Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Slovenski izrazi

6 odgovorov v tej temi

#1 jezus

jezus

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2012 - 06:26

Pozdravljeni!
Ali obstaja še kak izraz za "ritem mašina"? Za diplomsko na FRI sem naredil ritem mašino pa tega izraza ne morem uporabit ker je "mašina" pogovorni izraz. Iščem bolj strokovnega.
Hvala
LP

#2 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 19 junij 2012 - 06:36

... elektronski sintetizatorski kompozitor ritmov:)
Nenad Patkovic

#3 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 20 junij 2012 - 01:20

Kaj pa če uporabljaš ritem mašino v navednicah? Ko prvič uvedeš izraz verjetno itak opišeš kaj to sploh je in lahko dodaš še "tako imenovana" - t.i. "ritem mašina"? Dalje pa jo pač zmeraj zapišeš v navednicah.
Ne vem - po moje bi morali slavisti dovoliti uporabo takih splošno razširjenih in udomačenih izrazov, ki drugačnega slovenskega poimenovanja med uporabniki teh naprav sploh nimajo... No, včasih kdo reče tudi "elektronski bobni", tudi ko misli s tem ritem mašino in ne pravih elektronskih bobnov, a la Roland, Simmons, ddrum, itd.

#4 jezus

jezus

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2012 - 02:42

Ja, uporabil sem izraz ritem mašina v navednicah in opisal kaj to je... in lih v tem primeru me profesor prepričuje naj zamenjam "ritem mašina" s "sekvencer" (ki btw tudi nima boljšega prevoda, ali?). Pa mu probam razložit da sekvencer je le del ritem mašine.
Pri meni je problem malo širši. U bistvu sem naredil groovebox: v istem ohisju je sintetizator z MIDI vhodom (modul za melodične zvoke) in ritem mašina (sintetizator ritmičnih zvokov + sekvencer). Groovebox sem skoraj prepričan da nima slovenskega prevoda. Predlagan naslov diplomske pa je "Sintetizator zvoka in sekvencer bobnov z MIDI vmesnikom". Ta naslov ni povsem natančen vendar ne bi preveč kompliciral. V povzetku je že obrazloženo. Problem nastane ko se v tekstu nanašam na del sistema, ki zajema samo bobne. Malo nepraktično bi bilo vsakič napisat "elektronski sintetizatorski kompozitor ritmov", čeprav zveni dokaj strokovno biggrin.gif
kakorkoli, hvala za predlog prevoda!

#5 zabukowski

zabukowski

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 185 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2012 - 03:10

QUOTE (jezus @ 20. Jun 2012 15:42:12) <{POST_SNAPBACK}>
Ja, uporabil sem izraz ritem mašina v navednicah in opisal kaj to je... in lih v tem primeru me profesor prepričuje naj zamenjam "ritem mašina" s "sekvencer" (ki btw tudi nima boljšega prevoda, ali?). Pa mu probam razložit da sekvencer je le del ritem mašine.
Pri meni je problem malo širši. U bistvu sem naredil groovebox: v istem ohisju je sintetizator z MIDI vhodom (modul za melodične zvoke) in ritem mašina (sintetizator ritmičnih zvokov + sekvencer). Groovebox sem skoraj prepričan da nima slovenskega prevoda. Predlagan naslov diplomske pa je "Sintetizator zvoka in sekvencer bobnov z MIDI vmesnikom". Ta naslov ni povsem natančen vendar ne bi preveč kompliciral. V povzetku je že obrazloženo. Problem nastane ko se v tekstu nanašam na del sistema, ki zajema samo bobne. Malo nepraktično bi bilo vsakič napisat "elektronski sintetizatorski kompozitor ritmov", čeprav zveni dokaj strokovno biggrin.gif
kakorkoli, hvala za predlog prevoda!

Poljubna kombinacija besed: programator,generator + ritma,bobnov smile.gif

Zabukowski

Bolje je izdati CD kot prijatelja ...

#6 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 830 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 20 junij 2012 - 03:22

Naprava za programiranje bobnarskega ritma wink.gif
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#7 Sclabo

Sclabo

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 285 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2012 - 08:59

Bobnator ;-)

Hec, hec..