Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Snemalni studio vol. 2

9 odgovorov v tej temi

#1 violinist

violinist

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 47 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2007 - 04:44

lep pozdrav!
torej ta teden si bom nabavo studijsko opremo:
-> BEHRINGER C-2
-> M-AUDIO FAST TRACK PRO
-> 2X KABL
-> 2X STOJALO

sedaj me pa zanima, katera stojala potrebujem za ta mic-a, pa prosim ne zej z kakimi takimi, ki bi presegli mejo namreč za vse skupaj mislim plačati 400 evrov, če kaj ostane toliko boljše. torej katera stojala?
aja pa katere kable še potrebujem, tko ja bom to snemal doma v dnveni sobi tko za mene pa rabm od 3-5 metrov tolge kable, ker mamo dnevno sobo kr precej vlko.
hvala za odg.!

#2 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2007 - 06:09

s stojali pa res ni treba komplicirat... :wink:

če ti je cena najbolj pomembna, kupi najcenejša stojala... Če ti je najbolj pomembna praktičnost, kupi tista, ki so zate najbolj praktična!

Ne vplivajo na zvok, tako da res ni pomembno.

Kabli bolj vplivajo na zvok, ampak za domači studio ne rabiš nič specialnega...

Najzahtevnejše delo je za tabo (zvočna in mic.)!

#3 Macek

Macek

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 88 prispevkov
  • Interests:Muzika, grafika...

Objavljeno 18 februar 2007 - 07:33

Jaz sicer nevem, lahko da imam kej narobe nastavljeno ampak:

Fast track ima tak švoh signal, jst mam vštekane sennheiser hd265 pa jih spravim tam nekje na 3/4 glasnosti če navijem vse knofe do konca (output in volume), ista zgodba z monitorji, v glavnem groza, če dam pa output na default pa vrtim samo volume slušalk pa sploh slabo, nevem kak preamp je to noter.
Prav tko sem sprobal nek akg dinamicen mic in je tko nekak se slisal cist potihm, ni pobiral nic, sele ko sem zavrtel gain gumb na ene 8/10 polja je zacelo nekaj pobirat, upam da je kej v nastavitvah (dvomim ker ima ta kartica vse skupi nic nastavitev na svojmu "panelu") V navodilih nisem najdu tud nic, ker imajo vse skp 5 strani.

Res je pa da jst primerjam to s prejšnim mixerjem od behringerja UB502 (neki najcenejši crap), razlika v moči signala je blazna, sumljivo v glavnem, zna kdo kej pomagat kaj bi to lahko bilo, ali se bom moral sprijazniti s tem:)

#4 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 18 februar 2007 - 07:38

Behringerja imata v kompletu tudi stereo bar - ploscico na katero namontiras oba mikrofona. Ce bos snemal samo stereo in ne loceno, potem lahko prisparas in kupis samo eno navadno mikrofonsko stojalo na katero se potem nasraufa tale ploscica...

Kabli pa so obicajni "mikrofonski" XLR-XLR

Uzivaj z novimi igrackami!

#5 violinist

violinist

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 47 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2007 - 10:47

hvala za odgovore, sam bi bil še vseeno vesel, če mi priporočate kak poseben artikel. oglajujem si tale artikel:
http://www.audiopro....=6&m2=98&m3=528
QL A392 MIC STAND BK EU
ali bo ok?
rad bi imel 2 stojali, ker bom snemal klavir in violino. ali bo to stojalo ok?
rabim torej 2 stojali, eno za violino in eno za klavir. tko da zdj veste kakšna stojala rabm, vsaj upam :wink:

p.s.
katero kartico naj si potemtakem kupim, sedaj imam skupaj nabranega 400 evrov denarja, prej ste mi govorili, da je fst track pro dobra za ta dnar, zdj ni več., kako je zdj s tem?

#6 Tasko

Tasko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 294 prispevkov
  • Interests:Music, Science

Objavljeno 18 februar 2007 - 11:04

caw... hja tole stojalo pa ne bo u redu najbrz..ker ce se ne notm je to stojalo za bass nogo..in je manjse kot ostala...tko da kupi raje QL A205 MIC STAND CH EU na isti strani....
lej pa tko je kolikor mam jst izkusnje s stojali... vazn je da drzi stojalo pa je kul...tko da ti je najbols da gres u trgovino in si zberes stojalo... :wink:

LP
I'm in loved with music...

#7 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 828 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 19 februar 2007 - 08:46

LP

Glede stojala:
Jaz sem jih vzel pri MADD-ji, ki ima stojala od Schulz-a. So kopija K&M stojal ki so ena najboljših. Cena pa je 22,80€ tongue.gif

Link >>>

Poglej pod ostalo, četrta postavka!
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#8 violinist

violinist

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 47 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2007 - 10:29

ok hvala za stojala, zdj me pa zanima kako je z zvočno kartico, a je ok al ne?

#9 Tasko

Tasko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 294 prispevkov
  • Interests:Music, Science

Objavljeno 19 februar 2007 - 11:20

emm..jst te kartice ne poznam, mogoce ti bo pa to v pomoc http://www.zzounds.c...m--MDOFTRACKPRO

Nekaj mnenj je gor... :wink:

LP
I'm in loved with music...

#10 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 19 februar 2007 - 12:42

Te zvocne kartice ne poznam iz prve roke, pac nekdo je imel problem z njo, ni nujno da je zato slaba - ne vem, mogoce se kdo se javi. Glede specifikacij je ustrezna zate.

Glede snemanja pa - ce bos ze kupil stereo par mikrofonov jih vsaj poskusi uporabit tudi stereo - sploh ce nameravas snemati to kar si zapisal - vaje. En mikrofon na violino in en na klavir bo pac bolj tak... vsekakor ne bos lepo slisal razmerja med instrumentoma in barve - vec informacij bos dobil, ce bos posnel skupno sliko stereo malo bolj od dalec...

Recimo: stereo par namestis v zraku kak meter in pol ali dva oddaljen od vaju s pianistom. Mikrofone postavis v visini kakega pol metra nad tvojo glavo - usmerjena navzdol proti violini in klavirju... Tako bo se dovolj direktnega signala, da ne bo prevladovala soba na posnetku in bos lepo slisal neko naravno razmerje med instrumentoma - stereo posnetek od dalec pa bo tudi bolj verno prenesel barvo igranja... Sicer pa kakor zelis - eksperimentiraj. To ni recept - preizkusaj razne pozicije in oddaljenosti, kje ti dobro zveni - to je eno tako izhodisce, kjer lahko startas.

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov