Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Kateri comp. za shidecain?

7 odgovorov v tej temi

#1 wi-etrex

wi-etrex

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 44 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2007 - 12:17

Stvar je taksna, da imam kar nekaj kompresorjev, pluginov seveda in samo eden ima sidechain, torej kot kaze, imajo le redki kompresorji sidechain al imam samo jaz taksne in se motim?
Se bolj cudno mi pa je, da ga imam na kompresorju: OtiumFX compadre-beatpuncher, ki je zamisljen izkljucno za drums & perc. , no ker sem ravno pri njem, naj povem da se ga za ta namen res splaca poskusit, ker da res hude rezultate, povsod so ga pohvalili. Samo kaj mi pomaga na basu z sidechainom, ce sploh ni izdelan za drugo razn bobne? Zakaj pol sploh ima sidechain? To mi je res malo nerazumljivo, drugace pa me zanima za kaksen cimbolsi kompresor da bi ga uporabljau za sidechain na basu, kasen predlog?

#2 Gaber

Gaber

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 130 prispevkov
  • Interests:ena bjonda iz budve....

Objavljeno 23 januar 2007 - 09:43

lahko ga das na ambient špuro da izničič malo kicka in da diha....lahko ga das na overje (pri ruženju) da narediš večji šunder in utopiš udarec ...... lahko ga daš kamorkoli kjer ti dela dobro ne glede za kaj je narejen...

#3 wi-etrex

wi-etrex

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 44 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2007 - 12:16

Ja res je dosti moznosti, na videz neke tko majhne funkcijei, in res sam se domislija tukaj omejuje biggrin.gif .Mam pa se eno vprasanje, na tem kompresorju k ma sidechain mam se nekaj kontrol, ki so namenjene samo za sidechain(sidechain filter). Zdaj me pa zanima a to pogojuje, da ma kompresor sidechain, al je lahko eden navaden kompresor, le z osnovnimi funkcijami(treshold, ratio, attack, release,...), pa v sebi skriva sidechain? Mogoce mal cudno vprasanje, sam se se ucim to, pa bi biu vesel vsakrsne razlage in mogoce kakih trikov, predlogov okrog tega.
tnx za vse ze v naprej

Lp.

#4 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 838 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 24 januar 2007 - 08:38

Vsak compressor nina ext. sidechaina. Filter pa ima verjetno zato, da mu enostavno neke frekvence cut-aš od sidechain inputa ???

Bomše malo raziskal 8)

Če se motim naj me kdo popravi, prosim !
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#5 greenhorn

greenhorn

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 231 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2007 - 06:06

Počekeri še Golden Uni-Pressor | GUP-1 by Kjaerhus Audio!

Mene pa zanima kok sidechain-ou uporablate v enem komadu?

#6 timo.chinala

timo.chinala

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 124 prispevkov

Objavljeno 25 september 2010 - 02:16

QUOTE (greenhorn @ 24. Jan 2007 19:06:03) <{POST_SNAPBACK}>
Počekeri še Golden Uni-Pressor | GUP-1 by Kjaerhus Audio!

Mene pa zanima kok sidechain-ou uporablate v enem komadu?

mene to tudi zanima. za kick - bass kombinacijo, kick hihat.. kaj še ? mislim da je miljon načinov. Zanima me če kdo uporablja kak kompresor od Waves? No kdor še neve nič o tem pa bi rad videl kaj je to si lahko potegne program Reaper od Cockos in ima v efektih en kompressor ReaComp kjer si lahko nastaviš detector input(3-4). Program ima 30 dnevni trial in je meni eden najbolj preglednih modernih DAW-ov, jaz mislim kompletno prešaltati iz Cubasa, zaradi stabilnosti in miljon updatov, pa smešne cene ki je pod 50$... biggrin.gif

#7 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 056 prispevkov

Objavljeno 25 september 2010 - 04:29

QUOTE (kitkonis @ 25. Sep 2010 15:16:48) <{POST_SNAPBACK}>
mene to tudi zanima. za kick - bass kombinacijo, kick hihat.. kaj še ? mislim da je miljon načinov. Zanima me če kdo uporablja kak kompresor od Waves? No kdor še neve nič o tem pa bi rad videl kaj je to si lahko potegne program Reaper od Cockos in ima v efektih en kompressor ReaComp kjer si lahko nastaviš detector input(3-4). Program ima 30 dnevni trial in je meni eden najbolj preglednih modernih DAW-ov, jaz mislim kompletno prešaltati iz Cubasa, zaradi stabilnosti in miljon updatov, pa smešne cene ki je pod 50$... biggrin.gif

Odvisno od komada. Marsikdaj nobenega, kdaj pa je treba več.

#8 timo.chinala

timo.chinala

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 124 prispevkov

Objavljeno 26 september 2010 - 01:03

Jaz bom zdaj malo probal FabFilter Pro-C . Všeč so mi njihovi plugini, pa tak futurističen look imajo. Pro-Q mi je tudi všeč predvsem zaradi analyzerja. smile.gif

Mogoče kdo uporablja njihove plugine in kako se vam zdijo?

Prispevek uredil/a: kitkonis, 26 september 2010 - 01:04 .

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov