Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

440 hercov zarote

35 odgovorov v tej temi

#1 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov
  • Interests:elektronska (minimalistična) glasba

Objavljeno 17 september 2013 - 08:43

Skozi celotno zgodovino človeštva se ponavljajo eni in isti vzorci manipulacije...vedno ko pride človeštvo do nekakšnega spoznanja ki pripomore razcvetu in rasti zavesti se hitro prikradejo raznorazni "elitni" organi da ukradejo resnico...nato maso folka nafojtrajo z popačeno verzijo.

Egipčani, Grki, Tibetanci in mnoga druga starodavna ljudstava so uporabljali 432Hz uglasitev, ker je ta resonančna frekvenca v sožitju z harmonijo narave in človeškim teleso...zlati rez, sveta geometrija, naravni cikli se sovpadajo z tem...glasbeni mojstri iz celega sveta poročajo da vibracije 432Hz dajejo človeškemu telesu spiritualne izkušnje in zdavilne učinke...cerkevene oblasti so hotele biti edine ki si to spoznanje lastijo.

Velike katedrale so bile posebno dizajnirane v ta namen da ojačajo to izkušnjo...ljudje so doživljali izventelesne izkušnje, ozdravitev itd...

Dejstvo je da 440Hz ne funkcionira v glasbi kot bi moralo, 432Hz dovoli glasbi da steče.

En fajni posnetek na to temo od Erica Dollarda ki ga imajo za novega Nikola Teslo...njega so tudi pregnale državne oblasti in zdaj živi v puščavi

In še nekaj fajnega za prebrat o tej zaroti http://attunedvibrations.com/432hz/

Music is what feelings sound like

#2 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 17 september 2013 - 10:27

Predpostavljam da veš da orkestri praktično nikoli ne igrajo A 440 ampak 442-443 (violine bolj zategnjene lepše zvenijo), ter da ima vsak program ako to želiš možnost da zadevo preglasiš za tistih 8Hz?

Trivia: 13Hz je 1/4 tona, 8Hz je prb. 1/6 (pri 440Hz), kar je približno tolk kokr je itak vsak pevc fouš pa vsaka kitara out of the box intonančno razglašena.

Novi Tesla? Tesla je faking izumu svet v katerem živimo, on je pa puščavnik...

Dejstvo je da 440Hz ne funkcionira v glasbi kot bi moralo, 432Hz dovoli glasbi da steče.

To ni nikakršno dejstvo...
To je mnenje.

And I beg to differ.

Egipčani, Grki, Tibetanci in mnoga druga starodavna ljudstava so uporabljali 432Hz uglasitev, ker je ta resonančna frekvenca v sožitju z harmonijo narave in človeškim teleso...zlati rez, sveta geometrija, naravni cikli se sovpadajo z tem...glasbeni mojstri iz celega sveta poročajo da vibracije 432Hz dajejo človeškemu telesu spiritualne izkušnje in zdavilne učinke...cerkevene oblasti so hotele biti edine ki si to spoznanje lastijo.

vsi te ljudje so imeli popolnoma drugačno uglasitev kot jo imamo mi tako da že ta teorija tuki odleti...

#3 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov

Objavljeno 17 september 2013 - 11:33

niti približno mi ni vse jasno...izhajam iz lastnega filinga, experimentiranja in tega kar preberem...to je dejstvo ki meni prija, mogoče bi se moral tako izrazit...glede na to da so prejšnje civilizacije ble tolk razvite in so delale takšne stvaritve ki so "modernemu" svetu popolna enigma je meni dovolj da bolj prisluhnem starim časom...v današnjih časih je prisotno poneumljanje ljudstva bolj kot kadarkoli.

Poimenoval sem ga novi Tesla ker je prihajal do istih ugotovitev v ranih najstniških letih a le da Tesle in njegovih izumov ni poznal...itak da je Tesla tata mata modernega sveta smile.gif

na youtubu je na tone znanih komadov ki so uglašeni na 432Hz...počekiri

Prispevek uredil/a: graylow, 17 september 2013 - 11:35 .

#4 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov

Objavljeno 17 september 2013 - 12:25

tole mi je dalo mislit http://www.youtube.c...1A17F28CDBFD854

zdj pa ena primerjava 440

432

edin problem je kr se sliši popačenje programa...za realno primerjavo mi mogli že v štartu uglasit inštrumente in posnet komad

Prispevek uredil/a: graylow, 17 september 2013 - 12:36 .

#5 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov

Objavljeno 17 september 2013 - 12:58

še en lep primer

pravijo da pr 432Hz harmoniki dobijo večji razpon kakor pri 440...sliši se že tk

#6 avbarr

avbarr

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 119 prispevkov

Objavljeno 17 september 2013 - 01:07

QUOTE (graylow @ 17. Sep 2013 13:25:12) <{POST_SNAPBACK}>
tole mi je dalo mislit http://www.youtube.c...1A17F28CDBFD854

zdj pa ena primerjava 440

432

Tole primerjava je malo butasta.. Če hočeš odkrit kaj dejansko pomeni 432 Hz uglasitev, moraš poslušat posnetke, ki so posneti v taki uglasitvi z instrumenti, ki so narejeni za oglasitev na 432Hz, ter seveda skladbo ki je skomponirana za tako uglasitev. Vsak ton ima ne vem koliko overtonov, harmonikov, alikvotov.. Beseda različna iz drugih strok, pomen isti..

Ti te stvari posnameš z mikrofonom, v nekem prostoru, ki resonira, in se odziva na določene vibracije.. Prav tako se instrument, glas, telo odziva na določene vibracije.. In te vibracije so drugačne pri drugačnih frekvencah.. Z preprostim pitch shifterjem ti tega ne boš poustvaru, vendar samo pokvaril posnetek.. Zato take primerjave nikakor ne morejo biti verodostojne, pa naj bo 432 Hz ne vem kolikokrat frekevenca sveta, vesolja, ali pa kake stare kulture..

Tudi lestvice drugih kultur so bile drugačne, tudi naše lestvice so par stoletij nazaj bile drugačne.. Npr.: Cis ni bil enako visok kot Des, kakor je zdaj..
Govoriti o nekih občutkih, ki te prevzamejo, ker je posnetek pokvarjen.. Ne vem, stvari se treba lotiti vsekakor pravilneje ter bolj kontrolirano.

Poleg tega je dejstvo, da tudi najboljši glasbeniki določen ton ne zaigrajo vedno isto. Naj bo to kitara, ali pa vokal.. Ves tuning se nekako nanaša na samo skladbo, in njeno naravo.. Vokalisti vedno nižje pojejo žalostno skladbo, kot pa veselo.. Vsaka lestvica ima svoj karakter, značilen zven.. Zato pa tudi imamo več različnih lestvic..

Tako da Ploki-jev komentar ima svojo težo.. Poleg tega naj povem, da ko instrument uglasiš na določeno frekvenco, za katero ni bil narejen, vsekakor instrument ne zeni več lepo, saj mu podreš razmerje med toni..

Je pa tudi dejstvo, da danes ljudje že v vsaki stvari vidijo zaroto. Razlog zakaj se danes uporablja 440Hz izhaja pa iz orkestralne glasbe. Pri tej frekvenci je ton Oboe najbolj čist ter natančen.. Lažje se ga producira, v laboratorijih.. Pa še nekaj.. Glede na temperaturo se v zraku se uglasitev lahko zvišuje ali znižuje..

#7 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov

Objavljeno 17 september 2013 - 01:36

vem da je glupa primerjava, sm tud napisu da ni raelna ampak vseen za foro.... zato sem dau primer dveh različno uglašenih kitar

vsako mnenje je treba upoštevat...mogoče zvenim preveč posplošeno in zavedam se da je neskončno faktorjev ki vpliva na končni glasbeni rezultat...moj point je da morejo obstajat neki univerzalni vzorci ki prežemajo vse in iz teh potem izhajajo različne verzije svega in svačega...432 mi zveni bolj univerzalno kakor 440

#8 avbarr

avbarr

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 119 prispevkov

Objavljeno 17 september 2013 - 02:53

QUOTE (graylow @ 17. Sep 2013 14:36:29) <{POST_SNAPBACK}>
vem da je glupa primerjava, sm tud napisu da ni raelna ampak vseen za foro.... zato sem dau primer dveh različno uglašenih kitar

vsako mnenje je treba upoštevat...mogoče zvenim preveč posplošeno in zavedam se da je neskončno faktorjev ki vpliva na končni glasbeni rezultat...moj point je da morejo obstajat neki univerzalni vzorci ki prežemajo vse in iz teh potem izhajajo različne verzije svega in svačega...432 mi zveni bolj univerzalno kakor 440

Mogoče je res 432 Hz tista univerzalna in ti bolje zveni kot 440 Hz.. Lahko pa ti je samo zanimivo ker je pač drugače kot ponavadi..

Ja, kitari sta različni, zato spet teorija o takem ugleševanju pade v vodo..

#9 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov

Objavljeno 17 september 2013 - 03:34

fasciniralo me je dejstvo ko sm prebrau da je že v časih svetovne vojne Hitlerjev propagnadni minister Joseph Goebbels bil zadolžen da se dokončno implementira novi standard 440Hz...vedli so da bo to imelo nezdrave rezultate na družbo in družbene vzorce vedenja in da bodo tako bolj ranjlivi

http://www.zengardne...32hz-harmonics/

sunce jim kapitalističko...seveda je zarota, že od nekdaj se vršijo zarote nad človeštvom...rezultati teh zarot se vidijo v družbi...tako izven ravnovesja še nismo bili nikoli...najbol zahrbtna vojna je v subliminalnem manipuliranju človeške zavesti in podzavesti kjer se meri bol na dolgoročne rezultate

#10 mte

mte

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 35 prispevkov

Objavljeno 17 september 2013 - 09:20

QUOTE (avbarr @ 17. Sep 2013 14:07:00) <{POST_SNAPBACK}>
Razlog zakaj se danes uporablja 440Hz izhaja pa iz orkestralne glasbe. Pri tej frekvenci je ton Oboe najbolj čist ter natančen.

Sicer nisem oboist, ampak glede na besede oboistke v simfoničnem orkestru, je 442 minimum, da (vsaj njen konkreten inštrument, če ne na splošno) zveni. Raje 443. Na 440 ima že probleme.

Redki orkestri uporabljajo 440Hz, po evropi so večinoma 442 in 443. OK, angleži imajo recimo 440. Kot je že nekdo pred mano omenil, godala lepše zvenijo, če so uglašena višje. V ameriki je prišlo celo do tega, da so se orkestri uglaševali vedno višje in višje, dokler niso pevci začeli zbolevati na glasilkah. Šele potem so se uveljavljali razni "standardi" in omejitve v višino.

Tele frekvence niso tako eksaktne, kot bi si razni alternativci, "zenovci", mistiki in podobni "glasniki resnice", želeli... recimo stare orgle so se v uglasitvi lahko razlikovale, pazi to, celo za kvarto!

Potem me pa čisto tako iz firbca zanima, kako so stari egipčani znali izmerit teh 432 Hz? Recimo vsake kovinske glasbene vilice se s temperaturo večajo/manjšajo, kar sigurno prinese k razlikam, tako da če ti tak "tuner" preneseš iz enega kraja v drugega, je zelo verjetno, da uglasitev ne bo enaka. Ni tu neke digitalne matematike.

Pa to velja samo za frekvenco osnovnega tona, A. Kje so tu še različni temperamenti lestvic, kjer so zadeve še mnogo bolj komplicirane.

Pa "stretch tuning", ki se opravlja na vsakem klavirju, kjer matematični definiciji oktav dejansko stanje ustreza samo v dobri oktavi, potem pa odpove...

itd itd.

Skratka raznorazne "resnice" in "dejstva" ki jih raznorazni čudaki pišejo, nekako odpadejo že po malce logičnega razmisleka.
Sem pa tudi jaz že slišal za to, da so nemci zlobirali teh 440 po evropi. Glede na to, s kakšnimi "problemi" so se ukvarjali, je težko rečt, ali je dejansko kaj resnice v teh kar so želeli doseč, ali pa gre samo za neke nedokazane ideje in domislice.
lp

#11 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 17 september 2013 - 10:01

Kristus kok enega bullshita je v tej temi. ohmy.gif

Pol je tu še nadmorska višina >> gostota zraka in hitrost zvoka.

Mnenja ki gre kontra dejstvom ni treba upoštevat. wink.gif

Na glasbi in zvoku ni prav nič univerzalnega, vse kar se dogaja je precej zemeljsko, vezano na spefično gostoto zraka in temperaturo. Pejt na venero poslušat pa boš vedel o čem govorim... laugh.gif

Drugače za vic probaj enkrat nekaj popolnoma naravnega; nekaj kar imaš posneto na 48khz predvajaj na 44.1khz. Spusti se za ~147 centov, kar je iz A=440 na a=404hz (kozmično a ni tongue.gif), boš videl koliko bolje zveni... men je fenomenalno. smile.gif sicer je res da tempo pade malo... Je pa dobra fora... Če nimaš bariton kitare jo lahko poceni spustiš za ton in pol. samo snemaj na 110% originalnega tempa in potem predvajaj pri 44.1 smile.gif

ampak če maš kak dober interface lahk reclockaš da padeš na 432Hz... brez da delaš kompromis na harmonski integriteti inštrumentov ustvarjenih za 440hz (kobajagi) pa ne bo tok počasnej

Prispevek uredil/a: Ploki, 17 september 2013 - 10:03 .

#12 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov

Objavljeno 18 september 2013 - 07:19

“If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration.”
― Nikola Tesla

To da na zvoku in glasbi ni nič univerzalnega se na žalost ne morem strinjat...a si že biu na Veneri?
Nevem no za mene je mal preveč omejeno razmišlanje da so zvočne vibracije možne samo skozi določene medije in v idealnih pogojih kot jih imamo na Zemlji...preveč indoktrinirano razmišlanje....

planeti, zvezde in ostala telesa oddajajo različne tone in frekvence...v sanjah lahko tudi slišiš glasbo kot jo še nisi slišal in je nimaš v spominu...

#13 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 18 september 2013 - 08:50

QUOTE (graylow @ 18. Sep 2013 08:19:06) <{POST_SNAPBACK}>
“If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration.”
― Nikola Tesla

To da na zvoku in glasbi ni nič univerzalnega se na žalost ne morem strinjat...a si že biu na Veneri?
Nevem no za mene je mal preveč omejeno razmišlanje da so zvočne vibracije možne samo skozi določene medije in v idealnih pogojih kot jih imamo na Zemlji...preveč indoktrinirano razmišlanje....

planeti, zvezde in ostala telesa oddajajo različne tone in frekvence...v sanjah lahko tudi slišiš glasbo kot jo še nisi slišal in je nimaš v spominu...

Ni ti treba it na venero da bi repliciral efekt ki ga bi imela na zvok.
Nikoli nisem trdil da so zvočne vibracije možne samo skozi
določene medije
, ampak definicija zvoka je nihanje delcev, (V našem primeru nihanje molekul in atomov v zraku)

Planeti zvezde in ostala telesa v vesolju ne oddajajo ničesar kar bi lahko bilo podobno zvoku, ker ni medija okrog njih, ki bi lahko nihal, ker je prazno. Vesolje je prazno v najbolj dobesednem smislu.

Lahko rečeš temu indoktrinirano zaradi mene, ampak mimo dejstev ne gre. Če se pogovarjamo o magičnih frekvencah se lahko še začnemo o religiji...

Poleg tega smo že zdavnej razbili da se orkestri ne uglašujejo na 440hz, torej je polovico virov ki govori o 440hz v zmoti?

#14 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov

Objavljeno 18 september 2013 - 11:38

vesolje je prazn vakum in zemlja je ploščata...naj ti malo updejtam podatke o vesolju...to kar ti imaš za prazen vakum je ubistvo eter kar je primarna oblika zavesti kar je univerzalen medij ki prežema vsak aspekt vesolja...fizična materija je zgoščena oblika oziroma upočasnjena vibracija etra oz. zavesti...resničnost je hologram ki ga definirajo miselni vzorci in prepričanja...to so dokazali z poskusi iz kvantne fizike...naša čutila funkcionirajo v zelo ozkem ferkvenčnem spektru in če je nekaj izven dosega naših čutil še ne pomeni da ne obstaja...in ja religije so nastale na podlagi mistificiranja čudežnih pojavov in svetega znanja o kozmosu ki je včasih bilo bolje razumljeno kot danes...če se ne da kaj izmerit pač ne obstaja to je najlažje povedat

Prispevek uredil/a: graylow, 18 september 2013 - 11:48 .

#15 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 18 september 2013 - 12:07

QUOTE (graylow @ 18. Sep 2013 12:38:39) <{POST_SNAPBACK}>
vesolje je prazn vakum in zemlja je ploščata...naj ti malo updejtam podatke o vesolju...to kar ti imaš za prazen vakum je ubistvo eter kar je primarna oblika zavesti kar je univerzalen medij ki prežema vsak aspekt vesolja...fizična materija je zgoščena oblika oziroma upočasnjena vibracija etra oz. zavesti...resničnost je hologram ki ga definirajo miselni vzorci in prepričanja...to so dokazali z poskusi iz kvantne fizike...naša čutila funkcionirajo v zelo ozkem ferkvenčnem spektru in če je nekaj izven dosega naših čutil še ne pomeni da ne obstaja...in ja religije so nastale na podlagi mistificiranja čudežnih pojavov in svetega znanja o kozmosu ki je včasih bilo bolje razumljeno kot danes...če se ne da kaj izmerit pač ne obstaja to je najlažje povedat

#16 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov

Objavljeno 18 september 2013 - 01:01

baby.gif

#17 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 18 september 2013 - 02:10

Lej js sm de-facto skeptik ampak sem tudi de-facto racionalen in ne kupim vsakega BSja ki se mi proda (če bi bi ob nedeljah pri maši bil) zato oprosti če vzamem tvoje trditve s šcepcem soli ker preprosto ne držijo vode po trenutnih ugotovitvah na področju raziskovanja vesolja in akustike.

#18 baadc0de

baadc0de

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 320 prispevkov

Objavljeno 18 september 2013 - 03:09

Prosim peer reviewed paper s podrocja fizike za te trditve, hvala.

#19 mte

mte

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 35 prispevkov

Objavljeno 18 september 2013 - 05:44

Hm, cela znanost teh stvari ne pozna, ti pa kar govoriš, kot da razumeš princip celotnega delovanja vesolja, pri svojih razlagah pa uporabljaš kup nepovezanih besed, da tvoje pisanje izgleda bolj "učeno". Hm hm...
Eno je, da znanost marsikatere stvari ne pozna in je ne zna razložiti. S tem se strinjam. Se pa ne morem strinjat, da bo nek mistik poznal stvari, ki jih znanost ne pozna. Sploh, če govoriš o trditvah, ki jih povozi že osnovnošolska fizika. Npr. govoriš o natančni številski frekvenci enega izmed celega kupa možnih tonov (seveda govoriš o 432 Hz - nisi pa pojasnil ali gre za 432,00000000000... Hz ali pa zvezno območje med vključno 431,5 in 432,4), pri tem ne upoštevaš, da se lastnosti zvoka spreminjajo s temperaturo, gostoto medija, ne upoštevaš da se človeški sluh različno obnaša glede na recim zračni tlak ali povprečno glasnost, kateri je izpostavljen. Ne upoštevaš, da če je 440 (ali 432) frekvenca osnovnega tona, človeško uho frekvenco 880 (864) Hz ne zazna kot oktavo, temveč malo manj kot oktavo. itd itd.

Vse te stvari, ki sem jih naštel, so znanstveno dokazljive in preverljive. Kar pa je nedokazano, so tvoje trditve. Prav tako tudi kvantna fizika ni v 100% dokazana. Tistih stvari dejansko še nihče ne razume v tej meri, da bi govoril o "univerzalni resnici", zato pa so te zadeve označene kot TEORIJA, ne pa kot 100% resnica. Eno je "ne poznati stvari", drugo pa je laganje, da razumete resnico, čeprav je v bistvu ne.

lp

#20 embe

embe

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 266 prispevkov

Objavljeno 18 september 2013 - 08:03

glasba zveni svetleje, to je vse.
zvok,zvok,zvok...

#21 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov

Objavljeno 18 september 2013 - 10:06

seveda da se slišim arogantno, še posebi v teh new age časih kjer je veliko plevela in spiritualnega nategovanja za denar...upam si pa trdit nekatere zadeve ki sem jih doživel in videl, z frendi, in tudi od drugih ljudi iz moje okolice...res veliko zadev ki bi fizičarjem in privržencem linearnega razmišljanja nardilo kurcšlus...pa še sovpadajo se z različnimi viri po celem svetu...zato mi je toliko večje veselje drezati v gotovost ustaljenih vzorcev razmišljanja ki prevladujejo v mainstremu

ne trdim da poznam celotnega ustroja vesolja...mi je pa veliko jasnega iz tega področja ki gre navzkriž zaprtemu umu

celotno temo o 440 vs. 432 sm odpru v simpl smislu....druga perspektiva...kr mi zveni topleje in svetleje...in ker so Hitlerovci meli neki za bregom...če bi hotu decimalke, kompliciranje in dlakocepstvo bi to tudi izrazil

še enkrat se iskreno opravičujem če sem komu prehitro odpru škatlo kiss.gif

Prispevek uredil/a: graylow, 18 september 2013 - 10:07 .

#22 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 18 september 2013 - 10:44

wall.gif

"nekatere zadeve ki sem jih doživel" ==> nada. Napiši kaj si doživel pa podpri to kar govoriš še s čim drugim kot huff-puff.

Fizika kot jo razlagaš ti deluje kot deluje gravitacija v Fast&Furious ...

Prispevek uredil/a: Ploki, 18 september 2013 - 10:46 .

#23 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 18 september 2013 - 11:10

Ne se pobit, probajte konstruktivno kolikor pač gre...
A ste že slišali za Ipse Dixit...smile.gif
Dandanes v takšnem nalivu informacij/dezinformacij je tako kot pač je in verjetno je bilo tako skozi vso zgodovino, vodeno, manipulirano, morda tudi ne in ja... in smo tu in tam:( smile.gif
... parametrov je ogromno da se lahko običajen človek prebije do neke "resnice", sploh dandanes ko je takih in drugačnih informacij ogromno... te so zmeraj bile ne glede na obdobje, mogoče je sedaj še bolj konfuzno, ko "izvemo" preko interneta vse in nič smile.gif sad.gif
... samo v konstruktiven (kolikor je mogoče!?) razmislek!
Nenad Patkovic

#24 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov

Objavljeno 19 september 2013 - 07:53

hehe nema frke Nenad smile.gif je pač tk da men nemore noben oporekat kaj sm doživeu in js nemorm nobenmu oporekat v kaj kdo vrjame...evo par naključnih paranormalnih primerov

neznani leteči predmeti ali svetlobne sfere...pred parimi leti v bližini Šoštanja in to sred belega dneva se je pržgala žareča sfera, kot mini sonce na približno max. 600-700m, par minut se je pozibavala sem in tja in nato ugasnila, oba z kolegu sva bla začudena...podoben primer so videli 10 let nazaj v Šoštanju nad gradom, tudi podnevi...noben neve zakaj se je šlo...v Velenju se je tudi dogajalo pred kratkim...nekaj podobnega sem našel na youtubu...na 42 sekundi

razne čudežne ozdravitve, pri ljudeh in živalih...en podoben primer sm našel kjer rak zgine v 3min...na zaslonu sta dve slike, leva slika je rak pred terapijo desna slika je realtime kako rak zginja

v mlajših letih sm doživel spontano izventelesno izkušnjo ob globoki sprostitvi, ni trajalo dolgo kr sm se ustrašu, čudno mi je bilo kako je to sploh možno...stvari so se mi povezale ko sem kolegu povedu kaj sem doživel, on mi je to potrdiu, pravi da je večkrat prakticiru ko je biu majhen, je reku nism meu kolegov, prepuščen sam sebi...večkrat sm ležau, dihau počasi, srčni utrip umiriu na minimum in koda bi sneu rokavico z roke, gledal sem sebe z vrha sobe...no pol je z tem nehu ko je mami povedu, hotla ga je pelat dohtrju na pregled smile.gif omenil je še da je kot majhen videl sijoče obrise okoli teles ali auro...stari čiko mi je povedu ko so ga operirali po hudi prometni nesreči je opazovau celoten postopek operacije iz vrhnjega kota operacijske sobe...to so za mene dokazi da je človeška zavest neodvisna od telesa

primer čudežne mizice na koroškem...smo bli tam z kolegi, pregledu sem vse da ni slučajno kaka potegavščina...mizica se je dvigovala in odgovarjala na vprašanja ki jih ni mogla vedeti nikakor...naprimer si jo vprašu koliko sem star in se je tolikokrat dvignila ali pred kolkimi leti se je zgodilo to in ono in je točno povedala...z frendi smo jo tud prtiskali da se nebi dvigovala ampak zaman http://izklop.com/?a...url=links/start

skratka primerov je ogromno

Prispevek uredil/a: graylow, 19 september 2013 - 08:12 .

#25 timo.chinala

timo.chinala

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 124 prispevkov

Objavljeno 19 september 2013 - 10:04

Zelo zanimiva tema graylow, v bistvu sem jo že davno preštudiral....

Cymatics experiment tonoscope 432-440Hz - obvezen ogled
All? about 432hz smile.gif - obvezno branje

če koga zanima kaj več je tu ena ql skupina

https://www.facebook...37682849637242/

omenil bi samo 8hz.. preštudiral sem še mnoge druge stvari povezane z valovanjem možganov itd. in to z 8hz je definitivno resnica.. če koga zanima še kaj več o tem si naj pogleda izvrstno predavanje dr. Nick-a Begich-a -> HAARP and Mind Control Dr. Nick Begich .

ne pravim da se z vsem strinjam, ampak tako ali tako je vsak sam svojega uma vladar tako da je brezveze da bi nekomu vsiljevali neke teorije zato presodite sami... res je da je na svetu mnogo disinformacij a to še ne pomeni, da se lahko s tem tolažimo in živimo življenje po svojih pravilih, ki nam najbolj ugajajo in sprejemamo načela in teorije, za katere MISLIMO da so pravilna. Do resnice ne prideš brez truda, ali študiraš kot zmešan ali pa nič. Lahko pa čakaš pri koritu, da ti kdo drug vrže kako informacijo ane? Ampak važna je pot, ne pa cilj. Še dobro da imamo forume, Bog ne daj da bi komu v živo začel o tem "bluziti", ker bo takoj vklopil vse obrambene mehanizme ki obstajajo in postal paničen.

Včasih preprosto oko/uho največ pove, ni se treba nevem kako poglabljat da ugotoviš da je 440hz napram 432hz mnogo bolj "zajedava" in agresivna frekvenca oz. tuning. Govorim iz prakse. Mi se tako ali tako lahko o tem samo še pogovarjamo, spremenili ne bomo nič.. 440hz je industrijski standard in tako bo tudi ostalo, le komu je pa v interesu da v tem svetu še spremeni kaj na boljše? le komu je v interesu da bi izgubil stranke zaradi enega ubogega tuninga? wink.gif Nikola Tesla se zagotovo obrača v grobu.

spodaj pa copy paste iz ene strani.. mogoče bo komu zanimivo branje...

(prevod iz videa YouTube: 8 Hz THE HEALING SOUND OF DOLPHINS)

Zvok, ki ga oddajajo delfini ima frekvenco 8 Hz (tj. 8 nihajev na sekundo), ki je neslišen za ljudi.
Sonične frekvence, ki jih oddajajo, ustvarjajo polje, ki vodi možgane in biomolekularno zgradbo telesa v njuno uravnoteženo stanje 8 Hz.
To je bilo preverjeno z raznimi znanstvenimi raziskavami, ki so pokazale, da, če so ljudje izpostavljeni tem frekvencam, se jim izboljša mentalno in fizično ravnovesje, umirijo se in razbremenijo stresa.
To je zato ker je frekvenca 8 Hz prisotna v harmoničnem polju Zemlje in spodbuja alfa (8-12 Hz) in theta (4-8 Hz) valove v možganih in telesnih celicah.
Raziskave so pokazale, da se s pravilno meditacijo z zaprtimi očmi spodbuja možgane, da so dejavni z alfa valovi. To usklajuje obe možganski polovici. Tako so možgani spet dejavni s frekvenco 8 Hz.
V 60-ih letih sta Dr. Puharich in Dr. John Taylor odkrila, da je 8 nihajev na sekundo prav tako frekvenca, ki spodbuja možgane k aktiviranju super občutljivih sposobnosti kot so telepatija, telekineza, videnje na daljavo in druge speče sposobnosti v vsakomur od nas. 8 Hz ima zelo poseben učinek na človeški um.
8 nihajev na sekundo (= 8 Hz) poveča sposobnost učenja, vodi nas v stanje Theta valov (tj. stanje možganov v njihovi največji ustvarjalnosti in k globokim intuitivnim zaznavam (znanstvenim, mističnim…).
Znanstvene raziskave so tudi pokazale, da 8 Hz odbija škodljive frekvence mobitelov, mikrovalov …
8 Hz je neslišnih za človeško uho. Lahko pa slišimo njegove harmonije kot 72 Hz, 144 Hz, 256 Hz, 432 Hz, ki imajo enak učinek.
440 Hz (sedanji svetovni standard za uglasitev glasbil) vodi do očitnega povečanja dejavnosti leve možganske polovice in s tem povzroči povečanje beta stanja. To je neuravnoteženo stanje.
432 Hz (harmonija od 8 Hz) vodi do uravnoteženja obeh možganskih polovic (alfa in beta). To je zelo pomembno za naše mentalno in fizično zdravje.
Igranje in poslušanje glasbe uglašene na A=432 Hz uravnoveša telo in okoliško naravo, daje primarno ravnotežje miru in blaginje. Učinkuje dobrodejno na celoten planet in Življenje na njem.

Pomen uglasitve glasbe na A = 432 Hz

Če uglasimo glasbeno lestvico na a1=432 Hz, dobimo ton C3=8 Hz. Če pa uglasimo glasbeno lestvico na a1=440 Hz, dobimo ton C3=8,18 Hz.
432 Hz (harmonija od 8 Hz) resonira na principu naravne harmonije, zato ima pozitivno učinkovanje na zavest človeka in na njegove telesne celice.
Pri 432 Hz doživite nov nivo poslušanja in občutenja, ki vam da bolj polno doživetje zvoka s telesom in umom. Glasbo na 432 Hz lahko veliko bolj mehka, nežna in občutena s celotnim bitjem (in ne le z ušesi kot je to pri 440 Hz), ker so tudi frekvenčni valovi vašega telesa uglašeni na lestvico A=432 Hz.
Delfini, kiti, ptice in druga živa bitja se oglašajo v naravni frekvenci za naš planet - to je na 432 Hz. Vsa narave je v soglasju z vsakim svojim delom. Celotna Mati Narava je uglašena kot en velik orkester.
Glasba na 432 Hz izpolni celoten prostor a 440 Hz se zaznava kot linearen zvok. Uglasitev na 440 Hz je bolj napeta od uglasitev na 432 Hz. Zato lahko hitreje poškoduje glasbene inštrumente in tudi glasove pevcev.
Veliki duhovni mojstri tega planeta pojejo mantre uglašene na 432 Hz in nadtone od lestvice A=432 Hz. To je Božanska intonacija za prebujanje duhovne zavesti.
432 Hz je harmonija Svetlobne frekvence, ki resonira neposredno z našimi celicami.
Današnji glasbeni inštrumenti (in s tem tudi glasba) so uglašeni po umetnem standardu, ki ga je določil človek, to je na A=440 Hz.
Uglasitev glasbenih inštrumentov na A=432 Hz pa temelji na Naravnem standardu.
V obdobju klasičnih skladateljev so Bach, Mozart, Handel, Verdi in drugi skladatelji komponirali svojo glasbo v uglasitvi na 432 Hz.
http://www.godlikepr...ssage528044/pg2 - blog o 432 Hz

Verdijeva uglasitev (Verdi tuning)

Na konferenci Schiller Inštituta julija 1999 je italijanski orglanist, zborovodja in dirigent Arturo Sachetti dal pobudo za vrnitev Verdijeve uglasitve glasbil (tj. A=432 Hz). Sacheti je dal podbudo, da se ob 100-letnici smrti Verdija (tj. l. 2001) v njegovem rojstnem mestu Busseto izvaja njegove opere v uglasitvi 432 Hz, tako kot jih je Verdi tudi napisal. Schiller Institiut je sestavil peticijo za vrnitev svetovnega standarda uglasitve glasbil na A=432 Hz.

Giuseppe Verdi je leta 1884 napisal pismo Glasbeni akademiji italijanske vlade, da se uglasitev A=432 Hz (oz. C=256 Hz) postavi kot enoten standard. Predlagal je, da se to sprejme kot enoten svetovni standard. Verdi je odbil, da se njegove opere izvaja v Naplu, kjer je bil orkester uglašen na A=450 Hz. Tako visoko so danes uglašeni mnogi klasični orkestri kot so npr.: v Berlinu, Salzburgu, Firencah…

Uglasitev na 440 Hz in višje uglasitve povzročajo večjo napetost v petju pevcev in v zvokih glasbil.

Kdo je popačil Naravni standard glasbene uglasitve iz 432 Hz na 440 Hz

Leta 1939 so v nacistični Nemčiji določili nov standard uglasitve glasbenih inštrumentov na A=440 Hz. Leta 1953 je to naredila tudi Anglija in zatem še vse države v svetu. Takrat je v Franciji proti temu protestiralo okrog 20 tisoč glasbenikov a brez uspeha.

Postavitev standarda uglasitve glasbil na A=440 Hz je ena od potez za podjarmljenja človeštva in vzpostavitev Nove Svetovne Vlade. Tisti, ki to nameravajo, dobro vedo, da če vzamejo človeštvu Naravno uglasitev na A=432 Hz, ga s tem še bolj porinejo v neravnovesje na osebnem in družbenem nivoju. Uglasitev na A=440 Hz spodbuja razumski del človeka, občutkovni del človeka pa zatira.

440 Hz se uporablja kot eno od sredstev za masovni nadzor (pokoritev) uma ljudi.

Rudolf Stainer je že pred več kot 100 leti opozoril človeštvo: »Luciferska sijajnost in arnimanski toni lahko privedejo do zgostitve satanskih sil.« Za C=128 Hz (tj. A=432 Hz) je rekel, da je to Kristusova Zavest dvigajoče energije in sonična zvočna energija Nadangela Mihaela v kolektivni zavesti ljudi.

sorry za tako dolg post. pač, že dolgo nisem objavil nič na tem forumu tako da veselo branje. laugh.gif laugh.gif

ne podpišem se pod vse ampak verjetno že veste na kateri strani sem. smile.gif

Prispevek uredil/a: timo.chinala, 19 september 2013 - 10:10 .

#26 embe

embe

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 266 prispevkov

Objavljeno 19 september 2013 - 12:08

440 Hz kot standard je bil sprejet na mednarodni konferenci v Londonu leta 1940.
Levji delež nosi prehod godal s črevastih strun na kovinske.

Kaj je Yungov modul???
zvok,zvok,zvok...

#27 DomaDIS

DomaDIS

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 129 prispevkov

Objavljeno 19 september 2013 - 12:36

QUOTE (embe @ 19. Sep 2013 13:08:31) <{POST_SNAPBACK}>
Kaj je Yungov modul???

Youngov = Elastični modul biggrin.gif

E=(F/A0)/(dL/L0)=sigma/epsilon [MPa]

Evo en odgovor od strojnika tongue.gif

Drugače pa tema zanimiva za branje wink.gif

LP K

Prispevek uredil/a: DomaDIS, 19 september 2013 - 12:38 .

#28 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov

Objavljeno 19 september 2013 - 12:45

Odlično! Hvala Timo smile.gif

#29 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 19 september 2013 - 02:17

QUOTE (timo.chinala @ 19. Sep 2013 11:04:58) <{POST_SNAPBACK}>
...
... res je da je na svetu mnogo disinformacij a to še ne pomeni, da se lahko s tem tolažimo in živimo življenje po svojih pravilih, ki nam najbolj ugajajo in sprejemamo načela in teorije, za katere MISLIMO da so pravilna. Do resnice ne prideš brez truda, ali študiraš kot zmešan ali pa nič. Lahko pa čakaš pri koritu, da ti kdo drug vrže kako informacijo ane? Ampak važna je pot, ne pa cilj. Še dobro da imamo forume, Bog ne daj da bi komu v živo začel o tem "bluziti", ker bo takoj vklopil vse obrambene mehanizme ki obstajajo in postal paničen.
...

Ne narobe razumet, zato preberi do konca kaj me jezi:)
Te in podobne stvari kot hobby spremljam od cca. svojega 5 razreda osnovne šole (torej nekje 27 let) , ko smo še imeli revije kot so Tajne, knjižnice so imele nekaj literature ipd. pa potem ko je prišel internet... eno in isto... piramide, zvok, levitacija, izventelesnost, reptiloidi, vesoljci, bioenergija, orgonska, skalarna, neštete zarote... in prav nič novega... v smislu udejanja ali nekih vsaj malo resnejših dokazov... samo reciklaža enega in istega ves čas... mogoče je tu in tam kaj novega ali pa je meni že v mladosti zaradi pomanjkljivih virov izmaknilo:)
Tudi takrat so bile neke Tesline ELF naprave, nekatere so bile sposobne delovat podobno kot HAARP ipd. morda pa samo tega izraza nis(m)o imeli.
... takrat se Clinton še ni "opravičil" ali priznal za projekt MK Ultra, ki je veljal za nek mit...
Tudi takrat je za vsako čudo bilo hudih in živahnih pro in contra.

Še zmeraj verjamem da je na "tem in onem" področju; ezoteričnem, spritualnem, duhovnem, energijskem, "vesoljskem", dimezijskem... marsikaj, morda večina.
Prav tako izmišljotine ali zlorabe, ker je nekdo pač hotel da ljudje v nekaj verjamejo, se kasneje pokaže kot nateg, prepričajo ostale da v skoraj nič ne verjamejo, čeprav je morda kaj na tem.
Marsikdo ima svoje izventelesne izkušnje, vprašanje je kaj se je res zgodilo...

Čakam, spremljam... a 95% reciklaža (5% sem dal rezerve, recimo HAARP ipd.smile.gif)
... neke "koristi" zase od česa "neznanega" še nisem našel ali se pa ne zavedam.
Sem pa prepričan, da kar "nekdo" noče da se takšne zadeve obelodanijo, z malo kompleksnejšo dezinformacijo prekleto dobro naredijo da verjamemo v kar hočejo (no večino ovc, neke ovce jim pobegneju tu in tam)... redke ostale počasi preusmerijo, da verjamejo v nek nov mit, ki so ga sami ustvarili, a kaj je mit in kaj je res... začaran krog.

Treba pa je pazit, ker nekateri preveč notri padejo in začnejo verjeti v prav vse in postanejo čudaki, se tudi podajo v sekte ipd.
Vse, prav vse, je treba jemati z nekaj rezerve, tudi fizikalno, za današnje čase dokazane "resnice".
Nenad Patkovic

#30 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 19 september 2013 - 03:24

Dober post, politično korekten.

Ampak veliko stvari v tej temi je preprosto preveč tez ki so osnovane na neresničnih informacijah... Mogoče vsega o fiziki ne vemo, za vsak prdec si je pa tut ne mormo zmislit zato da podpira našo tezo.

red light all over.

edit:
graylow da ne boš mislu da te sam dissam, dejansko me zadeva iz čist drugačnega vidika fascinira in bom probal malo s tem referenčnim Ajem eksperimentirat, tako da vseeno hvala za kost za glodanje, ne glede na to da se morda ne strinjam v izhodišču precej koristina tema. wink.gif

Prispevek uredil/a: Ploki, 19 september 2013 - 08:53 .

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov