Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

problem z novim PC

6 odgovorov v tej temi

#1 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov
  • Interests:bobni, audio produkcija (akustika)

Objavljeno 21 januar 2009 - 03:09

zdravo vsem!

Iščem ideje in pomoč pri nastalem problemu!

Kupil sem nov laptop asus X71A, 2.0GHz core 2 duo, 320 GB SATA, firewire,....problem je da sedaj motu karta na tem laptopu ne dela - sicer za par sekund spusti zvok skozi, potem pa začne, pokat, piskat, spuščat čudne glasove, itd., itd, skratka ne da se več snemat na to! Ko spet priklopim na stacionarca zadeva dela brezhibno - naloženi so isti driverji enaki windowsi isti cubase! Pred 2 dnevoma, sem si moral sposoditi laptopa HP - ne vem katera serija, tudi z podobno konfiguracijo, naložim driverje in zadeva dela!

Naredu sem teste z cubase in pogrne na celi črti, izgublja sync!

Ali imate kake ideje kaj bi šlo narobe, je mogoče treba kaj nastavit, vse živo sem že probal,...!

prosim za pomoč kakega experta za nastavitve oz tovrstne probleme, po možnosti se bi zmenil za srečanje in preizkus!
Sumim da tukaj nekaj ni vredu z kompatibilnostjo laptopa, ampak me muči kaj bi to lahko bilo, enostavno začne sredi dela po 10-15s pokat, tulit,vse to se tudi posname, vidi se to divjanje tudi na mixerju hardvera kartice,...naredu sem vse možne updejte na windowsih (sp3) in driverjih,...

Hvala za pomoč!

lp, aleš
041 569 171
''the great gretsch sound''

AKA - glasbena dejavnost, Aleš Kajtna s.p.

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 830 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 21 januar 2009 - 06:41

Kaj pa FW chipset ???
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#3 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 21 januar 2009 - 10:04

Ne bi rad izpadel "saj sem rekel", ampak upam da ni to ravno ta problem z motu-jem, ki je dobro znan da zna delat probleme na PCjih.
Kolikor vidim imaš izkušnje s studijskimi napravami upam da boš nekako porihtal.
Probaj s chipsetom, prej pa kontaktiraj motujev support.
Nenad Patkovic

#4 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2009 - 11:02

Za hec probaj disablat wireless kartico v device managerju v laptopu.
Meni je to rešilo problem s FW karto.

lp

#5 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 21 januar 2009 - 11:38

Je za poskusit ja, meni je mnogokrat nagajalo pri "terradreku" in m-audiju, ko sem imel vključeno bilo kakšno omrežje (stacionarno ali mobilno).
Nenad Patkovic

#6 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2009 - 01:03

zdravo

najvrjetno imam problem z driverji, ker za firewire zazna samo ohci host controler, drugače je to via čip menda, se še ubadam z temi driverji

motu dela na vseh drugih raznih mašinah, brez problema!

ne vem se dom še z driverji pozabaval, jih je pa težko dobit, nisem dobil original xp driverjov zraven moram po netu brskat, je pa čip nabor intel mobile 4 family set mislim da!

lp, Aleš

#7 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2009 - 01:06

a ima mogoče kdo kak utility za detekcijo driverjev in inštalacijo najnovejših - tak kak free ali pa ''free''učinkovit !

Zgleda da na asus strani imajo sicer zbirko driverjev, ki so očitno zastareli, a za navadno office delo še vedno dovolj dobri, da ne šteka, kolkr pa priklopimo kako mašino pa pokleknejo!

Sem nekaj iskal po netu in našu eno novejšo varianto via ohci controlerja IEEE 1394 in kaže obetavno, sedaj lahko poslušam glasbo že 10 min brez pokov in piskanj ! kar prej nisem mogu

lp, aleš

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov