Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Mix na laptopu?

• Prosimo prijavite se za odgovor
9 odgovorov v tej temi

#1 zmatej

zmatej

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 533 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2011 - 10:18

Vem da se laptopi veliko uporabljajo za snemanje na terenu. Kaj pa mix na laptopu? Prednosti, slabosti? Dela to kdo?

#2 Sclabo

Sclabo

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 285 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2011 - 11:57

QUOTE (zmatej @ 26. Jul 2011 10:18:00) <{POST_SNAPBACK}>
Vem da se laptopi veliko uporabljajo za snemanje na terenu. Kaj pa mix na laptopu? Prednosti, slabosti? Dela to kdo?

Jaz na macbook proju delam vse. Snemam/delam in miksam. Prednosti? Projekt neseš kamor hočeš in se nakljukaš na tist sistem kjer hočeš poslušat/delat :-)
Všeč mi je tudi to, da včasih lahko marsikaj naredim na slušalke, vsaj kar se tiče editiranja in grobega miksa - in to kar doma na kavču ali pa na ležalniku ob vodi. Sem in tja paše malo spremembe okolja, dobiš kakšen nov navdih. Dostikrat na avtobusu med vožnjo naredim kaj glasbe...Potrebuješ samo usb midi žepno klaviaturco in to je to v grobem. Toliko, da si posnamem idejo da jo ne pozabim..ostalo dodelujem potem v studiju.

Drugače pa nevem kaj bi bile točno slabosti...mogoče včasih šum ventilatorja, vendar ni kritično.

Prenosnika imam 15", kar mi je sicer dovolj, vendar ko delam mi je zaradi preglednosti fajn, da si priključim še dodatni 24" ekran in to je to. Ne bi rekel, da je kakršna koli razlika med stacionarcem in prenosnikom.... Kar se tiče cen, pa verjetno za isti denar dobiš dosti boljši stroj v stacionarcu kot pa v prenosniku.

#3 boris

boris

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 191 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2011 - 01:34

jaz sem zase tudi gledau mb pro v dalnji prihodnosti ko bo konec recesije biggrin.gif .. ampak nevem no hitro zmanka usbjev zunanji disk ena mini klaviaturca in jih je konec na fw das zvočno in pol ti zmanka za miško pa za kasen uad(fw) če se spustiš malo bol resno v glasbo. Sej ok ajde se kupi uni usb razdelilec samo nevem no dokler mi bo pc dihau z 6giga rama in z tem intel duo procesorjem ne nardim menjave so se druge stvari bol pomembne ki bi jih mogu kupit. Je pa odvisno od tega kaj delaš oz. kako se ukvarjaš z glasbo če si dj in si po klubih ponoči in popoudan doma v neki sobi pripravljaš sete al pa če si študent in maš muziko kot hobi ali pa če snemaš na terenu ali pa doma ustvarjaš glasbo in ko jo treba zmiksat letiš v nek profi studio se splača. Če ne se pomojem ne. Malo sem se razpisau ker mam lih pavzo med učenjem biggrin.gif Je pa kot je ze omenu Sclabo za tale denar dobiš kar hud pc pa še ti ostane za kupit kakšen program recimo pa je veliko bolša ta kombinacija smile.gif

Prispevek uredil/a: boris, 26 julij 2011 - 05:27 .

#4 Sclabo

Sclabo

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 285 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2011 - 11:01

QUOTE (boris @ 26. Jul 2011 13:34:31) <{POST_SNAPBACK}>
jaz sem zase tudi gledau mb pro v dalnji prihodnosti ko bo konec recesije biggrin.gif .. ampak nevem no hitro zmanka usbjev zunanji disk ena mini klaviaturca in jih je konec na fw das zvočno in pol ti zmanka za miško pa za kasen uad(fw) če se spustiš malo bol resno v glasbo. Sej ok ajde se kupi uni usb razdelilec samo nevem no dokler mi bo pc dihau z 6giga rama in z tem intel duo procesorjem ne nardim menjave so se druge stvari bol pomembne ki bi jih mogu kupit. Je pa odvisno od tega kaj delaš oz. kako se ukvarjaš z glasbo če si dj in si po klubih ponoči in popoudan doma v neki sobi pripravljaš sete al pa če si študent in maš muziko kot hobi ali pa če snemaš na terenu ali pa doma ustvarjaš glasbo in ko jo treba zmiksat letiš v nek profi studio se splača. Če ne se pomojem ne. Malo sem se razpisau ker mam lih pavzo med učenjem biggrin.gif Je pa kot je ze omenu Sclabo za tale denar dobiš kar hud pc pa še ti ostane za kupit kakšen program recimo pa je veliko bolša ta kombinacija smile.gif

Kot si že sam ugotovil, razdelilec v tem primeru pride prav, ker na mojem mac book-u sta samo dva usb vhoda. To sploh ni problem, ker dobiš razdelilce tudi z svojim napajanjem in lahko praktično priključiš toliko naprav kot hočeš, brez da se ti sesede.

Glede na opis karakteristike tvojega računala, se ni za bati da nebi mogel delat tega kar počneš. Tudi z občutno "švahejšimi" PC-ji se je delalo hite ;-) Veliko je v iznajdljivosti.

Macbook je sicer eden mojih boljših nakupov, vendar če ga nebi uporabljal v te namene kot ga, ga za brskanje po internetu ali za pisanje v Wordu vsekakor nebi kupil, ker je predrag.
Mi je pa všeč - dober mi njegov operacijski sistem in stabilnost. Včasih je treba za kakšno stvar malce počakati, da izzide še MAC verzija, vendar načeloma ni problemov.

Se pa normalno da vse narest tako v Cubase-u, Abletonu in Auditionu kot v Logic-u. To je samo stvar na kaj se navadiš in kaj ti osebno bolj odgovarja. Ok, saj ima vsak program svoje prednosti in kakšno posebno funkcijo, vendar v osnovi so enaki. Kateri je boljši ? Vsi so najboljši, zakaj nebi uporabljali vseh...meni pri vsakemu kaj sede. Mi je pa včasih malce smešno, kako se folk preden se sploh loti delat musko ukvarja s tem kateri program je boljši in kateri slabši :-) To nikakor ne leti nate, da ne boš narobe razumel...vendar sem se ravno spomnil ko smo še pri programju ;-)

Včasih je po eni strani boljše, da si malo "omejen" z opremo/zmogljivostjo in podobnim, ker se mi zdi da tako res izrabiš vse potenciale danega. To govorim nasplošno v življenju.
Nekako pri vsej poplavi programov, pluginov in vsega ljudem kar malo zamira kreativnost. Pred kratkim sem bil na vajah neke lokalne mlade skupine, ki je še zelo v povojih. Najprej je mojo pozornost pritegnil doma izdelan mikrofon - izdelano ohišje iz neke žice in plastičnega tulca, noter pa nek omni pc mikrofon, ki se ga je ponavadi uporabljalo za razne spletne chat-e. Hočem reči, da če nam ni vse k riti prinešeno, znamo biti dosti bolj iznajdljivi in ustvarjalni. Sam kaj, ko lahko vsak lokani DJ govori da je "producent", pa ne ve niti tega, da so bobni sestavljeni iz večih elementov in da bobni niso en skupni zvok, ki ga sliši v nekem komadu iz vinila/mp3-ja. Pa da ne bo kdo to vzel osebno, se tudi sam dosti ukvarjam tudi z elektroniko in mi je všeč. Vendar velikokrat ravno takim profilom malo stopi v glavo, ker niso realni. Za glasbo je važna dobra ideja, tega pa noben program ne more dati sam po sebi, ker je le orodje.

Seveda, najprej se moraš vprašat na kakšnem nivoju se misliš ukvarjat z neko stvarjo, pa nima veze kaj to je. Jaz gledam na take nakupe (glede audia in tudi drugih stvari) nekako tako - dokler kupujem nekaj za kar nisem popolnoma prepričan, da poznam - potem o tem vprašam nekoga, ki je glede tega znanja in izkušenj kakšen nivo pred mano. Potem pa če ugotovim, da kupujem nekaj kar mi bo lahko konkretno koristilo, rajši počakam še toliko da naberem več denarja in kupim malo boljše. Kupovat neke poceni zadeve, se po mesecu dni naveličat ali ugotovit da je neuporabno je brez smisla, ker poceni stvari ne moreš prodati po normalni ceni in imaš samo izgubo ali pa polno podstrešje šare.

S čim se pa ukvarjaš glede glasbe ? Kaj snemaš ?

Mal izven teme - kaj se pa učiš ? Kaj študiraš ?

Prispevek uredil/a: Sclabo, 26 julij 2011 - 11:05 .

#5 boris

boris

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 191 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2011 - 12:16

ON: zmatej povej z cim se ukvarjaš v glasbi ? Poleg tega pa je bilo kar nekaj tem nemenjenih MB pro.

OFF: sclabo: gledenato da si kopiral moj post predvidevam da sprašuješ mene ?

#6 zmatej

zmatej

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 533 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2011 - 06:30

Laptop bi bil načeloma predvsem za terensko snemanje, sam se mi je porodila ideja, da bi morda imel samo laptopa, drugač rabim še eno kišto za mix...

#7 Sclabo

Sclabo

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 285 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2011 - 08:06

QUOTE (boris @ 27. Jul 2011 00:16:55) <{POST_SNAPBACK}>
ON: zmatej povej z cim se ukvarjaš v glasbi ? Poleg tega pa je bilo kar nekaj tem nemenjenih MB pro.

OFF: sclabo: gledenato da si kopiral moj post predvidevam da sprašuješ mene ?

Jap, tebe sprašujem s čim se ukvarjaš in kaj študiraš :-) Pa da ne boš mislil, da te "pecam"...samo tako iz firbca te sprašujem :-D

#8 boris

boris

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 191 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2011 - 09:15

zmatej: zadeva bi delala komot

Sclabo: delam maturo iz zdravstvene ker pač prvi rok nisem mogu zaradi osebnih razlogov :S .. Kar se pa glasbe tiče ustvarjam črnsko narodnozabavno glasbo smile.gif v temu brlogu

#9 Arey

Arey

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 95 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2011 - 04:00

Laptop z i5 ti bo dovolj za kakšne bolj kompleksne mikse, vendar kakih sijočih performansev ne pričakuj. Problem pri laptopu in miksanju z njim so predvsem ponavadi zelo glasni ventilatorji - mene niso motilo pretirano, vendar so nadležni, in odkar delam stvari na tihem PCju, sem bolj zadovoljen.
Vedi pa, kot sem rekel, je laptop težko toliko sposoben kot PC, vendar če boš delal nezahtevne mikse, je ok.

#10 Sclabo

Sclabo

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 285 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2011 - 10:12

QUOTE (Arey @ 27. Jul 2011 16:00:08) <{POST_SNAPBACK}>
Laptop z i5 ti bo dovolj za kakšne bolj kompleksne mikse, vendar kakih sijočih performansev ne pričakuj. Problem pri laptopu in miksanju z njim so predvsem ponavadi zelo glasni ventilatorji - mene niso motilo pretirano, vendar so nadležni, in odkar delam stvari na tihem PCju, sem bolj zadovoljen.
Vedi pa, kot sem rekel, je laptop težko toliko sposoben kot PC, vendar če boš delal nezahtevne mikse, je ok.

Res je, kot sem že omenil, ventilator zna bit mal zoprn, vendar mora bit že res gonja, da se na macbooku ob pravilni rabi toliko zalaufa da ga dejansko slišiš in je moteč.
Jaz imam i5 procesor, pa mi dela zadeva super. Sicer pa imaš razne funkcije za "zamrzovanje" pluginov. Ko se ti nabere naprimer 50 kanalov, pritisneš funkcijo "freeze" in prišparaš na procesorju.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov