Piskotki

Skoči na vsebino

Najbolj všečna vsebina

#44123 Warm Audio napoveduje novo cenovno ugodno verzijo Classic Pultec EQP-1A

Objavil Psyko na dan 10 januar 2015 - 12:50

Odlično! Še malo pa bo hardware cenejši od pluginov :D

• ixi in Ploki članom je to všeč

#43946 Ura tonskega tehnika, audio engineer-ja pri nas?

Objavil Blaster na dan 13 november 2014 - 08:58

... približno pol manj, kot povprečen keramičar.  :lol2:

• ixi in jantex članom je to všeč

#43939 Studio URGENCA - gradnja

Objavil zmatej na dan 11 november 2014 - 03:16

Počasi se začenja zares. Ometi so narejeni, ta teden pripravljamo za estrihe oziroma plavajoči pod v studiu. Tole je kontrolna soba - slike pa bol za silo iz telefona. Ko bo kaj več za pokazat bomo pa poizkali kak boljši fotič...

Pripete sličice

• IMAG1607.jpg
  • IMAG1611.jpg
  • IMAG1609.jpg
  • IMAG1613.jpg
  • IMAG1614.jpg

• ixi in NLP članom je to všeč

#45601 Studio URGENCA - gradnja

Objavil zmatej na dan 05 marec 2017 - 07:26

Počasi se spet premika. Trenutno sem v fazi izdelave okna med sobama. Ta vikend bo pripravljeno za zasteklitev, potem pa čakamo še steklarje...

Pripete sličice

• 20170304_102711_HDR.jpg
  • 20170304_113427_HDR.jpg
  • 20170304_173832_HDR.jpg
  • 20170304_205913_HDR.jpg
  • 20170305_110741_HDR.jpg
  • 20170305_110826_HDR.jpg

• NLP članom je to všeč

#45473 DALJINSKI MIKROFON(brezžični)

Objavil Matej M. na dan 20 november 2016 - 11:53

A je med xsw35 in xsw65 velika razlika?
Aha sm že ugotoviu 65 je kondenzatorski.
  • Matej M. članom je to všeč

#45408 Mikrofon za klavirsko harmoniko za LIVE

Objavil jetam na dan 17 oktober 2016 - 05:30

Posnetki so sestavljeni iz štirih delov: prvi je v registru 8/4, drugi 16/4, tretji 8/8, četrti je ponovitev tretjega, ampak so bili mikrofoni bližje harmoniki.

Za vsak del sem izmeril loudness in popravil, da so vsi enako (<0,1 dB).

Se opravičujem za napake.

Pripete sličice

• 20161017_173036_converted.jpg

Pripete datoteke

• ixi članom je to všeč

#45174 Najboljši chain za snemanje harmonike

Objavil bliskar na dan 21 april 2016 - 06:50

Neumann TLM102/103?

Za preamp pa ne vem, vedno uporabljal samo built-in v zvočni kartici... :blush: 

• ixi članom je to všeč

#44523 M-Audio bx5

Objavil zmatej na dan 28 april 2015 - 04:38

Če se boš lažje odločil ti zlahka naštejemo še par drugih proizvajalcev :jumping0046:

• harman članom je to všeč

#43733 Nakup prvih monitorjev

Objavil jantex na dan 10 september 2014 - 02:35

Če imaš kolikor toliko porihtan prostor dimenzije vsaj 12 kvadratnih metrov, potem ti brez dvoma priporočam Yamahe HS8.

V preteklih letih sem imel veliko zvočnikov (Focal, Klein Hummel, Adam, Neumann, ATC, Event Opal) in iskreno mi nič ni niti približno tako dobro kot omenjene Yamahe, čeprav mi tega verjetno skoraj nihče ne bo verjel (razen mateolla in Ixija :) )

Cena pa je okoli 400EUR za par.
  • ixi članom je to všeč

#24510 Kje/kako se dela mastering ?

Objavil Gregor Zemljic na dan 15 avgust 2009 - 08:00

QUOTE (jetam @ 14. Aug 2009 23:14:28) <{POST_SNAPBACK}>
Odvisno od inženirja: eni kompresirajo, drugi ne.

Se strinjam......

Moj nasvet je da do zadnje faze produkcije delaš vse brez kompresorja ali limiterja na master outu i n paziš , dati nivoji v DAW ne gredo "v rdeče" in da imaš vsaj maksimalne peake vsaj na - 6 dB, raje več.......

Tak miks potem poskušaš z ekvilajzerji, kompresorji in limiterji po kanalih dinamično skontrolirat in spucat, potem se lotiš avtomatizacije levelov , panoram, efektov. Ko s temi orodji narediš nek maksimum, potem daš za feeling na master out ali buse , če jih uporabljaš - čimboljši kompresor, lahko z karakterjem , lahko pa brez odvisno od muzike......meni dela the best PSP Mastercomp.....pa tudi novi Oldtimer je super..

V nastavitve se ne bi spuščal, ponavadi počasen attack in hiter release, ratio pa med 1.5 - 6......kompresiraš par db da miks dobi na kompaktnosti....in greš še enkrat popravljat nivoje.......ko si zadovoljen......še malce poštelaš kompresor , da "pumpa" v groovu muzike in si dodaš za njim še kakšen shelving eq s katerim za feeling vzdigneš visoke za kakšen deci al pa dva od 2khz napej......še malce poštelaš razmerja.......daš gor brickwall limiter ala L2, Ozone, Xenon.....še malce popedenaš razmerja in naštelš limiter......in to je to.

Zdaj približno veš kako naj bi zmasteriran miks zvenel......exportiraš to verzijo......potem daš pa dol vse master plugine in eksportiraš še verzijo brez vsega in še verzijo z kompresorjem ter obe pošlješ v mastering.......kompresor pustiš gor zato , ker se včasih zgodi da ga nastaviš tako , da je pomemben del sounda komada in ga mastering engineer mogoče ne bo mogel replicirati......

Upad , da to dogovori......

LP G
  • Gregs91 članom je to všeč

#45332 Sweet Peak feat. Ina Shai - Grafit / Love me for life (Novi singl)

Objavil matchless na dan 24 avgust 2016 - 12:56

Po daljšem premoru se štajerska house produkcija Sweet Peak vrača na sceno z novo skladbo. Natančneje z dvema skladbama. Obe skladbi so posneli z odlično vokalistko Martino Šraj, ki že kar nekaj časa živi in ustvarja v Londonu, kjer jo poznajo pod njenim umetniškim imenom Ina Shai. Ina, ki bo v kratkem izdala tudi svoj albumski prvenec, je z veseljem zapustila deževni London, ter se podala v Sweet Peak studio, kjer sta nastali dve verziji skladbe. Angleška, z naslovom "Love me for life", je nastala pod Ininim peresom, slovenska z naslovom "Grafit" pa je delo tekstopisca ekipe, Tilna Majeriča, kakor tudi Ine. Pod glasbo sta se podpisala Mario Čižič in Martina Šraj, Dino Zorec pa je skladbo aranžiral in sproduciral. 

Sweet Peak so že po ustaljenem receptu iskali primerno vokalistko za skladbo preko facebooka in tako naleteli na pozitiven odziv Martine, ki ji je bil "groove" skladbe všeč, sama pa je svoj del dodala še pri ustvarjanju angleškega teksta in glasbe.

Skladbi sta nastajali v studiu, kot tudi virtualno na daljavo, kjer so Sweet Peak in Ina bili stalno na vezi Sladki Vrh - London (smeh). Oboji pravijo, da je bilo sodelovanje zelo pozitivna izkušnja in da singla zagotovo nista zadnja od naveze "odličnega vokala in perspektivnih mladih producentov". 

Naj glasba govori zase, naj besedili govorita zase in obe skladbi prideta v uho.

Prisrčen glasbeni pozdrav, Sweet Peak & Ina Shai

https://youtu.be/yQCfTQApJto

https://youtu.be/abO_ZNysHOU

Izvajalec: Sweet Peak feat. Ina Shai

Naslov: Grafit / Love me for Life

Trajanje: 3.40

Glasba: Mario Čižić, Ina Shai

Tekst: Tilen Majerič in Ina Shai (Grafit) in Ina Shai (Love me for life)

Aranžma: Dino Zorec

Vokal in backvokali: Ina Shai

Klavir in programiranje: Mario Čižić

Saksofon: Tibor Pernarčič

Leto izdaje: 2016

• ixi članom je to všeč