Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Blu-ray kapacitete 256 GB

• Prosimo prijavite se za odgovor
11 odgovorov v tej temi

#1 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 17 maj 2014 - 10:11

Inženirji podjetja Pioneer so najavili pričetek proizvodnje nove generacije optičnih diskov Blu-ray, na katere lahko shranimo do kar 256 gigabajtov podatkov, na dvoslojni pa kar zavidljivih 512 gigabajtov. Novinci so kot nalašč za arhiviranje večjih količin podatkov, njihova uporaba pa je mogoča tudi v navezi z obstoječo generacijo zapisovalnikov Blu-ray. Za dosego slednjega zadošča le nadgradnja strojne kode zapisovalnika. Zaradi uporabe posebne tehnologije zapisa na osnovi dveh fotonov in nižjih proizvodnih stroškov, pa bodo novi ploščki na srečo cenovno nadvse dostopni.

Čeprav je podjetjema Sony in Panasonic pred časom sicer že uspelo razviti optično zgoščenko Archival Disk kapacitete 300 gigabajtov, ta v primerjavi z novim izumom podjetja Pioneer ni združljiva z obstoječimi zapisovalniki Blu-ray. Pri podjetju Pioneer pa so za nameček še prepričani, da jim bo z uporabo nove tehnologije še pred koncem naslednjega leta uspelo izdelati 12-slojno optično zgoščeno Blu-ray, na katero naj bi bilo mogoče shraniti do kar en terabajt podatkov. Tovrstni optični mediji naj bi bili kot nalašč za dolgotrajno shranjevanje pomembnejših podatkov in njihovih varnostnih kopij, saj naj bi bila njihova življenjska doba daljša od 50 let.

Vir

Pripeta datoteka  pioneer_bdr_xu02j_02.jpg   5,72K   9 Število prenosov

Po mojem bo to počasi najcenejši način bekapiranja projektov. Cena ploščkov je ugodna napram diskom. Npr: 300 GB (6x 50GB) je tam nekje okrog 25 eur ... npr : Ebay

Kaj vi mislite ?
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#2 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 17 maj 2014 - 10:21

... da ga ni preko USB 3 ključka, ki bi bil 256GB in za 25€ tongue.gif
Nenad Patkovic

#3 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2014 - 02:01

http://www.mimovrste...uzg0010bbk-eesn

Ne vem, kdo se bo še j**al s ploščki... Jaz imam že zdavnaj skladanco diskov v omari. cool.gif
www.mmedia.si

#4 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 763 prispevkov
  • Interests:Audio, Video, Broadcast, Film, Multimedia

Objavljeno 18 maj 2014 - 10:17

Jaz tudi nekako ne "verjamem" tem CDjem. Ce bi jim uspelo me prepricat, da so res trpezni in obstojni, potem mogoce... sicer pa raje HDD ali kak "personal cloud" z dvojno redundanco...

Lp,

b.

#5 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2014 - 09:34

za 4k filme bo se dobr

#6 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 19 maj 2014 - 09:47

Katoda misliš?

Poglej Blu-ray vs DVD market share filmov na ploščkih. HD je šel pretežno na stream, vsaj v ameriki ki je itak glavni consumer tega sranja.

4K bo šel na Google Fiber podobne zadeve.

Se strinjam z ostalimi ki so rekli da so ploščki adijo... Dokler da postane to najcenejši način backupiranja podatkov bojo šli diski že dol biggrin.gif

Prispevek uredil/a: Ploki, 19 maj 2014 - 09:47 .

#7 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 19 maj 2014 - 11:19

http://www.expertrev...-4k-video-files

#8 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 20 maj 2014 - 11:23

Hehe, pa dobro to je high-bitrate video, kar sem prej postavil tezo da umira glede na razmah fullHD in "ne-razmah" bluray.

DVD ma 4.7GB in 720x576. FullHD torrent agresivno skodiran z H.264 ima 1920*1080 in je velik ~1.2GB, kar je štirikrat manj in 20x manj od Blu-raya.

H.264 je blazno agresiven kodek, celovečerec prek iTunes rental je debel ene 4GB (toliko kot je bil včasih nekaj 700*500 DVD).

evo recimo gremo zračunat za to kar ma iTunes
http://www.dr-lex.be.../videocalc.html

če naštimaš H.264 za 1080p dve uri, obkljukal sem "dark/still images" pa dobil ven 4.9GB.

za 3840*2160 h.264 dobiš ~19GB. 4x več. Makes sense, ker je 4x več pikslov. laugh.gif Če odmislimo da bodo verjetno implementirali agresivnejši kodek, glede na to da bodo 4K displayi načeloma priključeni na bolj sposobne naprave kot jih imamo danes.

bitrate ~22mbps... če hočeš live-streamat torej lahko to počneš že danes če imaš močnejši DSL ali optiko! Zdaj glede na to da bo razmah 4K še malo počakal

Moja teza sicer :-) bomo vidli kaj se bo zgodilo

#9 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 22 maj 2014 - 10:28

Kvalieta in velikost filmov je skoraj zmeraj bila omejena na trenutno kapacitetno zmoznost ploskov na trgu. fiber se lep cas ne bo dostopen vsem

#10 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 22 maj 2014 - 01:40

Heh nevem če si me razumel. Razmišljaj o H.264 kot o MP3ju za video.

kvaliteta je za consumerja "zadostna", velikost bistveno manjša, zato je lahko iTunes 1080p rental enako velik kot je bil nekoč DVD.

Zato na CD ne spraviš toliko PCM audia kot spraviš MP3ja

Oz če povem drugače, kvaliteta in količina glasbe je bila pogojena z medijem - do zatona CDja, zdaj pa več ni.

#11 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 22 maj 2014 - 03:05

sej nevem kaj sploh hoces povedat, bitrejt smitrejt

#12 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 23 maj 2014 - 09:09

lol smile.gif

To da je bil DVD 4.7GB s crappy kvaliteto, HD 1080p streaming je pa 2GB z odlično kvaliteto tongue.gif

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov