Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Midi klaviatura za izdelavo podlage

14 odgovorov v tej temi

#1 Respect2Pac

Respect2Pac

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 26 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2009 - 05:13

Zanima me katero midi klaviaturo bi mi priporočali za nekje do 150€.
Katere lastnosti mora imeti klaviatura?
Z njo bi delal podlage v Reasonu, FruityLoopsu in Cubasu.
Gledal sem tole:
BEHRINGER UMX49 X-CONTROL MIDI cena: 128,24 €
BEHRINGER UMX61 X-CONTROL MIDI cena: 110,20 €
( nerazumem kako je lahko 61-tipkovna cenejša od 49???)
Prosim za nasvet!
Najlepša hvala in Lp Domen

#2 matejd7

matejd7

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 122 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2009 - 07:50

Sicer Behringer v osnovi ni nek pojem kvalitete, ampak ta klaviatura ima pa presenetlivo kvalitetne tipke (boljše kot m-audio v istem cenovnem rangu), edino gumbi (rotacijski) so malo bolj plastik fantastik.

#3 Respect2Pac

Respect2Pac

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 26 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2009 - 08:19

QUOTE (matejd7 @ 10. Oct 2009 20:50:56) <{POST_SNAPBACK}>
Sicer Behringer v osnovi ni nek pojem kvalitete, ampak ta klaviatura ima pa presenetlivo kvalitetne tipke (boljše kot m-audio v istem cenovnem rangu), edino gumbi (rotacijski) so malo bolj plastik fantastik.

se da potem s tem delat odlične podlage?

#4 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2009 - 08:36

ne samo odlične, ampak naravnost fantastične smile.gif
sej nima veze kaka je klaviatura.

behringer, oziroma karkoli za 150€ je v isto v redu. Samo novo kupi, da bo vsaj v garanciji nekaj časa smile.gif

#5 matejd7

matejd7

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 122 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2009 - 08:45

QUOTE (Respect2Pac @ 10. Oct 2009 21:19:30) <{POST_SNAPBACK}>
se da potem s tem delat odlične podlage?

Mislm da klaviatura še najmanj vpliva na to kako dobre podlage boš naredil, koneckoncev veliko producentov dela brez kakršnekoli klaviature zgolj z risanjem not v piano roll.

#6 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2009 - 10:02

m-audio si vseeno malo poglej... jaz sem zelo zadovoljen s tipkami. Sicer imam keystation 88es, ki verjetno ni primeren za to kar ti kupuješ (predvidevam da hočeš imeti še kaj več gumbov na klaviaturi), ampak tipke so naravnost fantastične. Behringerjeve klaviature sicer nisem sprobal, tako da težko ocenim eno proti drugi, sprobal sem pa kar nekaj drugih klaviatur (pa tudi kar nekaj sintov sem že imel) in sem zelo zadovoljen z m-audio.

Mogoče: http://www.m-audio.c...us/Axiom61.html

#7 muzikant

muzikant

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 547 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2009 - 10:40

QUOTE (BlackOrWhite @ 10. Oct 2009 21:36:15) <{POST_SNAPBACK}>
Samo novo kupi, da bo vsaj v garanciji nekaj časa smile.gif

lol.gif jumping0046.gif

#8 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2009 - 11:16

QUOTE (matejd7 @ 10. Oct 2009 20:50:56) <{POST_SNAPBACK}>

Japs ... res je. Tipke na Beh. so res malenkost boljše kot na mojem m-audio oxygen-u. Je pa res da so na m-aduiu veliko boljši mod, pitch wheel in pot-i.

#9 Respect2Pac

Respect2Pac

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 26 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2009 - 11:27

QUOTE (Psyko @ 11. Oct 2009 00:16:55) <{POST_SNAPBACK}>
Japs ... res je. Tipke na Beh. so res malenkost boljše kot na mojem m-audio oxygen-u. Je pa res da so na m-aduiu veliko boljši mod, pitch wheel in pot-i.

za kaj se pa uporabljajo te mod pitch, wheel in pot? ( Sorry za taka uprašanja, ampak sem šele začetnik =) )
kaj so oktave in koliko jih imata behringerjeva že prej našteta?
katerega od teh bi mi priporočal?:
http://www.glasbeni-...c...ATURE&klas=

Prispevek uredil/a: Respect2Pac, 10 oktober 2009 - 11:41 .

#10 SkaMan

SkaMan

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 5 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2010 - 02:54

sam se tudi odlocam za behringerja 61 verizjo iz curina, pa vseeno da se ne bom zafrknil:

knofi, roterji se da vse sprogramirat v programu(reason, cubase)?

pa še, kaj se bolje splača, sustain ali expression pedal? ali imata obadva iste funkcije? (tako kot v snemanju, triganju, sustainu? ali če "samo" spilam sint, bi vseeno xpression deloval kot sustain?

hvala za odgovore. Lp

#11 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov
  • Interests:Audio, Video, Broadcast, Film, Multimedia

Objavljeno 19 avgust 2010 - 07:26

QUOTE (SkaMan @ 19. Aug 2010 15:54:30) <{POST_SNAPBACK}>
pa še, kaj se bolje splača, sustain ali expression pedal?

Expression pedal je namenjen kontroli parametrov, ki imajo lahko vec vrednosti, npr glasnost ali npr. Pan, ki je lahko cist levo, cist desno, ali malo levo ali malo desno ali celo na sredini. S tem pedalom ponavadi kontroliras CC, RPN, NRPN ali npr. celo Pitch MIDI messages.

Sustain pa ima moznost samo On/Off, 1/0, Da/Ne ... se pravi samo 2 moznosti.

Ce ne nameravas uporabljat expression pedal v zivo (na odru, kjer rabis dve roki za igrat in se z nogo kaj kontrolirat v realnem casu) potem ne rabis expression pedala, ker lahko vse te funkcije nastimas, da ti delajo na gumbe, ki jih bo imel tvoj midi kontroler.

Sustain pa lahko zelo prav pride na trenutke... da pohodis pedalo in ima funkcijo, kot da bi se vedno drzal tipke z rokami (ceprav jih ne) : )

Zelo fajn synth-i imajo tudi sustain narejen na nacin kot je expression (se pravi da lahko razlicno mocno pohodis sustain pedal), samo to je redko. V glavnem imajo to samo resni elektricni klavirji.

Lp,

b.

Bostjan Pirnar
www.minimal.si

#12 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2010 - 10:49

QUOTE (minimalB @ 19. Aug 2010 20:26:36) <{POST_SNAPBACK}>
Zelo fajn synth-i imajo tudi sustain narejen na nacin kot je expression (se pravi da lahko razlicno mocno pohodis sustain pedal), samo to je redko. V glavnem imajo to samo resni elektricni klavirji.

Električni klavirji?... Kako pa je lahko sustain različno močan?
Sustain umakne tisti dušilec iz strun in potem zveni... kolikor jaz vem, se nikoli ne pritisne tega pedala čisto malo... lahko pa tudi da se motim.
Skratka... za kakršnokoli resno igranje "klavirskih" skladb nujno potrebuješ sustain pedal. Expression pa je v realnosti dosti manj uporaben. Običajno pri kakšnem hammondu za kontroliranje volume-a.

#13 SkaMan

SkaMan

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 5 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2010 - 10:59

hvala za odgovore. smile.gif

#14 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2010 - 07:59

QUOTE (saso @ 19. Aug 2010 23:49:17) <{POST_SNAPBACK}>
Električni klavirji?... Kako pa je lahko sustain različno močan?
Sustain umakne tisti dušilec iz strun in potem zveni... kolikor jaz vem, se nikoli ne pritisne tega pedala čisto malo... lahko pa tudi da se motim

Zvok akustičnega klavirja se različno odziva, glede na to, kako pritisneš na sustain, ker je to mehanična zadeva (in je med 0 in 1 še cel kup vrednosti). Če sustain pritisneš recimo na pol, se potem ustvarijo razni zvoki, ki se drugače ne bi, pa tudi sam zvok ni čisto enak, kot če je sustain pritisnjen do konca.
Pri digitalnem klavirju in klaviaturah pa ima sustain pedalo (ponavadi) le opcijo 0 ali 1, se pravi, ali je je sustain on ali off.

Nekatera sustain pedala omogočajo t.i. half-damping, kar pripomore k bolj realističnem zvoku klavirja recimo. Pri kakšnih drugih zvokih je to lahko celo ovira pri igranju. Zato majo tako funkcijo predvsem boljši digitalni klavirji, druge klaviature pa ne. So pa tudi izjeme, da Yamaha Motif XS, pa mogoče še kakšna, no, kjer se to da nastavit, in to celo tako, da se ta funkcija samodejno vklopi, ko je aktiven patch klavirja, drugače pa ne.

#15 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2010 - 02:52

Ja... saj logično je, da je razlika v zvoku na klavirju, če narahlo pritisneš sustain... koliko se pa to uporablja v praksi, pa je druga stvar.

Skratka... jaz imam doma na yamahi sustain in expression pedal, vendar expressiona nisem skoraj nič uporabljal. Brez sustain-a pa se ne da skoraj nič (razen če si one(two)-man-band za fešte... tam pa redko vidiš, da bi kdo imel sustain. Samo "play midi" tipko rabiš pa je to to).
Je pa res... če delaš doma kakšne zadeve, torej programiraš muziko na računalniku, expression pedal ne pride ravno prav velikokrat. So bolj uporabne kakšne "ročne" kontrole na klaviaturi).

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov