Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

helmholtz resonator

38 odgovorov v tej temi

#31 Malossi

Malossi

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 233 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2007 - 07:24

Tako uspelo mi je zrisat (za silo) tloris sobe v približnem razmerju 1:20

Povečaj

Kar je z rdečo, naj bi bila nalimana pena. Zdej ne vem, ali bi tudi po plankah resonatorja dal peno? Tam, kjer je okno oz. po celi strani še pridejo težke, gosto nabrane zavese. Aha pa a je dobr, da dam tervol tut med zvočniki (tko kot je narisano?

#32 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2007 - 08:45

http://sketchup.google.com/

poskušaj ta program uporabit za risanje... jaz še hitreje narišem tukaj, kot pa v raznih painterjih wink.gif pa še dosti bolj sexy zgleda in veliko bolj se da predstavljat

#33 Malossi

Malossi

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 233 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2007 - 10:39

QUOTE (SoulFood)
http://sketchup.google.com/

poskušaj ta program uporabit za risanje... jaz še hitreje narišem tukaj, kot pa v raznih painterjih wink.gif pa še dosti bolj sexy zgleda in veliko bolj se da predstavljat

sem si ga downloadal! Hvala 8)

#34 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 24 januar 2007 - 02:30

Zdaj če imaš googlov sketchup lahko odpreš načrt studia za soulfooda, ki mu ga je poslal John Sayers (akustični strokovnjak).

Link:

http://www.johnlsaye...hlight=soulfood

SoulFood upam da nisi jezen, dal sem tvoj primer, ker mi je bil njegov načrt lep/poseben.

#35 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2007 - 03:11

Eh...! John je zakon! Zato pa je vsem dosegljivo, da se vsi kaj ven naučimo!!!

#36 kmet

kmet

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 45 prispevkov
  • Interests:produkcija (ljubiteljsko) :)

Objavljeno 14 junij 2016 - 05:29

vprašanje, ki bi mogoče znalo spadat v to temo...

Počasi sem si uredil prostor po nasvetih s foruma. danes sem delal meritve in sem pozitivno presenečen. Skoraj celoten graf je +- 5dB... razen... 60Hz - resonanca - je na +13dB (in normalno, takoj za tem padec).

Nasvet?

#37 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 830 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 15 junij 2016 - 06:06

Potem se lotiš naredi helmholz-a in ga tunaš na dotično frekvenco.... ipr ideja ...

https://www.audiohol...sonant-absorber

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#38 kmet

kmet

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 45 prispevkov
  • Interests:produkcija (ljubiteljsko) :)

Objavljeno 15 junij 2016 - 03:46

Dankešun. Kam se ga pa običajno postavi v placu?

#39 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 15 junij 2016 - 10:08

Kot sem že velikokrat pisal HH rezonatorji kolorirajo zvok in so zelo ozkopasovni, če se ga duši se pridobi na večji širokopasovnosti vendar je potem dušenje mnogo manjše, tudi tuning ni preprost, pa tudi potrebno ga je narediti kot se gre, opisov je zelo malo, tudi če so so zelo nenatančni.

Zato se HH-ji ko se delajo, tjunajo na različne frekvence in se s tem pridobi širše območje delovanja.

Potrebno se je tudi zavedat da en HH bi naredil razliko za kakšen dB ali dva, potrebno jih je kar nekaj.

HH in membranski absorberji se seveda pozicionirajo tam kjer so področja visokega SPL-a saj so "pressure naprave".

Vsekakor pa dodobra razišči kaj sploh povzroča devijacijo tam; ali so modalne ali nemodalne... tla, delovna površina, postavitev... analiziraj, potem rešuj.

Pazi da nisi izmeril narobe, vem da je to lahko marsikomu smešno a zelo veliko primerov je prav takšnih.

Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov