Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Mix

16 odgovorov v tej temi

#1 VeNoM

VeNoM

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 15 prispevkov

Objavljeno 28 december 2011 - 02:05

Zdravo!
To je moj prvi post na tem forumu happy.gif
S pevko imava željo posneti EP s priredbami komadov, ki so nama všeč (DIY varianta happy.gif ).
Zdaj me pa zanima, če imate kakšne predloge/kritike, glede spodnjega posnetka.
Se pravi, kaj delam narobe, kaj bi lahko naredil boljše, itd.... smile.gif
Gre za preprost komad z ritem kitaro, basom, bobni in klaviaturami (vokala še nisva posnela)).
Za praktično ves zvok skrbijo VSTji (kitara in bas sta zaigrana v živo, ampak gre dry signal skozi VSTje). Aja pa za silo sem naredil še mastering, upam, da ni s tem nič narobe? Lahko pa objavim tudi mix posnetek
Drugače pa glede samega zvoka kitar pa mi je zelo všeč zvok Mesa Boogie Dual Rectifierja cool.gif , bas pa more biti zdistorziran in mora rezati skozi mix biggrin.gif
To so primeri na kakšen zvok sem približno ciljal, poudarek je na besedi "približno", saj hočem podoben, ampak svoj lasten zvok wink.gif
Kitara:

(tukaj odmislite bas, ker naredi posnetek res "fat" tongue.gif )
Bas:
http://youtu.be/2eR2sCFRSB4 (na 1:24 se sliši, žal edini kvaliteten posnetek s tem zvokom na youtubu)
http://www.youtube.com/watch?v=BMzCUi75jIY

Glede bobnov pa se mora slišat, da je ritem mašina, zato so namenoma tako "robotski"
Kar se pa tiče klaviatur so mi pa zelo všeč atmosferični padi (verjetno je razvidno iz posnetka biggrin.gif )

Posnetek:
http://www.box.com/s...ppqlf29uzi292rs

Vglavnem kako bi ocenili kvaliteto zvoka? Imate kakšne kritike, predloge? Naj kitaro posnamem raje preko mikrofona in feršta (žal imam le Roland Cube 15 (8" zvočnik) in en Zoomov distortion pedal ter Equation DS7 mikrofon (zdi se mi podoben Shure SM58 po zvoku smile.gif ))?
Hvala za odgovore! biggrin.gif

#2 VeNoM

VeNoM

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 15 prispevkov

Objavljeno 29 december 2011 - 04:46

Toliko ogledov pa še nobenega odgovora
Anyone?

#3 _ID_

_ID_

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 30 december 2011 - 10:43

Bom pa jaz prvi. Na hitro sem preposlušal zadevo preko slušalk. Zdi se mi, da malo manjka širine. Bas kitare skoraj ne slišim, klaviature pa se ves čas vrtijo na sredini (zmeraj iste inverzije akordov). Na tvojem mestu bi se malo poigral s tem. Povdarek si dal predvsem na kitaro in double bass. Ampak, ker si tudi klaviature dal v ospredje, bi jih mogoče moral malo razširiti. Pa na tvojem mestu bi jaz izbral bolj fat sound klaviatur. Težko je zadevo oceniti kot celoto, ker manjka vokal ali pa vsaj lead melodija! S tem kar sem ti napisal nočem nič slabega, takšen je pač moj prvi vtis.

#4 VeNoM

VeNoM

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 15 prispevkov

Objavljeno 30 december 2011 - 01:36

Bas kitaro imam na 2 špurah (clean in distorzija), verjetno misliš, da je clean prepotiho, kajne? Ker distorzija se ful sliši sploh pri palm mutingu. smile.gif Bom probal dvignit za ene 2 dB, tudi sam sem se spraševal, ali je bas dosti glasen, ali premalo. Klaviature so drugače stereo (levi in desni kanal nista enaka), bom probal razširit, če se bo bolje slišalo wink.gif Drugače pa sem iz klaviatur (osnoven zvok je dost "fat") porezal vse base pa nekaj middlov, ker se mi zdi, da je drugače ful preveč energije v tem frekvenčnem območju in se mi zdi, da lepo sedejo v miks, če ven zrežem to.
Vokal pa morava še posnet, drugače pa razmišljam, da bi dodal še nekaj taktov vmes in posnel še solo kitaro, ki bi igrala isto melodijo kot vokal, se pravi lead melodijo.
Drugače pa nisem povedal, da gre za ta komad

in ideja je bila kitaro naredit bolj "heavy", v ozadju pa en ali dva atmosferična syntha pa zraven še kakšne synth efekte in pa sample (to moram še naredit), bobni pa naj bi bili preprosti in "heavy", komad ne bo več tako "prazen", ko bo notri še vokal. smile.gif
Drugače pa vem, da mi nočeš nič slabega. Temo sem odprl ravno zato, da slišim, kaj ni vredu, zato, da to popravim in se zraven še kaj naučim wink.gif
In pa zelo cenim iskrene kritike in nasvete, tako, da kar pogumno s kritikami in nasveti! wink.gif

#5 Arey

Arey

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 95 prispevkov

Objavljeno 31 december 2011 - 02:54

Jah lej, komad od Placebo ima neko življenje v toklalih, med tem ko si ga ti popolnoma pobral ven. Da ne omenjam čudnega robotskega rida (al kaj je uno čudo na refrenih)? Če hočeš neko ritem mašino so to spet drugačni pristopi kot le "robotiziranje" nekih EZD-like samplov.
Kitare so mi še najbolj všeč od celega komada, oz kitare in bass, vse ostalo (snare je katastrofa) je bolj kot ne zanič. Tut mogoče bi lahko naredil kaj na aranžmaju, ker uni sinti postanejo zelo zelo monotoni po cca 5-6 sekundah, kar tut ni neki pozitivnega.
V komadih moraš graditi na strukturi, ne samo narest štirih barov in jih pol prekopirat čez cel komad. Sej, pomoje vsi to delamo na začetku, sam pol sčasoma slišiš spremembe. Pazi recimo le na kitare v originalnem komadu, niso le ponavljajoči riffi, ampak vmes se konstantno nekej dogaja z njimi. Za začetek lahko narediš kej takega. Sicer boš pol prišel do zaključka da za komad rabiš ne en dan ampak mesec, ampak če hočeš da ga posluša še kdo poleg tebe in pevke je to kar nuja.
Miks boš pa izboljšal tako, da boš delal čimveč različnih stvari/komadov, pa bo samo od sebe prišlo na boljše. Preberi kaj, pa sprobavaj stvari. Drugače za začetek ni tako slab.

Prispevek uredil/a: Arey, 31 december 2011 - 02:54 .

#6 VeNoM

VeNoM

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 15 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2012 - 07:48

Ja, tale ride bom verjetno res zamenjal z hihatom, ampak nevem kaj te tako moti pri snaru? Bodi malo bolj natančen wink.gif
Drugače pa tole je komad v začetni fazi, sem že prej omenil, da bom še marsikaj dodal (predvsem kakšne sample in pa synth fx) oziroma spremenil tekom snemanja in dobro vem, da se komad dela dalj časa, ta posnetek je zgolj zato, da mi poveste, kaj delam narobe z zvokom wink.gif Drugače pa kot sem omenil, bo glavno melodijo prevzel vokal in vedno bolj razmišljam še o solo kitari. Inštrumente pa želim ohraniti čimbolj minimalistične. Tisti synth pad pa je itak samo za v ozadje, mogoče bom v kakšnem delu še spremenil zvok syntha, to je pa to.

Imam pa še eno vprašanje glede vokala. Kako je kaj z stereo snemanjem? Da bi vokal posnela z dvema mikrofonoma je bol težka, ker ima moja zvočna samo en XLR in en jack input (jebiga, Line6 Studio Pod UX1, ko sem jo kupil nisem imel najmanjšega pojma o zvočnih karicah tongue.gif ). Ok, lahko bi sicer vštekal enega v XLR, drugega pa v jack input in jih zleviral, sicer nimava 2 enakih mikrofonov (jaz imam Equation DS-V7, pevka pa Shure SM58 (po zvoku se nama sicer zdita zelo podobna, le moj ma vgrajen boljši pop filter, zato uporabljava kar mojega happy.gif (vem, moral bom nabavit stojalo za mikrofon in en eksteren pop filter tongue.gif )))
Razmišljam, da bi preprosto posnela vokal dvakrat in bi jaz potem oba vokal panal za recimo ene 30% na vsako stran, da bo vokal še vedno bolj na sredini.
Kaj pa vi pravite na to? Na netu ne najdem nič pametnega glede tega, v pravem studiu pa tudi (še) nisem bil, tako, da nevem, kako se to dejansko dela confused.gif

Prispevek uredil/a: VeNoM, 06 januar 2012 - 07:57 .

#7 Sclabo

Sclabo

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 285 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2012 - 10:44

QUOTE (VeNoM @ 6. Jan 2012 19:48:01) <{POST_SNAPBACK}>
Ja, tale ride bom verjetno res zamenjal z hihatom, ampak nevem kaj te tako moti pri snaru? Bodi malo bolj natančen wink.gif
Drugače pa tole je komad v začetni fazi, sem že prej omenil, da bom še marsikaj dodal (predvsem kakšne sample in pa synth fx) oziroma spremenil tekom snemanja in dobro vem, da se komad dela dalj časa, ta posnetek je zgolj zato, da mi poveste, kaj delam narobe z zvokom wink.gif Drugače pa kot sem omenil, bo glavno melodijo prevzel vokal in vedno bolj razmišljam še o solo kitari. Inštrumente pa želim ohraniti čimbolj minimalistične. Tisti synth pad pa je itak samo za v ozadje, mogoče bom v kakšnem delu še spremenil zvok syntha, to je pa to.

Imam pa še eno vprašanje glede vokala. Kako je kaj z stereo snemanjem? Da bi vokal posnela z dvema mikrofonoma je bol težka, ker ima moja zvočna samo en XLR in en jack input (jebiga, Line6 Studio Pod UX1, ko sem jo kupil nisem imel najmanjšega pojma o zvočnih karicah tongue.gif ). Ok, lahko bi sicer vštekal enega v XLR, drugega pa v jack input in jih zleviral, sicer nimava 2 enakih mikrofonov (jaz imam Equation DS-V7, pevka pa Shure SM58 (po zvoku se nama sicer zdita zelo podobna, le moj ma vgrajen boljši pop filter, zato uporabljava kar mojega happy.gif (vem, moral bom nabavit stojalo za mikrofon in en eksteren pop filter tongue.gif )))
Razmišljam, da bi preprosto posnela vokal dvakrat in bi jaz potem oba vokal panal za recimo ene 30% na vsako stran, da bo vokal še vedno bolj na sredini.
Kaj pa vi pravite na to? Na netu ne najdem nič pametnega glede tega, v pravem studiu pa tudi (še) nisem bil, tako, da nevem, kako se to dejansko dela confused.gif

Glede ride činele je najbrž mislil to, da zveni preveč "robotsko". Tudi mene je najprej zmotil ride, kar pa ne vzemi kot negativno kritiko, vsi se učimo. Nevem točno kako si napravil bobne, glede na zvok pa slisim da si jih z MIDI-ju narisal z miško ali pa uporabil že nek obstoječi loop. Nič narobe v končni fazi, vendar moraš vedeti, da s tem izgubljašo dinamiko bobna. To pomeni, da ima vsak posamezni udarec enako moč in posledično enako jakost, s čimer pa izgubi faktor človeške roke, akustike in še marsičesa. Pravi bobnar (pa ne "pravi" v smislu kot najboljši wink.gif ) bo med igranjem "skrbel" za razmerje moči pozameznih udarcev. To pomeni, da ne bo na vso moč nabijal po recimo snare bobnu, ko se v komadu dogaja nek tišji, "nežnejši" del. Ne vem koliko glasbene podlage in izkušenj imaš, vendar če morda ne razumeš točno o čem govorim, si boš morda najlažje predstavljal, če si zavrtiš neki klasični komad v orkestralni zasedbi. Tam boš najbolj očitno slišal, da se različni deli glasbe slišijo različno na glas. To pa zato, ker se naprimer ne dogajajo ves čas vsi instrumenti hkrati in pa predvsem zaradi različnega načina igranja, od tišjega do glasnejšega, od manj izrazitega do izrazitejšega. Lahko bi ti razložil tudi na kakšen drugi način, vendar mislim da razumeš in verjetno veš o čem govorim, ker glede na to, da si sam posnel pesem, glih po juhi nisi priplaval najbrž kar s tiče glasbenega znanja wink.gif

Pri midi zapisu imaš praktično skoraj v vseh (vsaj teh standardno uporabljanih) programih možnost, da ti beleži jakost udarca, ko zapisuješ/snemaš midi intrument, tako pri bobnih, kot pri recimo trobenti ali karkoli drugega, kar se kontrolira preko midi naprave. Če snemaš/pišeš midi zapis preko klaviature in če ta klaviatura podpira možnost občutljivosti tipk, potem to ni več stvar na katero bi mogu mislit, ker ti istočasno poleg same note, zapisuje tudi jakost udarca. Ta zapis moči udarca se imenuje "velocity". Navadno se nahaja tam kjer lahko urejaš/zapisuješ "midi note", se pravi teli kvadratlci ki v tvojem primeru predstavljajo udarec po nekem bobnu. Od tu dalje ti služi uho in občutek. Z različno jakostjo oziroma močjo udarca, se boben različno odziva in zato tudi drugače zveni. S tem dobiš občutek, da za bobni sedi resnična oseba in da tvoji bobni niso le ritem mašina. Na ta način jim vdahneš malo življenja.
Spet je tu par dejavnikov, ki jih moraš vedet:

Klaviature obstajajo tako z tipkami ki so občutljive na moč udarca/pritiska, ko tudi take ki tega ne upoštevajo. Vendar skoraj vsaka IMA to možnost.

Sklepam, da za zapis ne uporabljaš klaviature ali pa aplikacija s katero sestavljaš bobne ne podpira večzvokovnih bank. Praviloma ima vsaka malo bolj spodobna aplikacija za bobne več različnih semplov ISTEGA izvora zvoka, le z malenkostjo drugačnim zvenom, ki ti jih potem tudi izmenično predvaja ob pritisku na ISTO tipko. Se pravi, če boš pritisnil recimo desetkrat na tipko C1, ki ti bo predvajala bas boben, ti bo sicer desetkrat predvajala bas boben, vendar vsakič malo drugače, minimalno, vendar toliko da opaziš razliko. Tudi v resnici bas boben ne zveni dvakrat identično. Isto velja za snare, tome in vse ostalo. Poleg tega pa ti upošteva še moč udarca po tipki, tisto o čemer sem razložil zgoraj.

Priporočam ti, da si bolj podrobno ogledaš aplikacije kot naprimer Addictive Drums, Ez Drummer in podobno. Nočem delat reklame, vendar pomoje to ne bo nobenega zmotilo.

Zakaj bi uporabil dva mikrofona za snemanje vokala ?

Tvojega mikrofona ne poznam, tako da nevem kakšne karakteristike ima. Shure 58 je splošno uporabljan mikrofon, dobre kakovosti, vendar če si ocenil, da tvoj mikrofon zveni boljše, uporabi tistega, ki ti zveni bolše. Ni pravil, dokler zveni dobro - je dobro, pa ne glede na znamko izdelka in razne govorice. Včasih cenejše stvari delujejo dobro in obratno. Ne obremenjuj se, samo poslušaj.

Navadno se vokal snema z enim mikrofonom, sploh dokler nisi malo seznanjen z osnovami, da veš kaj hočeš in kakšen rezultat pričakuješ v končni fazi. Lahko uporabiš še en mikrofon z namenon da bi primerjal kateri mikrofon istemu vokalu z identično istim načinom petja bolj leži, ali pa ga uporabiš z namenom da ga postaviš nekam malo bolj stran od vokalista in z njim zajameš še "ambient" prostora. Če nimaš akustike prostora kjer snemaš urejene, boš imel ambienta že tako ali tako preveč že v enem mikrofonu. Potem pa moraš upoštevat tudi, da si boš najverjetneje s tem nakopal nekaj težav z zamaknjeno fazo, vendar o tem nebi zdaj dolgovezil, ker mislim da to zate trenutno ni še aktualno. Za vokal ti svetujem, da uporabiš en mikrofon in posnetek pustiš na sredini, vsaj kar se tiče glavnega vokala. Če bi rad ta vokal malo bolj "poširal" levo in desno, posnemi back vokale in jih zmakni malo ven iz strogega centra. Koliko ? Po občutku. Predstavljal si oder, v sredini imaš pevca, tvoja stereo slika (L in R) pa je skrajni levi in desni del odra. Postavi back vokaliste tako, da ima smisel. Nekdo ti bo rekel 15 levo in desno, drugi 30, tretji spet drugače. Ne, ni pravil, postavi jih tam kjer imajo za bit in to je to. Upoštevaj pa, da se ti ne dogajajo vsi zvoki hkrati na isti poziciji celotne zvočne slike, ker si boš s tem pridobil več dinamike in svoj miks boš lažje spravil na neko primerno skupno končno jakost.

Svetujem, da si prebereš kaj o faznem zamiku - http://www.audioreco...prevent-it.html

lp,
Nikola

Prispevek uredil/a: Sclabo, 07 januar 2012 - 10:50 .

#8 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 07 januar 2012 - 11:08

Preozko in premalo jajc za moj okus.....kick bolj nabit spodaj ali pa bass bol nadrajvan, kitare premalo spodaj pa preozke....
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#9 VeNoM

VeNoM

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 15 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 12:01

@Sclabo, bobne sem sprogramiral v Superior drummerju. Enak velocity sem pa dal ravno zato, da bi bili čimbolj robotski (tudi humanizer sem zato izklopil). Na začetku sem celo razmišljal o samplih prave ritem mašine, a sem se raje odločil za SD. Komad sem si zamislil s pridihom industrijskega metala (tukaj so ritem mašine zelo pogoste). Razmišljam celo, da bi kitaro reampal preko mikrofona in Zoomovega distortion pedala (baje so to Ministry včasih ful delali, Zoom 505 in čez ogromno EQja, compressor, ipd. za tist zvok, ki je tako obupen, da je zakon! happy.gif )
Če bi hotel bolj ogranski zvok, bi se ful zajebaval z velocityjem in humanizerjem, ali pa bi preprosto rekel kolegu, ki je odličen bobnar, da zašpila preko elektronskih bobnov, jaz, bi pa tako dobil ven midi tongue.gif (btw, tako delamo z bendom, in se sliši seveda čisto drugače happy.gif )

Klaviature (vbistvu je samo midi controler) imam, ampak sem raje sprogramiral synth pad, zopet zaradi robotskosti wink.gif

Glede mikrofonov sem pa zato mislil, ker sem v eni knjigi enkrat zasledil več tehnih za snemanje z 2 mikrofonoma za stereo efekt, na praktično vseh profi posnetkih, ki sem jih poslušal sem opazil, da vokal, na desni in levi slušalki ni čisto enak (nekje se celo dobro sliši, da je 2x posnet) in mi to precej lepše zveni, kot pa mono vokal. Bom poskusil še mono vokal spustit skozi stereo reverb.
Tole z ambientom ne pride v poštev, ker nimam akustično pošlihtanega prostora sad.gif Fazni zamik pa poznam ja wink.gif
Tole z backvokali pa predvidevam, da misliš, da naj posnamem še 2 vokala, ki jih dam tišje in malo panam vsakega na svojo stran, kajne?

Hvala za tako izčrpen odgovor! happy.gif

@ixi, sem dal na kitare stereo enhancer in zveni boljše ja, bom probal še to, da manj middlov zrežem ven wink.gif Za kick bom pa verjetno zmanjšal klick in dal kick bolj naglas, razmišljam pa tudi o paralelnem kompresiranju bobnov...
Zakaj pa bas bolj nadrajvan? Vbistvu je že zdaj ful, res pa je, da so nadrajvane samo visoke frekvence, nižje so clean smile.gif

Prispevek uredil/a: VeNoM, 08 januar 2012 - 12:09 .

#10 VeNoM

VeNoM

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 15 prispevkov

Objavljeno 29 februar 2012 - 08:45

Zdravo!
Po dolgem izpitnem obdobju, crknjenem laptopu in splošnem pomankanju časa se spet javlam smile.gif
Posnela sva še vokal, backvokale, solo kitaro ter naredila nekaj sprememb pri synthih. Tole je pa rezultat:
http://www.box.com/s...ppqlf29uzi292rs (link je isti, kot prej)
Zdaj me pa zanima, če ima kdo kašne pripombe oz predloge za izboljšave (ok, solo kitara res ni ravno najboljša, ker to pač (še) ni moje področje ashamed0002.gif tongue.gif )?
Hvala za odgovore in lp!

#11 Sclabo

Sclabo

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 285 prispevkov

Objavljeno 04 marec 2012 - 11:05

Kitare: Jaz osebno bi kitare malo bolj ven potegnil, ker se mogoče preveč skrivajo zadej za vokalom.

Bobni: Snare-u bi zrihtal en drug reverb, ker je malo izven koncepta ostalega prostora. Dal bi tudi bolj globok snare, tale mi je malo pretanek, če pa ne, ga pa probaj s kompresorjem malo prefrizirat, de ti bolj prbije. Za moj okus je predolg, rabil bi nekaj bolj zadenfanega pomoje. Jaz bi na kicku naredil še malo bolj očitno špico na visokih, da bi bil bolj definiran. Sploh kjer ti dupla igra, bi najbrž bolje izpadlo, probaj. Za tako zvrst špice na kicku ni nikoli preveč ;-)
Ride bi bolje zvenel če bi imel kaj dinamike, verjemi mi..to je res mal prehudo, tud če hočeš tak sound kot praviš. S tem bi pridobil malo več življenja, ker navsezadnje tega komada ne moreš uvrstiti ravno v new age metal, ampak pomoje pade bolj med kake Within Temptation, My Dying Bride in podobno. Je pa to samo moje mnenje, ni ti ga potrebno upoštevati in če je to tvoj vidik, s tem ni nič narobe.

Vokal: probej se malo poigrati z avtomatiko..mogoče na določenih delih malo bolj odpreš delay in tako. Trenutno ne poslušam na nekem vrhunskem sistemu, sam skoraj upal bi si trditi, da je na vokalu na nizkih nečesa malo preveč. Mogoče bi moral iz reverba porezat malo nizkih, dej probat kaj se zgodi.
Kar maš unga "megafona" vmes na vokalu, ti odsvetujem da uporabljaš distortion. Probej to narest rajš z low/high cutom in overdrive-om. Tako bo ostal bolj definiran, ker zdaj je malo preveč zamolkel. Namesto reverba čez tale overdrive, rajši malo delay-a. Spomni se kako zveni, ko gasilci oznanjajo gasilsko veselico po megafonu ;-)

Mimogrede, kdo ti to poje ? Lep glas ima, pa tud poje dobro. Se jo da še kaj slišat v kakšni drugačni obliki ? Lahko mi tud privat odpišeš zarad varovanja osebnih podatkov, če ti/ji je ljubše.

Komada drugače ne poznam niti v originalu in ga tudi nalašč zdaj nisem šel poslušat, da bom lahko bolj objektivno poslušal tvojo verzijo. Drgač mi je tvoja verzija všeč, me mal vrne v neko obdobje..

#12 VeNoM

VeNoM

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 15 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2012 - 03:17

Če dam kitare mal bolj ven, se mi zdi, da vokal postane nerazločen, možno, da se mi tako sliši zaradi slušalk, bom poskusil še doma na zvočnikih.
Tole s snarom bom še malo eksperimentiral, ali pa bom poiskal kak dober sample, meni tud ni 100% všeč smile.gif
Pri kicku sem pa že imel glasnejšo špico, ampak se mi zdelo, da je to preveč, mogoče bi lahko še dvignil za decibel ali dva.
Rida ni v komadu, verjetno misliš zaprt hihat wink.gif To si bom še malo pogledal ja, pol bom pa videl, kako se mi bolje sliši.

Glede vokala sem pa že razmišljal o delayu. Po pravici povedano, si besedila niti nisem pogledal kaj dosti, komad je namreč izbrala pevka (odločila sva se, da vsak izbere po 3 smile.gif), jaz sem se bolj osredotočil na glasbo. Seveda pa komad še ni dokončan! smile.gif Glede nizkih imaš prav ja, mikrofon je zgleda držala malenkost predaleč, zato sem dodal nekaj nizkih z eqjem.
Tist del z distorzijo sem pa dal not, ker mi je distorzija na vokalu zelo kul. Vbistvu sem bolj hotel posnemat telefon biggrin.gif

#13 Sclabo

Sclabo

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 285 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2012 - 10:56

QUOTE (VeNoM @ 7. Mar 2012 15:17:58) <{POST_SNAPBACK}>
Če dam kitare mal bolj ven, se mi zdi, da vokal postane nerazločen, možno, da se mi tako sliši zaradi slušalk, bom poskusil še doma na zvočnikih.
Tole s snarom bom še malo eksperimentiral, ali pa bom poiskal kak dober sample, meni tud ni 100% všeč smile.gif
Pri kicku sem pa že imel glasnejšo špico, ampak se mi zdelo, da je to preveč, mogoče bi lahko še dvignil za decibel ali dva.
Rida ni v komadu, verjetno misliš zaprt hihat wink.gif To si bom še malo pogledal ja, pol bom pa videl, kako se mi bolje sliši.

Glede vokala sem pa že razmišljal o delayu. Po pravici povedano, si besedila niti nisem pogledal kaj dosti, komad je namreč izbrala pevka (odločila sva se, da vsak izbere po 3 smile.gif), jaz sem se bolj osredotočil na glasbo. Seveda pa komad še ni dokončan! smile.gif Glede nizkih imaš prav ja, mikrofon je zgleda držala malenkost predaleč, zato sem dodal nekaj nizkih z eqjem.
Tist del z distorzijo sem pa dal not, ker mi je distorzija na vokalu zelo kul. Vbistvu sem bolj hotel posnemat telefon biggrin.gif

Mogoče bo res najlažje, da poiščeš primeren snare in en fajn reverb.

Glede ride-a sem imel v mislih prejšno verzijo, kjer si ga še imel, pardon za zmedo.

Načeloma se izogibaj dodajati tisto česar ni, ker ponavadi s tem dvigneš samo kakšne čudne nezaželjence smile.gif Seveda pa ni pravilo, če deluje-deluje, nimaš kaj.

Za na hitro narest kakšen telefon efekt, lahko uporabiš tudi kakšen tak vst: http://www.audioease...eakerphone.html

Drugače pa sploh ni slabo, men je čist vredu, sploh če še delaš na mixu pa se vsakič kaj naučiš. Sej to je bistveno.

#14 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2012 - 11:21

Spremen pre delay na reverbu, pa dolžino reverba... pa bo boljše... seveda mislim na krajši tail.....

Telefon efekt = EQ HPF+LPF (tko da ti ostane med 1KHz in 4 Khz = prfekt telefon .... če ne pa dvigneš še malo 2 k gor ba bo že Mobitel smile.gif

#15 VeNoM

VeNoM

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 15 prispevkov

Objavljeno 19 marec 2012 - 02:06

uf, dolgo me ni blo na forumu, to pa dela faks ashamed0002.gif

@Sclabo, za bobne in kitare sem ponavadi uporabljal kar vgrajen reverb v Cubasu (mislim, da se imenuje Reverb A), medtem, ko za vokale pa Reverence al tistega tadrugega, ne spomnim se tongue.gif Meniš, da Reverb A ne bi bil vredu ob primernem samplu snara?
Tole z vokali moram še malo prečekirat na zvočnikih (monitorjev žal nimam (še)) čez vikend. Upam, da dovolj zgolj LPF smile.gif
Tale plugin zgleda zelo zanimiv, bo treba probat happy.gif Na hitro sem pogledal, zgleda dela zadeva z impulzi.
Hvala! Drugače pa ja, zanimivo se mi je tako učit, ko gledam nazaj, se smejim, kako obupno so zveneli moji prvi mixi in sigurno bom podobno gledal čez nekaj časa na zdajšne komade biggrin.gif
@ixi, bom poskusil! A pre delay naj tud zmanjšam?
Glede telefon efekta sem pa ravno to naredil (ok, edino to se ne spomnim, če sem dal filtra pri 1kHz in 4 kHz tongue.gif ) + da sem dal zraven še overdrive/distorzijo biggrin.gif

Prispevek uredil/a: VeNoM, 19 marec 2012 - 02:09 .

#16 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 19 marec 2012 - 06:32

Ja če povečas predelay na reverbu ti bo volkal malenkost bolj ven porinlo,....

#17 VeNoM

VeNoM

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 15 prispevkov

Objavljeno 19 marec 2012 - 11:57

Aha, hvala, bom probal wink.gif
Sicer se mi pa zdi, da je mogoče za tako zvrst trenutno vokal še celo preveč v ospredju tongue.gif

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov