Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Soba za bobne

12 odgovorov v tej temi

#1 Marko1976

Marko1976

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 6 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2018 - 09:06

Pozdravljeni...

Naredil bi glasbeno sobo/studio, ker moj mali trenira bobne, pa tud sam sem glasbenik, producent, trenutno brez studia, zato bi ta soba služila za vse živo...

Živimo v hiši. Noben problem ni, če bi iz studia neslo zvok v ostale prostore v hiši, saj smo sami domači icon_smile.gifbi pa rad zadušil zvok, ki gre ven v okolico, v sosesko. Bobni so glasni do kakih menda 115 decibelov.

Soba v hiši, ki je namenjena studiu, je v pritličju. Hiša je pa tudi kakega pol metra pogreznjena v zemljo, torej je pritličje že skoraj pol-klet. Ta soba ima eno okno in dvoje vrat. Vrata še sicer niso namontirana, je odprtina. Tako zgleda:

studio tloris.jpg

In še slika:

studio photo.jpg

Električna omarica in omarica talnega gretja mi malo hodita narobe. Mere sobe so 3,2 krat 4,5 metra. Imam pa že položeno talno gretje in keramične ploščice po tleh.

Kakšne torej imam rešitve za zvočno izolacijo? Lahko pustim sobo tako, kot je, lahko pa jo tudi prepolovim, s tem se izognem problemu z oknom, samo potem bi bila soba pol manjša:

Screen%20Shot%202018-03-21%20at%2013.47.51.png

V vsakem primeru bi moral verjetno narediti "sobo v sobi", kot se reče, torej na obstoječe stene položim ogrodje iz lesa, zapolnim s kameno volno ali kaj takega, pa gor gips plate. Pazim, da ni stikov z obstoječimi stenami.... Ali razmišljam pravilno?

Tla so že položena, tak da tu ne bi nič delal, strop pa bo verjetno tudi potrebno narediti? 

Delal bi sam, seveda...

Hvala za mnenja in nasvete...

Prispevek uredil/a: Marko1976, 22 marec 2018 - 09:08 .

#2 eskim

eskim

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 198 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2018 - 06:17

Pa ja, ne kompliciraj, stene obloži s kameno volno, naredi podkonstrukcijo da ti bo držalo, čez pa napni okrasno tkanino da bo zgledalo in je to to. Brez gips plošč. Tla pusti kot so. Jaz imam tako in mi super dela. Komot igram not bobne, posnet se da in za poslušanje je prostor čisto ok

Lp

#3 Marko1976

Marko1976

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 6 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2018 - 06:59

eskim, ti imaš tako narejeno, kak to pol zgleda? Sprejemljvo? Odvisno od tkanine? Koliko pa je po tvoji oceni ta poseg zmanjšal decibele, kar jih nese navzven? Debelejša plast kamene volne, boljša izolacija ali kako? Thnx...

#4 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 802 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 23 marec 2018 - 06:59

Če si prebereš pregledaš to temo imaš več kot 90% rešitve ki jo rabiš.

http://www.planetaud...p?showtopic=300

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#5 Marko1976

Marko1976

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 6 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2018 - 07:44

Ixi, pogledal sem si v nulo, kako si ti naredil tvoj studio... Vsaka čast. Imam pa pomisleke glede okna, kaj ti tam ne nese ven vsega? Imaš samo eno okno, že obstoječe, če sem prav videl? Ker tudi sam ne vem, kaj bi naredil z oknom... Sicer imam tudi sam enako idejo, konstrukcija iz lesa, vmes kamena volna (ti si dal sicer menda mineralno?) - gor pa bi jaz dal gips plate. SIcer glede na to, da bi potem to vse stene nalepil z penamim, mogoče lahko dam namesto gips plat tudi osb plošče - samo ne vem če niso gipsplate cenejše, pa še lažje za rezat...

Skratka... koliko pa si uspel zmanjšati prenos zvoka navzven iz sobe? Predvsem na dvorišče? 
Hvala ti za pomoč...

Aja še to: upal sem, da bom ceneje prišel skozi, ti si dal 5.000 € samo za material za 14 m2? Jaz imam drugače dobrih 10m2 sicer ampak sem računal veliko manj da bi porabil...:( A ni glavni strošek kamena volna in gips plate? Ker to namreč ni drago....?

Prispevek uredil/a: Marko1976, 24 marec 2018 - 08:01 .

#6 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 24 marec 2018 - 10:01

http://www.planetaud...wtopic=5535&hl=

Poglej si thread:

http://www.planetaud...?showtopic=1507

Notranja podkonstrukcija "sobe v sobi" bi naj bila vsaj troslojna, večja masa!, več ustavi nizkih frekvenc, dobro si je izračunat kaj kakšna podkonstrukcija prinese.

Materijala hitro nanese, sploh akustični hangerji za obešanje stropa, resilient channel-i (ali podobno), plavajoči pod, pa tudi gips (pa še kakšne plošče), lepljenje vseh kovinskih spojev z gumo (lahko je lesena podkonstrukcija)....

Lahko se tudi zidajo stene namesto knauf ipd. podkonstrukcije.

Nenad Patkovic

#7 eskim

eskim

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 198 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2018 - 01:39

Za prenos zvoka na dvorišče malo testiraj. Če je en sloj kamene volne premalo dodaj še dodaten sloj :)
Za prenos zvoka na dvorišče malo testiraj. Če je en sloj kamene volne premalo dodaj še dodaten sloj :)

#8 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 24 marec 2018 - 01:40

... kamena volna ne bo pomagal za nizke in srednje niti malo!

Nenad Patkovic

#9 eskim

eskim

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 198 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2018 - 04:10

Človk je napisal da misli vložiti bistveno manj kot 5.000 eur!

#10 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2018 - 04:45

Ni problema, naj vlozi kolikor misli, da pa ne bo vlozen denar za materijal in delo brez veze, najveckrat se popravljajo taksni prostori.
Ixi-jeva soba tudi ni bila namenjena za bobne, pa vsak prostor je specificen.
... naredit soundproofing da lahko moti prostore v hisi in da obenem nudi izolativnost do sosednjih his... to se pa moras potruditi in uporabiti napredno fiziko :)
Ce ne bo soundproofinga se lahko pride skozi z omenjenim budgetom, pred okna polkletnega prostora pa vrece napolnjene z mivko.
Nenad Patkovic

#11 Marko1976

Marko1976

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 6 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2018 - 05:15

Saj nisem rekel za 100% kolk bi porabil, lahko manj, lahko več. Samo preverjam kake so opcije, možnosti... Naredil bi decoupling, RWAR, kamena volna in gipsplate... - pa da vidim kaj se da s tem naredit...

A strop je nujno tudi naredit? 

Pravite, da te finte od Kalcerja Akustikgips niso za priporočat?

Sicer pa - opcija je tudi naredit studio, pa tamali igra na mesh-heade, opcijsko potrigane... Ampak to je zadnja možnost... Delam načrt kako se lotit zadeve pač, hvala za mnenja, v vmesnem času preglejujem ostale podobne threade tukaj, pa še knjigo od Rod Gervaisa imam...

Pe še to - konec koncev sem v hiši, ne bloku, tak da tak hudi tud ne bi smelo bit...

Prispevek uredil/a: Marko1976, 24 marec 2018 - 05:19 .

#12 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 802 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 24 marec 2018 - 08:12

Potem sem kasneje zamenjal okno troslojno, pvc več komorno.

Obdelat moraš prav se površine, tla stene in strop,... dobesedno moraš nardit sobo v sobi, če ne bo rock n roll po celi bajti, vibracije se bodo lepo selile,. ne o šusu od snere sploh ne govorimo :)

• NLP članom je to všeč
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#13 eskim

eskim

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 198 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2018 - 08:42

Če je budget takšen kot omenjenaš (lahko več kot 5k), potem nimaš kaj razmišljat... projektanta pa akcija ;P

Dodaj odgovor

2 uporabnikov bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov