Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Katero firewire zvočno kartico za home studio do 500EUR?

68 odgovorov v tej temi

#61 stadler

stadler

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 53 prispevkov

Objavljeno 21 februar 2014 - 12:29

QUOTE (NLP @ 26. Mar 2013 11:17:04) <{POST_SNAPBACK}>
... mah Ixi pusti Apollo, vidim neka jadikovanja okoli stabilnosti, raje RME+UAD.

Mogoče malce pozen, ampak moram uprašat smile.gif

Kje si pa to zasledil? Tudi sam se nagibam k apollo quadu. Glede na primerjavo z ufx mi je ad/da od apolla boljši + ne potrebuješ uad karte + 4 uad preampi ( in če delajo vsaj tako dobro kot preampi od uad 710 so super)....

No res me skrbijo driverji in stabilnost....

ampak kje se pojavi problem?

hvala za odgovor

lp, stadler

Prispevek uredil/a: stadler, 21 februar 2014 - 12:30 .

#62 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 21 februar 2014 - 12:47

Preglej si gearslutz ipd. forume, kjer poročajo o problemih, morda so že odpravljeni, ne vem, nisem več spremljal.
Nenad Patkovic

#63 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 830 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 21 februar 2014 - 05:24

Za ljudi ki jo uporabljajo pravijo, da dela fantastično. BP
JAz imam RME+UAD in mi tudi dela BP. Poleg pa še TC PoCo.

Stadler poglej si ... Apollo Twin....

http://www.planetaud...?showtopic=6180
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#64 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 21 februar 2014 - 06:39

Apollo Twin je res lep.
http://www.gearslutz...blind-test.html
Nenad Patkovic

#65 stadler

stadler

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 53 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2014 - 12:53

Apollo twin je super....omogoča skoraj iste stvari kakor njegov večji brat, ampak ko tako razmišljam ima apollo quad ravno točno in and out kanalov ki jih potrebujem.

muči me še to da ni 2xadat povezave. usaj quad bi to lahko imel, glede na to, da je skoraj vse narejeno ( omogoča smux ) ne omogoča pa 2x8 kanalov pri 48khz....

tukaj ga rme ufx zmaga...

ampak glede na teste na gearslutz mi lepše dela apollo (pre in converter vs pre in converter).

Ne vem no...

#66 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2014 - 02:07

A smo spet tam...

Dva različna posnetka, mp3 codec, to ni A:B za konverter ampak A:B za performance... 1cm spremembe pri mikrofonu je 10x večja razlika kot razlika med UFX in Twin.

edini pravi converter comparison je splittan kabel in potem null-test, in ko dobiš razlko -80dB in trdiš da jo slišiš po drugi strani je pa problem slišat -15dB razlike med waveom in MP3 320KBPS...

Si v domeni psihoakustike in "mal lepši mi je apollo zato si želim da se bolje sliši. Ne, ne, sej je res, res se bolje sliši"

Prispevek uredil/a: Ploki, 22 februar 2014 - 02:11 .

#67 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2014 - 10:32

... nisem bral vsega a na drugi strani je zaradi ravno takšnih pripomb nabavil Y kabl in uporabil Avalon preamp in AKG in Rode mikrofona, tako da so lahko primerjali le konverterje, potem sem samo prebral kateri je A in B, lahko da je še kaj dodal:)
Nenad Patkovic

#68 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2014 - 11:34

My bad ashamed0002.gif

Nulltest:
razlika med dvema fajloma je malo večja kot sem si predstavljal.
kar me skrbi je da je razlika vedno večja proti koncu. blink.gif
na začetku razlika producira samo high end, na koncu pa že kar precej midov in low midov (high enda pa na več)

razlika je očitna tudi pri sample peekingu:
https://www.dropbox...... 11.25.26.png
https://www.dropbox...... 11.26.00.png

takle sync drift je za eno minuto dolg klip kar zoprna stvar...

Zato bom vsel za relevanten samo začetek, kjer je razlika naslednja pri normaliziranih fajlih. Na začetku to pomeni da sta oba fajla na -6dB peak
~ -45dB RMS in ~28dB peak.

Razlika je torej veliko manjša kot razlika med 320KBPS MP3 in Wave, nekaj kar ne sliši 99% ljudi, definitivno ne zadost da bi osnoval svojo odločitev na kvaliteti zvoka... ker je preveč primerljiva.

Kar mene bolj skrbi je clock drift, ali en clock prehiteva, ali pa drug clock gre prepočasi. To po drugi strani pa zna bit problem, ampak to je malo težje stestirat

Prispevek uredil/a: Ploki, 23 februar 2014 - 11:34 .

#69 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2014 - 01:54

RME nima glih nekega jakega clock-a... zvočno so tako ali tako vse te mid level karte tu nekje.
RME ima pač najboljše driverje od vseh firm kar jih je, pa routing pa druge napredne opcije ima še RME...

Narejeni so pa žal ne glih robustno... no so še konkurenčne firme ki so mnogo! slabše narejene:)
Nekaj berem da so Apollo-ti lepo solidno narejeni.
Babyface je za bolj nežne uporabnike, tisti knob je slabo zamišljen, prvega ki sem ga dobil od Audiopro na test je imel pokvarjenega, pa na forumih so se kar pritoževali zaradi tega.
UFX je tudi povprečno narejen... sem pa res da razočaran na večino firm (ne samo glede zvočnih kartic) ki so zelo zvenečih imen (sploh 500 formati) in imam občutek kot da mi bodo knofi v roki ostali, Shadow Hills spet povsem kvaliteta zase.
Recimo za vzor mi je http://www.sounddevi...oducts/usbpre2/ ki sem ga nekaj časa uporabljal, ampak driverji...

Super bi bilo videt UAD Apollo-te brez DSP-ja za plug-ine, cena bi lahko "presekala" UFX-ovo in Babyface-ovo.
Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

2 uporabnikov bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov