Piskotki

Skoči na vsebino

Najbolj všečna vsebina

#45271 Knauf stena

Objavil NLP na dan 28 junij 2016 - 08:00

Eno je ureditev akustike v samem prostoru, drugo pa soundproofing oz. zvocna izolacija med prostori... za slednje je potrebna masa.
Potem je treba videti specificno situacijo in se odlociti kako primerno urediti.
  • NLP in hannah članom je to všeč

#44123 Warm Audio napoveduje novo cenovno ugodno verzijo Classic Pultec EQP-1A

Objavil Psyko na dan 10 januar 2015 - 12:50

Odlično! Še malo pa bo hardware cenejši od pluginov :D

• ixi in Ploki članom je to všeč

#43946 Ura tonskega tehnika, audio engineer-ja pri nas?

Objavil Blaster na dan 13 november 2014 - 08:58

... približno pol manj, kot povprečen keramičar.  :lol2:

• ixi in jantex članom je to všeč

#43939 Studio URGENCA - gradnja

Objavil zmatej na dan 11 november 2014 - 03:16

Počasi se začenja zares. Ometi so narejeni, ta teden pripravljamo za estrihe oziroma plavajoči pod v studiu. Tole je kontrolna soba - slike pa bol za silo iz telefona. Ko bo kaj več za pokazat bomo pa poizkali kak boljši fotič...

Pripete sličice

• IMAG1607.jpg
  • IMAG1611.jpg
  • IMAG1609.jpg
  • IMAG1613.jpg
  • IMAG1614.jpg

• ixi in NLP članom je to všeč

#45904 Studio Crocy

Objavil Crocy na dan 06 april 2018 - 03:06

Tudi OSB se nareže in da v pseudo random MLS sekvenco? :)  

Haha Muskmesse mi vedno da dela...

• ixi članom je to všeč

#45863 Studio Crocy

Objavil Crocy na dan 21 marec 2018 - 12:14

Čas je, da si ponovno uredim svojo sobo - mix sobo / control room / ... / ... :)

Soba ni idealnih mer, bi jo pa rad akustično uredil z relativno majhnim budgetom.  

Gre za prostor v mansardi z manjšimi motečimi elementi za optimalno akustiko (nesimetrična strešna okna in nosilni steber za sleme). 

Mere 

širina: 330cm 

dolžina: 730cm (stojne višine bo za cca.450cm) 

višino stropa bi s knaufom spustil nekje do 250cm

Zaenkrat je tako

• leva stena (zunanja) je iz klasičnih zidakov + cca. 2cm ometa

• desna stena (notranja) je iz siporeksa  + cca. 2cm ometa 

• talna obloga boo vinil, pod njim pa je tlak in 6cm izolacije TP 

Do tukaj nimam več vpliva na grabena dela, od tu dalje pa lahko, v mejah budgeta, optimiziram zadevo po svojih željah in več kot dobrodošlih predlogih. 

Okviren plan 

- poševna stena pod streho in strop bodo iz knaufa, ker je to že v projektu, kar se bi dalo spremenit je to, da damo nekaj od tega nad tem pa 10cm DP8

- ob strehi bo klasična toplotna izolacija, za njo bi bilo cca. 10cm zraka, potem 10cm DP8, za tem pa ta-luknjast knauf 

- na stenah bi uredil podobno kot predel pri strehi; stena + 10cm zraka + 10cm DP8 + za končni sloj imam trenutno v mislih les ali OSB plošče 

Spodaj so še fotke, vse predloge, opozorila in nasvete pa z veseljem sprejmem. 

Hvala in LP

Pripete sličice

• st.jpg
  • FullSizeRender (1).jpg
  • FullSizeRender.jpg

• Crocy članom je to všeč

#45696 Hk Audio Lucas Nano Twin 602/602

Objavil MyDream na dan 13 avgust 2017 - 12:26

Nujno rabim sub, 2x12 sta dovolj za sem in tja ja. Ampak v večini pa premalo, sub 15" pa je redko odprt na 0. Ciljam na 2x10 ali pa 2x12 sub in neke majne satelite zgoraj. Kot pravim ožji izbor FBT CS 1000 ali HK lucas nano twin 602/602. Prednost HK-ja je tu teža in pa dejstvo, da gre en sistem lahko v stereo mode. To pa je dovolj za hotele, restavracije, terase itd.

Fbt je en sistem 33kg, HK pa 16kg. Trenutno pa ima vsak satelit 16kg, ampak je sam po sebi neuporaben. Tudi 2x15" satelita sta premalo, poleg tega so to ene nerodne škatle. Nič ne pridobim
  • MyDream članom je to všeč

#45529 Srečno 2017

Objavil minimalB na dan 30 december 2016 - 11:38

Zdrava ušesa vsem v 2017!

Lp,

b.

• ixi članom je to všeč

#45451 A&H Qu-16

Objavil knga7 na dan 12 november 2016 - 10:24

Mhm, so skozi teh serij firmwareov dodali kar veliko, so kar poslušljivi glede zahtev uporabnikov:)

• ixi članom je to všeč

#45266 Gradnja studia

Objavil NLP na dan 26 junij 2016 - 11:21

... ne gre ce bi samo na levo stran pozicioniral, logicno, zato sem napisal da nimas neke izbire.
  • NLP članom je to všeč

#45137 Live recording

Objavil jetam na dan 22 marec 2016 - 10:46

Seveda lahko postaviš tudi pri mešalki. Postavitev na odru ima prednost v tem, da mikrofoni niso pred zvočniki in da zajameš celo dvorano. Postavitev po dvorani pa je lahko bližje publiki. Če imaš dovolj kanalov, postavi oboje oz. čim več.

• ixi članom je to všeč

#45007 Mala mešalna miza za studio

Objavil boris na dan 01 januar 2016 - 10:06

Presonus poceni in dober
Vsaj meni osebno
  • gomboss članom je to všeč

#44592 Čestitke Maraayi za Eurosong

Objavil Ploki na dan 24 maj 2015 - 10:52

Evoga, čestitke za 14. mesto.

Ful lušten komad, odličen performens, marjetka je točna tako da joj, škoda da je za beke imela tisto fušarijo od mance špik...

škoda da sta bila prva na vrsti

• ixi članom je to všeč

#44390 Cubase - problem pri odpiranju projekta

Objavil DomaDIS na dan 07 april 2015 - 06:21

Ploki: Hvala za pripravljenost, če pa bom potreboval kdaj drugič se priporočam :)

Ixi: Zadevo sem poizkušal odpreti na vse načine, vendar ni šlo.

...Problem je bil v uporabljenih pluginih, kateri so ob updajtu win7 izgubili povezave v samem programu (ne vem zakaj). Po omenjenem updajtu se tudi Cubase sprva ni pobral (že v fazi pregleda pluginov ob zagonu programa). Potem sem ponovno instaliral problematične plugine in s tem odpravil težavo.

Zaenkrat dela, upam da bo tudi v bodoče. :P

Hvala. LP, Kristian

• ixi članom je to všeč

#44348 Zvočna kartica Mac OSX

Objavil boris na dan 26 marec 2015 - 11:48

steinberg ma lušne stvari ... 

• ixi članom je to všeč

#44230 Izoliranje le ene stene

Objavil znkz na dan 16 februar 2015 - 02:59

Hvala za odgovor :). V najslabšem primeru bom pa bobne menjal za elektronske, kitaro pa prestavil na interface ter vadil na slušalkah. Ni isto, bo pa mir v hiši.

• ixi članom je to všeč

#44016 Cubase Pro 8 and Cubase Artist 8

Objavil jantex na dan 07 december 2014 - 11:06

Nope, žal še vedno isto. Je pa drugače super update. Končno enkrat za spremembo pri Steinbergu kupec ni beta tester.

Je pa žal tako, da ogromno obstoječih bugov niso odpravili...k sreči pa vsaj novih niso dodali :)

• ixi članom je to všeč

#43916 TEST MIKROFONOV II (Shure, SE Electronics, Beyerdynamic, Rode) - andro31

Objavil ixi na dan 05 november 2014 - 01:13

Vsi trije omenjeni mikkrofoni so dobri mikrofoni. Vse tri predlagam za snemanje vokalov, gemini ima full tak nasubiran poden, 414 nima toliko low enda, tocno za tega neumanna nevem koko se obnasa v primerjavi z ostalima dvema.
  • Gregs91 članom je to všeč

#43822 Projekt

Objavil Taprau na dan 02 oktober 2014 - 05:49

Pozdravljeni. Pred kratkim sem dobil starejsi pioneerjev subwoofer. Njegova moc je 150w in je 30 cm premera. Zelel bi narediti nekaksno skatlo v merah cca 50x60x40 (š,v,g) v kateri bi ugradil ta subwoofer in se dva srednje tonca. Bilo pa bi super ce bi lahko v to skatlo dal tudi en avtomobilski akumolator ki bi vse skupaj poganjal in glasbo nebi predvajal iz radia temvec iz telefona imel pa bi tudi priklop za uticnico. To temo pa sem napisal zato da bi mi povedali ce je to vse skupaj mozno narediti in ce je bi vas prosil za cim vec nasvetov pri mojem projektu.
  • Taprau članom je to všeč

#43696 Acustica Audio Red EQ (free)

Objavil zabukowski na dan 01 september 2014 - 05:41

Najbolj da ga sam probaš, saj je po funkcionalnosti čisto običajen VST plugin, po zvoku pa ... no, le privošči si malce boostanja :)

LP

Franci

• ixi članom je to všeč