Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Predelava sobe v Mix oz. Control Room - NLP design

261 odgovorov v tej temi

#61 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 16 november 2006 - 09:05

Ja ja tapete so res čudivite in bodo kar ostale na stenah, čeprav se jih nebo več videlo ampak bodo pozitivno vplivale na zvok, :twisted: bla bla :wink: ) hihi

preidimo k stvari!

Prazna soba in material, leseni morarli 5 x 5 cm, vijaki spax 5 x 90, zidni vložki M8!

Povečaj

Sica na zidu z merami

Povečaj

Gumasta pena, katera bo služila kot, distanca med zidom in lesom, 1 funkcija je da blaži vibracije, in da se te ne prenašajo na zid in po celotni hiši, druga funkcija pa je da z njo lahko uravnavam in stem dobim pravikot bodoče stena na tla

Povečaj

Gumasta pena od blizu

Povečaj

Gumasta pena od blizu, in prikaz prožnosti

Povečaj

Tko, materijal je pripravljen, akcija pa se prične v ponedljek popoldne!
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#62 Zergi

Zergi

dubwise!

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 455 prispevkov

Objavljeno 16 november 2006 - 06:03

kje si dobil to gumasto peno?

#63 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 16 november 2006 - 06:41

Je to neopren, ali kej drugega?

#64 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 18 november 2006 - 12:29

S funcionalnega stališča menim da ni pomembno točno poimensko kateri produkt je. Važno je da bo dušilo dodatno vibracije. Meni se zdi ideja zelo okej.
Če že ne moreš naredit na novo natanko takega idealnega prostora kot si ga zaželiš, vsaj optimalno modificiraj obstoječega od čimbolj osnovnih fundamentov.
Takšne dodatne malenkosti lahko rezultirajo z mnogo boljšim rezultatom, kot če bi delali po gradbeniških običajnih praksah.
IXI maš še kaj v "rokavu" za prihodnje posege, takih podobnih detaljev.

Nam je lahko spraševat, tip se pa "pravkar" znoji smile.gif

#65 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 18 november 2006 - 01:12

Kako kaj napreduješ IXI?

Jaz v ponedeljek začnem... biggrin.gif:D:D:D

#66 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 19 november 2006 - 06:35

QUOTE (Zergi)
kje si dobil to gumasto peno?

To sem kupil v bivši Asti Jami (nevem tko so mi rekli da se je včasih reklo :oops: ) v LJ, sedajšnji Merkur v LJ in sicer v bežigradu skara, nasproti gospodarskega razstavišča!

Vikend je bil bolj dopustniški, sicer prebrar kar nekaj litarature tongue.gif jutri pa germo dalje s fizikalnimi rečmi!

Podrobnih detaljev je še kar nekaj tko da jih bom omenil v prihodnje, nič bat :wink:

#67 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 20 november 2006 - 08:28

Popoldne je minilo v znamenju "glavobola" tko da je bilo narejeno bolj malo :oops:

Pokončni morali 5x5cm pritrjeni s Spax vijaki 5x90 mm in z gumijastim distančnikom!

Povečaj

Povečaj

distančniki od blizu laugh.gif

Povečaj

Povečaj

Z njimi lahko tudi lepo uravnaš v ravnino vse morale

Povečaj

#68 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 22 november 2006 - 07:38

Tko danes sem zaključil z prvo linijo moralov in napeljal tudi kanale za elektriko. slike sledijo! Verjetnost je da bom v roku parih dni že polgal tervol :wink:

Slikce:

Morali v kotu

Povečaj

prilagajanje zaradi cevi centralne kurjave

Povečaj

Kanali s kabli

Povečaj

Dosedaj najhujši projekt - štemanje skozi zid :evil:

Povečaj

Povečaj

#69 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 24 november 2006 - 08:59

Danes je bil pripeljan tervol domov in sicer 10 bal DP-8 5cm in 7 bal DP-8 10 cm.

Povečaj

Povečaj

Danes je bila tudi izolirana ena stena - olfa nož je pa zakon :wink:

Povečaj

Tako je zgledalo prej laugh.gif

Povečaj

Tako je zgledalo čez par minut tongue.gif

Povečaj

Rezanje tervola je bolj enostavno kot sem si mislil 8)

Povečaj

Tudi polaganje ni neka umetnost če nimaš dveh levih rok :smt023

Povečaj

Prva plast (5 cm) je položena, na tleh so tudi že pripravljeni horizontalni morali kateri se pričvrstijo v nekaj minutah :smt021

Povečaj

Prikaz obdelanega kota :smt081

Povečaj

Horizontalni morali so montirani, sledi druga plast :wink:

Povečaj

Druga plast položena

Povečaj

Vse skupaj pa sem še malo prepletel z najlonsko vrvico, za vsak slučaj dokler ne pritrdim ivernh plošč čez, da nebi tervol kam pobegnil :smt117

Povečaj

Ko je bilo končano je sledil tuš, ker me je strašno srbelo :oops: in nato za računalnik :smt024
Naslednja zgodbica hrabrega miška :smt066 sledi jutri če me nebo boljša polovica :smt075 hihi malo šale ne škodi kaj ne :smt023
Če koga kaj zanima ali ima kakšen pameten predlog idea.gif kar z besedo na dan! Zdaj pa grem :smt015 da si naberem novih moči za jutri tongue.gif

#70 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 24 november 2006 - 11:41

Sploh ne izgleda slabo. 8)

Nekam lepe neokrnjene "bale" tervola si dobil, kar nekaj mojih je bilo zelo obtolčenih in jih nisem mogel sploh uporabiti.

Brihtno pomagalo ti "silki".

Važno da ti gre smile.gif !

#71 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 24 november 2006 - 11:55

WOOOOOOHOOOOOOOOOO!!!!!

biggrin.gif:D:D:D:D

Trenutno sva sotrpina... Me še zmeraj srbi od tervola. :S

#72 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 25 november 2006 - 10:43

Sej če bi ble stolčene jih nebi uzel, bale tervola mislim tongue.gif

Danes sem po velikem zaključil s polaganjem tervola => jaoooo srbi kako srbiiiiii :roll:

Prilagam še neki slikc in par besed :

Včeraj zaćeta sten je bila danes končana smile.gif

Povečaj

Povečaj

Povečaj

Pri vratih še nisem nič dodelal ker čakam mizarja da mi prilagodi štok - podboj za notranja vrata, po vsej verjetnosti bom imel dvojna vrata :wink:

Povečaj

Še vedno pa imam dileme kako redit okrog radiatorja :?: idea.gif :!: :roll:

Povečaj

Povečaj

Jaz mislim da bi bilo najboljše da ga zaprem v škatljo in imam zgornjo ploščo perforirano in tudi os strani naj bi bila perforirana zaradi pretoka zraka ! Nevem res nevam kaj naj => tole mi je še vedni najboljš zamisel!
Če ima kdo kak boljši predlog kar z besedo na plano :wink:
NLP, SoulFood, in ostali .....

Hvala za pomoč NLP tongue.gif

Sigurno se vam poraja vprašanje zakaj pa ta pacijent ni tudi tele ostale stene prepletel s to najlonsko vrvico :?: :?: :?:

Danes ob jutranji kavici se mi je porodila ideja, ker sen po prvotnem poklicu vrtnar, vrtnarska ideja, in bom jutri dopoldne prekriv komplatene stene s "kovrtanom" (tanka tkanina => podobna filcu samo izredno taka vlakna), da pa bi zadeva delovala bolj učinkovito sem vzel zimski kovertan kateri je debelejši in upam da bo to zadostovalo, delci te mineralne volne nebodo silili v sam prostor. Čez vse to pa itak pride jo še iverne plošče debeline 18 mm!

#73 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 26 november 2006 - 12:20

IXI super je!
Nekaj samo ne razumem; a ni vrtnarija boljša obrt. Nekako ti pusti bolj neovirano duhovno rasti, v studiu/reklamah/glasbi pa so nonstop neki roki, čudne zahteve in želje..v glavnem dokaj stresno. Rastline so bolj potrpežljive. 8)

Čudak laugh.gif

Jaz ne vidim nekega posebnega zapletenega problema pri radijatorju. Ni ravno zaželjen ampak hej saj vemo da "smo" že od začetka (menda smo vsi) "bili" omejeni na točno določen - neidealen prostor in določen budžet (spremljaj stroške, pa bi potem lahko kaj napisal o razliki med zaželjenimi/pričakovanimi in dejanskimi stroški- verjemi da bo zanimivo tudi to stališče).

Končni rezultati, ki jih boš dosegel z dovolj učinkovitim akustičnim tretmanom, bodo v dobrih okvirih semi pro "standardov" za mix sobe (mnogo večja ovira je nizek strop).

No glede radijatorja: praktično ga jaz ne bi zakrival s perforirano škatlo, pustil bi ga "samostojnega. Ima tudi nek svoj namen in efektivnost, (ni ravno povezan s pojmom dobra akustika, ampak je kar pač je).
Enostavno bi radijator prekril in "napolnil" rebra s ploščami tervola.
Nato pa bi vse preoblekel v primerno tkanino (verjetno v akustično).
Na nek način bo to pač tudi absorber.
Na tak način zafilan radijator s tervolom bo zadostno zadušen. Bo pa malo muke z dodatnim rezanjem tervola po meri in čim boljšim filanjem- še več srbečice. smile.gif

Na koncu (ko boš naredil vse absroberje) boš marsikaj prav dobro "popravil" (zvočno sliko) z dobrimi difuzorji. No to je to, brez panike 8) .

P.S.: vzorec "morebitne" akustične tkanine, ti bom poslal po pošti, razen če boš kaj delal v MB. Kovrtan- odlično, edino tega ne uporabljaj pri "notranjih" absorberjih kjer boš prekrival tervol, ki bo "gledal" v prostor. Mislim da bo kovrtan bolj občutljiv kot tkanina, morda bo tudi sčasoma pričel "razpadat".
Pa še nekaj; ni ti treba uporabljat kovrtana (mislim da ni poceni), lahko uporabiš klasično paroprepustno folijo, tak bo zakrito z ivernimi ploščami.
Lahko pa uporabiš kako lukavo idejo iz akustičnih forumov in daš vmes med iverko in tervolom ali steno in tervolom (malo je že prepozno verjetno) "limp mass" oz. kao gumijasto/vinilno plahto- vem da je to kar drago ampak baje izredno izolira sobo od okoliškega hrupa in obratno!

#74 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 26 november 2006 - 03:19

Bravo IXI!

Super napreduješ!

Kaj je kovrtan po pravici povedano nimam pojma... Jaz delam "prenosljive" akustične plošče. Da bi preprečil uhajanje tervola v prostor skozi žaklovino (ni ravno najbolj gosta...) sem med žaklovino in tervolom dodal še plast koprene (tista tanka, zračno prepustna zadeva, s katero se vrtove pokriva...).

Sem zelo zadovoljen z efektom. NIČ ne pride skozi!

NLP-jeva ideja z zabasanim tervolom med rebra radiatorja se mi zdi pa super! ne vem sicer kako bo potem z ogrevanjem samega prostora...

#75 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 26 november 2006 - 08:36

Hvala vama za odgovore :wink:

SoulFood => koprena=kovertan tongue.gif

NLP => tut rožic se počasi naješ laugh.gif

Ideja je dobra samo problem ki se mi poraja v glavi je da mi radiator sploh ne paše v plac in mi je GRDDDDD :evil: zato mogočr tudi malo bolj strmim k temu da bi zaprl v škatljo :-?

Kovertan je sploh ni drag, kos dimenzije 1,6 m x 10 m (16m2) stane pičlih 1000 sit oz. po paritetnem tečaju banke slovenije 4,1729260557502921048239025204473 € tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif hihi malo šale ne škodi!
Grem na zajterk :smt039

#76 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 26 november 2006 - 09:59

Če boš zadekal radijator le s tervolom brez škatle, bo mislim da prišlo več toplote v prostor, kakor če bo v škatli, vidlo se pa radijatorja tak ne bo če bo ves prekrit in zafilan. Tudi termoakumulacijske pečke imajo stekleno volno za izolacijo.
A bi tvoj plac bil dovolj topel če bi radijator zaprl recimo?

#77 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 26 november 2006 - 10:17

QUOTE (NLP)
Če boš zadekal radijator le s tervolom brez škatle, bo mislim da prišlo več toplote v prostor, kakor če bo v škatli, vidlo se pa radijatorja tak ne bo če bo ves prekrit in zafilan. Tudi termoakumulacijske pečke imajo stekleno volno za izolacijo.
A bi tvoj plac bil dovolj topel če bi radijator zaprl recimo?

Ja za topoto v placu ni panike ker tko mrzlo notri saj je samo ena zunanja stena, tko da za mraz ni problema, misli sem ga že ven vreč pa bit brez pa sem si vseeno premislil :roll:

#78 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 26 november 2006 - 10:48

Če ni potreben pa ga zabriši ven, kaj pa vem čemu ti bo drugače služil.

Če pa res zelo pripomore gretju prostora, pol ok mej ga in ga zadekaj.

#79 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 27 november 2006 - 06:57

QUOTE (NLP)
Če ni potreben pa ga zabriši ven, kaj pa vem čemu ti bo drugače služil.
Če pa res zelo pripomore gretju prostora, pol ok mej ga in ga zadekaj.

Po vsej verjetnosti ga bom res zabrisal ven, kajti našel se eno dobro opcijo oz. mi je info posredival "dioidibuh" (hvala man :wink: ) it ti je tale električni radiator EXELLANCE pa še cena ni prehuda, bo pa to dodatni in nepredviden strošek :-?

#80 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 27 november 2006 - 05:32

Torej ti je le potreben.
Lep radijator, a po mojem odvečen strošek. Jaz bi raje obgradil obstoječi radijator s tervolom, kot sem že opisal.
Mnogo, mnogo večji učinek oz. razliko dodežeš, če dodaš limp mass plahte pod ali nad tervol, kakor povzroči akustične imperfekcije en radijator v sobi.
Pa še nekaj; vsaj še nekaj let (razen če bo cena nafte, plina,... res res res podivjala) ne razmišljaj o električnem ogrevanju. Marmotermovi radijatorji so še bolj neutralni glede na akustiko prostora kakor ta dodatna "plehnata" membrana. Potem je že boljši tisti climastar, ampak ne komplicirat, samo nadaljnje stroške ogrevanja z elektriko boš povzročil, brez smisla.

Vsi ti tipi radijatorjev nekaj koloracije dodajo, samo na istem ali podobnem boš, reši te samo, talno ali zidno gretje sad.gif .

#81 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 27 november 2006 - 06:09

Združi prijetno z koristnim!!!!

60 U raznih Manley.ev, Tubetech-ov, kakšna stara AMEK miza, pa ne bo potrebe za radiator laugh.gif

Drugače pa prenosljiv električni radiator ni tako slaba izbira! Sploh ne! glede na to, da bo soba obdana z izolacijo, se ne bo tako hitro shladila. To pomeni, da jo lahko segreješ in ugasneš ogrevanje.

Jaz v stanovanju nimam centralne kurjave in mi tak radiator deluje več prav vredu. Se pa splača kakšnega malo bolj kvalitetnega vzet, ker se potem res prišpara pri elektriki. Malo raziskovanja, pa se najde kaj dobrega!

#82 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 27 november 2006 - 06:47

QUOTE (SoulFood)

60 U raznih Manley.ev, Tubetech-ov, kakšna stara AMEK miza, pa ne bo potrebe za radiator laugh.gif

Drugače pa prenosljiv električni radiator ni tako slaba izbira! Sploh ne! glede na to, da bo soba obdana z izolacijo, se ne bo tako hitro shladila. To pomeni, da jo lahko segreješ in ugasneš ogrevanje.

Jaz v stanovanju nimam centralne kurjave in mi tak radiator deluje več prav vredu. Se pa splača kakšnega malo bolj kvalitetnega vzet, ker se potem res prišpara pri elektriki. Malo raziskovanja, pa se najde kaj dobrega!

Res je, to so mnogo hujši "uničevalci" akustike (mix mize,...) kakor radijatorji. Zato se ne zaustavit pri dokaj nepomembni zadevi.

#83 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 27 november 2006 - 08:18

QUOTE (SoulFood)

60 U raznih Manley.ev, Tubetech-ov, kakšna stara AMEK miza, pa ne bo potrebe za radiator laugh.gif !

Z lahkoto tongue.gif

#84 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 27 november 2006 - 09:30

Tako kot sem že omenil, da mi radiator nekako ne sede in plac in imam tudi problem z izolacijo za nijm (se pravi med steno in radatorjem), tako da ga bo res ven zabrisal!!!

#85 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 28 november 2006 - 03:27

Samo potem, če moraš nadomeščat ta radijator z drugim, ne kupuj nekega električnega pleha, ker bo definitivno še slabše, naj bo tako "rigiden" kot npr. marmotermovi izdelki iz marmorja.

#86 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 28 november 2006 - 03:59

jaaooooooo :shock:

Nevem sploh kaj bom naredil => spet bo mogel padet en hud kompromis!!! laugh.gif

#87 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 30 november 2006 - 10:43

Zadnja odločitev glede radiatorja, kateri ostane v placu in sicer bo zaprt z iverko in obdelan z mineralno volno!
Ta teden sem zelo malo postoril, ker imam problem z roko in seicer imam vnet živec na desni roki v zapestju ===> zaradi miškeeeeeee!

Tko da nisem čisto nič postoril! cry.gif itak pa čakam mizarja da mi pride postavit še ena vrata, tko da bom mel dvojna vrata v placu :wink:

#88 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 30 november 2006 - 02:25

Nabavi si sledno krogljico. 8)

#89 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 01 december 2006 - 11:59

Hm... Super napreduješ IXI, vendar ti nekaj manjka...

Band! Čimprej se spravi v band, odpri pivo, strog pogled na obraz in nadziraš, kako se tvoj studio gradi. smile.gif

Grdo lahko gledaš tudi z razbolelim pogledom wink.gif

#90 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov

Objavljeno 02 december 2006 - 04:33

Če maš bend potem moraš plato bandidosta kupit vsak dan če delajo, tko pa prišparam kr sem 1 plato spil v 1 mesecu laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Ni panike jst ful rad delam take prčkarije, uživam v tem in potem znam take stvari še bolj cenit :wink:

Danes sem še poštimal konstrukcijo okrog radiatorja in napel na dve steni kovertan tongue.gif

Povečaj

Povečaj

Povečaj

Povečaj

Povečaj

in še vse orofje katrega sem do sedaj uporabljal biggrin.gif

Povečaj

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov