Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Yamaha msp 7

6 odgovorov v tej temi

#1 kmet

kmet

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 45 prispevkov
  • Interests:produkcija (ljubiteljsko) :)

Objavljeno 08 maj 2015 - 11:52

Jih ima kdo?
Krivuljo imajo res neverjetno, sploh za ta cenovni rang. In pod 60hz če dodam še woofer, ima rudi ta prav tako lepo črto na frekvenčnem spektru... mnenje?

#2 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 09 maj 2015 - 10:01

Moj prijatelj je šolani glasbenik, kompozitor, umetnik... ne čistorkvni tonski mojster, dela orkestralno glasbo, glasbo za dramo, efekte (včasih projekti ki gredo v postprodukcijo, včasih ne)...  na njih dela odkar so prišli na tržišče in je povsem zadovoljen še dandanes z njimi.

Tudi Borštnikov prstan so dobili za nek zvočno dramski projekt.

Meni osebno so relativno dobri (glede na to da sem štartal od starih Alesis-ov in tudi z njimi nekoč dokaj v redu delal,  ko sem se jih navadil :) ).

Vse je relativno, moraš sam probat kako ti sedejo seveda.

Saj veš; ni dobro/ slabo, prav /narobe, črno/ belo... izdelki morajo biti dobri:)

Nenad Patkovic

#3 kmet

kmet

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 45 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2015 - 07:28

hvala za odgovor.
Jah probat... žal imam samo možnost kupiti ali ne kupiti. Probam jih lahko le v trgovini, kar je pa povsem nekaj drugega kot v mojem prostoru :)

#4 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 10 maj 2015 - 08:12

Žal bo odgovor glede zvočnikov zmeraj enak, vsak ima svoj okus in pa še najhuje, vidiš ali se obnesejo šele ko nekaj časa delaš na njih, kje pa je še potem tu akustika prostora...

Nenad Patkovic

#5 kmet

kmet

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 45 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2015 - 10:06

No, iščem pač nekaj kar bo v studiu kot glavni sistem, poleg NS10 ki jih imam sedaj in ki bi jih potem uporabljal kot sekundarni sistem. Pa se mi zdijo tele MSPjke z wooferjem v tem cenovnem rangu kar primirna izbira (2000e komplet). Bom šel kam preizkusit, pa upam da se mi ravno tako na dolgi rok obnese :)
NLP hvala

#6 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2015 - 10:15

Osebno menim, če že imaš stare Yamahe NS-10 in tele MSP bi naj bile nekako v tem stilu a sodobnješe potem razmisli o kakšni drugi firmi, povsem drugačnem stilu zvoka...

Nenad Patkovic

#7 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 11 maj 2015 - 08:12

Že kr nekaj let uporabljam msp5 na domačem workstationu, v studiu pa imam ta male msp3 za čekiranje mixov.

Meni osebno so zlo lušni zvočniki, frekfenčno linearni, malo neizprosni na visokih ... msp5 malo manjka basa ampak z msp7 mislim da ne bi smelo bit problema:)

Je pa res kar je rekel Nlp, da razmisli koliko je smiselno imet dva para dokaj podobnih zvočnikov. Za ta denar se da dobit veliko drugih dobrih stvari. :)

Btw. mislim da Kazo še prodaja njegove Event Opale ... kr zanimiva zadeva sploh kot dodatek k Ns10 ...

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov