Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Nasveti za monitorje

89 odgovorov v tej temi

#31 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 22 januar 2009 - 10:19

Zdaj boste pa fanta čisto zmedli, že tako mu ni nič jasno wacko.gif

Daj raje zvočnike na odlična stojala kot se šika, porihtaj akustiko in nehaj spraševat v nedogled osnovnošolska vprašanja.
Nenad Patkovic

#32 Night Crawler

Night Crawler

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 71 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2009 - 11:31

QUOTE (NLP @ 22. Jan 2009 10:19:48) <{POST_SNAPBACK}>
Zdaj boste pa fanta čisto zmedli, že tako mu ni nič jasno wacko.gif

Daj raje zvočnike na odlična stojala kot se šika, porihtaj akustiko in nehaj spraševat v nedogled osnovnošolska vprašanja.

Meni je večinoma sve jasno, samo sprašujem pač še vas, da poveste kaj znate.
Akustika se že rikta... upam ,da bo čim prej porihtana do konca... drugič pa bom
pač šel na drug forum iskat pomoč, ker pač tu so eni fejst sami sebe.

Hvala!
Pica pol pa kakav!

#33 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 22 januar 2009 - 11:58

Poanta je v tem, da mnogo kateri tudi izkušeni tehniki se blamirajo s takšnimi vprašanji, na netu pa imaš že milijon odgovorov na čisto enako temo in je to splošno znano, razen za tiste ki so nagnjeni k subjektivni nadnaravnosti.

Če ti je nekdo izkušen že v prvem ali drugem ali tretjem odgovoril da je vse enako sranje ne vem kaj koplješ dalje?smile.gif

Žal pa takšna vprašanja boš težko zastavil na kakšnem slo. forumu, ker jih ni, tisti ki pa kao so pa se ukvarjajo ali je soundblaster primeren za kuhanje kave in ali je lendero res hud talent... razen na kakšnem gearslutzu, tam pa te bodo raztrgali če boš kaj podobnega vprašal in dalje silil:)

Ne jemat tega osebno, ampak preden nekaj vprašaš, lahko že malo poprej posurfaš, prebereš VSAJ na wikipediji!!!
... ne pa zgolj... en tip mi je rekel... kaj menite...

Če hočeš pa res pravo kaotično in histerično debato pa odpri temo kako se kabli medsebojno razlikujejo po kvaliteti zvoka, sploh tisti ezoterični audiofilski kabli, ki so po 100 in tudi mnogo več evrov na meter jumping0046.gif
Nenad Patkovic

#34 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2009 - 05:28

peesda komplicirate.

Vprašanje je bilo postavljeno, odgovor je bil dan. To je to.

#35 Aleš Dravinec

Aleš Dravinec

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 128 prispevkov
  • Interests:pro audio

Objavljeno 22 januar 2009 - 09:17

QUOTE (bottom line)
Vprašanje je bilo postavljeno, odgovor je bil dan. To je to.

goodpost.gif

Hvala BoW
Aleš Dravinec
ADRaudio
www.adraudio.com

#36 11duc

11duc

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 10 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2009 - 12:42

bila mi je omenjena diskusija, pa sem se odločil prikjučiti temi.

vedno je prenos signala med dvema konektoma boljši če ima kontakt manjšo površino (zato so najboljši xlr in legendarni din priključki)

prav tako je pomembno naleganje na točki prenosa signala, oziroma (po domače) kolikšna površina ki prenaša signal dejansko nalega na drugo točko katera signal sprejema (več ko gre ˝mimo˝ slabše je)

xlr je boljša povezava, ker ima ločeno maso (za popolnoma balansirane sisteme), saj zaradi tega zunanje motnje katere se nabirajo na shieldu ločeno potujejo na maso (najboljša rešitev) in ne na minus ki je pot signala (slabša rešitev)

seveda obstajajo tud balansirani jacki (oziroma stereo jacki) kateri se lahko uporabljajo v pošiljanju mono signala kot ful balansirani kabli (tako kot je xlr sam po sebi), seveda mora sistem zadevo podpirat

manj ko je kovine (na konektu) na poti signala, manj je motenj, večja kovinska površina zadržuje napetost in deluje kot kondenzator, zato moti signal na njegovi poti

tu je ena stvar zelo pomembna, če sistem (komponenta) ni sam po sebi popolnoma balansiran, zadeva nima pravega efekta

glede v naslovu navedenega primera, predlagam investicijo v boljši kabel, z njim bo največja razlika.

vidim da se mnogi studijci zmrdujejo nad vlogo kablov.... heheheeh .... v glavnem vsak kabel vpliva na zvok sistema (električni, signalni, zvočniški ....), boljši ko je sistem, bolj se bo slišala razlika. ta ki ne sliši razliko ima sistem z extremnim karakterjem (kar je slabo, saj je poanta sistema da je neutralen in spremlja vse spremembe), ali je gluh ( v kar dvomim ), ali pa enostavno nima praktičnih izkušenj kablov različnih kvalitet in komentira na bazi prebranih komentarjev na določenih forumih.

seveda sem za podporo zgoraj navedenih zadev, pripravljen demostrirat trditev s primerom mojih el. kablov ( samogradnja - mislim da je to največji tabu). lahko izzovem skeptike tudi s kakšno stavo (da bo bolj pestro).

lp
Shocker D

#37 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2009 - 05:52

Halo D. wink.gif

Kar si napisal je res, ampak so kabli čist druga poanta. Tema gre o razlikah v kvaliteti zvoka med XLR in JACK. XLR je boljši konektor kar pa ne pomeni da so slišne razlike. Drgač pa piše kr nekaj o tem na gearslutz, juicedlink, futureproducers, studiotrax.

Če bi uporabli recimo 3 iste kable in na enega dali jack-jack, na drugega xlr-jack, na tretjega xlr-xlr nebi nobeden slišal razlike. Ko bi zamenjal kabl z drugim proizvalacem bi bilo "mogoče" lahko slišal razliko.

Važno da je balansirano ker imajo balansirane zadeve dosti boljšo NOISE/MOTNJE imuniteto, kar je pa pomembno predvsem pri mikrofonih in daljših kablih.

Moje skromno mnenje smile.gif

Lp

#38 11duc

11duc

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 10 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2009 - 07:42

čao stari (vale)

čakam na vabilo, res me zanima kako izgleda studio. seveda si tudi ti vabljen k meni, se lahko malo poigramo s kabli, ali naredimo kaki test.

glede razlike v odnosu XLR kabla in Jacka: v prvih petih alinejah sem opisal na kaj moramo biti v svetu konektov pozorni, in se hkrati osredotočil na razliko med XLR in Jack konektom.

razlike med konekti obstajajo in so slišne. v praksi smo opazili (bolani audiofili jumping0046.gif ) da je velikost (masa) konekta eden največjih ˝napadalcev˝ signala. praktičen primer: na enak interkonekt smo zalotali interkonekt (činč) z kovinskim ohišjem in kasneje z plastičnim ohišjem. vasi prisotni smo opazili razliko. v bistvu večja ko je kovinska masa (telo) konekta - večja je razlika. pri malo bolj kvalitetnih sistemih se že opazi razlika, če iz konektov (činčev) odvijemo zgornji kovinski del (kateri ščiti notranji lot) in ga umaknomo proti sredini kabla, tako da nima kontakta s koncem činča.

sedaj, če zadevo prenesemo v praktičen primer, ima XLR minimalno maso, saj se kabli povežejo (lotajo) direktno na tanke kontakte kateri 100% nalegajo v ležišče (ohišje ni na poti signala). Jack, ima veliko maso, točka prenosa signala je slaba.

Siguren sem da je v enem sistemu, kjer za povezavo skrbi low budget kabel, nesmiselno vlagat denar v novo komponento katera podpira xlr. Če se bo pa denar vložil v komponento z xlr povezavo in boljši kabel se bo razlika slišala. Če ima kdo boljši sistem in možnost priklopa obeh standardov (na isti komponenti), naj naredi test, in bo slišal razliko.

še 1x bi ponovil pomembno stvar. komponenta katera podpira XLR ne pomeni da je ful balansirana. v večini primerov bomo videli (če bomo komponento odprli) da je na notranji strani konekta pin 3 prevezan na pin 2, torej je masa (oplet) vezan na minus (tako kot pri klasičnem činču). to je ˝kvazi˝ balansiran sistem, saj komponenta nima ločene mase. torej misel da je balansirano boljše v tem primeru ne velja, je pa še vedno bolje xlr kot jack (iz zgoraj navedenih razlogov).

moje mnenje je da je jack ˝izmišljen˝ predvsem zaradi enostavnosti uporabe. saj lahko stereo signal potuje po enem kablu, priklop je pa tako enostaven da bolj ne more bit.... saj zadevo enostavno potisneš v luknjo, in še ta ni mala (pa brez asociacij prosim biggrin.gif ), zato je pa tako prisoten v PA-ju.
Shocker D

#39 Aleš Dravinec

Aleš Dravinec

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 128 prispevkov
  • Interests:pro audio

Objavljeno 23 januar 2009 - 08:05

QUOTE (11duc @ 23. Jan 2009 19:42:04) <{POST_SNAPBACK}>
še 1x bi ponovil pomembno stvar. komponenta katera podpira XLR ne pomeni da je ful balansirana. v večini primerov bomo videli (če bomo komponento odprli) da je na notranji strani konekta pin 3 prevezan na pin 2, torej je masa (oplet) vezan na minus (tako kot pri klasičnem činču). to je ˝kvazi˝ balansiran sistem, saj komponenta nima ločene mase. torej misel da je balansirano boljše v tem primeru ne velja, je pa še vedno bolje xlr kot jack (iz zgoraj navedenih razlogov).

moje mnenje je da je jack ˝izmišljen˝ predvsem zaradi enostavnosti uporabe. saj lahko stereo signal potuje po enem kablu, priklop je pa tako enostaven da bolj ne more bit.... saj zadevo enostavno potisneš v luknjo, in še ta ni mala (pa brez asociacij prosim biggrin.gif ), zato je pa tako prisoten v PA-ju.

... poudarek (bold) sem dodal sam.

Poudarjeni del seveda ne drži. To pravim zato, ker mnogi berejo ta forum da se česa tudi naučijo. Poudarjeni podatek tudi daje težo ostalim navedbam, pri katerih sem upravičeno najmanj vsaj skeptičen.
Še marsikaj drugega, kar je bilo navedenega, ni podprtega z nikakršno razlago razen s subjektivno oceno skupine opazovalcev. Mogoče je res, mogoče ni, Who cares !!!

Fantje imajo v studiih resne težave s pojavi, ki so fizikalno razložljivi in tudi rešljivi. Ostala debata je izven konteksta, ne vpliva na rezultat studijskega dela in predvsem ne sodi na ta forum.
S/N ratio foruma mora ostati visok, sicer je vse zaman.

Če ne VEŠ, ne govori.
Če VEŠ, povej, ..., pa še takrat je to le mnenje.

Živeli
Aleš Dravinec
ADRaudio
www.adraudio.com

#40 11duc

11duc

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 10 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2009 - 08:48

Ne razumem povedano: da povdarjen del seveda ne drži? a to pomeni (da je tvoje mnenje) da so vse komponente katere uporabljajo xlr priključek, popolnoma balansirane, ali ne? jaz iz prakse videnih mnogih odprtih naprav vem da niso.... a misliš da ima aktivni monitor za 300e z balansiranimi priključki, kopletno vezje balansirano .... no, no

vse zadeve katere sem napisal, govorim iz lastnih izkušenj, za katere sem pripravljen narediti tudi demonstarcijo v praksi. saj so zadeve jasno napisane in utemeljeni razlogi... ali?

tvoja prva trditev, da je namen foruma, da se člani česa naučijo, in v naslednji sapi komentar: Mogoče je res, mogoče ni, Who cares !!! je sam po sebi protisloven.

da ni nič podprto z razlago je pa skoraj neverjeten komentar, saj enostavneje in razumljiveje kot sem utemeljil enostavno ne gre. a fizikalni razlog, da večja masa konekta v sebi zadržuje napetost in moti pot signala, in da je manjša boljša, ni fizikalno razložljiva, ali misliš da to ni res?

sicer ne razumem čemu je potreben ta rahlo ˝žaljiv˝ ton, na koncu koncev, ne veš kdo sem niti kaj delam, niti kakšno znanje in izkušnje imam na tem področju .... je pa res da imam malo postov

moje mnenje je, da se celo življenje učimo, in da so stereotipi najslabša stvar. forum je lahko postavljen iz več razlogov: iz lastnih komercialnih interesov, iz samoreklame prisotnejših forumašov, ali iz nuje po različnih mnenjih. edino iz tretjega razloga se da kaj naučit. pa brez zamere.

še vedno pa sprejemam kak izziv ( v okviru stave ) za dokazovanje lastnih trditev.

lp
Shocker D

#41 samo

samo

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 8 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2009 - 11:24

@ 11duc: vrjetno si hotel reči, da sta pin 1 in 3 povezana pri unbalanced vhodu naprave, kar je tipično pri "balanced to unbalanced" vezavi.

#42 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2009 - 01:53

QUOTE (11duc @ 23. Jan 2009 21:42:04) <{POST_SNAPBACK}>

Ok, tukaj se pa najbolj ne strinjam... Jack je v bistvu izpeljanka bantam konektorja, ki se še v veliki meri uporablja na patchbay-ih v vseh večjih studijih.
Na splošno se je TRS konektor (takšen ali drugačen) najprej začel uporabljat v telekomunikacijskih vodah ... in nima s PA-jem nobene neposredne veze.
Razlika v zvoku ... definitvno je, ampak ne tako slišna da bi zdaj to slišal vsak pob na povprečnem studijskem sistemu. Če so TRS povezave tako slabe, zakaj se pa potem uporabljajo v vseh profi. studijih. ... najboljš da se začnemo še kregat kako ima spdif bolj topel zvok v primerjavi s tos-om biggrin.gif
In mislim da je to hotel tudi Aleš povedat... ni to audiofilski temveč studijski forum. Kar pomeni da so pomembni realni praktični primeri, ne pa teoretično fizikalni.

QUOTE (11duc @ 23. Jan 2009 21:42:04) <{POST_SNAPBACK}>

V večini primerov ?? Ojoj tako hudo pa spet ni ... smile.gif Torej so moji Adami nebalansirani k niso top studijska oprema tongue.gif
3 pin vezan na pin 2 ? Sam malo, tu pa smo neki zamešali ... 3 pin ni masa, ampak hladen vod ( - ) balansiranega signala. Torej fazno obrnjena kopija pina 2 ( +).
In to je tudi največja prednost balansirane povezave, da imamo fazno obrnjeno kopijo, ki jo v prejemniku (npr. aktivni zvočnik) znova obrnemo nazaj in s tem izničimo vse motnje, ki smo jih pobrali na poti .... od tu tudi tistih +6db (doubling of amplitude).

Stavil se ne bom, k nimam časa smile.gif Grem raj dalje editirat tongue.gif

lp

#43 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2009 - 07:49

Grški audiofili
GS komentarji
ena naša stara tema
... razlika med studijskimi pogoji poslušanja in avdiofilskim poslušanjem: čim večja nevtralnost sistema in prostora VS prijetno (mnogokrat mnooogo preveč) koloriran zvok.
Nenad Patkovic

#44 .Sup

.Sup

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 29 junij 2009 - 05:15

QUOTE (Blaster @ 22. Jan 2009 03:14:03) <{POST_SNAPBACK}>
Če želiš slišati to, ja, TRS ima ful slabši sound od XLR-a. Torej, daj vse na XLR in boš mirno spal.

Zakaj pa ne dajejo v mikrofonske predojačevalce TRSjev namesto XLRov? Zato, da ne bi po pomoti ven potegnil kabel in bi s phantomom skuril še pol preampa in mikrofon zraven.

Vrnimo se h kakšnim bolj resnim temam, ne pa tuki nabijat o konektorjih, BALANSIRAN je BALANSIRAN, ni važno al je TRS, XLR, KTR, ŠSM ali ĆŽĐ.

LP

Zakaj pa bi imel TRS jack slabši zvok od XLR-ja? Vsa razlika je, da kot TRS ven potegneš iz socketa lahko pride do kratkega stika, ker se "ring" dotakne "sleeve-a" met potjo vem iz socketa. Se opravičujem za malo nejasno obrazložitev.

#45 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 29 junij 2009 - 10:39

QUOTE (.Sup @ 29. Jun 2009 18:15:07) <{POST_SNAPBACK}>
Zakaj pa bi imel TRS jack slabši zvok od XLR-ja? Vsa razlika je, da kot TRS ven potegneš iz socketa lahko pride do kratkega stika, ker se "ring" dotakne "sleeve-a" met potjo vem iz socketa. Se opravičujem za malo nejasno obrazložitev.

To je bil Blasterjev ciničen odgovor.
Daj si preberi vse.
Potem pa še preveri na drugih strokovnih forumih... gearslutz, rec.forums ipd...
Človeška psihoakustika je lahko vsemogočna!
Nenad Patkovic

#46 Rok Gulic

Rok Gulic

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 111 prispevkov

Objavljeno 11 julij 2009 - 09:38

QUOTE (Night Crawler @ 20. Jan 2009 18:21:26) <{POST_SNAPBACK}>
Ja verjeli ali ne...to se je meni tudi že par krat zgodilo... ko sem igral kitaro prek UX-a, sem slišal v monitorjih nek radio v ozadju... pa sam pol gain zvišal.... pa stvar posnel....
...bom naredil mixdown pa prilimal na forum... biggrin.gif

smile.gif pa pazi na sazas:) red_bandana.gif

#47 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 11 julij 2009 - 08:48

biggrin.gif
Nenad Patkovic

#48 mucmac

mucmac

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 46 prispevkov

Objavljeno 17 januar 2010 - 04:17

Če mi lahko kdo pomaga,

...na zvočni imam dva Jack 1/4" balanced output, na monitorjih pa XLR/TRS combo connector input....

Kako bi bilo to najbolje da to povežem?

Hvala, LP!

#49 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 17 januar 2010 - 05:47

z kablom jack - xlr recimo dunno.gif

#50 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 17 januar 2010 - 06:27

lahko je jack - xlr kot ti kaže Vale na sliki, lahko je jack - jack, važno da je balansiran, če ima zvočna tudi balansirane izhode.
Nenad Patkovic

#51 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 17 januar 2010 - 07:21

QUOTE (Vale @ 17. Jan 2010 17:47:13) <{POST_SNAPBACK}>
z kablom jack - xlr recimo dunno.gif

Ta kabel ni pravi! Jack mora biti "stereo" - TRS.

#52 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 17 januar 2010 - 07:23

QUOTE (jetam @ 17. Jan 2010 21:21:23) <{POST_SNAPBACK}>
Ta kabel ni pravi! Jack mora biti "stereo" - TRS.

poanta je da človek vidi konektorje-sliko-idejo, ker očitno neve kako in kaj

#53 mucmac

mucmac

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 46 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2010 - 03:46

Ali je kakšna razlika(če je) med inst. kablom (jack-jack), in kablom za zvočnike/monitorje... (jack-jack)?
Kako veš, da je kabel balansiran?

Prispevek uredil/a: mucmac, 19 januar 2010 - 03:48 .

#54 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 19 januar 2010 - 03:50

QUOTE (mucmac @ 19. Jan 2010 15:46:45) <{POST_SNAPBACK}>
Ali je kakšna razlika(če je) med inst. kablom (jack-jack), in kablom za zvočnike/monitorje... (jack-jack)?
Kako veš, da je kabel balansiran?

Balansiran ima 3 žile, in konektor je 3 polni smile.gif
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#55 mucmac

mucmac

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 46 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2010 - 04:10

QUOTE (ixi @ 19. Jan 2010 15:50:40) <{POST_SNAPBACK}>
Balansiran ima 3 žile, in konektor je 3 polni

A balsiran je stereo kabel....?

#56 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2010 - 04:15

Tako nekako... konektor je tak, kabel pa ima oklop in dve srednji žili.

#57 mico

mico

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 78 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2010 - 08:52

QUOTE (Psyko @ 24. Jan 2009 01:53:37) <{POST_SNAPBACK}>
In to je tudi največja prednost balansirane povezave, da imamo fazno obrnjeno kopijo, ki jo v prejemniku (npr. aktivni zvočnik) znova obrnemo nazaj in s tem izničimo vse motnje, ki smo jih pobrali na poti .... od tu tudi tistih +6db (doubling of amplitude).

Pozdravljeni!

Jst imam dve zvočni karti in obe imata nebalansiran izhod, torej TS...
Yamahe HS80 imajo balansirane vhode, torej XLR ali TRS
Torej imam vezan nebealansiran izhod na balansiranega(z mono TS kablom)....Je to narobe? A v tem primeru pride do zgoraj omenjenega:+6db (doubling of amplitude)

Pa prosim še če mi lahko kdo razloži malo o +4 dBU -10dBV standardih, oziroma poda povezavo če je bilo o tem že kaj napisano
Hvala

#58 mucmac

mucmac

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 46 prispevkov

Objavljeno 24 februar 2010 - 10:47

Na tržišču je veliko monitorjev, in me zanima, kje je tista meja?
Da dobiš kvaliteten, zanesljiv monitor, ker veliko monitorjev je "made in China" (KRK) in ni kaj dosti od njih!

Kje je tista meja dobrih/solidnih monitorjev, kateri opravijo svoje delo?

LP!

#59 zmatej

zmatej

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 533 prispevkov

Objavljeno 24 februar 2010 - 11:21

Skoraj vse je narejeno na kitajskem violent085.gif

#60 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 25 februar 2010 - 12:06

QUOTE (mucmac @ 24. Feb 2010 22:47:49) <{POST_SNAPBACK}>
Na tržišču je veliko monitorjev, in me zanima, kje je tista meja?
Da dobiš kvaliteten, zanesljiv monitor, ker veliko monitorjev je "made in China" (KRK) in ni kaj dosti od njih!

Kje je tista meja dobrih/solidnih monitorjev, kateri opravijo svoje delo?

LP!

Ti samo povej svoj bađet pa ti bomo poiskali monitorje in velikost prostora in zvrst glasbe!
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov