Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Kolutni magnetofon - težave s pacanjem glav

1 odgovori v to temo

#1 Tomaz edini pravi

Tomaz edini pravi

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 14 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2013 - 11:53

Imam starejši kolutar, dobro vzdrževan, le ena stvar me zelo moti sedaj, ko sem se odločil, da trakove presnamem v digitalno obliko. Že v minuti se glave pri bilokaterem traku tako zapacajo (obarvajo rjavo), da pride med predvajanjem do izpada visokih frekvenc. Še ne dolgo nazaj se mi to ni dogajalo. Pa me zanimata dve stvari.

Ali bi morda pripomogla peka trakov v pečici?

Ali bi pomagalo, če bi glavo premazal s posebnim lubrikantom, ki se menda uporablja za te zadeve? Glava je namreč postala že precej groba in drgne ob trak, zato se verjetno nabira umazanija. Mehanizem je sicer ok in trak ni preveč zategnjen na glavo. Glava sama ni obrabljena do te mere, da bi se začela "odpirati" oziroma bi imela dušenje pri visokih frekvencah, le površinsko se mi zdi, da je postala zaradi nenehnega čiščenja z alkoholom precej bolj groba.

#2 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 056 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2013 - 01:37

Zaradi čiščenja z alkoholom, glava ne bi smela postati nič bolj groba.
Če se glave tako hitro zapacajo in je magnetofon vsaj približo skalibriran, je problem gotovo v traku. Če so trakovi starejši, je najverjetneje problem zaradi absorpcije vode v vezivo in pečenje pomaga, če niso trakovi že preveč poškodovani zaradi predvajanja. Kaj se lahko pridobi tudi, če se malo popusti napetost na traku.
Kateri magnetofon je in kateri trak?

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov