Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Dynaudio BX30 vs Adam Sub12

13 odgovorov v tej temi

#1 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2014 - 10:07

Ma kdo idejo?

Primerjal sem ga z Adam Sub10 in Blue Sky Sub12, in oba pelje scat biggrin.gif

Sub10 samo prdi in "hoče bit večji zvočnik kot je", od basa ni pa nič...
BlueSky Sub12 je brezvezen čeprav ni tok slab kakor monitorji ki so bili namenjeni zraven.
BX30 deluje res luštno, samo je že kar stara zadeva.

Rad bi ga dal ob bok še Adam Sub12... A ga ima kdo slučajno v studiu?

#2 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 23 januar 2014 - 10:27

Zakaj bi bil Blue Sky SUB 12 brezvezen?!
Jaz ga imam za akustična testiranja, primerjal sem jih z različnimi sub-i, tudi v free field-u in je izjemno hiter in frekvenčno linearen, male distorzije (celo je linearen in z malimi distorzijami do cca. 1000+Hz kar me je zelo presenetilo... da ne bo pomote nisem se zmotil in mislil 100Hz)... sploh pa za mali denar, ko je še bil na razpolago...
Je sealed, kar mi je najpomembneje.
Različni sub-i v različnih prostorih, ki niso dovolj dobro akustično tretirani znajo slabo ali dobro zvenet, ne glede na to ali so res takšni in drugačni. Sploh ported sub-i so za en d... eni lažejo manj prepričljivo, drugi bolj prepričljivo, pa še bolj so dovzetni da lahko povzročajo fazne anomalije.
Ima pa problem tale Blue Sky sub 12, cena/zmogljivost je ma skoraj odlična (cena je bila okoli 800€, drugi konkurenčni sealed... cena v nebo), ni več v prodaji (prihaja osvežen model http://abluesky.com/products/sub-12d/) in ko ga priklopiš na satelite avtomatično odreže na 80Hz, kar mi edino ni všeč.
Tudi tale Dynaudio ni več v prodaji, no to tako verjetno veš.
... samo v razmislek.
Nenad Patkovic

#3 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2014 - 10:55

Ma mogoče sem se slabo izrazil. Ni da je slab, bistveno boljši od isto dragega Sub10, ampak ni se slišalo tega da je zaprt proti BX30, čeprav me je ravno to pritegnilo pri njem ker nisem fen portov sploh. Če je BM14s proti BX30 res to kar se mi zdi da bi lahko bil mora biti BM14S precej fajn monitor.

Dynaudio je zgleda ravno toliko med hypom pa med "flat" da je bolj prijeten za poslušat?

Upam da ma več smisla zdej. Torej ne brezvezen kot slab, ampak brezvezen kot dolgočasn. biggrin.gif Je pa res da sem več primerjal z Sub10 ker mam priliko Sub12 dobit in BX30 in me je zanimalo Adam vs Dynaudio.

Seveda nisem ugotovil nič ker mi je Sub10 brezvezen in je pomoje Adam Sub12 povsem druga zgodba.

Težko je dobit na kup pametne sube. No zdej bom BX30 domov odvlekel in ga dal zraven Twinov da vidim kaj se zgodi.

#4 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 23 januar 2014 - 11:41

... tak bi rekel, eni proizvajalci ne hajpajo in preveč zlorabljajo ported dizajna (recimo Focal, Dynaudio, ATC, PMC, Quested...), da bi moral sub igrati nižje na silo, pustijo jim bolj "dihat", pri sealed pa je problem da pri približno enako velikem motorju in volumnu ne gredo tako nizko (je pa cut-off boljši) saj motor/driver bolj trpi v zaprti škatli - distorzije so lahko previsoke... so pa novodobni driverji zmeraj boljši in lahko videvamo vedno več novih relativno malih zvočnikov sealed tipa (bodisi sub-ov bodisi near-mid field zvočnikov).
Nekaj mesecev sem kar nekaj sub-ov testiral (za akustična merjenja) in se pač presenetil pri BlueSky. Pa še narejen ni na Kitajskem ipd. ampak v USA. Vseeno nekaj dam na to, da je narejeno tam kjer je mnogo manj izkoriščana delovna sila.
Nenad Patkovic

#5 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2014 - 12:09

Na tem bluesky ki sem ga jaz poslušal sem precej prepričan da je pisalo Made In China?
lahk da sem si narobe zapomnil.

Predvidevam da BX30 še nisi slišal ker bi napisal sad.gif škoda. ne zaupam si niti približno pri subwooferjih.
Nevem kako je dynaudio drugače, ampak ni deloval kot da se sili, medtem ko je sub10 deloval kot da bo razpadel vsak čas, to oboje pri precej vzdržnih glasnostih.

Ma pa noter na 22hz filter, ki se ga da odstrant in ma potem -10dB na 17Hz. (ker eni to delajo menda zelo radi)

hecno mi je da ne najdem skoraj nič o BX30 na internetu, da so ga delali skupaj z BM12S in dejansko ni nikjer nič pametnega od info.

Aja, skupaj z A7X sem poslušal oba.

#6 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2014 - 12:33

... ups sem pogledal in vidim da bi naj bil narejen na Kitajskem:( in ja res kot Apple designed in USA, made in China...
Chris Fichera mi je malo drugače povedal in se nisem zavzel...
So pa sealed:) in po meritvah so se res obnesli.
Ne nisem testiral dotičnega BX30, ampak AIR BASE 12 in mu ni pariral.
Kot pa sem napisal nekatera podjetja ne forsirajo preveč ported dizajna in temu primerno ne "razpadajo":)
... naj bi pa Dynaudio izdeloval na Danskem.
Nenad Patkovic

#7 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2014 - 12:57

Novi Mac Pro je made in USA dejansko. smile.gif

lih pogledal Air Base 12 - ne zgledata sploh iz istega štosa.

na Dynaudiu sam neki "Denmark piše"... biggrin.gif verjetno bo to to.

Tale BX30 ma velik širok port spredaj (sem dobil celo roko noter, pa nisem suhec) ki ga sploh ne skriva. Pa ogromna krava je, še precej višja od BS Sub12.

Takole v retrospektivi sta bila pri Massive Attack - Angel (moj referenčni komad za lowend, respectable signal ima še pri 33hz) Bluesky sub12 in Dynaudio bx30 dost blizu... Kar se tiče transient responsa skoraj enako hitra, tud pri Daft Punk - Get Lucky funky bass je bil lep na obeh.

Pri Dynaudio je bil samo bol "exciting" smile.gif Lahk pa da je bil to moj bias ker Dynaudia lahk kupim Bluesky pa ne heh smile.gif

Samo dynaudio je imel mogoče zvok basa bližje temu kar sem pri Massive Attack slišal na SM9kah, in kar slišim na solidnih sluškah z solidnim ampom. Sub12 kot da bi malo "choke"nil, BX30 pa kot da veliko bolj z lahkoto tisti blazni kick od "Angel" odpelje. Nekaj kar sem do zdaj slišal samo na SM9kah pa na K702, tak nek hecen sub after-echo. Tega tud bluesky ni spravil skozi.

Adam Sub10ka samo prdne, Focal Solo/Twin pač odletijo in tega ne odšpilajo sploh, ostale stvari ki sem jih poslušal pa itak ne pridejo blizu da bi ta kick zaropotal tako kot mora.

Meh, bom probal še v mojem placu s twini pa še kej pametnega napišem.

edit:
Recimo kaj še: Sub10 mi ni nikoli dal feelinga da poslušam eno zvočno sliko, bas je vedno skakal ven. In Bluesky in BX30 sta mi dala občutek da poslušam enotno sliko.
Res bi rad Sub12 od adama še slišal, ker Sub10ka me je vse kaj drugega kot prepričala... Lahko pišejo da gre do 25hz.. ampak zlorabljajo tisto malo škatlo.

Prispevek uredil/a: Ploki, 24 januar 2014 - 12:59 .

#8 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2014 - 01:32

Se strinjam.
... če lahko probaj:
bluesky sub 15 ali kakšen jlaudio ali Velodyne sealed subwoofers:) (imajo tudi druge verzije škatle)smile.gif
Samo cene so hude.

Nenad Patkovic

#9 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2014 - 06:19

zdj ko ga mam v svoji sobi vem še manj, razen to da so nizke frekvence res pizdarija...

ko niti ne nažgem suba, in se sprehajam po enem štuku višje in je cel kup faznih anomalij. Poleg tega da vrata trese, dve sobi stran...

Get lucky ma pa super sound smile.gif

#10 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2014 - 07:36

No to je glavno!
Ko pa bodo finance in želja pa ureditvi akustike!...smile.gif
Nenad Patkovic

#11 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2014 - 10:56

Adam Sub12 je po moči in razponu 2x BX30. smile.gif

Tolko ko je Adam Sub10 zanič je Adam Sub12 fajn. Manj distorzira, pa nižje gre. smile.gif

Mel tud priliko slišat S2X, S5X in KH310. tongue.gif za drugo temo

#12 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2014 - 11:40

No potem pa kar izlij svoje izkušnje v drugi temi. wink.gif
Nenad Patkovic

#13 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2014 - 08:56

Če pa kdo želi high end sub-e potem kaj takšnega:
http://intl.jlaudio....ered-subwoofers
http://velodyne.com/subwoofers.html
... pa gledat sealed, closed dizajne, niso vsi...
http://www.barefoots...m/microsub.html
... pa tile so od hudiča za nekoliko manj denarja:
http://abluesky.com/...b-15-universal/
http://abluesky.com/products/sub-212/

Saj jih je še kaj a prvi ki mi padejo na misel.
Nenad Patkovic

#14 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2014 - 10:27

JL Audio E-Sub E112 zgleda pošastno!

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov