Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Povezava ojecevalca z racunalnikom

3 odgovorov v tej temi

#1 Free

Free

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2008 - 06:32

Lep Pozdrav!

Stvar je taka. Odlocu sm se povezat svoj ojecevauc pa PC k bi rt ene par stvri sprobu.. Uglaunm mam par uprasanj.

Uspel mi je ze zvohat d rabm kabl k ga dobiš skor u usaki štrcuni z računalniško opremo k ma na eni strani t malo bananco in rca (kaj je ze to-sj vrjetn bojo u strcuni vedl) n drugi strani pa činč... To mi je use lepo jasn..
Ampak kam pol js to zadevo u Fršterkrju uklopm.. A tm k je uhod z slusalke... Mam ojačeval Marshall MG 30DFX in zvočno kartico nevem tocn kero sam ma malo morje nekih uhodou in je čist nova...

Pa me znima ce bi meu loh na računalnik prkloplne in zvočnike al pa slusalke (Kjer bi se ze posneta muska predvajala) in Fršterkr kjer bi se ces solo spilu??

Se prau d bi meu na ujacevaucu u input uhodu kitaro ukloplno, cs t drug uhod pa povezan n komp, kjer bi bli prklopleni zvocniki pa ujacevauc.

Ful sm zakompliceru... Upam d bo kdo vedu kva sm mislu... biggrin.gif

Hvala za odgovore.

LP, Žan

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 830 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 04 oktober 2008 - 10:04

Ne delaj tega kr boš vse skup skuru.

Posneto musko playaj s kompjuterja, maršala dej bl potih pa špil zraven.

Če hočet tko delat, potem rabiš en program v katerem imaš potem na enem kanalu npr. matrico, oz. glasbo ki jo poslušaš, na drugi kanal pa si pripelješ signal z ojačevalca in ga spečaš tko kot bi snemal, pri tem ti bo v napota latency, ki je pri neprofesionalnih kartah kar velik, kar pomeni to, da ko boš na kitari zaigral nek rif, figuro, bo zvok prišel v zvočnike z zamudo...... itd.

Simpl rešitev je kot sem jo prej omenil, pali kompjuter-matrico, komadič, maršala bol potihm in špilej do nezavesti jumping0046.gif
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#3 Free

Free

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2008 - 11:43

Hvala za odgovor.

Aha.. Ql. Dobr d nism ze kj sprobavu..

Musko n komp nj pa kko posnamm? Mikrofon?
P znima me se ker program bi biu kj koristn d loh pru posnetk pa drug posnetk skupi zdruzm.

LP!

#4 Pločnik

Pločnik

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 56 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2008 - 05:14

Potrebuješ kabel 3.5mm stereo moški/3.5mm stereo moški ter adapter 3.5mm stereo ženski/6.3mm stereo moški. Dobiš v vsaki avdio/PC trgovini. En konec kabla gre na izhod zvočne kartice, drug pa v "CD in" na ojačevalcu.

Za snemanje potrebuješ enak kabel in adapter. Headphone out na ojačevalcu --> line in na zvočni kartici.

Zakaj naj bi se kaj skurilo?

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov