Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Nov mastering studio v Ljubljani

26 odgovorov v tej temi

#1 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 828 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 16 oktober 2006 - 09:59

Zdaj tudi v Ljubljani... vrhunski mastering studio za obdelavo, restavracijo, editiranje in mastering vasih avdio posnetkov.
Za vec informacij, prosimo obiscite naso spletno stran www.mastering.si , lahko pa nam tudi pisete na info@mastering.si tongue.gif
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#2 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 16 oktober 2006 - 10:34

PMCjke :sljin: :sjlin:

čestitke na odprtju in želim vam čimveč uspehov :wink:

#3 soundtrap

soundtrap

Anchko

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 224 prispevkov
  • Interests:Music producer, Musician, synth lover, sound programmer, Mixing engineer, humorist :)

Objavljeno 16 oktober 2006 - 11:34

to, pumpajte za prav smile.gif
Sometimes a mistakes makes a best piece of music.

#4 bongoman

bongoman

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 75 prispevkov
  • Interests:akustika, produkcija, projektiranje

Objavljeno 17 oktober 2006 - 10:19

kdo pa knofe vrti ?
Okvirna cena ?

:smt006

#5 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2007 - 03:15

Je že kdo sodeloval z njimi?

Izkušnje?

#6 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 828 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2007 - 10:08

Jst se dogovarjam, da bom šel tja malo raziskat 8)

Pa potem sporočim kako in kaj :wink:

#7 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2007 - 02:20

Že kaj novega?

#8 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 828 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2007 - 08:43

QUOTE (SoulFood)
Že kaj novega?

Nažalost še ne, ker nimam časa cry.gif sorry

#9 Mark

Mark

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 93 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2007 - 08:48

Dobil vrnjen zmasteriziran posnetek-razlika med osnovnim miksom in masteringom zelo očitna.Z delom Nevena Smolčiča zelo zadovoljen, moti me edino nemožnost biti prisoten pri samem masteringu.
Splošna ocena kvalitete izdelka napram drugim slo "mastering mojstrom", po moji oceni čista 10-ka

#10 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 828 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2007 - 12:54

QUOTE (Mark)
Dobil vrnjen zmasteriziran posnetek-razlika med osnovnim miksom in masteringom zelo očitna.Z delom Nevena Smolčiča zelo zadovoljen, moti me edino nemožnost biti prisoten pri samem masteringu.
Splošna ocena kvalitete izdelka napram drugim slo "mastering mojstrom", po moji oceni čista 10-ka

A lahko uploadamo en izsek komada (npr. 30 sec) mix in masterja seveda na istem delu :wink:
Pa malo pokomentiramo tole, ali pa še kdo naredi master pa primerjamo :?:

#11 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2007 - 01:26

ixi, kaj pa če bi se zmenil za kakšen komentar mastering inženirja? Je to konec koncev tudi super promocija za njih... Imajo velik del ciljne publike tukaj zbran :wink:

#12 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 828 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2007 - 01:30

QUOTE (SoulFood)
ixi, kaj pa če bi se zmenil za kakšen komentar mastering inženirja? Je to konec koncev tudi super produkcija za njih... Imajo velik del ciljne publike tukaj zbran :wink:

Bom kontaktiral osebje :wink:

#13 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2007 - 01:41

promocija.. ne produkcija... Tipkam hitreje kot mislim včasih... Tipkam pa zelo počasi :wink:

#14 Mark

Mark

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 93 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2007 - 02:00

Skladba bo na letošnji EMI v izvedbi benda Lunapark, zato predstavitev
zaenkrat ni mogoča.
Po emi pa ne bo problema s primerjavo.

#15 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 828 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2007 - 02:05

QUOTE (Mark)
Skladba bo na letošnji EMI v izvedbi benda Lunapark, zato predstavitev
zaenkrat ni mogoča.
Po emi pa ne bo problema s primerjavo.

QL :wink:

#16 Mark

Mark

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 93 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2007 - 05:01

kot sem obljubil za primerjavo (mp3 256)
osnovni mix >>
mastering >>
lp
Mark

#17 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 04 februar 2007 - 01:46

Hoj,

lep studio izgleda. A "attended" sessiona ne omogocajo? Skoda - ker to bi bila glavna prednost pravega slovenskega mastering studia - ker vsak se pac ne more zapeljat v Milano, London, New York ali kam drugam, kjer so mojstri te obrti.

Razlika v teh mp3jih sicer je, a za moj okus je master prevec "scooped" - premalo spodnjih middlov (po poslusanju, ne analiziranju - po grafu je slika zelo linearna). Najbrz so zreducirani zaradi razlocnosti, a vokal (sploh v refrenih) rata grob in izgubi osnovno barvo, kot jo ima v mixu. Barva vasega mixa se mi v bistvu bolj dopade od masterja, ceprav je master bolj jasen in glasen.

Jas sem slisal v komadu nekaj takega:

=> www.satoration.org/kviki_mastering.WAV

(to je bilo na hitro - posraufal sem en template-a, ki sem ga ze imel pripravljenega za en friendly mastering job (sicer tega ne pocnem za izzven) - pa uporabil sem vas mp3 - tak da je dinamika ze itak malo sla po gobe...pa konverzija je bila mp3 - wav + obdelava - nazaj v mp3 nisem vec konvertiral, ker bi pri taki dvojni mp3 konverziji visoki sli cisto po gobe in ne bi imelo vec pravega smisla karkoli postat - za ilustracijo logike pa bo ta enkrat pretvorjeni file se o.k.

Sorry za "wise ass" komentar - vazno da ste vi zadovoljni. A pomanjkanje nizkih middlov me vedno zmoti, sploh, ko ima nekdo opremo s katero bi lahko napicil vse tako, da bi bilo mehko, okroglo, glasno in jasno - a je ponavadi bolj to zadnje dvoje... Pa base se nekak pripravijo, da drmajo - ni pa dovolj "topline". Najhitreje se vidi to, da v primerjavi z vasim miksom in mojim hitrim poskusom masteringa - profi verziji na lo-fi reference preverjanju na Avantone Mix cubes zmanjka malo vec bas linije in kick druma. Pa se posebej refreni dobijo na te zvocnicke vec "telefonske kvalitete", kot jo ima osnovni mix - kar je indikator, da obdelava ni dovolj "mehka"... Saj gre skozi, a v primerjavi s tem, kar je mozno, za moj okus ni dovolj dobro. Sploh ne ce imas Manleye, Weisse, TC6000, itd.

Upam, da bodo kdaj omogocali "attended session" - bi kak vecji projekt z veseljem spustil skozi tiste masine... pa poleg njihovih PMCjev bi si najbrz vseeno s sabo prinesel se ta male Mix cubes...

Pa da ne bo pomote - zelim jim ful uspeha in da ratajo dober mastering studio. Opremljeni so ze hudo.

Zdaj pa bezim in si nadenem "flame suit" smile.gif

#18 Mark

Mark

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 93 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2007 - 02:10

pozabil sem povedat,da je bil ta mastering narejen posebej za tv predvajanje
ker se "kao" tv slišnost odraža nekje v drugačnem frekvenčnem spektru, zato tudi "kao" linearnost posnetka itd itd....
masteriziralo pa se je po grupah....

#19 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2007 - 02:16

Aha - kul. Se mi je zdelo, da je moral bit stem mastering - ker je barva cisto drugacna od mixa - pa ker je kick lepo napicen - brez da vpliva na bass linijo... kar se s stereo masteringom ne da tako dobro... Mah - kul je, sam kot pravim, rad imam vec topline, ziher pa vejo kaj delajo.

#20 E.B. King

E.B. King

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 519 prispevkov
  • Interests:muzika tako ali drugace + standardne cloveske zelje in goni

Objavljeno 04 februar 2007 - 11:45

men je osnovni mix bolj vsec, master mi je prevec "popy" in "moderen"...Ampak dobr, verjetno mora bit tak, ker je za tv...
Ebay the baby, get more equipment.

#21 soundtrap

soundtrap

Anchko

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 224 prispevkov
  • Interests:Music producer, Musician, synth lover, sound programmer, Mixing engineer, humorist :)

Objavljeno 05 februar 2007 - 11:27

razlika je očitna. Masteriziran itak, da mora bit glasnejši in je dosti bolj čist. Ima dosti več air področja. Kot pravi satoration premalo topline spodnjih midlov (verjetno zaradi tv potrebe), pred masteringom je topline več, pol pa se mal zgubi ker se poudarijo višje frq. Ima pa master večjo kompaktnost ,koherentnost,
vokal pride ven ,sicer menja malo barvo a mene ne moti je bolj pop.
Opazil sem tudi lepšo zvočno sliko kar se tiče prostora in reverb skoči ven.
Zame je mastering proces dobro uspel, posebej če je to za tv.

Tako naprej

ps: no jaz imam rad da je kick v mixu malo glasnejši in bass kopresiran z večjim attakom npr jamiro quai.
hehe biggrin.gif

#22 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 828 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2007 - 12:26

1) Eden boljših komadov na EMI 007 8) Škoda da ni bil urrščen višje sad.gif Ga bomo pa mi na radiji bolj vrteli tongue.gif :wink: 8)

Glede masteringa še nebom komentiral, ker nisem še utegnil na svoji Focal-čkih preposlušat, sem pa tudi na služnenih monitorji malo prečikiral zadevo !!!

Masterin za TV, mi ni preveč všeč, ne da je slab, še daleč od tega!!!!!!. Kul mi je le tko kot ste vsi pogruntali ni spodnij midlov, kar da toplino in dodatno barvo smile.gif , tko da nebom nakladal na dolgo in široko.
Satoration-ov master (mastering Mp3) mi pa zveni bolj topel in bolj poln, bolj barven,...

P.S. sem pa bil od "neven"-a povabljen v studio, tko da že malo planiram in bom šel malo počekirat in pofotkat v studio. Sporočim ..... :twisted:

#23 Mark

Mark

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 93 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2007 - 01:03

QUOTE (ixi)
1) Eden boljših komadov na EMI 007 8) Škoda da ni bil urrščen višje sad.gif Ga bomo pa mi na radiji bolj vrteli tongue.gif :wink: 8)

hvala ixi,
glede eme je bila naša prisotnost zgolj v namen promocije benda. Nej ob tej prilki povem, da na rtv-ju še zmer ne štima prou nič. Tonci ob treh na generalki pijani ko krave ,izvajalci itak nimamo pojma o štimanju zvoka-češ mi smo kle že tridest let pa vemo kako to gre, pol ti pa na nastopu isklučijo monitoring, in nabijejo sam vokale not in piiiiskaaa. V etru pa potem katastrofa ,kakorkoli še ena (od mnogih) negativna izkušnja z nacionalko.

#24 soundtrap

soundtrap

Anchko

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 224 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2007 - 03:39

hahaha, in po lse majo za profiče ja.
Debeli nesposobneži smile.gif
Jaz ko nastopamo verdno neki ne štima.
Zadnjič je tip tudi kar med nastopom ugsnil monitorje za vokal , jajajaj

Ja pozabil sem rečt. komadič je dober, zato ni zmagal smile.gif

#25 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2007 - 03:56

hmm..komad mi je pretih? ...premal američki master? ...

za ot ceno ki dela neven dobiš master v sterling soundu...pač v programu afterhours...ampak nima veze...rajš tja...
da ne rečem da sam Ted Jensen košta 525$ na uro...hihi,sm iz ferbca poslal mejl tongue.gif
Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik
in še kak projekt za spotoma ;)

#26 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2007 - 07:32

Jaz sem pred nekaj casa tudi kontaktiral Sterling za Afterhours - mastering ca.50minut muzike bi se dalo dobit za ca.1200$... ko sem rekel da band vseeno nima takega budzeta so se bili pripravljeni celo pogovarjat dalje v smislu - no dobro, povej koliko bi lahko... Torej se najbrz da se za manj - a nisem hotel bit nevljuden in predlagat 500$ na projekt... smile.gif Tako da na koncu ni bilo nic.

Ta studio v LJ ima ful hudo opremo - ce bodo omogocili, da si lahko zraven za ceno Afterhours v Sterlingu je po moje to konkurencno... saj ni treba da ves cas zraven svetis - naj mastering inzenir pripravi osnovo, potem pa se dogovori z bandom ali producentom za obisk - da ni potem popravljanja in revizije (ki najbrz ni brezplacna). Tako bi si jaz zamislil mastering studio (ki bi bil dovolj konkurencen) v Sloveniji... Za velik denar nekam posiljat wave lahko po celem planetu... Za varianto po posti je za moj okus in predstavo prikupna zgolj nizka cena. Super pa bi bilo ce bi imeli kak "creative project pricing" - nizkoproracunsko varianto za glasbeno zanimive projekte brez velikih budzetov - pac recimo s casovno omejitvijo na en dan... Pa recimo pol nizjo tarifo. smile.gif

#27 Matej Grginic

Matej Grginic

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 420 prispevkov

Objavljeno 06 marec 2007 - 02:31

Z malo zamude....

Zelo lep komad, tudi produkcija mi je kul.. ker ne vem kaj naj bi pomenilo to, da je masterizirano za TV, nimam s cem primerjat...ampak vseeno. Meni se zdi malo agresiven v visokih midlih, kar verjetno za TV ni slabo. Po mojih izkusnjah, ce naredim dober mix na mojih Adamih s3a, potem tak miks tudi zelo dobro dela na TVju in radiu...ampak mogoce se moram cesa se nauciti...nova tema?

Cestitke za komad pri katerem me ni bilo sram, da sem slovenec in da obstaja moznost, da nas bo tak komad predstavljal, kar ponavadi predstavlja 80% glasbe in produkcije na emah do sedaj. Mogoce mi je tako vsec tudi zato ker ocitno ne pase v kontekst popederajsane in nenaravno kičaste evrovizijske scene. Kot bi na tekmovanje slovenske popevke vpadli GNR... Totalno kul!

Matej

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov