Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Nakup midi klaviature

7 odgovorov v tej temi

#1 cedevita

cedevita

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 3 prispevkov

Objavljeno 04 maj 2011 - 01:10

Pozdravljeni,
rad bi se naučil igranja na klavir, naredil kakšno melodijo, itd.
Zanima me, katero od naslednjih klaviatur bi mi priporočili:
http://www.audiopro....p...t&Itemid=74
Zaenkrat se nagibam k nakupu m-audio e-keys 37, saj zraven dobiš tudi program za učenje, vendar nima gumbov za menjavanje oktav itd. Ali je to sploh toliko važno?
Pa še to me zanima, če veste za kako povezavo, katera bi mi pomagala pri učenju osnov igranja na klavir?
Lp wink.gif
<h3 style="margin-top: -9px;">
</h3>

Prispevek uredil/a: cedevita, 04 maj 2011 - 01:15 .

#2 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 048 prispevkov

Objavljeno 04 maj 2011 - 02:49

Če se želiš učiti klavirja, je potrebno vsaj 61 tipk, bolje pa še več.

#3 _ID_

_ID_

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 04 maj 2011 - 03:05

Pozdravljen na forumu.

Če se res misliš naučiti igranja klavirja, potem ti kot klaviaturist priporočam klaviaturo s vsaj 76 tipkami (zaradi igranja, ker klavir igraš na večih oktavah in ne boš mogel narediti nič z dvema oktavama!) , ki naj bodo vsaj pol obtežene (zaradi občutka). To kar si ti podal na linkih je mišljeno kot pripomočki za produkcijo glasbe, da na hitro naklofaš midi podatke v program in jih potem urejaš.

Recimo kaj takega ali takegabi bilo uporabno. Pa tudi to je še sprejemljivo. (fatarjeve tipkovnice vgrajuje več svetovno priznanih firm v svoje klaviature).

Malo si še poglej po spletu za take midi kontrolerje. So sicer precej dražji od tega kar si ti podal, ampak ti ne bo žal če se misliš vsaj koliko toliko resno podati v to.

#4 5ER

5ER

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 61 prispevkov

Objavljeno 04 maj 2011 - 10:51

Fatar strongbench.gif

Učenje klavirja? Pojdi v knjigarno Muzikalije v Ljubljani, gotovo imajo kaj.
Če pa ne, lahko preko njih naročiš iz tujine.
Po mojem pa bo bolje, da poiščeš učitelja klavirja, ki ti bo stvari pokazal v živo,
kot je treba (lega roke, prstni red, dinamika, ...).

#5 zaDAWit

zaDAWit

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 18 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2011 - 09:31

QUOTE (5ER @ 4. May 2011 23:51:47) <{POST_SNAPBACK}>
Fatar strongbench.gif

Učenje klavirja? Pojdi v knjigarno Muzikalije v Ljubljani, gotovo imajo kaj.
Če pa ne, lahko preko njih naročiš iz tujine.
Po mojem pa bo bolje, da poiščeš učitelja klavirja, ki ti bo stvari pokazal v živo,
kot je treba (lega roke, prstni red, dinamika, ...).

Se strinjam glede učitelja. Problem nastane kasneje čez kako leto,dve zaradi filinga, (ko daš skoz osnove, branje not...,pač odvisno kje si) ko pri njem igraš na klavir, doma pa si na klaviaturi. Tu pa je na tebi ali hočeš 'klasično' učenje in boš kasneje šel na pianino/klavir ali pa boš znanje uporabljal kot že rečeno za produkcijo/midi.

Na začetku si lahko najdeš kak lahek komad ki gre v uho, najdeš pravilen fingering (tale knjiga jih ima, pač klasična muza KLIK ) in pogledaš kako jo nekdo zaigra na youtubu... Mogoče minuet za baročni začetek, ki je tudi v knjigi... KLIK

lp d

#6 cedevita

cedevita

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 3 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2011 - 10:14

Prvo bi se rad zahvalil za vse odgovore...

Torej stvar je taka, da bi se rad naučil igranja na klavir, ampak ker sem od vas zvedel, da za to potrebujem klaviaturo z več tipkami, ki je posledično dražja, se ji bom odrekel saj sedaj v študentskih letih nimam toliko denarja.
Me pa še vedno zanima nakup ene od klaviatur, ki sem jih v prejšnjem sporočilu naštel, saj se malo ukvarjam tudi s FL studiotom in ableton live-om. Zanima me torej katero klaviaturo bi mi priporočili, kot sem povedal že prej se sedaj najbolj nagibam k nakupu m-audio e-keys 37, moti me le da nima dodatnih gumbov za spreminjane oktav itd. Ali je to sploh toliko pomembno, saj lahko v programu spremenim oktavo?

lp

Prispevek uredil/a: cedevita, 05 maj 2011 - 10:15 .

#7 _ID_

_ID_

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 06 maj 2011 - 08:42

Ja, kot sem ti že napisal, bi s tistimi midi kontrolerji, ki si jih podal v prvem postu lahko delal v FL ali Abletone pa mnogih drugih programih. Kar mene moti pri M-Audio kontrolerju je, da nima pitch bend opcije (da lahko z drsnikom/tipko/joystickom kontroliraš višino tipke). Tako boš moral vse to delati ročno v programu.

Jaz bi na tvojem mestu, če je res denar problem (komu pa ni wink.gif ), dal na stran teh 60€, pa naslednji mesec še 60€ (ali pa še kakšnih 10-30 zraven) in bi si kupil kontroler, ki ima opcijo pitch bend pa še dodatne gumbe, ki jih lahko nasloviš v programu in z njimi kontroliraš kar hočeš. S tem si precej olajšaš in pospešiš delo.

Končna odločitev je seveda tvoja!

Pa veliko užitkov ob ustvarjanju ti želim!

#8 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 782 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 06 maj 2011 - 10:52

Vzami vsaj M-audio keyrig 49,.....da temu vsaj lahko rečeš klaviaturo, tisto kot si gledal so vse igrače,.... in na tisto ne boš mogel igrat NIČ....preozke tipke, ipd,.

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov