Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Waves MPX Master Tape plugin

12 odgovorov v tej temi

#1 Plueg

Plueg

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 118 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2011 - 08:58

http://www.waves.com/content.aspx?id=11702

konkurenca UAD-ju, samo native? wink.gif

mpx.jpg

Developed in association with Eddie Kramer, the MPX Master Tape plugin is modeled on a rare machine consisting of an Ampex 350 transport and 351 electronics. With adjustable tape speed, bias, flux, wow & flutter, and noise parameters, the MPX provides comprehensive control over the contours of your sound. And to top it off, we’ve added a flexible slap & feedback delay, ideal for rock, dance, dub, you name it. For recording, mixing, mastering, and more, bring the richness and warmth of real tape saturation to your DAW with the MPX Master Tape. It’s the reel deal.

Read more: http://www.waves.com...2#ixzz1NqPAmltK

You're as good as your last project.
http://www.gbtm.si

#2 baadc0de

baadc0de

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 320 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2011 - 11:33

No, pa saj ima Waves tudi PuigTec pultece, PuigChild fairchilde in CLA-2A/3A/76 emulacije za la2a, la3a in 1176. Tako da zgleda da ze nekaj casa poskusajo nekaj wink.gif

#3 Plueg

Plueg

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 118 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2011 - 12:46

QUOTE (baadc0de @ 27. May 2011 12:33:08) <{POST_SNAPBACK}>
No, pa saj ima Waves tudi PuigTec pultece, PuigChild fairchilde in CLA-2A/3A/76 emulacije za la2a, la3a in 1176. Tako da zgleda da ze nekaj casa poskusajo nekaj wink.gif

že že, samo trak? wink.gif

iz iskusenj seveda vsi ti pulteci, fairchild-i 1176, la2a absolutno prekasajo waves-e, saj ne da niso waves-i uporabni, ampak, there can be only one wink.gif sicer pa stvar preferenc, namrec ko placas za UADja, pol je itak jasno wink.gif

i

You're as good as your last project.
http://www.gbtm.si

#4 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 27 maj 2011 - 04:56

Za simulacijo traku in druge analogne "saturacije" - mešalne mize, itd. - itak NEBULA!!

Drgač pa po ca.6 letih uporabe še zmeraj prisegam na UAD. S tem se res da miksat. Neve plug-ini so zmaga - kompresor je res hud, EQji tudi. Kompresorji - LA-3A, LA-2A, 1176LN, itd. - vse zelo uporabno... Pa nove pizdarije - reverbi in te reči - ni kaj - znajo.

#5 RobotRock

RobotRock

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 212 prispevkov

Objavljeno 28 maj 2011 - 09:31

Pultec for president!:) Drugač pa jst še zmer na UAD Fatso prisegam:))

Poznam pa tut par uad frikov ki pa so uporabljali Waves limiter (sicer nevem zakaj meni je uad limiter supermega).

Lp

Prispevek uredil/a: RobotRock, 28 maj 2011 - 09:39 .

My Website

DONT EAT THE YELLOW SNOW!

#6 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2011 - 02:43

QUOTE (RobotRock @ 28. May 2011 10:31:27) <{POST_SNAPBACK}>
Pultec for president!:) Drugač pa jst še zmer na UAD Fatso prisegam:))

Poznam pa tut par uad frikov ki pa so uporabljali Waves limiter (sicer nevem zakaj meni je uad limiter supermega).

Lp

Zato, ker logično ne delajo vsi limiterji enako na različnem materialu. Če koristiš samo en limiter si pa po mojem itak nazadoval.

Lp

#7 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 30 maj 2011 - 04:36

Meni je UAD Precision limiter OK, ampak imam še raje limiter iz Izotope Ozone-a. Wavesov limiter L2 v malih količinah je (bil) klasika, ki dela...

Drgač pa - če daješ muziko v profi mastering limiterja sploh ne rabiš kaj veliko... wink.gif

#8 RobotRock

RobotRock

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 212 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2011 - 06:35

Satoration se strinjam:) meni je en uad limiter več kot dovolj:)))govorim za sebe!

Good luck with 10,20 0r 30 limiters:))

Prispevek uredil/a: RobotRock, 30 maj 2011 - 08:50 .

My Website

#9 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2011 - 10:23

QUOTE (RobotRock @ 30. May 2011 19:35:45) <{POST_SNAPBACK}>
Satoration se strinjam:) meni je en uad limiter več kot dovolj:)))govorim za sebe!

Good luck with 10,20 0r 30 limiters:))

Nobeden ni rekel, da jih je potrebno toliko, ampak ti predlagam, da vseeno probaš in naštudiraš še kerega wink.gif Jaz tudi koristim UAD limiter, ampak recimo Ozone 4 limiter v večini primerov ohrani dosti več puncha. L3-16 tudi dostikrat naredi svoje, je pa seveda tudi odvisno ali limitiraš tracke, buse ali pa delaš mastering... definitivno nisem edini ki opazi razliko.

#10 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2011 - 01:21

namesto limiterja rajši 14 outputov v fat bustarda... 2 inputa v auroro ... mal v rdečo posekaš, pa je smile.gif
Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik
in še kak projekt za spotoma ;)

#11 RobotRock

RobotRock

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 212 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2011 - 02:22

To Kocho:) točno tko:)))

MORE GAIN!:)hehehe

Prispevek uredil/a: RobotRock, 31 maj 2011 - 02:23 .

My Website

#12 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 819 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 31 maj 2011 - 04:28

Pa zakaj vse speštat,...še malo pa bo tega upam da konec .... pa bomo vsi delali na -23db RMS...
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#13 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2011 - 07:58

mah speštat gor al pa dol ...mjčkeno podistorziraš če hočeš da stranka oz. kdokoli pač hoče imeti "velik,nesramen" posnetek.

Mi je pa clipping veliko bolj prijazen do ušesa kot pa kak software limiter (transient bolj naravno "umiri" oz. ga ne ubije toliko kot pa kak brickwall limiter)... pač tisto, samo za špičke mal porezat ga preklipaš in pa za vsak slučaj na koncu postiš L2 (da pobere tisti 0,1db clipa).

Fajn je met kak dober material kateri doseže "samo" -12db povprečnega RMS-a ... Ko boben res "zaprži" čez zvočnike in se woofer dejansko premakne na kak masten udarec s snare-om smile.gif
Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik
in še kak projekt za spotoma ;)

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov