Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Nivo glasnosti na klaviaturah live

5 odgovorov v tej temi

#1 andrej_plut

andrej_plut

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2013 - 11:08

Živjo!
Imam eno težavo glede klaviatur. Drugače sem bolj amater na klaviaturah, vendar z ansamblom kar nekaj igramo tudi zabavne glasbe in me ta stvar resnično moti. Ko si doma za določen komad shranjujem zvoke in tudi njihovo glasnost (npr. eni instrumenti za solo parte, drugi za podlago) se razmerje glasnosti med instrumenti totalno podere, ko grem špilat v live na oder. Vem, da je to odvisno od kupa enih stvari, marsikaj bi rešil tut z volumen padalom, ampak mene zanima, če bi se dalo to tut kako enostavno poštimat, recimo, da bi klaviaturo priklopil na kako napravo (npr. na računalnik preko line in ali pa preko mešalke) in potem preko nekih "peak-metrov" izmeril decibele in naštimal razmerje glede decibiele....bi to kaj pomagalo? je še kaka druga varjanta? Drugače imam klaviaturo yamaha psr 710.
hvala za odgovor, lp Andrej

#2 kmet

kmet

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 45 prispevkov
  • Interests:produkcija (ljubiteljsko) :)

Objavljeno 04 julij 2013 - 10:18

QUOTE (andrej_plut @ 4. Jul 2013 00:08:37) <{POST_SNAPBACK}>
Živjo!
Imam eno težavo glede klaviatur. Drugače sem bolj amater na klaviaturah, vendar z ansamblom kar nekaj igramo tudi zabavne glasbe in me ta stvar resnično moti. Ko si doma za določen komad shranjujem zvoke in tudi njihovo glasnost (npr. eni instrumenti za solo parte, drugi za podlago) se razmerje glasnosti med instrumenti totalno podere, ko grem špilat v live na oder. Vem, da je to odvisno od kupa enih stvari, marsikaj bi rešil tut z volumen padalom, ampak mene zanima, če bi se dalo to tut kako enostavno poštimat, recimo, da bi klaviaturo priklopil na kako napravo (npr. na računalnik preko line in ali pa preko mešalke) in potem preko nekih "peak-metrov" izmeril decibele in naštimal razmerje glede decibiele....bi to kaj pomagalo? je še kaka druga varjanta? Drugače imam klaviaturo yamaha psr 710.
hvala za odgovor, lp Andrej

poba, ne komplicirat. jaz sicer delam z tyrosom, ampak pazi samo sledeče (vsaj pri ritmu):
-da imaš povsod isti set bobnov (to zagotovo lahko nastaviš)
-in ritem enako naglas (nekje v klaviaturi ga definitivno lahko spreminjaš - samo zapomni si številko.

podobno naredi z ostalimi stvarmi ki te motijo in zadeva bi morala kar delat.

Imel sem isti problem, sem ga pa reševal sprotno... nekako sem po par špilih že vedel kaj me pri katerem komadu moti in sem to sproti (dan po špilu) popravljal, sedaj imam vse kar vredu poštimano, kar se razmerij tiče.

ko pa shranjujem in delam nov komad, samo primerjam z ostalimi preden dokončno shranim. Važno je da si vzameš čas smile.gif

veselo na delo!

lp, Alen

#3 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 728 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 05 julij 2013 - 05:37

Pa seveda, če je opcija si komade formiraj im "mixaj" na ozvočenje ki ga uporabljaš na špilu. Veliko ljudi si sound dela na neke slušalke in tam zveni vse vrhunsko, potem pa pride na špil pa je vse podrto.

Če imaš izpolnjena naslednja dva pogoja potem pozabi moj napotek:

1) super ozvočenje ki dela res dobo
2) res dobre slušalke
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 041/520-486 :.

#4 igi82

igi82

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov

Objavljeno 19 april 2015 - 10:08

Mene pa zanima , kaksno naj bo razmerje glasnosti med stylom in zvokom KBD , tovarnisko je KBD nastavljen na 127 style pa na 100. Imam pa Yamaho PSR750.

Prispevek uredil/a: igi82, 19 april 2015 - 10:09 .

#5 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 728 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 20 april 2015 - 07:50

To je težko rečt v številkah, enostavno poslušaj.

Razlike se ti bodo isto pojavljale na različnih ozvočenjih, in slušalkah tudi.

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 041/520-486 :.

#6 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov
  • Interests:bobni, audio produkcija (akustika)

Objavljeno 29 julij 2015 - 10:21

uho, in še enkrat uho

jaz imam osebno rad prezenten solo inštrument in vokal in ga dam okoli 20-30% več v razmerjih, pa dovolj basa me tudi ne moti, če se ne tepe frekvenčno s katerim inštrumentom

Prispevek uredil/a: jodldajs, 29 julij 2015 - 10:23 .

''the great gretsch sound''

AKA - glasbena dejavnost, Aleš Kajtna s.p.

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov