Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Mike Vale Studio - NLP design

435 odgovorov v tej temi

#421 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2012 - 06:35

Hello.

Je že kar minlo od zadnjega posta smile.gif

Zadnje meritve sem objavil predlani maja, vmes sem sicer dodal še ene par malih absorberjev, ampak še vedno niso zmontirani na svojih pozicijah, niti ni dnarja trenutno, da bi čisto zaključil kar je v planu, sicer se pa itak da super delat in se nikamor ne mudi wink.gif z Nenadom sva vmes tudi malo skalibrirala sube in pozicijo monitorjev.
Kakorkoli, graf se je kr popravil od tistega prejšnjega (predvsem na visokih), ker sem imel takrat input signal na zgornjih monitorjih -4db (tak so prišli serijsko) namesto 0db in se to logično kr pozna...ne samo na grafu wink.gif

Mike_Vale_meritev_FR_Sweep_1_24_smoothing.png

Lp

#422 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2012 - 02:16

Pa še en do 10khz

akust_meritve_mike_vale_24_11_2011.jpg

#423 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 16 julij 2012 - 03:33

no vidiš, -4dB:(
kakorkoli, večji so prostori, bolj iznad cca. 12, 14kHz (odvisno od prostora in tipa dizajna) nizke frekvence se absorbirajo skozi zrak.
Nenad Patkovic

#424 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 23 julij 2012 - 08:23

eee hvala za odgovor smile.gif Sexy krivulje wink.gif
Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik
in še kak projekt za spotoma ;)

#425 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2012 - 01:11

Thanks.

Končno sem si vzel nekaj časa in zrihtal še stenske luči. Morem rečt, da izgleda boljše kot sem si zamislil in meni osebno je res hud feeling delat ob takšnem lightu pa še za oči je lažje ko je več svetlobe za TV-jem.

Next step: montiranje mat okna v zunanja vrata - malo dnevne svetlobe ne bo škodlo ko ne delam muske :]

mv_lights.jpeg

Lp

#426 Muzikant88

Muzikant88

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 40 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2012 - 01:31

Tale studio pa zgleda res neverjetno hudo! bow.gif Takim ljudem kot si ti res iz srca privoščim uspeh, ker vem koliko dela in energije so vložili in kolikim stvarem so se morali odrečt, da so tam kjer so danes! Kapo dol Vale, pa upam da bom imel priložnost enkrat videt in slišat ta studio tudi od znotraj blush.gif

#427 Kiki

Kiki

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov
  • Interests:Glasba, glasba :)

Objavljeno 23 avgust 2012 - 06:02

Odlično prebral cel post in lahko rečem samo kapo dol! smile.gif

#428 greg

greg

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 21 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2013 - 12:49

tud jst sem se s parletnim zamikom prebil čez cel topic..

vsaka čast za tale studio, več kot očitno zaslužena nagrada za vložen trud. cool.gif

#429 wi-etrex

wi-etrex

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 44 prispevkov

Objavljeno 07 maj 2013 - 07:11

Tudi sam sem se prebil skozi temo.
Prvo, Studio... Nimam besed kapo dol, mokre sanje vecine izmed nas.
Drugo vsa cast da si delil vse to na forumu ce bo komu kaj prav prislo, nekateri bi zeleli samo cim bolj "zakrit svoj uspeh in delo"- nevoscljivost. Ampak ti si to vse delil v zelji da bi se drugim pomagal, resnicno taksnim osebam- tebi zelim le najbolje.

Drugace
Ko sem pogooglal zate, sem opazil da si ze kar na nivoju- lestvici, imas hude veze ali kar TOP veze producentov, itd.
Zdaj pa mogoce malce cudno vprasanje, ne zamert, ker ne poznam tega tako dobro v praksi. Ampak glede na vse to, da si vrhunski DJ in producent, kaj je resnicno se potrebno da gonis dodatno sluzbo oz. dve kot si omenil? Tukaj lahko recem samo se eno kapo dol, sam po drugi strani mi je to zalostno dejstvo, da se vedno gonis nek siht namesto da se popolnoma posvetis svoji strasti za katero si se odpovedal skoraj vsemu. Vem, si napisal udarce ki jih zadajajo krediti ampak vseeno.

Drugace sem prisel cekirat na forum in naletel na to temo, ker sem kupil monitorje in sem zelel osvojiti neke osnove akustike.
Sicer se ukvarjam z elektronsko glasbo okrog 10let, ampak na zalost so bile vmes v glavnem dolge pavze in mi je res zal, ker ne bi bil zdaj taksen bednik biggrin.gif
V glavnem ti itak rata slabo z mojo ubogo malo sobo, ko prebiras to in podobne teme o akustiki. Moja soba je na zalost se vse ostalo, kot samo control room, drugace z osnovno opremo ki je popolnoma na zadovoljivem nivoju trenutno zame: PC, zvocna, slusalke, monitorji,

Moje sanje so tudi da pridem do necesa podobnega, trenutno pa kot sem omenil, bi zelel le svoj koticek malo akusticno obdelat, se zavedam in bom vesel da dobim vsaj nekaj pogojno uporabnega ven iz KRKov.
Tako da bom v prihodnje odprl temo in prilepil fotografijo mojega prostora, prosil kaj bi se dalo narediti v prid akustike. Vem da me boste prvo ukurcali da kaj si mislim s to neprimerno sobco, ampak res zelim nekaj osnovnega da nisem kupil monitorjev zastojn ph34r.gif
Strast je neskoncna, kar trenutno imam od prostora pa je to omejitev.

Se enkrat vsa cast Mike worthy1.gif

#430 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2013 - 09:20

Vidim, da sem za brezveze odgovarjal nazadnje, ker mojega odgovora ni več rolleyes.gif

#431 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 04 julij 2013 - 09:32

Server je "umrl" in z njim kar nekaj postov:(
Nenad Patkovic

#432 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2013 - 11:28

QUOTE (NLP @ 4. Jul 2013 22:32:10) <{POST_SNAPBACK}>
Server je "umrl" in z njim kar nekaj postov:(

Škoda smile.gif

Moja mama pride včasih na obisk v studio in uživa ob poslušanju novih komadov hehe.

1008988_10151643074612300_452584550_o.jpg

1047902_10151681569432300_255704456_o.jpg

#433 matNroll

matNroll

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 44 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2013 - 02:11

V tak studio bi tudi jaz na obiske hodil mellow.gif

#434 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 17 januar 2019 - 04:01

10 year challenge 😁

Pripete sličice

• 10yearchallenge.jpg

#435 mihec

mihec

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 14 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2019 - 01:06

Tudi sam sem se z veseljem prebil čez temo. Hvala za vse koristne informacije vsem v temi. 

Eno vprašanje: Koliko se slišijo nizke frekvence zunaj prostora, če daš precej na glas? lp

#436 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2019 - 03:45

Tudi sam sem se z veseljem prebil čez temo. Hvala za vse koristne informacije vsem v temi. 

Eno vprašanje: Koliko se slišijo nizke frekvence zunaj prostora, če daš precej na glas? lp

Me veseli :) 

Ven se ne sliši čisto nič. Včasih ko tukaj zraven v skladišču kaj težkega po tleh vržejo se vibracije malenkost prenašajo po tleh. Drugače pa super mir :)

Prispevek uredil/a: Vale, 27 februar 2019 - 03:46 .

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov