Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Revox kasetofon - ob menjavi pinch rollerjev povečan flutter

7 odgovorov v tej temi

#1 Tomaz edini pravi

Tomaz edini pravi

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 14 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2013 - 06:38

Ob menjavi že nekoliko izrabljenih pinch roller-jev se je precej povečal flutter in to na čisto nenormalne vrednosti. Skušam izslediti vzrok. Najprej bi rad izključil možnost napake na samih motorjih, zato preverjam frekvenco na hall elementih. Tukaj bi potreboval pomoč nekoga, ki ima in dobro pozna Revox B215 (ali B210) kasetofone, pa tudi Studer A710 in A721. Če pogon ni vzrok, potem sta lahko samo nateznost teh gumic ali pa so gumice (po domače povedano) zanič! Kupil sem jih (nove) preko nemškega e-baya točno za ta model kasetarja.

Trenutno opazujem signal hall-ovih elementov na osciloskopu, a bom v kratkem izmeril točno variacijo frekvence in skušal že iz tega oceniti koliko bi lahko bil vpliv flutterja že na samih pogonih.

Za vsakršno pomoč ali nasvet v zvezi s tem vam bom hvaležen

Če pa bi interesiralo koga, ki ima podoben kasetofon, da se dobimo in primerjamo meritve na kasetofonih, sem takoj za to. Tudi sicer nebi bilo slabo, če bi se "audiofili" kdaj dobili in primerjali komponente med seboj. Koliko je tega v Sloveniji sicer ne vem, ampak če koga zanima, zakaj pa ne.

Lp

#2 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 040 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2013 - 10:38

QUOTE (Tomaz edini pravi @ 18. Jul 2013 19:38:47) <{POST_SNAPBACK}>
Ob menjavi že nekoliko izrabljenih pinch roller-jev se je precej povečal flutter in to na čisto nenormalne vrednosti. Skušam izslediti vzrok. Najprej bi rad izključil možnost napake na samih motorjih, zato preverjam frekvenco na hall elementih. Tukaj bi potreboval pomoč nekoga, ki ima in dobro pozna Revox B215 (ali B210) kasetofone, pa tudi Studer A710 in A721. Če pogon ni vzrok, potem sta lahko samo nateznost teh gumic ali pa so gumice (po domače povedano) zanič! Kupil sem jih (nove) preko nemškega e-baya točno za ta model kasetarja.

Trenutno opazujem signal hall-ovih elementov na osciloskopu, a bom v kratkem izmeril točno variacijo frekvence in skušal že iz tega oceniti koliko bi lahko bil vpliv flutterja že na samih pogonih.

Za vsakršno pomoč ali nasvet v zvezi s tem vam bom hvaležen

Če pa bi interesiralo koga, ki ima podoben kasetofon, da se dobimo in primerjamo meritve na kasetofonih, sem takoj za to. Tudi sicer nebi bilo slabo, če bi se "audiofili" kdaj dobili in primerjali komponente med seboj. Koliko je tega v Sloveniji sicer ne vem, ampak če koga zanima, zakaj pa ne.

Lp Nazaj na vrh

ftp://ftp.studer.ch/Public/Products/Revox/Revox_B215/
Tukaj so med drugim servisna navodila. Mislim, da so noter tudi meritve in grafi kontrolnih signalov oz. opis, kakšni bi ti signali morali biti.

#3 Tomaz edini pravi

Tomaz edini pravi

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 14 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2013 - 09:59

Hvala za link, mi bo še zelo prav prišlo pri re-kalibraciji. Sicer sem pa ugotovil, da sta pinch rollerja zanič, celo s prostim očesom se da pod lečo videti, da nekoliko "plešeta". Vprašam se kje sploh lahko dobim rezervne rollerje, ki bodo narejeni tako, kot se zagre.

#4 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 040 prispevkov

Objavljeno 29 julij 2013 - 01:57

QUOTE (Tomaz edini pravi @ 28. Jul 2013 10:59:41) <{POST_SNAPBACK}>
Hvala za link, mi bo še zelo prav prišlo pri re-kalibraciji. Sicer sem pa ugotovil, da sta pinch rollerja zanič, celo s prostim očesom se da pod lečo videti, da nekoliko "plešeta". Vprašam se kje sploh lahko dobim rezervne rollerje, ki bodo narejeni tako, kot se zagre.

Ta lahko obnovi originalne in baje naredi dobro:
http://www.terrysrubberrollers.com/

Se mi pa zdi dokaj malo verjetno, da bi plesoč pinch roller povzročal problem, ker trak vleče capstan in pinch roller samo drži trak pritisnjen nanj, da ne spodrsuje.

#5 Verteroney

Verteroney

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 29 julij 2013 - 04:05

Lahko na ebay-u, sam trenutno je sam en trgovec aktiven, od najmanj treh resnih. pri spodnjem še nisva nabavljala z ixi-jem.

shop_fred_gewinnt
http://www.ebay.de/i...=item5659370db0

drugi je:
BlackReel-Audio HIFI

Prispevek uredil/a: Verteroney, 30 julij 2013 - 07:20 .

#6 Tomaz edini pravi

Tomaz edini pravi

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 14 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2013 - 12:42

QUOTE (Verteroney @ 29. Jul 2013 17:05:03) <{POST_SNAPBACK}>
Lahko na ebay-u, sam trenutno je sam en trgovec aktiven, od najmanj treh resnih. pri spodnjem še nisva nabavljala z ixi-jem.

shop_fred_gewinnt
http://www.ebay.de/i...=item5659370db0

drugi je:
BlackReel-Audio HIFI

Saj pri BlackReelu sem kupil nove pinch rollerje. Ni druge, kot preizkusiti pinch rollerje na drugem revox-u, lahko da sploh ni to razlog. Ampak capstan motorji zagotovo delujejo z dovolj stabilno hitrostjo, da sami po sebi ne povzročajo flutter-ja.

#7 Verteroney

Verteroney

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2013 - 10:57

A KAJ MERIŠ SILI (DVE RAZLIČNI) PINCH ROLLER-jev (3 in 4,8N +-0,2N) MANUAL

#8 Tomaz edini pravi

Tomaz edini pravi

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 14 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2013 - 12:29

QUOTE (Verteroney @ 10. Aug 2013 11:57:32) <{POST_SNAPBACK}>
A KAJ MERIŠ SILI (DVE RAZLIČNI) PINCH ROLLER-jev (3 in 4,8N +-0,2N) MANUAL

O tem kar naprej razmišljam, da bi naredil, ampak za enkrat nimam newton-metra. Morda si izposodim od kolega, ki poučuje na srednji šoli, če mi bo lahko priskrbel (pri fiziki bi to skoraj morali imeti na vsaki šoli). Še ena opazka - pri teh novih gumicah nastane precej jasen "odtis" od traku po sredini. Morda je to normalno, ampak pri starih se to ne pojavlja, čeprav niso kaj dosti bolj trde. Zanimivo je tudi, da že najmanjša sprememba nastavitve levega pinch rollerja (bolj notri, bolj ven) vpliva na stabilnost azimutha (merjeno pri starih rollerjih). To po mojem mora pomeniti, da so izrabljeni, ker taka minimalna razlika v razdalji pa tudi nebi smela povzročiti nihanja azimuta. Z nastavljanjem se spreminja se tudi hitrost nihanja, včasih kot hitreje niha, drugič manj. Pri kolutarjih se sicer nastavlja tudi KOT osi, ne samo odmaknjenost (ponekod sploh ni za razdaljo).

Prispevek uredil/a: Tomaz edini pravi, 16 avgust 2013 - 12:36 .

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov