Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

DIY absorberji iz kamene volne - kje dobim čimcenejši pokrivni material?

7 odgovorov v tej temi

#1 Charge

Charge

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 9 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2015 - 01:46

Zdravo

Kje v Ljubljani bi najceneje dobil primeren pokrivni material za absorberje iz kamene volne? Kateri material naj sploh iščem, da bo ustrezno vpijal zvok in ga ne bo nič odbil?

#2 boris

boris

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 191 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2015 - 03:28

Pejdi v nek vrtni center in kupi tisto belo blago oziroma platno ki se uporablja za vrtno zelenjavo. V lesenem okvirju niti ni tako grdo na koncu.
Cenejse in bolse cena/kolicina od tega dvomim da bos dobil.

#3 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 24 junij 2015 - 04:01

Mikrotkanina, vsaj 250g/m2 + gramatura, jaz uporabljam 300g/m2 +

Vrteks (predvsem zimski) se uporablja ko nimaš dovolj dobre tkanine in nad vrteks dodaš še sloj dekorativne tkanine.

Mnogokrat je dobro mikrotkanino mogoče kupiti v trgovinah ki prodajajo na kg oz. gre za tkanine z napako ali ko gredo iz proizvodnega programa, drugače znajo biti kar drage (20 ali 30+€/tekoči meter). Je pa res da nimaš na izbiro kaj prida barv.

Če potrebuješ večjo količino se lahko obrneš name, izbira, kvaliteta... z odlično ceno.

Nenad Patkovic

#4 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 28 junij 2015 - 06:46

Na rudniku imaš trgovino z blagom na kg ali tekočim meter... "Svet Metraž" blizu Supernove

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#5 Charge

Charge

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 9 prispevkov

Objavljeno 29 junij 2015 - 11:37

Hvala vsem za odgovore. NLP, mi lahko kot privatno sporočilo pošlješ okvirno po koliko bi mi lahko zrihtal na kvadraturo te mikrotkanine? Se pravi če tvojo kupim, mi ni treba še tiste vrtne zadeve, lahko samo to dam čez?

Mimogrede, nekje sem bral, da dajejo na zadnji del (tisto, ki pride obrnjeno proti steni oziroma kotu) polivinil? Je to smiselno?

#6 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 30 junij 2015 - 05:24

"Polivinil" nekateri dajejo na sprednje površine absorberjev izza tkanine...

Pošlji mi PM, če si zainteresiran, tega je kar nekaj in je dobro pogledat vzorce.

Če gre zgolj za par m2 nima smisla, zato naredi neko računico koliko približno potrebuješ.

Nenad Patkovic

#7 Charge

Charge

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 9 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2015 - 10:37

Ja, dejansko gre za bolj majhen studio, tako da tega nebi bilo ravno veliko, tudi prostora ni, da bi jih postavil v vse kote.

#8 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2015 - 10:44

Potem pa raje poišči v trgovinah ki imajo "B" tkanino na kg.

Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov