Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Akustična tkanina

49 odgovorov v tej temi

#31 Sclabo

Sclabo

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 285 prispevkov

Objavljeno 01 julij 2009 - 02:23

NLP:

Seveda.... firma se imenuje Decibel, najdeš jo na tej povezavi : http://www.decibel-af.si/
Kar vem, robo uvažajo iz Avstrije.

Njihove plošče so v montirane v novi telovadnici Gimnazije Jurija Vege Idrija. Verjeti ali ne...v tem prostoru se lahko iz kota v kot po diagonali pogovarjaš in se lepo razumeš, brez kakšnih pretiranih motenj in vpitja.

Montirani so tudi v neki lokalni kavarni, kjer se večkrat odvija kakšen koncert manjše zasedbe ali pa predstava - moram reči, da se dobro obnesejo. Je pa res, da so plošče drage kot žafran.

Jaz jih imam polimane v prostoru za vaje v kombinaciji z nizkimi piramidami, kjer vsake toliko tudi posnamem kakšno malenkost. Ti iz prve roke povem, da z visokimi in srednjimi frekvencami nimam večjih problemov, z nižjimi od 150 hz je pa totalna štala - bomo probal porihtat z bas trapi iz tervola.
Vsekakor te plošče verjetno niso neka profesionalna rešitev, mi pa za zdaj zasilno odgovarja to kar imam. S časom, če dobim kakšen bolj spodoben prostor, si omislim kaj drugega.

lp

#32 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 01 julij 2009 - 04:26

QUOTE (Sclabo @ 1. Jul 2009 15:23:47) <{POST_SNAPBACK}>
NLP:

Seveda.... firma se imenuje Decibel, najdeš jo na tej povezavi : http://www.decibel-af.si/
Kar vem, robo uvažajo iz Avstrije.

Njihove plošče so v montirane v novi telovadnici Gimnazije Jurija Vege Idrija. Verjeti ali ne...v tem prostoru se lahko iz kota v kot po diagonali pogovarjaš in se lepo razumeš, brez kakšnih pretiranih motenj in vpitja.

Montirani so tudi v neki lokalni kavarni, kjer se večkrat odvija kakšen koncert manjše zasedbe ali pa predstava - moram reči, da se dobro obnesejo. Je pa res, da so plošče drage kot žafran.

Jaz jih imam polimane v prostoru za vaje v kombinaciji z nizkimi piramidami, kjer vsake toliko tudi posnamem kakšno malenkost. Ti iz prve roke povem, da z visokimi in srednjimi frekvencami nimam večjih problemov, z nižjimi od 150 hz je pa totalna štala - bomo probal porihtat z bas trapi iz tervola.
Vsekakor te plošče verjetno niso neka profesionalna rešitev, mi pa za zdaj zasilno odgovarja to kar imam. S časom, če dobim kakšen bolj spodoben prostor, si omislim kaj drugega.

lp

Aha ja poznam.
Sem mislil da je kaj novega.

Hja saj temu so absorpcijske plošče tudi namenjene, da se akustično uredijo prostori:)

Koliko je to drago?

Veš s piramidicami ali recimo 5cm debelim tervolom nizke gostote imaš čisto enake rezultate absorpcije, dobro da si jih dobil na lepe oči.
Problemi se začnejo šele pod 150Hz.

Če hočeš dobre superchunkse jih naredi iz tervola dp-8 (80kg/m3) ali še težjega; 120, 130kg/m3.
Če pa jih želiš kupit me lahko kontaktiraš.
Klik!
Nenad Patkovic

#33 mrky

mrky

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 8 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2010 - 12:42

Kako bi se pa namesto tkanine za absorber obnesel tapison, torej talna obloga. Lažje ga je napeti preko okvira, predvsem pa je lažje preprečiti plapolanje. Vendar se bojim, da bi deloval kot membrana, ali pač ne, kaj mislite.

#34 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 01 februar 2010 - 10:00

Odvisno kakšen je?!
Probaj pihnit skozenj in nato skozi izilacijo, če je upor zračnemu toku "nekje tu" je v redu.

Nasvet:
kako pihnit skozi vzorec/košček tkanine ali tapisona je enostavno skozi izolacijo npr. tervol pa težje in ni "apetitlih".
Vzameš kartonasto rolico, ki ti ostane od WC papirja in nastavi na izolacijo in na usta in pazi da ni zračnih rež, da bi pih uhajal in pihaj.

P.S.: ko si brišeš rit pazi da ne popacaš na koncu kartonskega tulca, ker bo tisti test prej zgoraj opisan imel grd grenak priokus biggrin.gif
Nenad Patkovic

#35 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2010 - 02:06

QUOTE (NLP @ 1. Feb 2010 22:00:40) <{POST_SNAPBACK}>
P.S.: ko si brišeš rit pazi da ne popacaš na koncu kartonskega tulca, ker bo tisti test prej zgoraj opisan imel grd grenak priokus biggrin.gif

Peesda, NLP... pa ne da si že probal, da veš kakšnega okusa je? jumping0046.gif
www.mmedia.si

#36 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2010 - 08:43

Joj hvala bogu da nisem, sem na internetu prebral!
Vidiš brez neta ne bi vedeli nič kaj dosti o takih pomembnih rečeh.
icecream.gif
Nenad Patkovic

#37 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2010 - 01:21

in pol more človek vprašat... zakaj si pa bral kak okus ima drek? jumping0046.gif

#38 mrky

mrky

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 8 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2010 - 01:57

Hvala za mnenje glede tapisona, pa tudi glede okusa, nikoli si nisem mislil, da je drek grenek :-)

Ne gre pa pri tapisonu za problem premajhnega pretoka zraka, ker je precej bolj prepusten kot tervol in zato niti ne pride v poštev za "protiprašno" oviro, ampak zgolj kot dekoracija. Za absorberje imam narejeno leseno konstrukcijo vzdolž cele prednje stene, tervol pa bom zavil v tisto belo tkanino za solato pokrivat. Zato bi pa rad na prvo stran absorberja zaradi izgleda naklamfal še tapison in tu sem bil malo skeptičen, če ne bi s tem brez veze poslabšal absorpcije.

#39 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2010 - 03:21

QUOTE (mrky @ 2. Feb 2010 13:57:37) <{POST_SNAPBACK}>
tervol pa bom zavil v tisto belo tkanino za solato pokrivat

Vrtex misliš (ali pa kaj podobnega....). Glej da vzameš zimsko varianto, ker letna je čist preveč prepustna.

#40 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 830 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 02 februar 2010 - 03:27

QUOTE (saso @ 2. Feb 2010 15:21:35) <{POST_SNAPBACK}>
Vrtex misliš (ali pa kaj podobnega....). Glej da vzameš zimsko varianto, ker letna je čist preveč prepustna.

+1 goodpost.gif
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#41 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2010 - 06:14

QUOTE (Vale @ 2. Feb 2010 13:21:26) <{POST_SNAPBACK}>
in pol more človek vprašat... zakaj si pa bral kak okus ima drek? jumping0046.gif

hja če pa je bilo izven konteksta napisano podobno kot tukaj rolleyes.gif biggrin.gif

QUOTE (mrky @ 2. Feb 2010 13:57:37) <{POST_SNAPBACK}>
Hvala za mnenje glede tapisona, pa tudi glede okusa, nikoli si nisem mislil, da je drek grenek :-)

Ne gre pa pri tapisonu za problem premajhnega pretoka zraka, ker je precej bolj prepusten kot tervol in zato niti ne pride v poštev za "protiprašno" oviro, ampak zgolj kot dekoracija. Za absorberje imam narejeno leseno konstrukcijo vzdolž cele prednje stene, tervol pa bom zavil v tisto belo tkanino za solato pokrivat. Zato bi pa rad na prvo stran absorberja zaradi izgleda naklamfal še tapison in tu sem bil malo skeptičen, če ne bi s tem brez veze poslabšal absorpcije.

biggrin.gif

No potem je v redu.
Tapison bi bil dovolj.
Glede "lesene konstrukcije vzdolž cele prednje stene" - ne razumem?
Ni najbolj priporočljivo nalagati več slojev in različnih tkanin, sploh če je kakšna gostejša/bolj membranasta (pa impendance materijalov se spreminjajo...) ampak v tvojem primeru bo menda v redu. Povej kako se ti obnese.
Nenad Patkovic

#42 mrky

mrky

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 8 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2010 - 07:40

QUOTE (NLP @ 2. Feb 2010 18:14:07) <{POST_SNAPBACK}>
Glede "lesene konstrukcije vzdolž cele prednje stene" - ne razumem?
Ni najbolj priporočljivo nalagati več slojev in različnih tkanin, sploh če je kakšna gostejša/bolj membranasta (pa impendance materijalov se spreminjajo...) ampak v tvojem primeru bo menda v redu. Povej kako se ti obnese.

Pod leseno konstrukcijo sem mislil 16 cm globok lesen okvir za absorber, ki bi bil pritrjen direkt na front steno v širini 2m. V ta okvir bi 8cm stran od stene naložil 8cm debel tervol zavit v vrtex (hvala NLP biggrin.gif ) in nato na lesen okvir dekorativno priheftal še tapison.

#43 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2010 - 09:08

aha, ja no zakaj ne.
Nenad Patkovic

#44 Zergi

Zergi

dubwise!

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 455 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2014 - 02:52

Da ne odpiram nove teme...

to akustično tkanino se da že kje v Ljubljani dobit (ne samo v MB)?

#45 DomaDIS

DomaDIS

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 129 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2014 - 03:08

Ja, da se jo dobit, jaz sem jo nabavil v Libra acoustic v okolici Merkatorja v Šiški. Drugače pa podobno blago prodajajo v Svet metraže, samo ne vem če ravno v toliko odtenkih. Gramaža in sestava blaga pa je enaka.

LP, Kristian wink.gif

#46 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2014 - 07:55

Predlagam mikro tkanino gramature vsaj! 200, 220g/m2.
Drugače pod njo daj še zimski filc!
Glih imam enega, ki sem mu načrtoval studio in je delal kompromise (tanka mikro tkanina, pa brez vrteksa) in je sedaj dobil alergično reakcijo.
Nenad Patkovic

#47 Ewql

Ewql

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 37 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2014 - 12:03

QUOTE (DomaDIS @ 15. Mar 2014 15:08:38) <{POST_SNAPBACK}>
Ja, da se jo dobit, jaz sem jo nabavil v Libra acoustic v okolici Merkatorja v Šiški. LP, Kristian wink.gif

Pozdravljen, Kristjan!

Prosim, povej, kje točno je ta "Libra"? TIS imenik mi je ne najde na karti.
(Mimogrede, kakšna bi kaj bila cena?)

Hvala Ti!

#48 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2014 - 10:11

http://www.libra-aco...akusticno-blago
Če pa kupuješ kaj resnega pa kot sem rekel, če boš imel probleme s ceno pri takšni tkanini me lahko kontaktiraš.
Nenad Patkovic

#49 gomboss

gomboss

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 105 prispevkov

Objavljeno 15 maj 2017 - 10:39

kak bi se pa obnesla poliesterska mikrovlakna?

Prispevek uredil/a: gomboss, 15 maj 2017 - 10:39 .

#50 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 23 maj 2017 - 08:19

Saj mikrotkanina je ponavadi iz poliesterskih vlaken.

Gostota tkanja je pomembna.

Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov