Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Mala digitalna miza

• Prosimo prijavite se za odgovor
9 odgovorov v tej temi

#1 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 50 prispevkov

Objavljeno 28 november 2017 - 10:25

Trenutno si lastim Mackie DL 806 in jo po parih letih prodajam. Moti me par stvari, med drugim tudi to, da je zlo tiha na outputu, da ima analogne gain knofe, ki se ne shranijo digitalno in se med transportom premikajo itd. Kupujem novo, načeloma imam 8 kanalov dovolj, če bo pa kakšen več, pa ne bo panike. Najprej sem gledal midas in behringer, pa sem potem prebral, da so midasove vseeno narejene malo boljše, naj bi pa imeli obe slab router. Kaj bi vzeli na mojem mestu?

Potem pa sem videl tole GIG 202, ki jo dobim relativno poceni, ampak ne poznam in na netu ni nobenih ustreznih informacij. Pri mizah 1 in 6 mi je dejansko všeč, da je tam še en display. Na odru vedno uporabljam iPad, ampak za hiter popravek tako ni potrebno odpirat appa na iPadu, ampak lahko samo daš volume down recimo. Če vzamem midase/behringerje pa moram svoj app na ipadu zamenjati za njihovega in to vzame 10 sekund. Ni panike, ampak če se mudi nekaj popravit, da recimo dobim mikrofonijo, pa to ni ugodna rešitev. Torej vzel bi GIG 202, ampak ne poznam.

1. Dap audio GIG-202 

2. Midas MR12
3. Midas MR18 (edina razlika karko razumem, da lahko snemaš multitrack)
4. Behringer X AIR 18
5. Behringer X 12

6. the t.mix DM 20 (ne poznam, ampak mi je všeč)
7. RCF M 18

8. Soundcraft Ui16

9. Soundcraft Ui24R

Kaj drugega?

#2 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 775 prispevkov

Objavljeno 28 november 2017 - 05:06

Vsekakor priporočam katerega izmed behringer/midas majhnih digitalk. So daleč najbolj razširjene med naštetimi, večina tonskih mojstrov že ima aplikacije zanje na svojih tablicah, poleg tega pa so tudi dobro podprte z raznimi forumi / FB skupinami, kjer vedno najdeš ogromno uporabnih informacij.

Teh Soundcraftov sicer še nisem imel v rokah, ampak me že po videzu ne ravno pritegnejo.

lp

#3 knga7

knga7

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 43 prispevkov

Objavljeno 28 november 2017 - 10:56

Tole bi jaz dodal (je sicer malo dražje): 

- QSC TouchMix 8    (https://www.thomann....t_qsc_339806_25)

- Allen&Heath Qu-SB (https://www.thomann....&h qu_387951_12)

- Poglej še X32 rack - to je identično mešalnim mizam X32, tudi aplikacija, ampak nisi odvisen le od tablice, vse lahko narediš tudi z gumbi. 

Glede Xair in Mair, se mi zdi, da so začetni routerji bili posodobljeni in danes predstavljajo manj težav. Še vedno pa lahko dokupiš ruter, ki dela recimo na 5gHz in nimaš bojazni pred prostori, kjer je dosti Wi-fi omrežij.

#4 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 50 prispevkov

Objavljeno 29 november 2017 - 01:57

V ožji izbor sem dal sedaj Allen&Heath Qu-SB in pa Midas MR18. Kakšen +/-? Razlika v ceni je 300 EUR, sam ne najdem ničesar takega, da bi mi bilo vredno te razlike, razen, če so preampi boljši, da je app boljši itd. 

ALi obstaja kakšna varianta, da si jaz svoje presete iz Mackieja prenesem na Midas ali pa A&H?

#5 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 785 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 30 november 2017 - 07:42

MR18 ti nudi več fleksibilnosti,.. dela BP .

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#6 knga7

knga7

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 43 prispevkov

Objavljeno 30 november 2017 - 02:53

Qu-SB ima več outputov + dodatni mtx out. Pa Qu-drive, za direktno snemanje ali predvajanje iz USB ključa, GEQ na vsakem outputu (na MR18 moraš to storiti preko Effects, tam pa si omejen s številom). 

Delal z obema, vsak ima nekaj svojih prednosti pred drugim:) Tudi sam bi verjetno vzel MR18, 300€ manj je kar precej. Nevem pa kaj bi bila pomembnejša razlike med Xair18 in MR18, verjetno build quality, app dela boljše, glede zvoka pa težko kakšne pomembne razlike.

Da bi prenesel presete iz Mackieja  na ostale pa sem skoraj siguren, da ne. Lahko pa to počneš med recimo posameznimi MR18 itd :)

#7 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 50 prispevkov

Objavljeno 30 november 2017 - 07:22

Sem vzel Midas. Za snemanje mi je nekako vseeno. Me pa zanima tole:

The installed firmware also supports the Mackie Control protocol, allowing you to easily apply comprehensive remote editing and parameter adjustments via any compatible MIDI device.

Tudi to ne bo pomagalo da prenesem presete kajne?

#8 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 775 prispevkov

Objavljeno 01 december 2017 - 12:53

<script> (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-a...lytics.js,ga'); ga('create', 'UA-3457651-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); </script>

Sem vzel Midas. Za snemanje mi je nekako vseeno. Me pa zanima tole:

The installed firmware also supports the Mackie Control protocol, allowing you to easily apply comprehensive remote editing and parameter adjustments via any compatible MIDI device.

Tudi to ne bo pomagalo da prenesem presete kajne?

Ne, žal povsem nekaj drugega :D 

Ne vem koliko kanalov imaš, jaz rabim za spisanje 20 kanalov v povsem novo sceno na x32 okoli 5 minut. Tako da težko verjamem da jih ne bi uspel tudi ti "prenesti"

#9 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 50 prispevkov

Objavljeno 01 december 2017 - 08:12

Ne gre za kanale, imam subgrupe itd. Ampak mislim, da bo šlo ročno, nisem sam delal tega setupa, zato me malo skrbi

#10 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 50 prispevkov

Objavljeno 03 december 2017 - 08:42

Hm, tole bom težko sam prenesel. Če naredim video preseta na mackie, bi mi lahko kdo proti plačilu naredil preset za midas?

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov