Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Want to hear what 5Hz sound? Me me me me!!!!!

37 odgovorov v tej temi

#1 majikal

majikal

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 160 prispevkov

Objavljeno 14 december 2006 - 02:37

dost se zdej govori o teh rotary sub wooferjih..... frekvenčni razpon majo 0 - 30 Hz.... To se skoraj ne sliši (vsaj pod 20 ne).... se pa baje dobro čuti smile.gif

a je kdo to že občutil na lastni koži?
http://www.eminent-t.../RWbrochure.htm

poglejte še tele:
http://www.royaldevice.com/custom.htm
tlele bi tud dub poslušu smile.gif

love bass

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 14 december 2006 - 02:47

Kaj vse folk nebo naredu tongue.gif
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#3 angello

angello

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 24 prispevkov

Objavljeno 20 december 2006 - 03:19

ne vem, mogoče se motim ampak nas so učili da pri takih frekvencah začnejo krvaveti in razpadati notranji organi. Naj me kdo popravi, če se motim

#4 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 20 december 2006 - 03:24

pomoje so take poškodbe bolj z jakostjo povezane kot pa z frekvenco...

Atomic Harmonic na slišni glasnosti, pa že krvavijo ušeca... wink.gif

#5 angello

angello

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 24 prispevkov

Objavljeno 20 december 2006 - 04:21

QUOTE (SoulFood)
pomoje so take poškodbe bolj z jakostjo povezane kot pa z frekvenco...

Atomic Harmonic na slišni glasnosti, pa že krvavijo ušeca... wink.gif

biggrin.gif heh. na atomike sigurno.

Ne ne, povezano s frekvenco. Ful nizka frekvvenca, ki jo komaj slišiš povzroči krvavitve. Drugače bom prebrsakl po kladnikovi knjigi kaj tam piše o tem.

#6 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 20 december 2006 - 04:35

hm... Se spomniš myth busterjev, ko so iskali the brown note...

Če ga tisto ni ubilo...

Pa kakšen Bush bi to pomoje že uporabil... samo en ogromen woofer vržeš nekam, pa je!

Eh, bluzim že...

#7 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov
  • Interests:soundtech

Objavljeno 20 december 2006 - 06:53

Pa saj so razvili tudi orozja ki temeljijo na tem da oddajo zelo mocno nizko frekvenco ki povzroci notranje krvavitve ali pa vsaj zacasen kolaps telesnih funkcij.
Ce kdo morda to rabi se na netu najdejo tudi nacrti smile.gif

#8 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 20 december 2006 - 07:20

hm....

1x na sekundo lahko jaz še ročno premikam membrano zvočnika... Pomoje da je bolj v moči... I could be verry wrong but... :shock:

#9 angello

angello

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 24 prispevkov

Objavljeno 20 december 2006 - 07:21

QUOTE (rotation)
Pa saj so razvili tudi orozja ki temeljijo na tem da oddajo zelo mocno nizko frekvenco ki povzroci notranje krvavitve ali pa vsaj zacasen kolaps telesnih funkcij.
Ce kdo morda to rabi se na netu najdejo tudi nacrti smile.gif

biggrin.gif a zdej me že zajebavate biggrin.gif ? ne ne vem če se dejansko da to z membrano doseč, men se sam čudno zdi da ni tukaj človeka, ki bi to bolj natačno poznal.

Mi smo meli to na gimnaziji. Mogoče ste starejša generacija, pa vam je iz glave ušlo, kar ste mogli znat :twisted: biggrin.gif - ne, hec

#10 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 20 december 2006 - 07:30

če bi mene to na gimnaziji učili, bi definitivno bolj poslušal!!!! laugh.gif

#11 Tasko

Tasko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 294 prispevkov
  • Interests:Music, Science

Objavljeno 20 december 2006 - 08:35

studiram fiziko in res tega se nism nikjer slisau niti zasledil...da bi nizke frekvence povzrocile krvavitve...vse kar vem je, da so poskodbe uses odvisne od glasnosti...

LP
I'm in loved with music...

#12 majikal

majikal

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 160 prispevkov

Objavljeno 20 december 2006 - 11:33

jest sem sam slisal da je lahko nevarno za notranje organe zelo močna jakost, ki nastane recimo v drobilnicah v rudnikih..... Kjer drobijo ogromne skale...

sem bil v eni, kjer se mi sicer niso sesedali organi, ampak blo je kar loud-louder-areunuts jakost. Res freaky. Nobeden ni tam notri zelo dolgo...

Sej je vsaka eksplozija u bistvu tudi nastanek zvoka... in te udarni vali znajo bit nevarni...

#13 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 21 december 2006 - 01:02

To kaj bom sedaj napisal tako veste.

Izjemno nizke frekvence (tam pod npr.20Hz) so zelo zanimive, razen tega da so velike desetine metrov.

Nikola Tesla se je nekaj časa igral z njimi in na netu se dajo najti pod ELF - extremely low frequency. V bistvu so to bolj frekvence v območju pod 30 oz. 20Hz. Naj pa povdarim da ni nujno da je to le zvočno, temveč tudi npr. elektromagnetno valovanje.

Seveda se marsikomu porodi misel da te frekvence sovpadajo s frekvencami naših organov oz. z njihovim delovanjem- možgani npr. alfa, beta, gama, delta valovi.

Ko je Tesla umrl, so si določene organizacije priskrbele njegove raziskave, na podlagi katerih je Rusija razvila izjemno uspešna psihološka orožja (seveda tudi USA). Ta orožja so dandanes prepovedana z Ženevsko konvencijo, čeprav jih v drugih ali modificiranih oblikah vseeno še uporabljajo (eden njih je recimo tudi javni medij biggrin.gif ).

Vzdolž (menda zahodne) ameriške obale imajo še dandanes veliko populacijo debilov. In nadaljnje raziskave so pokazale da ima ameriška mornarica napeljano ELF anteno preko katere se omogoča komunikacija njihovih nuklearnih podmornic. Najbrž to ELF valovanje povzroča neke nevrološke in psihološke težave človeku... Odkrili so torej že vsaj pol stoletja toplo vodo.

Zdaj pa nazaj - ELF zvočno valovanje. Ja, z njim bi se naj igral Frank Zappa, zaradi katerih bi naj dobil posledično raka. Govorice pač.
Nevede lahko baje povzročiš z nepravilnim ravnanjem z različnimi energijskimi valovanji tudi skalarno energijo (izničitev oz. ojačitev energije v nulti točki). Na podobnih principih delajo "meditacijske CDje", včasih tudi zakomplicirajo in uporabljajo metodologijo razlike in/ali seštevka subharmoničnih vrednosti frekvenc. O tem kdaj drugič...

Ampak skoraj zmeraj potrebuješ jakost teh signalov kot je rekel SoulFood. Mogoče razen! če uporabljaš pravilen "kod" šifro (prepotrebne raziskave), ki bi naj nekaj določenega sugeriral podzavesti (princip psiholoških orožij) .

Ko imaš moč zvočnih valov; zato imajo "igralci" violinčela poklicen defekt pogosto neplodnost, tudi nekateri tolkalisti, zato delavci na pnevmatskih kladivih ne smejo (naj ne bi) delati več kot 2 ali 4 (pozabil sem normativ) ure na dan neprenehoma s tem strojem.

Ker se slučajno določeni telesni organi tudi frekvenčno pokrivajo s frekvenco ELF signalov, se lahko v bližini zelo močnih izvorov pojavljajo deformacije.
Će so te jakosti izjemne pa seveda tudi krvavitve (spomnite se zgodbice o mostu in vojakih ter resonance. To pomnožite vsaj z 10)

Še nekaj je resnica: Atomic Harmonic to doseže brez izjemnih jakosti in frekvenc! Zmagovalci psihološkega orožja! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Vsaka čast Atomic Harmonic - osvojiteljem "Svaka chaast award 2004-2006"

#14 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 763 prispevkov
  • Interests:Audio, Video, Broadcast, Film, Multimedia

Objavljeno 21 december 2006 - 01:22

Wow, konkretna razlaga... tnx!

Lp,

b.

#15 Malossi

Malossi

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 233 prispevkov

Objavljeno 21 december 2006 - 01:23

QUOTE (NLP)
Vsaka čast Atomic Harmonic - osvojiteljem "Svaka chaast award 2004-2006"

laugh.gif laugh.gif laugh.gif ZAKON

#16 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 21 december 2006 - 02:52

Hvala za ta post, NLP!!! biggrin.gif

#17 angello

angello

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 24 prispevkov

Objavljeno 21 december 2006 - 04:54

eko sem vedu, da bom naletel na nekoga, ki ve kako in pod kasnimi pogoji pride do krvavitev.smile.gif

biggrin.gif

#18 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 21 december 2006 - 09:45

Hvala, hvala, Vi kar vprašajte če imate čudna in bedasta vprašanja, takšna imam poštimana v glavi biggrin.gif

#19 angello

angello

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 24 prispevkov

Objavljeno 22 december 2006 - 09:24

zakaj pa bedasta?? :evil:

#20 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 22 december 2006 - 10:11

Bedasta, ma hej a ni bedasto da bi nekoga ubil z štirdesetmetrskim zvočnim tsunamijem ali pa mu povzročil drisko? biggrin.gif

Zato bedasto, drugače pa je res, nobeno vprašanje ni tak noro da ne bi bilo interesentno, morda celo uporabno.

Vidiš, z visokim frekvencami pa lahko npr. dosežejo levitacijo malih objektov ali morda žuželk.

#21 sonny

sonny

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 22 prispevkov
  • Interests:Štromarija, Tončevstvo, Muzika

Objavljeno 12 februar 2007 - 06:34

NLP, napisane besede držijo.

V času Rave-o-lucije v nemčiji, so si severni sosedi naših severnih sosedov (Nemci torej) izmislili tkim. motor sub. To je Sub zvočnik, ki ga ne poganjata tulja in magnet, marveč servomotor.

Velika prednost je bil večji izkoristek "zvočnika" (ali naj raje rečem sevalnik) od klasičnega (indukcijska zanka in magnet). Sicer je stvar uporabno špilala do nekje 125 Hz potlej pa več ne.

No v glavnem so to nemški rejveri pridno poslušali in po dvanajstih urah doživljali migrenske napade, depresije, notranje krvavitve, bolečine v prebavilih, sečilih, etc...

No ja.... spet se pojavi vprašanje koliko "kemije" je bilo vpletene.

...bom probal spet poiskati vire...sem že podabi kje sm to brau biggrin.gif
SoNnY

#22 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 13 februar 2007 - 11:25

Ja pa to sem že zasledil, ampak niso omenjali omejitev 125Hz (a omejitev je mišljena navzgor ali navzdol- menda navzdol?).
Mislim da je to tudi nekdo že tu omenjal in postal linke.

Tudi za krvavitve nisem slišal, se pa sliši slastno biggrin.gif , šala...
Pa nima veze.
Če boš najdel vire za foro, bi bilo ql.

P.S.:Ja če se igraš s tem, se ti lahko posreči ali pa NE. Tak ti je to.

#23 zmatej

zmatej

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 533 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2007 - 08:47

Ja baje da imajo tisti ki igrajo na timpane probleme s srcem :roll:

#24 Tomson

Tomson

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 91 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2007 - 12:49

Potemtakem bi morali tudi vsi glasbeniki v orkestru, ki sedijo v bližini timpanov imeti probleme s srcem.

Sicer pa poznam kar nekaj "timpanistov" pa nobeden nima težav s screm. Vsaj zaenkrat ne ....

#25 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2007 - 12:53

da, da zaenkrat ne :twisted: :twisted: :twisted: ...

#26 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2007 - 01:13

jaz sem trigal en sempl na -3oktavi.. C -2 bi to bil se mi zdi.
in je zvocnik zacelo v cca 3-10hz vn pa not rukat. biggrin.gif sam ni blo sounda. je pa pol fersterker bil topu pa se je izklopu za 5 sec. samo je pol spet nazaj prisu

#27 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2007 - 04:45

Ne zamerit, ampak tukaj ni debate kako vplivajo nizke frekvence na telo, poanta je le ali je frekvenca ta prava (ali harmoniki in njeni subharmoniki), morda njen kod, in ali je dovolj velika jakost.

Zdaj kako je pa točno z vsakim posebej glasbenikom pa nimam pojma, in pa moja babica je pila ko deževnik tudi na dan pokadila 2-3 škatle čikov in umrla pri 95 od lakote, medtem pa pokopala 2 moža ki nista nikdar ne kadila in ne pila.
Vse je ralativno, in ali je zato relativno absolutno...

#28 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2014 - 01:05

QUOTE (Ploki @ 16. Mar 2007 01:13:24) <{POST_SNAPBACK}>
jaz sem trigal en sempl na -3oktavi.. C -2 bi to bil se mi zdi.
in je zvocnik zacelo v cca 3-10hz vn pa not rukat. biggrin.gif sam ni blo sounda. je pa pol fersterker bil topu pa se je izklopu za 5 sec. samo je pol spet nazaj prisu

Waw kako bizaren thread. No, to sem ponovno poskušal starejši in ne dosti pametnejši ter skuril ojačevalec. (Bravo jaz)

#29 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 19 januar 2014 - 10:16

biggrin.gif
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#30 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov
  • Interests:elektronska (minimalistična) glasba

Objavljeno 19 januar 2014 - 10:37

odlična debata smile.gif baje še dandanes obstaja praksa v tibetu kjer se menihi zberejo v krog in z nekakšnimi pihalnimi inštrumenti levitirajo recimo kamen ki je v sredini kroga in ga nato z potiskom enega prsta premikajo kamor želijo...to starodavno tehniko gravitacijskega izničevanja z zvokom so poznali mnogi...baje naj bi se nekatere piramide gradile po tem principu.
Music is what feelings sound like

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov