Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Feedback: SAE Electronic Music Production

30 odgovorov v tej temi

#1 Efektiv

Efektiv

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 8 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2008 - 10:10

To je tečaj na SAE inštitutu v LJ, ki traja približno 6 mesecev. Menda se kandidati pri tem veliko naučijo o produkciji elektronske glasbe, mix, mastering itd...

A lahko nekdo pove kaj več pove o tem programu?

in ali so primerni kandidati, ki se ukvarjajo z Hip Hop / R'n'B zvrstjo glasbe...

Hvala vnaprej

#2 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov
  • Interests:Audio, Video, Broadcast, Film, Multimedia

Objavljeno 15 februar 2008 - 12:32

Evo mene.

Trenutno jaz vodim ta tecaj, tako da lahko povem par stvari iz prve roke.

Primeren je za vsakogar, ki si zeli biti aktivno vpleten v glasbeno produkcijo, s tem mislim, da sam naredi idejo, aranzma in na koncu tudi vse sproducira kot producent. Se pravi si ti tisti, ki dela musko, ne nekdo ki dobi material in ga potem samo predela. V vecini vaj je treba bit kreativen, tako da majo nekreativci (vcasih se najde tudi kaksen tak, ki bi bil bolj tehnik kot songwriter) tezave...

Kar dost v detajle si pogledamo celoten MIDI, Synthesis, Sampling, mesalne mize in outboard, poleg pa imas tudi se glasbeno teorijo, zvocno teorijo, kable, mikrofone, aranziranje, clovesko uho, etc, etc...

Delamo s programi kot so Cubase, Logic, ProTools, Reason, Live.

Mix in Mastering ne gre v detajle, ni pa tudi cisto osnovno, je nekaj vmes. Recimo za side chaining, drucking, bussing, raba insert-ov, send-ov in podobno si konkretno vzamemo cas. Skratka studenti (tud tisti, ki prej niso se nic sami delal) kr naredijo solidne songe...

Drugace imas pa za prakticno vsako teoreticno stvar, ki se jo ucimo v razredu, tudi prakticno vajo... narest moras 15 prakticnih vaj. So narejene progresivno, tko da s prva so lazje in se proti koncu zakomplicirajo.

Skratka, ce ti je jasno kako dela side chain, ducking, gated reverb, M/S, modulatorji, envelope-i, midi cc, nrpn, program change, bank seleck, midi dump, lfo, keyboard tracking, filtri, eq, compander, gate, comp, expander, fsu, inserti sendi, prefader bussing, postfader bussing, FX, mics, mic polar patterns, etc, potem se ne bos naucil dosti novega. Sicer pa priporocam.

Predznanje ni nujno, je pa res da tisti studenti, ki so ze prej malo sami sprobavali programe, plugine, etc in ki imajo nekaj glasbne izobrazbe (ali so vsaj ljubiteljsko igrali kak instrument) so v rahli prednosti...

Glede zvrsti... na tecaju se naucimo razmisljat in uporabljat svojo glavo z EMP tehnikami, tako da je vsaka zvrst primerna... odpade mogoce edino jazz in klasika... vse ostalo, od popa pa vse do progresivne alternative, pa ima elemente, kjer lahko pridobljeno znanje uporabis.

Aja se to... vsak student se sam odloci za zvrst, se pravi pri skoraj vseh prakticnih vajah si sam zbere zvrst v kateri potem dela pesmi...

Kako je pa studentom vsec - to se bodo mogli pa ukorajzit, pa sami kaj povedat... : )

Lp,

b.
Bostjan Pirnar
www.minimal.si

#3 Zergi

Zergi

dubwise!

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 455 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2008 - 02:34

eee dbest smile.gif hvala za info...

v kašnem terminu so pa predavanja in vaje? popoldne, vikendi?

#4 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2008 - 03:13

Vaje si studenti sami izberejo kdaj bodo delal (sola je odprta od 10h do 22h), tako da si sam rezerviras termin, ki ti ustreza.

Predavanja imamo trenutno ob sobotah 6h skupaj, lahko pa so tudi 2x na teden po 3 ure... zavisi od tega kako imajo cas prijavljeni kandidati.

Lp,

b.
Bostjan Pirnar
www.minimal.si

#5 melody

melody

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 7 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2008 - 11:47

evo EMP še iz prve roke.

Minimal je že lepo povedal kaj se dela. Seveda v skrčeni obliki. Tečaj je kar skoncentriran, snovi precej, vedno pa je dovolj časa za vprašanja.
Predavanja se mi zdijo kvalitetna, kompleksne teme predstavljene na dovolj poenostavljen način, da lahko razume tudi tisti ki prvič sliši. In obratno- tudi če se že nekaj časa ukvarjaš z glasbo, izveš kaj novega. Mirno lahko rečem, da naš predavatelj marsikaj ve. In ni edini.

Mislim da je vseeno s katero zvrstjo se ukvarjaš, pojem elektronska glasba je tu zelo širok- pač glasba, ustvarjena z elektronsko opremo. Elementi današnje moderne produkcije, ne glede na zvrst.

Potem pa so tu še t.i. supervisorji, ki priskočijo na pomoč ko kaj ne gre, vprasas lahko karkoli kar te zanima. Pomoc in podpora stalno prisotni.
In ravno v tem je velika prednost- nihče od zaposlenih se ne “špara”, znanje dobiš hitro in toliko, kolikor dobro znaš vprašati. več ko veš, več vprašanj imaš... smile.gif

In nenazadnje: tu spoznaš ljudi ki so že ali pa še bodo “v fohu”, kar nikakor ne škodi.
Jaz osebno uživam in se vsakega predavanja veselim, menim da je tečaj vreden vsakega centa, tako da je edini minus v tem, da ne traja dlje... (za isto ceno, jasno('laugh.gif') )
Glej, to gotovo ni edina pot do znanja, je pa neke vrste bližnjica.
Sicer bo pa kmalu informativni dan, pa pridi kaj pogledat in povprašat.

lp.

#6 Crocy

Crocy

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 249 prispevkov
  • Interests:music production

Objavljeno 19 februar 2008 - 11:39

mene sam neki zanima pr SAE...js namrec delam v programu Cakewalk SONAR, tam pa vidim da je govora in ucenja o ableton, logic, cubase, reason...
kolk bi men pol pomagu tale sae celotn program al pa vsaj samo electronic producer tecaj...

hvala

#7 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 19 februar 2008 - 12:24

Menda pa ja ni poanta kateri program uporabljaš, dandanes je tako potrebno znat uporabljat različne programe, saj nima vsak studio enega te istega. Naučijo te veščin, predajo izkušnje, način razmišljanja/ organizacije,...Ko narediš tečaj, lahko s tem znanjem uporabljaš karkoli želiš.
Vsaj jaz tako gledam na to.
Nenad Patkovic

#8 Zergi

Zergi

dubwise!

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 455 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2008 - 01:59

lepo slišat pozitivne odzive smile.gif
glede na svoje potrebe znanja ipd. se zelo nagibam k EMP tečaju, ampak bom zaradi časovnih ovir verjetn lahko šele naslednje leto to pofuru..
but i'm totaly in biggrin.gif

#9 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2008 - 02:46

QUOTE (Crocy)
mene sam neki zanima pr SAE...js namrec delam v programu Cakewalk SONAR, tam pa vidim da je govora in ucenja o ableton, logic, cubase, reason...
kolk bi men pol pomagu tale sae celotn program al pa vsaj samo electronic producer tecaj...

Kateri program uporabljas je povsem nepomembno, ker se v vseh programih na daredit prakticno vse.

Ti rabis razumet v cem je "stos" vsega skupaj in ko to res razumes ti je hitro jasno da je raba tega ali onega programa precej brezpredmetna - glavna je "logika", ki stoji za vsem skupaj.

Kdo pravi da bos z vecjo ali novejso lopato njivo lepse prestihal? Pomembno je kako jo primes v roke in kaj z njo naredis. Sama lopata je relativno nepomembna. : )

Na SAE se ne ucimo programov. Ucimo se uporabljat logiko, ki jih programi (ali mesalke ali outboard, etc) ponujajo. V glavnem programi samo "virtualizirajo" realne stvari, tako da npr. za primer - ce obvladas signal flow neke konzole bos tudi obvaldal signalflow logic-ovega ali cubase-ovega ali sonar-jevega mixerja, etc...

Lp,

b.
Bostjan Pirnar
www.minimal.si

#10 Crocy

Crocy

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 249 prispevkov
  • Interests:music production

Objavljeno 19 februar 2008 - 04:32

hvala za odgovore. tko kot zergi se bom verjetno naslednje leto vpisu na EMP tecaj.

lp

#11 najnačiši

najnačiši

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 43 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2008 - 01:47

Tudi jaz se bom mogoče vpisal ampak v graz-u, ker mi je bližje(sem iz prekmurja). Mogoče je hodil kdo v avstrijo? Zanima me še če ta certifikat ima kje veljavo oz. če je uporaben?

#12 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 10 marec 2008 - 09:57

Mislim da je v Avstriji le na Dunaju in ne Grazu.
Nenad Patkovic

#13 asvajger

asvajger

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 21 prispevkov

Objavljeno 19 april 2010 - 01:45

Evo se en comment iz prve roke, ravnokar zakljucu EMP tecaj na SAE ..

S tecajem sm bil vec kot zadovoljen (na zacetku skepticn glede tega kaj bom dobil za svoj denar, na koncu ful zadovoljen s svojo investicijo wink.gif .
Nikakor negre za "predrkavanje " sekvencerjev/programov ki so zajeti v tecaj , vendar za mnogo bolj temeljno spoznavanje tehnik , predvsem pa teorije ki stoji za tem , podkrepljena z prakticnmi vajami (ok, ja, na koncu znas uporabljati tudi nastete programe ,..)

Predavanja so na ravni, podajanje snovi ni prevec agresivno ali prevec dolgocasno, pogoji za prakticno delo (vaje) so super, osebje vedno pripravljeno pomagat, tudi zahtevost vaj se lepo stopnjuje...Zvrst glasbe tukaj ni pomembna, ravno ta raznolikost med ucenci je super,

Kar se tice predznanja mislm da vsak ki ga to res zanima, in ima vsaj priblizno vizijo o tem kar hoce delat in malo glasbenega predznanja nebo imel tezav.Ni veliko stvari ki bi bile "samoumnevne" in jih nebi spredavali,od racunalnikov, do glasbene teorije in cloveskega usesa naprimer...

Uglavnem , priporocam, osebno zdej po koncanem tecaju resno razmisljam o vpisu na program audio inziniringa......

bigups SAE

LP,

#14 lojtra

lojtra

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov

Objavljeno 19 april 2010 - 02:57

Na še jst napišem, tudi lih končal pred mal več kot tednom strongbench.gif jumping0046.gif

V glavnem, sam osebno še nism nikol delu v nobenem od teh programov, tako da sem vso stvar preko predavanj in vaj šele spoznaval in morm rečt da sm se velik naučil in men osebno ni žal nobenga eura, ki sem ga vplačal. Predavanja so odlična in kvalitetno podana.

V glavnem bi se strinjal že s prej napisanim. Aja mal truda je pa res treba vložit smile.gif, še posebej če hočeš imeti kaj od celotnih predavanj in vaj.

#15 Andrej

Andrej

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov

Objavljeno 22 april 2010 - 06:18

Še en ki je ravno končal EMP...

Tudi jaz se strinjam z že prej napisanim... Dodal bi le še to da je predavatelj res kul ker je noter v stvari in te zna res zmotivirat in ti poda še precej več stvari od tistega kar je napisano v programu šole.

Priporočam

LP

AK

#16 davidk

davidk

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 5 prispevkov

Objavljeno 23 april 2010 - 01:58

Živjo

Jaz sem zdaj zaključil ta tečaj in lahko rečem da je to res super stvar!!!
V pol leta dobiš toliko informacij, ki so res koristne. Tečaj je tako usmerjen da te ne uči neuporabne teorije, ampak je vse tako zasnovano, da vse skupaj izpade kot popolna celota, ki te nauči res super stvari!!!
Tečaj ni enostaven, pol leta, vsako soboto imaš od 5 do 6 ur predavanj, med tednom delaš vaje...
Vsak uspeh se plača vnaprej, in tudi tukaj ni nič drugače, ampak v tem je tudi ves čar.
Kar se tiče kadra, je res super! Same pohvale iz moje strani. Najboljši pa je profesor Boštjan Pirnar, ki se res spozna na ta posel. Najlepše pri vsem tem pa je, da kmalu opaziš da osebje ni tam samo zaradi denarja, ampak zaradi glasbe, kar je za študente res super, saj se res posvetijo tvojim problemom in vprašanjem.
Kljub temu da ta reč ni zastonj, kmalu pozabiš na finančno plat, saj če si "lačen" teh informacij, je to konec koncev ugoden način kako priti do njih!

Tko da če si resen glede glasbe, ti resnično ne bo žal za to odločitev! Meni ni!
lp wink.gif

#17 melody

melody

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 7 prispevkov

Objavljeno 23 april 2010 - 09:11

ojla,

vidim da je tale topic ponovno aktiven, kar je super.. prav je da za ta tečaj izve čim več ljudi, ker je res kvaliteten. Vsaj dokler ga vodi B.Pirnar, na katerem sloni ves tečaj EMP in ki tudi pogosto nesebično priskoči na pomoč z nasvetom.

Pridobljeno znanje nato še nekaj časa po tečaju “prebavljaš” in mapa z materialom s predavanj še dostikrat prav pride. Teoretičnega znanja in vaj je res precej za tečaj ki traja le pol leta.
Sama lahko zdaj s časovne razdalje dodam še to, da se mi je tečaj zelo splačal, da se nabiranje znanja tudi po zaključenem tečaju seveda ne konča; zagnan glasbenik -hobi ali pro-vedno dalje raste in dela na sebi. Je pa z znanjem, pridobljenem na tečaju mnogo lažje razumeti prej neznane pojme (meni ni bilo na začetku tečaja skoraj nič jasno-razen poznavanja not) in dosti hitreje napreduješ, bolj razumeš strokovno literaturo, bolj si samostojen itd.

skromen nasvet naslednjim generacijam glasbenih navdušencev: izkoristite priložnost.

lp.

#18 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov

Objavljeno 24 april 2010 - 09:37

Hvala vsem za spodbudo! Lepo je kadar je resen trud opazen in tudi poplacan...

Vsako sezono razmisljam o prejsni sezoni in skusam izboljsat stvari, ki niso optimalne... ocitno mi gre ok : )

Lp,

b.
Bostjan Pirnar
www.minimal.si

#19 matejd7

matejd7

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 122 prispevkov

Objavljeno 24 april 2010 - 09:52

Je kakšna varianta, da bi bila v prihodnosti predavanja za EMP tudi med tednom? Bi se udeležil tega tečaja ampak mi ob sobotah res ne znese. confused.gif

#20 Sae Ljubljana

Sae Ljubljana

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 53 prispevkov

Objavljeno 26 april 2010 - 09:01

Predavanja bi načeloma lahko bila tudi med tednom, vendar je vedno v večinskem interesu, da so za vikend, oz. v soboto. Večina študentov ima še kakšen drug faks ali službo, tako da jim med tednom ne ustreza.

#21 brodrec

brodrec

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 14 prispevkov
  • Interests:produkcija glasbe, snemanje, ...

Objavljeno 02 maj 2012 - 02:44

Hei,

Tukaj še eden, ki je en mesec nazaj končal tečaj EMP.

To je najboljša možna šola, ki sem jo kadarkol obiskoval v lajfu smile.gif

Najprej bi pohvalil našega profesorja Boštjana, ki je res legenda! Vedno se je u nulo pripravil na predavanje in predava zelo dobro! Da o njegovi odzivnosti na maile ne govorim...!! jumping0046.gif Super je tudi, ko slišiš izkušnje iz prve roke kako se kaj naredi, snema ali karkoli te zanima. Vidi se, da si osebje res prizadeva za svoje delo.

Ko sem se odločal za tečaj, sem imel pomisleke kako mi bo šla angleščina, ampak to sploh ni bil problem. Kmalu sem pozabil na angleščino in lahko povem, da sem brez problema vse razumel (pa še naučil sem se), če kdo kaj ni razumel pa si komot uprašal in dobil odgovor.

Omenit je treba tudi prijazno vodstvo, manager Robi se je res trudil, da je tečaj potekal tako kot mora! Profesionalni pa so bili tudi "supiji" to so mladi au. inžinirji, ki ti ves čas stojijo ob strani in ti pomagajo pri praktičnih vajah. Podajo kak nasvet, trik ali kritiko :=) Še enkrat super osebje!

No na začetku sem bil tudi malo skeptičen koliko znanja bom pridobil, ampak tukaj velja načelo - več kot hočeš vedet, več boš zvedel.! Vse kar sem se naučil mi bo še kako koristilo v moji glasbeni karieri. Tudi, če prideš tja in neveš kaj je osminka ali četrtinka, vse je lepo enostavno razloženo. Pa tudi za tiste, ki so željni več znanja - dobijo odgovore. No polek branja not in pisanja celink in osmink smile.gif se naučiš še toliko praktičnih stvari, ki ti pridejo prav vedno v vsakem sessionu, ko delaš muziko.

Imeli smo tudi enega starejšega ljubitelja glasbe, ki se želi ukvarjati z produkcijo. Na sae je prišel brez vedenja kaj je to Cubase ali Logic. Kaj šele kaj je oscilator ali pa midi controler. Na koncu tečaja je lahko zadovoljno rekel, da razume celotno sceno od programov pa do same produkcije.

Bili smo super skupina, večina nas je bilo mladih. Zelo mi je všeč tudi način samega tečaja, ker ne zveš kaj se zgodi če obrneš nek knof na neki mašini, zveš kaj se dogaja v ozadju v mašini (sploh MIDI) kar lahko še bolj izkoristiš pri kreativni produkciji smile.gif
Super mi je bilo tudi to, da sem lahko končno šraufau analogne samplerje in romplerje, ki jih prej nisem imel možnosti spoznati. Praktično rečeno, če te zadeva zanima si lahko na šoli kolikor ti srce želi... no razen, če je kak dan gužva na stationih pa in si izbereš drug termin ali uro.

Electronic Music Production tečaj priporočam vsem madim in starim, ki se želijo resno začeti ukvarjati z produkcijo in pa tistim, ki že nekaj časa pridno klikajo (kot sem jaz) v raznih programih. Sploh pa tistim, ki niso nikoli imeli kakršnekoli izkušnje z DAW programi, ko končaš tečaj se zlahka odločiš v katerem programu boš delal.

Tečaj ni namenjen "lenuhom" in tistim, ki mislijo ,da bodo tečaj naredili za šalo smile.gif. Nekaj jih je tudi obupalo, ker testi niso lahki.
Pa saj ljudje ne pridejo po certifikat - sam sem prišel po znanje. Zdaj pa ko mi bo na steni visel certifikat, mi bo vse skupaj še bolj v spodbudo!

Treba se je podrudit in si vzet čas za določene vaje, ki se ves čas stopnjujejo po zahtevnosti. Sicer pa ni spet tolk grozno težko smile.gif

Poleg znanja, ki ga pridobiš spoznaš tudi nove prijatelje z katerimi sodeluješ in ustvarjaš nove HITE biggrin.gif

Če bi imel kak evro več v denarnici bi se zagotovo odločil tudi za nadaljno študijo na šoli.

Do takrat pa,
Dobro muziko!

Dominik
Logic 4ever :)

#22 Sae Ljubljana

Sae Ljubljana

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 53 prispevkov

Objavljeno 04 maj 2012 - 10:57

Hvala vsem za komentarje. Vsi ste pa tudi vljudno vabljeni na dan odprtih vrat, kateri bo v soboto 26.05.
Na informativnem dnevu so naša vrata odprta za vse obiskovalce od 11.ure dalje.

Koordinatorji vam bodo predstavili naše programe, ostalo osebje pa vam bo na razpolago za vsa vprašanja v zvezi s študijskimi programi.

Obiskovalci si bodo lahko ogledali različne projekte, narejene s strani naših študentov, imeli pa bodo tudi priložnost, da si ogledajo kako poteka običajen deloven dan v studiu. Ob tem vam bo na voljo naše strokovno osebje, ki vam bo dalo vse odgovore na vaša vprašanja glede tehnike snemanja, miksanja in na splošno glede produciranja glasbe.

Vabljeni!

Prispevek uredil/a: Sae Ljubljana, 04 maj 2012 - 11:12 .

#23 Ali R Taha

Ali R Taha

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov

Objavljeno 22 oktober 2012 - 01:35

Hello There,

Ne govorim slovensko, so I will write in English smile.gif

I have finished EMP two weeks ago, and I was pretty satisfied with the experience.
In 6 months, only in saturdays, I learnt much more than I expected.
in addition to the experience with the teacher Boštjan Pirnar, he has a unique way of teaching which keeps you excited in learning more, and his lessons don't end when the class ends, you will find and email or more each week, about the lesson or other stuff that might be helpful or interesting to you, it's just something that not all teachers would give their time for, so when you feel that your benefit is the goal and not the money, you feel much more relaxed and you try to give as much as possible.

For those who are willing to learn a lot about music production but are not willing to spend a year on a diploma, this course is a lot of benefit, I highly recommend it.

Regards smile.gif

#24 feedback

feedback

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov

Objavljeno 01 julij 2013 - 11:15

Hi,

As far as I know EMC doesn't exist anymore in SAE Ljubljana. I finished MPC (Music Production Certificate) and I can assure it is worth every penny (eur). If you want to learn you can learn a lot. Of course you must put some effort to it and work. It depends on that how much you already know and how much you want to know. But for sure you will get a higher step in knowledge. Boštjan is a very good teacher with a lot of experience and knowledge. Do not be afraid to ask questions him or Suppies who can help you a lot while working assignments. Sometimes you have to wait for suppie (max 10 min) what is not a problem. What I did not like was the limitation of time working on SAE computers (Workstations). Two hours per sesion (per week) sometimes meant pressure to finish the assignment on time. The last minute booking was posssible to make only a few times. Especially on Advanced midi workstation which is the only on SAE. And some of assignments you must do there. I am sure all students are sometimes nervous and angry about that. It is difficult to make art under time pressure.

But still, I am grateful for every minute spending on SAE.

Prispevek uredil/a: feedback, 01 julij 2013 - 11:16 .

#25 emkei

emkei

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2014 - 12:33

No pa da še jaz dam en bolj svež feedback.

Prvo morem res pohvalit Boštjana kr se res opazi da uči iz veselja ne pa zaradi denarja in mislim da je to ena najpomembnejših stvari ki vse skupaj naredi bolj zanimivo in lažje za razumet. V relativno kratkem času res lahko odneseš ogromno od tega tečaja (če te zanima seveda) poleg tega pa dobiš še tolko literature da imaš že na mailu praktično vse kar rabiš za izpopolnjevanje znanja tudi po končanem tečaju. Moje mnenje je da če si skoncentriran pri predavanjih in poslušaš potem tečaj narediš brez večjih težav.
Kar se tiče supervizorjev tudi super zadeva...karkoli jih vprašaš ti pomagajo če pa ne vejo takoj pa se vsedejo in skupaj rešita težavo.
Dobro je tudi če imaš že kakšne svoje izdelke jih lahko pošlješ in dobiš neko strokovno oceno pri čem si in nasvete kaj in kako to izboljšat.

V glavnem če je še kdo ki se odloča al bi al nebi moj nasvet je JA. Ni mi žal denarja in če bi mel še enkrat za se odločit (zdej ko vem kako vse skupaj izgleda) bi se odloču enako.

#26 barzuu

barzuu

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov

Objavljeno 24 februar 2014 - 03:01

Hy guys, I don't speak Slovenian so I will write my post in English.
Overall I think EMP is a good course smile.gif , however, there are some aspects, in my opinion, that need improvement. So what I am going to do is split the positive and negative feedback.

POSITIVE
- The current teacher (Boštjan Pirnar) has an incredible amount of skills and knowledge, furthermore, he is always available for further explanations/informations
- Everything that's done during the class is later forwarded to your e-mail
- You receive additional information regarding the current topic via e-mail
- During the classes there is interactive work going on
- The supervisors are very kind and helpful during the booking sessions
- The stuff is always available for help

NEGATIVE
- During the lessons there is no laptop/PC provided, thus, you are only able to listen and write down notes
- SAE doesn't give you any of the programs that are being used during the course. It's concepted that all of your work has to be done on their workstations, thus, if you don't live in Ljubljana you will have to arrange your work by yourself and it's not going to be easy
- The theory part of the lessons should be shortened (especially when the topic is related to creative stuff)

Score for the teacher: 5/5
Score for the conception of the course: 4/5
Score for the supervisors: 5/5
Score for the available/provided facilities (if you don't live in LJ, which is my case): 1/5

Cheers!

Prispevek uredil/a: barzuu, 26 februar 2014 - 01:20 .

#27 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 24 februar 2014 - 10:54

There's always a trade-off. A laptop+all the programs that you learn at EMP alone cost as much as the course; unless you significantly increase the price of the course (which will in consequence diminish its appeal), there's simply no way to pull this off unless Boštjan works for free.

And if you are willing to pay 1000€ more to have that provided, you might as well buy your own programs and laptop and attend classes with it. (unless thats prohibited, you didn't say whether its *prohibited* or only not provided)

edit: as far as "arranging yourself" and "not going to be easy"; nothing in this business is, might as well get used to it now. tongue.gif

disclaimer: not affiliated, just my opinion.

Prispevek uredil/a: Ploki, 24 februar 2014 - 10:55 .

#28 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2016 - 05:49

Hej,

Kot vas večina že ve, SAE letos jeseni zapira svoja vrata v Sloveniji.

Rad bi se zahvalil vsem študentom za komentarje in upam, da vam pridobljeno znanje dobro služi!

Bilo je zabavno! : )

Lp,

b.

Bostjan Pirnar
www.minimal.si

#29 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2016 - 11:25

:(

Nenad Patkovic

#30 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 811 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 01 julij 2016 - 06:03

Morda nova šola kmalu .. vse izveš pravočasno :)

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov