Piskotki

Jump to content

Photo

Optimalni PC za DAW

2 replies to this topic

#1 HadesOfPurple

HadesOfPurple

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 posts

Posted 03 February 2019 - 02:25 AM

Pozdravljeni,

upam da mi bo kdo odgovoril; namreč, zanima me, kakšen PC uporabljate (če uporabljate PC) za vaš DAW? Kakšne naj bi bile optimalne specifikacije za a DAW, v mojem primeru STUDIO ONE 3? Namreč, če pogooglam, izvem, da so minimanle specifikacije za SO3 4 RAM, 40GB, etc, ampak to so minimanli pogoji, da program sploh teče. Tak PC imam, pa mi SO3 ves čas crash-a; latency je KATASTROFA (uporabjam pa Presonus audiobox za povezavo z synthi) in tudi njihov tech support guy mi je rekel, da ni šanse, da bo šlo na tako šibkem PCju.

Ima kdo od vas katerokoli verzijo Studio One, in kakšen PC uporabljate vi? Kaj je bolj pomembno, več trdega diska ali RAMA? Je še kaj na česar nisem pomislila kar je treba vzeti v poštev pri nakupu boljšega PCA-ja? Je velika razlika med 8 RAM IN 16 RAM?

Za kakršnokoli pomoč se lepo zahvaljujem!

Edited by HadesOfPurple, 03 February 2019 - 02:26 AM.

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3,817 posts
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Posted 06 February 2019 - 07:10 AM

LP

PC je tako da je raznoraznih dobaviteljev na tagu morje.

Moj predlog je:

Matična plošča Asus ali Intel (skrajni primer Gygabite)

Procesor Intel
Rami Crucial

Grafika neka pasivna brez ventilatorjev

Velika zračna kišta 

Močen napajalnik.

Gor pa potem WIn 10 osnovni program za delat musko in nič interneta :)

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#3 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1,055 posts

Posted 07 February 2019 - 02:40 AM

Latenca je odvisna od procesorske moči računalnika, zahtevnosti projekta in zvočne kartice. Sam imam HP Z210 s Xeon E3-1240 procesorjem, ki sicer ni ravno najnovejši, in RME HDSPe MADI kartico in brez težav miksam projekt s 150 stezami na 32 samplov bufferja pri 48 kHz. Sicer uporabljam Nuendo, ampak Studio One se ne bi smel obnašati bistveno drugače.

Glede pomembnosti komponent:

Procesor ima večinoma največ veze, če so ostale komponente kolikortoliko zadovoljive. Za doseganje najnižjih latenc ima največ veze "single thread performance". Tega podatka ne dobiš od proizvajalca, ampak na raznih straneh z benchmarki. Je pa, vsaj znotraj ene serije, neposredno povezan s frekvenco procesorja. Torej, če je potreba po najnižjih latencah, je načeloma bolje imeti CPU z manj jedri in višjo frekvenco. Tukaj so sicer tudi kar znazne razlike med programi, ker so nekateri bolje optimizirani za multithreading. Pri višjih latencah in exportanju, pride celotna moč bolj do izraza - več jeder izračuna več v istem času.

Pri RAM-u je tako, da ga mora biti dovolj, če ga je premalo, je sistem v najboljšem primeru zelo počasen, v najslabšem pa pride do sesutja. Imeti bistveno več rama od potrebnega ne prinese kakšnih bistvenih prednosti. Koliko rama potrebuješ, je zelo odvisno od uporabe. Za samo snemanje in obdelavo zvoka, je 8 GB več kot dovolj. Če uporabljaš veliko samplanih inštrumentov, potrebuješ toliko rama, kolikor ga zavzamejo vsi sampli v projektu plus sam sistem. To je lahko kar dosti.

Diski ... trenutno je precej popularno imeti sistem na SSD-ju in snemati na HDD. Sicer ko je sistem postavljen in DAW program odprt, hitrost sistemskega diska bolj ko ne nima veze, razen če imaš gor tudi sample, tako da po mojem mnenju SSD ni ravno nujen, čeprav so mali SSD-ji že cenejši od HDD-jev. Je pa načeloma še vedno dobra praksa imeti ločen sistemski in snemalni disk, sploh če delaš na večjih projektih. Zelo popularni diski za DAW so WD Black, čeprav večina sodobnih 7200 RPM diskov deluje dovolj dobro za neko zmerno uporabo. Pa dobro je, da diski niso preveč polni, ker se to pozna na hitrosti.

Reply to this topic

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users