Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

ZAKAJ TAKO MALO OBJAV TUKAJ?

18 odgovorov v tej temi

#1 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 30 januar 2008 - 03:25

Že v drugih postih ugotavljam, da je pogosto odnos do slovenske ustvarjalnosti dokaj mačehovski in omalovaževalen - mogoče zavisten?
Meni se zdi tako glasbeno kot tehnično kar nekaj slovenskih izdelkov zelo dobrih ali vsaj solidnih in zanimivih, pa jih nihče ne omeni...

Mogoče bi lahko moderatorji vrgli kost, ko se kaj novega pojavi na sceni, pa da potem podebatiramo, če poznamo?

Jaz sem doslej pač objavil nekaj stvari pri katerih sem sodeloval in se mi tudi sicer dopadejo... Pa enkrat davno sem opazil komad Dan D - Voda - še preden je čez nekaj mesecev in po dobrem letu dni po izidu plate doživel mnogo večjo pozornost in slavo, kot je bila ob izidu albuma...

Zakaj pa ni bilo debate o recimo teh zelo spodobno (glede na stil glasbe) narejenih albumih:

Zlatko - Svet je lep
N'Toko - Elixiryproslam
Moveknowledgement - Listen to Nebukadnezar
BAST - Retinal Circus
Magnifico - Grande finale
Neisha - Nor je ta svet
Leaf-fat - Rock Paper Scissors
Jure Pukl New Virus Quintet - Sound pictures
Samo Šalamon European quartet - Nano (z Michelom Godardom na tubi!)
Yogurt - Absint
nove plate Siddharte
Muškat Hamburg - Uživaj pokončno

itd. itd.

Pa še kar nekaj izvajalcev, ki so jih delali tudi člani tega foruma - Frozenchild (no to se je nekaj debatiralo), Icarus Down, Lunn-a-park (no tudi nekaj debate) - a če ravno avtorji sami ne objavijo se nič kaj ne objavi...

Omenil sem samo nekaj albumov iz l.2007 - da ne govorimo o zamujenem iz prejšnjih let, pa še cele vrste albumov tudi iz 2007, ki jih nisem omenil in jih morda niti ne poznam...

Mogoče bi res lahko kar moderatorji redno objavljali nove SLO izdaje?

Pač ime izvajalca, naslov albuma, založba, kak link, pa se odpre debato - če bo kakšna - sicer pa bomo pa vsaj imeli na kupu aktualne slovenske albume VSEH zvrsti...

Mogoče se celo da naredit kak dogovor z založbami, da pošiljajo recenzentski izvod in ga lahko ekipa moderatorjev foruma recenzira.
Celo več - ob aktualnem izidu se lahko naredi celo pogovor z avtorji in tehnično ekipo - tako malo izvemo kako kdo kaj in kje dela, pa še malo bolj poglobljena reklama je to lahko za aktualne albume, izvajalce, studie, mixerje, producente...

peace

#2 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 778 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2008 - 03:59

Satoration, vsaka ti čast, se popolnoma strinjam s tabo. Na zadnjem srečanju PA je bilo nekaj malega govora o prvotnih planih PAja, zdi se mi da sem celo zasledil da ste ime u planu portal. Skratka, PA forum je v rasti navzgor, kar se kamot opazi ne glede na novoštevilne spamerje, in res bi bilo lepo, da bi imeli za prvo stran mali portal z novičkami, recimo NAMM pa te štorje, pa še o objavah kakšnih novih SLO albumov, o prihajajočih koncertih, ........

Skratka, jaz sem pripravljen pomagat, :smt033 , seveda pa je važno še mnjenje drugih.

Malo u sili pišem, .... sad.gif

lp

#3 Matej Grginic

Matej Grginic

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 420 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2008 - 12:19

Spet se popolnoma strinjam s tabo Satoration! smile.gif

Predlagam, da se naredi podforum, kjer so pravila objave topica bolj definirana (v topicu samo avtor in album oz. pesem)... ni pa nujno. Vsekakor premalo pisemo o novostih, vsec mi je ideja o strani z novicami. Ce je treba lahko tu pa tam tudi kaj prispevam....

Matej

#4 Zergi

Zergi

dubwise!

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 455 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2008 - 12:25

sej v kratkem pride ven nova Chilli space kompilacija, 4. po vrsti, pa boste pol lohko mal pokomentiral. wink.gif

#5 E.B. King

E.B. King

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 519 prispevkov
  • Interests:muzika tako ali drugace + standardne cloveske zelje in goni

Objavljeno 01 februar 2008 - 05:53

a so ti izdali potem? smile.gif
Ebay the baby, get more equipment.

#6 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 830 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 01 februar 2008 - 09:48

Portal je že v povojih, srce mu že dobro bije :smt049 to je ta forum.
Potrebno je le nekaj sredstev ali pa volanterskega dela in predvsem znanja, da se postavi ogrodej portala. Pa seveda še kak aktiven moderator :smt100
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#7 Zergi

Zergi

dubwise!

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 455 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2008 - 09:54

E.B.: so ja wink.gif

#8 E.B. King

E.B. King

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 519 prispevkov
  • Interests:muzika tako ali drugace + standardne cloveske zelje in goni

Objavljeno 01 februar 2008 - 10:26

gut smile.gif
sej 2 od nasih sta se tud v zadnjih dneh pred rokom spravla enga izica narest in jim je bil vsec, tko da great success :wink:
Ebay the baby, get more equipment.

#9 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 778 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2008 - 11:02

QUOTE (ixi)
Portal je že v povojih, srce mu že dobro bije :smt049 to je ta forum.
Potrebno je le nekaj sredstev ali pa volanterskega dela in predvsem znanja, da se postavi ogrodej portala. Pa seveda še kak aktiven moderator :smt100

:smt049 že bije, je pa res da je še v plenicah in ves usran :smt089 :smt088 :smt076

a iz malega piščančka postane veeeeeelik petelin :smt117
just catch it, damn

#10 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2008 - 02:11

Super! Naj gre naprej. Ker res nima smisla da sami objavljamo samo svoje izdelke - najbrž bi koristil še kak moderator, ki bi pomagal pri teh objavah... Jaz ne bom volontiral, če bi slučajno kdo prišel na to idejo - nekoč sem že bil glasbeni urednik - kar je podobno temu - navezovanje stikov z založbami, recenziranje in objavljanje novih plat - zato bi raje videl, če bi kdo drug to delal...

Bo pa res super napredek, če se še bolj poveže ta forum z aktualno slovensko sceno in njenimi aktivnimi ustvarjalci... Da se na ta način pritegne še več profičev..

Če bi založbe prepoznale ta forum kot še en način promocije bi najbrž poslale kak recenzentski izvod v vpogled ter omogočile intervjuje z izvajalci, producenti, tehnično ekipo...

#11 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 03 februar 2008 - 03:15

Ne narobe razumet: se z vsemi povsem strinjam kar ste napisali!!!
Ampak: če vas to toliko veseli in vam manjka, nehajte jokat in prispevajte nekaj sami. Imate občutek, da mislite, da ixi, jaz, diodibuh,... sodelujemo, ker smo plačani. To je čisti entuzijazem!
Osebno imam vsak dan cca. 12 ur dela v redni službi, bil sem že svašta, moderator, tonski, urednik, tržnik, tudi glasbeni, ampak to me več ne veseli. Prispevam k temu forumu tam, kjer mi je (najbolj pač akustika:)).
Zavihat rokave in pomagat, če vas to veseli.
Pa brez zamere.
Nenad Patkovic

#12 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2008 - 03:03

Kul. Jaz sem že nekaj prispeval, pozivam pač še ostale.

Pa mogoče res ne bi škodilo, da se naredi sistematičen sistem objavljanja novosti.

Poziv in kritika ni letela na tebe NLP..

Predlogi pa se mi zdijo smiselni - štekam pa, da je s tem dosti dela - ni treba čez noč...

#13 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 778 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2008 - 04:29

Zadeva je v polnem teku, pričakujem da bo do konca tedna skup spravljeno... pač imam navado da kar se lotim naredim 100%.

Glede novičk na prvi strani (portalu) bo urejeno, za novo zadevo žal ne obstaja SLO jezik, zato bomo osnovne stvari prevedli, včeraj sem malo pregledal želje uporabnikov po forumu, še kake predloge so izredno dobrodošle, zdi se mi smiselno tudi da malo uredimo forum, teme, pa te reči.

Če bi še kdo rad postal moderator ali kaj podobnega je zelo dobrodošel, povejte pa naj IXI pove če ste primerni kandidat.

malo na hitro...

pa res še kake ideje dejte podat :!:

lp

#14 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 830 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 05 februar 2008 - 12:38

Se nadaljuje na: http://www.planetaud...opic.php?t=1402
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#15 SaXsIm

SaXsIm

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 50 prispevkov

Objavljeno 08 februar 2008 - 05:17

zakaj bi objavljali nove zadeve, če še tistih ki so objavljene nihče noče pokomentirati?

#16 Jitter

Jitter

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 137 prispevkov

Objavljeno 08 februar 2008 - 10:00

QUOTE (SaXsIm)
zakaj bi objavljali nove zadeve, če še tistih ki so objavljene nihče noče pokomentirati?

Kaj da ne, samo poglej si tole cvetko:
http://www.planetaud...p?p=11596#11596

Da ti nekdo, ki te sploh ne pozna reče: "še dobr da, je bend razpadu"

ej... Beam me up Scotty, this is a hostile planet.
Vse elektronske naprave delujejo na dimček. Ko dimček ispustijo, ne delujejo več.

#17 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 09 februar 2008 - 01:19

:smt043
www.mmedia.si

#18 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 09 februar 2008 - 04:31

laugh.gif

#19 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 09 februar 2008 - 05:44

Daj ne bodite občutljivi kot babe, smo vsaj odkriti laugh.gif
Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov