Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Gradnja "home studia"

2 odgovorov v tej temi

#1 chrns

chrns

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 3 prispevkov

Objavljeno 18 november 2017 - 08:12

Pozdravljeni,

po več letih produciranja sem se končno odločil, da si akustično uredim domač studio. Najprej nekaj podatkov: "studio" se nahaja v enem delu sobe, ker nimam na voljo drugega prostora. Dimenzije sobe so vse prej kot idealne zato vem, da proper studia ne morem urediti, bi si pa želel narediti kolikor se da. Druga težava je ta, da je soba v zgornjem nadstropju hiše in posledično imam poševnino kot eno steno. Do sedaj sem imel še napačno, nesimetrično postavitev mize in zvočnikov, ko je bil en zvočnik pri poševnini, medtem ko drugi ni bil pri steni (slika v prilogi).

Sedaj si bom mizo postavil tako, da bom gledal proti poševnini, pravtako bo postavitev simetrična, torej enaka dolžina do leve in desne stene. Glede na to, da gre za poševnino bi prosil za kakšen nasvet kako se lotiti akustike. Na internetu sem našel primer podobnega prostora (druga pripeta slika), edina razlika med mojim prostorom in tem na sliki je ta, da se tam poševnina "zlomi" v raven del stene, in da je prostor malenkost ožji kot pri meni. 

Budgeta nimam ravno veliko, zato bi si panele naredil sam, glede na teme in odgovore s tega foruma razmišljam o lesenih okvirjih, tervolu in blagu. Zanima me tudi, ali bi morebiten "prelom" poševnine kaj koristil pri akustiki, ali je lahko poševnina do konca, če se pred njo postavi kakšen panel? Glede le-teh sem razmišljal, da bi dal 2 na vsako stransko steno, v vsak kot po en bass trap in zadaj en dolg panel, ki bi pokril celotno zadnjo linijo po tleh. Za poševnino in strop pa sem razmišljal o difuzorjih in absorberjih iz thomanna (nekaj takega: https://www.thomann....usor_8erset.htm ).

Že vnaprej se zahvaljujem za vsak dan nasvet,

Urban

Pozabil sem omeniti tudi to razliko, da se pri studiu na sliki 2 poševnina nadaljuje visoko, medtem ko imam sam strop na 2,1m

Pripete sličice

• IMG_0789.jpg
  • Screen Shot 2017-11-16 at 14.26.46.png

#2 chrns

chrns

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 3 prispevkov

Objavljeno 19 november 2017 - 01:28

Prilagam še slike sobe:

Pripete sličice

• IMG_0790.JPG
  • IMG_0791.JPG

#3 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 21 november 2017 - 07:20

Izgleda izkoriščen plac.. ;)

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov