Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Bi mi kdo zmixal komad?

mixanje Studio One 3

2 odgovorov v tej temi

#1 HadesOfPurple

HadesOfPurple

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2019 - 07:44

:music:Pozdravljeni,

sem nova na temu forumu, tako da še ne vem kako aktivno je kaj tu. To je prvič, da sem našla nek forum kjer se govori o glasbeni produkciji, ker me prej to niti ni zanimalo (nisem multitalent singer/songwriter/producer/actor/acrobat/space monkey, žal. Samo singer/songwriter, in to v zelo začetnih fazah). Kolikor naj se trudim, da bi me produkcija zanimala, me ne zanima nič bolj kakor matematika in vem, da je nesmiselno--vsaj poglobjeno--vlagati v nekaj, kjer nikoli ne bo srca vloženega.

Sama sem uporabnica Studio One 3 DAW-a (za kar sem se odločila ker nisem našla zainteresiranih band-memberjev in ugotovila da profsionalni studiji računajo tako visoko da si jih lahko privoščijo samo uveljavljeni na glasbeni sceni oz. tisti, ki imajo več sreče z denarjem kot jaz)in sem vesela, da se tukaj več kot ve o DAW-ih, ker moram ponavadi razlagati in nihče ne razume kaj to sploh je (nimam sreče z pravo družbo lol). Sicer mi je Studio One zelo všeč, čeprav mislim da je moj PC preslab, da bi ga lahko zares podpiral (ves čas mi crash-a), a sem prebrala da je treba vložiti več LET v to da postaneš dober v produkciji, in glede na to da nimam tega časa, privilegija ali interesa, me zanima, če bi se našel nekdo ki ga to zanima in bi mi želel zmixati en komad v probo?

Nimam nikakršne možnosti, da si lahko privoščim 200 evrov za mix za en komad, kolikor se računa v studijih po tem ko sem vložila več tisoč evrov  večletnih prihrankov v DAW in mikrofone in inštrumente, tako da upam da se tu najde nekdo, ki bi bil zainteresiran za to da malo povadi, samo da slišim, kako naj bi se mix sploh slišal. Nekaj malega bi sicer lahko eventuelno plačala, ampak trenuto me zanima, če bi mi kdo pomagal pri zahtevnejših delih mixanja (tiste osnove lahko sama, oz. vsaj upam, da lahko)? Tudi če ima kdo vsaj izkušnje z Studio One 3, bi mi pomagalo, da se mi kdo javi, samo da se ne bi počutila tako izolirano, in da bi se lahko kdaj obrnila na kakšen nasvet. Lahko mi pošljete zasebno, ali pa na email balazicbalazic21@gmail.com. Hvala!

Prispevek uredil/a: HadesOfPurple, 02 februar 2019 - 07:51 .

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 810 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 06 februar 2019 - 07:06

Predlagam da daš material ne nek dropbox, ali kaj podobnega in ga šeras tukaj pa naj si ga vzame dol vsakdo ki ima čas ter ti nazaj pošlje mix.

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#3 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 08 februar 2019 - 01:12

Jaz pa iščem vodovodarja, ki bi pri meni v kopalnici malo povadil in mi montiral 3 pipe ter WC. Ugotovil sem namreč, da vodovodarji računajo toliko, da si jih lahko privoščijo le tisti z nenormalno visokimi plačami. Mi, ki se ukvarjamo s produkcijo, glasbo, pa žal ne, saj nam ni nihče pripravljen dat 200 EUR za našo uslugo (vodovodarska za par ur dela krepko presega prej omenjeni znesek, z nekaj fizičnega napora, rorcangami in prejo kot osnovnim sredstvom).

Ljudje, kdaj se boste zavedali, da brez nič ni nič, živet pa moramo na koncu vsi?

Lep kulturni praznik želim!

• ixi in jetam članom je to všeč
www.mmedia.si

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov