak klasičen "Roland TR" kick - v bistvu zgolj sprašujem, če imate kakšne ideje katere mašine oz. sample knjižnice bi lahko imele sounde v tem smislu.

Pripete datoteke

#6 E.B. King

E.B. King

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 519 prispevkov
  • Interests:muzika tako ali drugace + standardne cloveske zelje in goni

Objavljeno 21 januar 2011 - 01:44

sicer ne slisim dobro samega kicka, ker je toliko ostalih stvari zraven (mislim da hkrati s kickom tud tabla udari), ampak men se ne zdi nic posebnega?! Pomojem bi nekaj podobnega lahko nasel v vecini knjiznic..

Poskusi morda z http://www.drivenmachinedrums.com/, zgoraj mas 144 demo soundov, mogoče ti bo kateri od teh prav prišel..
Ebay the baby, get more equipment.

#7 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2011 - 04:21

QUOTE (E.B. King @ 21. Jan 2011 14:44:29) <{POST_SNAPBACK}>
sicer ne slisim dobro samega kicka, ker je toliko ostalih stvari zraven (mislim da hkrati s kickom tud tabla udari), ampak men se ne zdi nic posebnega?! Pomojem bi nekaj podobnega lahko nasel v vecini knjiznic..

Poskusi morda z http://www.drivenmachinedrums.com/, zgoraj mas 144 demo soundov, mogoče ti bo kateri od teh prav prišel..

Hvala, to bo to, po moje se bo na tem linku kaj našlo...

#8 greenhorn

greenhorn

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 231 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2011 - 08:55

QUOTE (satoration @ 21. Jan 2011 16:21:45) <{POST_SNAPBACK}>
Hvala,...

če se ti DA, DJ probi še tole It only takes 2 minutes

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo