Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Problem Solaris/Focusrite trakmaster pro

7 odgovorov v tej temi

#1 ElNino

ElNino

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 4 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2015 - 01:20

Lep Pozdrav

Mam eno vprašanje za stare mačke in majstre glede opreme...

Namreč imam zvočno kartico Focusrite 6 Usb in sem včeraj priklopil Platinum Trakmaster pro Pre-amp ,iz njega pa na M-audio Solaris Mikrofon...

Ko imam prikloplen mikrofon direkt iz zvočne kartice dela vse normalno,ampak ko dam vmes preamp sploh peak level se ne premakne nič...

ko sem pa priklopil Shure-ov dinamični mikrofon ali rode nt1-a zraven pa dela normalno vse (ampak z slabsim zvokom kot je solaris direkt v zvočno kartico vkloplen,verjetno ni naštelan ) ,Mikrofon Solaris je praktično čist nov in nemore bit kakšen problem v njem,kajti

dela normalno ,zdej pa nevem ali je kakšna možnost da preamp zajebava al ni kompatibilen mikrofon z preampu,ali mogoč ve kdo kako bi lahk kaj sprobal ,da bi mi solaris delal na temu preampu

lahko se prilozim slike oz. karkoli da pridem do rešitve.

Res se zahvaljujem za vse odgovore 

Nino Jelen

#2 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 27 junij 2015 - 04:26

... kabli?

Nenad Patkovic

#3 ElNino

ElNino

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 4 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2015 - 05:37

Stimajo mam 3 oz 4 razlicne kable ,se enga novega sem kupil .Iz zvočne iz mic vhoda na pre-amp Line out priklopleno in iz preampa mic input v Mikrofon...tk da to more štimat...

#4 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 27 junij 2015 - 06:01

... za ziher si kombiniral kable ali si vedno uporabljal enake na istih mikrofonih?

Nenad Patkovic

#5 ElNino

ElNino

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 4 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2015 - 06:26

ne sem kombiniral vse mozno ,zato sem pa tut še enga kupil ,in res pojma nimam ka bi blo...

#6 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2015 - 06:53

ok.

vsi delujejo preko zvočne?

samo solaris ne deluje preko Trakmaster-ja?

da morda trakmaster ne dovaja dovolj phantom power-ja in je solaris preveč občutljiv... preveri in pogooglaj če ima kdo podoben primer.

trakmaster je že "malo" zdelan?

Nenad Patkovic

#7 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 28 junij 2015 - 06:42

Probaj še sestavit verigo:

Shure dinamični  mikrofon -> Trackmaster preamp -> zvočna kartica 

Če to deluje porem so poti signala in kabli OK.

Verjetno bo res kaj z phantom powerjem narobe, da bobiva premalo napajanja mikrofon in ne deluje pravilno.

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#8 ElNino

ElNino

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 4 prispevkov

Objavljeno 28 junij 2015 - 09:38

Shure dela ,ja čist možno , mi je pa zadnič reku človek ko mi je dal trakmasterja za sprobat,da vsake tolk časa zgubi stik,zato tut ne dela tak ko treba in more bit težava v njemu,

gre jutri do mojstra elektronike da se preveri v čemu je trik,bom še pa preveru glede phantomskega napajanja ...da je čim več info ko ga bo razstavu 

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov