Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Nov DAW workstation za 21.st.

• Prosimo prijavite se za odgovor
100 odgovorov v tej temi

#61 mucmac

mucmac

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 46 prispevkov

Objavljeno 27 oktober 2010 - 04:34

Težko se odločam, MAC ali PC.

Trenutno si lahko privoščim PC, če pa se splača kupiti MAC-a, sem pripravljen počakati z nakupom.

-Pri MAC-u dobiš zanesljivost, katero tudi plačaš.
-Pri PC-ju, pa me skrbi to, ker nevem, če bo vse skupaj delalo zaradi: komponent, WIN XP ali 7, Cubase, zvočna karta...veliko stvari je, kjer se lahko zaplete.

Kupujem računalnik za "home studio", ne rabim nekaj profesionalnega, rabim pa nekaj zanesljivega, s katerim bom lahko posnel kitaro, vokal...

Ali mi lahko kdo predlaga/svetuje, kakšen nasvet?

#62 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 28 oktober 2010 - 09:30

preberi še enkrat celo temo... še posebej 2. stran,pa ti bo bolj jasno
Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik
in še kak projekt za spotoma ;)

#63 timo.chinala

timo.chinala

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 124 prispevkov

Objavljeno 02 november 2010 - 06:52

jaz sem zdaj 1 teden zapravil za branje in sem se odločil da bom naredil kar se da najbolj tih in zmogljiv hackintosh (seveda i7 950 - kupovanje boljšega procesorja je BEDARIJA oz. zapravljanje denarja...)

bom javil če se je obneslo ali ne.

#64 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 03 november 2010 - 08:36

no pa povej če bo vse ql laufalo... pa seznam komponent in strošek seveda!

veliko sreče!
Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik

#65 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 03 november 2010 - 11:27

Najbolj tih je tisti, ki je v sosednji sobi... Verjemi - nikoli ne bo dovolj tih.

Samo za občutek...
Imam i5 (ki je po defaultu bolj hladen kot i7) z Noctua NH-D14 hladilnikom (1x14 + 1x12 cm ventilatorja whistling.gif )... Skratka ventilatorja imam na minimumu, pa je procesor hladnejši kot okolica smile.gif
Pasivna grafična
Pasivna osn. plošča (chipset)
Antec P183 ohišje (z ugasnjenim zgornjim ventilatorjem in zadnjim na miminumu)
Cooler Master Silent Pro M500 napajalnik

Običajni uporabnik bi temu rekel tiha kišta, vendar ko kaj snemam v sobi, kondenzatorc zajame zvok računalnika... Še vedno bi bilo veliko bolje postaviti računalnik v drugo sobo (vendar pri meni to žal zaenkrat ni možno)

#66 timo.chinala

timo.chinala

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 124 prispevkov

Objavljeno 03 november 2010 - 08:07

QUOTE (saso @ 3. Nov 2010 11:27:24) <{POST_SNAPBACK}>
Najbolj tih je tisti, ki je v sosednji sobi... Verjemi - nikoli ne bo dovolj tih.

Samo za občutek...
Imam i5 (ki je po defaultu bolj hladen kot i7) z Noctua NH-D14 hladilnikom (1x14 + 1x12 cm ventilatorja whistling.gif )... Skratka ventilatorja imam na minimumu, pa je procesor hladnejši kot okolica smile.gif
Pasivna grafična
Pasivna osn. plošča (chipset)
Antec P183 ohišje (z ugasnjenim zgornjim ventilatorjem in zadnjim na miminumu)
Cooler Master Silent Pro M500 napajalnik

Običajni uporabnik bi temu rekel tiha kišta, vendar ko kaj snemam v sobi, kondenzatorc zajame zvok računalnika... Še vedno bi bilo veliko bolje postaviti računalnik v drugo sobo (vendar pri meni to žal zaenkrat ni možno)

to ti pa čist verjamem. no moja konfiguracija bo skoraj enaka le da bo še cpu hlajen pasivno (thermalright hr-2) sicer najdražji pasivni hladilnik ali naj bo. čez kako pol leto bo pa komp res več ne bo iz sebe dal piska ker bom še vse diske zamenjal z SSD. bom potrpel. menim da se še ne splača kupovat ssdje pa naj govorijo kaj hočejo. 100€ za 64gb.. bah, ne. to še ni pravi cajt. :)am drugače pa jaz ne snemam nič live,razen kitare in elektronskih bobnov, ostalo so vse vstji zato mi je vseeno. mi je pa ql da je čimbolj tih. smile.gif antec 183 je super ohišje, za moje pojme boljše kot 193 ki ima tisto UGLY kljuko ob strani, ki mi je totalen udarec mimo. Premišljujem še o Fractal R3 ohišju, ki se mi zdi kot nalašč za to. smile.gif

@kochobass

seveda da bom! smile.gif že me glava boli od vsega tolk sem sprebral, je pa res da sem zdaj na tekočem in moram povedat da hackintosh ni več taki bav bav kot je bil pred par leti. community je večji, bolj prijazen, več je uporabnikov, več konfiguracij, več pomoči in tako naprej. to je prvi projekt, potem pa mini studio smile.gif

#67 zaDAWit

zaDAWit

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 18 prispevkov

Objavljeno 22 november 2010 - 09:30

Vsem forumašem en lep pozdrav še z moje strani, ob prvem postu! wave.gif

Tudi sam se podajam na pot kot glasbene produkcije, zaenkrat še kot čisti rookie! Po nekaj urah branja forumov si tako danes sestavljam nov DAW, kupujem zvočno, monitorje...

Ker je topic ravno pravšnji glede DAWa, vam posredujem enega sestavljenega, drugi pa je rabljen WS, ki so ga uporabljali v grafične namene...

Sestavljenka bi zgledala takole:

OHIŠJE: Antec P-183

NAPAJALNIK: Antec TruePower NEW 750

MATIČNA: Gigabyte GA-X58A-UD3R

PROCESOR: Intel®950

HLADILNIK: Noctua NH-U12P "Special Edition SE2"

SPOMIN: G.Skill PC3-12800 "Nahalem" KIT (6144 MB, DDR III, 1600 MHz)

GRAFIČNA: Sapphire Radeon HD 5550 "Ultimate"

TRDI DISK: 2xWestern Digital WD1002FAEX "Caviar® Black™" (1000 GB, Serial ATA III, 64 MB), mogoče še 64GB Crucial SSD disk za OS

OPTIČNA: Samsung SH-S223L BEBE LightScribe™

Vse skupaj okoli 1300evr.

Nisem še prepričan glede nakupa SSD diska, da bi dal gor OS in Cubase, v katerem bom delal!?

Hladilnik zelo hvalijo za hlajenje i7 procesorjev, najbrž pa lahko malce prišparam z cenejšim, tak isto pri ohišju če bi šel na Fractal Design R3 Black Pearl...!?

Pri teh treh stvareh si še nisem čisto na jasnem, kako pa kaj v zvezi z produkcijo (still checking)... Še posebej z SSDji (Počakam da pridejo v večjih formatih?)

Za zvočno se nagibam k Echotu Audiofire 4.

Zdaj pa rabljen WS ki bi ga dobil za okoli 650evr. Gre zamodel je DELL Precision 690

Ostale karakteristike na gosto: 2 x Dual-Core XEON 5130 2.0 GHz, 4 GB, 72 GB SAS, DVD/CD-RW, NVIDIA Quadro NVS 285, COA XP PRO 64-bit

in link bolj podrobneje: DELL LINK

Definitivno mu manjka diskov...

Ugotavlam še kako bi delovall v audio svetu, saj sem ponudbo dobil pred kratkim!? Kakšno je vaše mnenje? hmmm.gif

Pa še na hitro kam se bi/bom odpeljal z glasbo... Kot že omenjeno bi začel z Cubase-om. Na začetku bi največ časa namenil prav programu, da sploh padem notri. Od tu tudi malo kalkuliram o smotrnosti nakupa sestavljenega DAWa!?

Ker igram nekaj inštrumentov bi se sčasoma tudi snemal, me pa morda iz štarta še najbolj mikajo banke samplov icecream.gif

Toliko z moje strani za prvič! smile.gif

Tnx

D

#68 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 23 november 2010 - 09:17

kupi nov komp... tisti 2x xeon je že xeon, ampak ne pride blizu "tamočnejšim" xeonom.
Quadro grafične ne potrebuješ,saj delaš audio?!

Napajalnik lahko vzameš kako klaso švohnejši,ker je 750w rahlo preveč za to kar pišeš. 6gb rama bo ok. SSD ti toplo priporočam,saj sistem z njim res šiba k sto matr, če imaš varianto vzemi 128gb,če pa ne bo pa 64 ok.

Jst za diskovje preferiram seagate barracude,ampak če si WD fen,pa kupi to... Vsekakor bi pa rajši vzel 2x2gb barracude in jih postavil v RAID 1 (mirror), zihr je zihr smile.gif

če ti ni za izgled,potem vzami najcnej ohišje,najcnej hladilnik za procesor,klaso nižji napajalnik,klaso nižjo grafično,pa rajši namesto tega 128gb ssd.

Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik

#69 zaDAWit

zaDAWit

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 18 prispevkov

Objavljeno 24 november 2010 - 04:52

Hvala za reply k.

QUOTE (kochobass @ 23. Nov 2010 09:17:58) <{POST_SNAPBACK}>
Jst za diskovje preferiram seagate barracude,ampak če si WD fen,pa kupi to... Vsekakor bi pa rajši vzel 2x2gb barracude in jih postavil v RAID 1 (mirror), zihr je zihr smile.gif

Ker mi bo sestavljal AGT ne bom mel vpliva na postavitev diskov, (sam še nisem sestavljal), a mi lahko morda poveš kaj več glede tega, pa da mogoče posredujem naprej. Al je tako kot si omenil logična varianta?

So še morda kake druge podobne finte?

OK SSDji so kul, tako da sem zdaj s to stvarjo že res blizu...

Malce prišparam z Cooler Master Centurion 690 II "Advanced" kišto (za Audio baje thumbsup.gif ), malo pa tudi z 650W napajalnikom, pa grafično, pa skoraj dobim notri razliko s 128GB SSD, tako kot si omenil...

Še malo kalkuliram... smile.gif

#70 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 24 november 2010 - 10:32

Verjamem, da je SSD hiter, a več kot pri zagonu programov, se to ne pozna, zato se mi ne zdi ravno smiselen.
Za grafično je nesmiselno kupovati karkoli posebnega. 512MB je več kot dovolj za vsa opravila v zvezi z zvokom, tudi za filmsko postprodukcijo.
Tih hladilnik se dobi za manj denarja.
150€ za ohišje je meni osebno nesmiselno, ker čisto tiho ne bo, sploh z vsemi dodatnimi ventilatorji.
Če imaš možnost, je najbolje, da vzameš eno zelo poceni ohišje, uporabiš navaden hladilnik itd. in daš računalnik v drugi prostor.
500W napajalnik bi bil za to, kar predlagam dovolj, hkrati pa bi bil tudi tišji.

Če sam izbereš vse komponente, ne vem zakaj bi plačeval komu, da ti sestavi pc.
Vsaj po mojih izkušnjah pa je pri snemanju ipd. potrebno razumeti tehniko in pri optimizaciji sistema za audio produkcije je zlaganje komponent najlažja/najlepša stvar.

Tista rabljena varianta ni vredna denarja.

#71 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 25 november 2010 - 09:38

Če lahko daš računalnik v drugi prostor, se strinjam da ohišje, napajalnik, hladilnik za procesor, hladilnik za grafično, osn. plošča (ali je chipset pasivno hlajen?) niso potrebni.... če pa računalnika ne moreš prestaviti ven iz te sobe (takšno situacijo imam jaz), pa se po mojem mnenju splača kakšnih dodatnih 200€ zapravit za to, da je bolj tih... čisto tih pa seveda ne more bit.

#72 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 25 november 2010 - 04:11

kolegici sem sestavil setup, ki je bil kupljen pri agtju ... in je bil s štirimi ventilatorji neslišen... ponavljam NESLIŠEN! se lahko pozanimam katera kišta je (vem pa da je zvočno izolirana).

SSD je perverzarija... če si tak kot jst, ko sem živčen ko zaženem katerikoli proces pa čakam nanj,potem vloži mal keša v to,pa ne boš nikol več živčen smile.gif če vzameš 128gb,lahko gor naložiš še kako zahtevno banko od pluginov,in bo sploh zakon smile.gif

raid polja si konfiguriraš sam, je pa fajn vnaprej povedat agt-ju.

za grafično kartico te razumem... verjetno boš še kdaj obrnu kak špil (vsaj jst bom tko naredu ko bom kupoval novo kišto) wink.gif

happy shopping biggrin.gif
Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik

#73 zaDAWit

zaDAWit

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 18 prispevkov

Objavljeno 25 november 2010 - 05:28

QUOTE (saso @ 25. Nov 2010 09:38:31) <{POST_SNAPBACK}>
Če lahko daš računalnik v drugi prostor, se strinjam da ohišje, napajalnik, hladilnik za procesor, hladilnik za grafično, osn. plošča (ali je chipset pasivno hlajen?) niso potrebni.... če pa računalnika ne moreš prestaviti ven iz te sobe (takšno situacijo imam jaz), pa se po mojem mnenju splača kakšnih dodatnih 200€ zapravit za to, da je bolj tih... čisto tih pa seveda ne more bit.

Glede prostora bo računalnik še zaenkrat zraven mene... Ker še res nimam predstave v katero smer me bo vse skupaj zapelalo, niti ne vem kako bo, ko se bom snemal (bom najbrž potegnil mike v sosedno sobo). Še nisem tako daleč, maneverskega pa najbrž nimam veliko... Will see..

Če sam izbereš vse komponente, ne vem zakaj bi plačeval komu, da ti sestavi pc.
Vsaj po mojih izkušnjah pa je pri snemanju ipd. potrebno razumeti tehniko in pri optimizaciji sistema za audio produkcije je zlaganje komponent najlažja/najlepša stvar.

Prečekiral sem od Lovca do ceneje.si, pa so cene tam-tam, če ne ceneje (+ še da pri slednjih v ceni ni računana poštnina), če se ne motim pa ti tam dajo 2leti garancije na sestavljanko... A Sem pa bil bolj ko ne na konzolah, zato se ne predstavlam kako bi sam sestavlal računalnik... Se pa strinjam, da bi mi prav prišlo... Sem si rekel,da ko bom menjal tale i950 čez '5let', si kupim še šraufncigar thumbsup.gif

kolegici sem sestavil setup, ki je bil kupljen pri agtju ... in je bil s štirimi ventilatorji neslišen... ponavljam NESLIŠEN! se lahko pozanimam katera kišta je (vem pa da je zvočno izolirana).

To bi blo super!

za grafično kartico te razumem... verjetno boš še kdaj obrnu kak špil (vsaj jst bom tko naredu ko bom kupoval novo kišto)

Tu si me pa zadel yes.gif Tu pa tam, pa bom res, bolj na izi, za sprostitev... Kakšen predlog o spodobni grafični, pa da se razume z DAWom wink.gif ?

Pa malo si še moram razjasnit trde diske zgleda... idea.gif

#74 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 25 november 2010 - 06:38

Dobro... vprašanje je bilo za DAW.
Če gre za večnamenski računalnik, delajte, kar želite.
Jaz sem tudi bolj ko ne na konzolah (verjetno ne misliva enakih) in ne vem, kaj zahtevajo vaše igrice.
Edino, kar lahko povem iz lastnih izkušenj, je to, da so DAW-i že tako nestabilni, če pa so nameščeni še kakšni nepotrebni programi, sploh pa internet ipd. stvar ne funkcionira več.

#75 zaDAWit

zaDAWit

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 18 prispevkov

Objavljeno 25 november 2010 - 07:43

QUOTE (jetam @ 25. Nov 2010 18:38:40) <{POST_SNAPBACK}>
Dobro... vprašanje je bilo za DAW.
Če gre za večnamenski računalnik, delajte, kar želite.
Jaz sem tudi bolj ko ne na konzolah (verjetno ne misliva enakih) in ne vem, kaj zahtevajo vaše igrice.
Edino, kar lahko povem iz lastnih izkušenj, je to, da so DAW-i že tako nestabilni, če pa so nameščeni še kakšni nepotrebni programi, sploh pa internet ipd. stvar ne funkcionira več.

Eno tiho, pasivno, sam da vormseki delajo wink.gif

Itaq mi je DAW prior in vsako mnenje mi šteje na začetku + pred nakupom

#76 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 777 prispevkov

Objavljeno 26 november 2010 - 01:22

QUOTE (zaDAWit @ 25. Nov 2010 18:28:44) <{POST_SNAPBACK}>
Glede prostora bo računalnik še zaenkrat zraven mene... Ker še res nimam predstave v katero smer me bo vse skupaj zapelalo, niti ne vem kako bo, ko se bom snemal (bom najbrž potegnil mike v sosedno sobo). Še nisem tako daleč, maneverskega pa najbrž nimam veliko... Will see..

Prečekiral sem od Lovca do ceneje.si, pa so cene tam-tam, če ne ceneje (+ še da pri slednjih v ceni ni računana poštnina), če se ne motim pa ti tam dajo 2leti garancije na sestavljanko... A Sem pa bil bolj ko ne na konzolah, zato se ne predstavlam kako bi sam sestavlal računalnik... Se pa strinjam, da bi mi prav prišlo... Sem si rekel,da ko bom menjal tale i950 čez '5let', si kupim še šraufncigar thumbsup.gif

To bi blo super!

Tu si me pa zadel yes.gif Tu pa tam, pa bom res, bolj na izi, za sprostitev... Kakšen predlog o spodobni grafični, pa da se razume z DAWom wink.gif ?

Pa malo si še moram razjasnit trde diske zgleda... idea.gif

No saj tudi za moderne špile ne rabiš grafične za 1000€. Meni nekako še vedno nekako "dela" COD BlackOps na stari gt6600... jumping0046.gif
Katerokoli ohišje boš že vzel, poskrbi za dobro hlajenje, predvsem procesorja. Ne vem kako je z novimi Inteli, a še pred nekaj leti je veljalo da ventilator box, ki pride zraven, vržeš stran skupaj z škatlo.

lp

#77 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 26 november 2010 - 08:11

http://www.agt.si/ra...rectcu-1gb.html

125€ ... za špile bo za nekaj časa ql, poleg tega imaš pa na voljo še 192 cuda jeder če boš kdaj uporabljal nebulo ali podobne programe ki uporabljajo graf.kartico kot pomoč pri računanju operacij.
to je idealka za workstation/gaming pc ... sej linija je tanka med tema dvema... razlika je samo v grafični kartici smile.gif

jst mam v studiu poinštalirane špile,pa ni nobene panike...zakaj bi sploh bila panika?

seveda imam xp-je,nevem kako je s tem v win 7 smile.gif

p.s. gts 450 žre v mirovanju 130 wattow, v polnem teku pa 250w!!!

Prispevek uredil/a: kochobass, 26 november 2010 - 08:17 .

Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik

#78 timo.chinala

timo.chinala

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 124 prispevkov

Objavljeno 26 november 2010 - 01:22

update:

računalnik je že doma jumping0046.gif trenutno še nisem dosti poskušal niti nisem namestil še leopard os, ker windows 7 + reaper seka. poskusil sem odpreti samo 100 špur in to 20 x tone 2 gladiator na ULTRA quality z različnimi preseti + 80 loopov na 80 špurah. Vse skupaj dela gladko. Če bi dal loope še na ssd bi jih verjetno gladko laufal prek 500 kar je pretiravanje... no v glavnem, nikoli več ne bom freezal špure biggrin.gif

en gladiator vzame 0.5% do 1% cpuja na ultra nastavitvi, plus tega sem naložil enega najbolj zahtevnih "mastering suitov" t racks 3 deluxe. Prej mi je vzel 60% cpuja z naloženim pultecom, zdaj? haha niti 5% z full load - torej 8 kompresorji, limiterji in nevem kaj vse itak samo pulteca uporabljam.

naj še povem da poleg vsega tega v ozadju streamam iz računalnika na ps3 z media serverjem + kopiram datoteke iz starega računalnika in še vedno vse skupaj dela gladko.. haha kaka zverina je to. naslednji korak je inšstalirati vse plugin-e.. ki sem jih prej uporabljal v xpju in da vidimo kako to laufa na 64 bitnem sistem, in ČE vse laufa. smile.gif

drugače sem pa slišal dosti komentarjev, da je windows 7 + reaper "unbeatable combination" biggrin.gif . upam da je res tako, za zdaj vse dela BP. še najbolj je pa smešno da 20 gladiatorjev porabi le 20% cpu-ja - tako mi kaže cpu meter v reaperju..tako da bi jih praktično lahko laufal 90 ali mogoče še več, ker sistem mi ne porabi več kot 3-5% cpuja z vsemi programi. to je samo experiment za primerjavo. smile.gif

hočem ovrčti teorijo, da bi naj DAW računalnik bil le DAW in namenjen le temu. Če bo mi uspelo zadevo crashnit javim ampak meni se zdi da so ti časi mimo. Računalnik je lahko večnamenski in jaz sem že v xpju delal vse možne stvari poleg glasbe in nisem imel velikih problemov z nestabilnostjo, vse kar mi je manjkalo je CPU power. wink.gif Seveda pa tu največjo vlogo igra izbira programov in njihova kompatibilnost z določenimi plugini/os-i in hardwareom. prav zaradi tega pa uporabljam reaper-ja smile.gif mogoče s cubasom ne bi bila zadeva tako pravljična

Prispevek uredil/a: kitkonis, 26 november 2010 - 01:36 .

#79 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 26 november 2010 - 02:00

QUOTE (kochobass @ 25. Nov 2010 17:11:47) <{POST_SNAPBACK}>

ne verjamem... mogoče nisi tako občutljiv na to kot jaz smile.gif

Če maš ventilator ne more biti neslišen.. če nimaš SSD ne more biti neslišen.
Zvočno izolirana kišta ravno ne obstaja, saj mora nekako dihat... čim pa diha pa ni več zvočno izolirana. Še ISOBox, ki je mnogo večji od kište rabi imet neko ventilacijo in odprtino ven...

#80 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 26 november 2010 - 02:15

QUOTE (kitkonis @ 26. Nov 2010 13:22:47) <{POST_SNAPBACK}>
update:

računalnik je že doma jumping0046.gif trenutno še nisem dosti poskušal niti nisem namestil še leopard os, ker windows 7 + reaper seka. poskusil sem odpreti samo 100 špur in to 20 x tone 2 gladiator na ULTRA quality z različnimi preseti + 80 loopov na 80 špurah. Vse skupaj dela gladko. Če bi dal loope še na ssd bi jih verjetno gladko laufal prek 500 kar je pretiravanje... no v glavnem, nikoli več ne bom freezal špure biggrin.gif

en gladiator vzame 0.5% do 1% cpuja na ultra nastavitvi, plus tega sem naložil enega najbolj zahtevnih "mastering suitov" t racks 3 deluxe. Prej mi je vzel 60% cpuja z naloženim pultecom, zdaj? haha niti 5% z full load - torej 8 kompresorji, limiterji in nevem kaj vse itak samo pulteca uporabljam.

naj še povem da poleg vsega tega v ozadju streamam iz računalnika na ps3 z media serverjem + kopiram datoteke iz starega računalnika in še vedno vse skupaj dela gladko.. haha kaka zverina je to. naslednji korak je inšstalirati vse plugin-e.. ki sem jih prej uporabljal v xpju in da vidimo kako to laufa na 64 bitnem sistem, in ČE vse laufa. smile.gif

drugače sem pa slišal dosti komentarjev, da je windows 7 + reaper "unbeatable combination" biggrin.gif . upam da je res tako, za zdaj vse dela BP. še najbolj je pa smešno da 20 gladiatorjev porabi le 20% cpu-ja - tako mi kaže cpu meter v reaperju..tako da bi jih praktično lahko laufal 90 ali mogoče še več, ker sistem mi ne porabi več kot 3-5% cpuja z vsemi programi. to je samo experiment za primerjavo. smile.gif

hočem ovrčti teorijo, da bi naj DAW računalnik bil le DAW in namenjen le temu. Če bo mi uspelo zadevo crashnit javim ampak meni se zdi da so ti časi mimo. Računalnik je lahko večnamenski in jaz sem že v xpju delal vse možne stvari poleg glasbe in nisem imel velikih problemov z nestabilnostjo, vse kar mi je manjkalo je CPU power. wink.gif Seveda pa tu največjo vlogo igra izbira programov in njihova kompatibilnost z določenimi plugini/os-i in hardwareom. prav zaradi tega pa uporabljam reaper-ja smile.gif mogoče s cubasom ne bi bila zadeva tako pravljična

DAW = gamer računalnik ... kokr kol obrneš. že par let je tako pri meni doma,in vse dela smile.gif pa tudi na internet je bil skoz priklopljen wink.gif
Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik

#81 zaDAWit

zaDAWit

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 18 prispevkov

Objavljeno 26 november 2010 - 04:40

QUOTE (kitkonis @ 26. Nov 2010 13:22:47) <{POST_SNAPBACK}>
update:

A lahko mogoče napišeš kaj/kje/how much si nabavil? icecream.gif

QUOTE (winni @ 26. Nov 2010 01:22:45) <{POST_SNAPBACK}>
No saj tudi za moderne špile ne rabiš grafične za 1000€. Meni nekako še vedno nekako "dela" COD BlackOps na stari gt6600... jumping0046.gif
Katerokoli ohišje boš že vzel, poskrbi za dobro hlajenje, predvsem procesorja. Ne vem kako je z novimi Inteli, a še pred nekaj leti je veljalo da ventilator box, ki pride zraven, vržeš stran skupaj z škatlo.
smile.gif tnx Zelo fajn je ocenjen V8 cooler master, malo cenejši od Nactue...

QUOTE (kochobass @ 26. Nov 2010 08:11:08) <{POST_SNAPBACK}>
p.s. gts 450 žre v mirovanju 130 wattow, v polnem teku pa 250w!!!
Torej bo napajalnil like 650 vrh glave!?

#82 timo.chinala

timo.chinala

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 124 prispevkov

Objavljeno 29 november 2010 - 10:58

deleted

Prispevek uredil/a: kitkonis, 01 december 2010 - 12:19 .

#83 timo.chinala

timo.chinala

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 124 prispevkov

Objavljeno 30 november 2010 - 12:13

deleted

Prispevek uredil/a: kitkonis, 01 december 2010 - 12:19 .

#84 baadc0de

baadc0de

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 320 prispevkov

Objavljeno 30 november 2010 - 04:50

Sicer mislim da krsis Applov TOS/EULA, ampak mislim tudi da se v Sloveniji ne aplicira, ker nimamo take zakonodaje da bi pustila podjetjem podajat arbitrarne omejitve uporabe licence.

Da dam v polno perspektivo... OSX na PCju imam vsake toliko zrihtan priblizno enkrat na leto, da vidim kako kaj scena napreduje. V bistvu mi za studio zaenkrat se najbolj odgovarja windows+reaper zaradi bliznjic na tipkovnici in VSTjev, ampak ko bo reaper in AUji bolj zrelo na OSX, bom najbrz preklopil. In imel zraven PT.

Prispevek uredil/a: baadc0de, 30 november 2010 - 04:52 .

#85 timo.chinala

timo.chinala

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 124 prispevkov

Objavljeno 01 december 2010 - 12:13

I dont get it. Saj nisem podjetje. Mislim kdo pa ne krši? Malo experimentiram pač, a niti to več ni dovoljeno? Če bi služil bi že razumel tako pa se mi zdi ta "opomba" brezvezna pa še sam si rekel da včasih pokukaš na to stran. Saj jaz sem tudi zvesti uporabnik reaperja in zaenkrat win7 + reaper noben os ne more prekosit. Malo sem razočaran da je to prvi odgovor ki ga dobim, ker bi verjetno na vsakem drugem tujem forumu dobil malo drugačen feedback. Poglej na tonymac forum. Tako sem pa tudi končal v tej temi in se več ne bom trudil da bi komu olajšal delo. Prepričan sem pa da bi si vsak uporabnik tu omislil nekaj takega samo če bi bilo bolj združljivo in bi bila inštalacija enostavnejša. No saj je -> Lets go and buy a MAC! Me zanima kaj bodo pol z ruDAW boysi naredil - potemtakem bi jih morali raztrgati wink.gif

ampak:

The EULA isn't the law. Why do people think that? Apple can sue you, but I highly doubt they'd bother, and besides the EULA has never been tried in court.

Also in Norway(tako tudi v slo) at least the EULA is worthless as it's a contract you sign after you have purchased the software. For it to be binding in any way you should be presented with it and sign it/agree to it before you hand over the money. It's like you buy a car from me and give me the money, but then I say HA-HA, you must now sign this contract that forbiddes you to change the car stereo (or what ever).
As long as you purchase a copy leaglly you can do whatever you want with it.

Prispevek uredil/a: kitkonis, 01 december 2010 - 12:25 .

#86 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 777 prispevkov

Objavljeno 01 december 2010 - 09:28

QUOTE (kitkonis @ 1. Dec 2010 00:13:56) <{POST_SNAPBACK}>
I dont get it. Saj nisem podjetje. Mislim kdo pa ne krši? Malo experimentiram pač, a niti to več ni dovoljeno? Če bi služil bi že razumel tako pa se mi zdi ta "opomba" brezvezna pa še sam si rekel da včasih pokukaš na to stran. Saj jaz sem tudi zvesti uporabnik reaperja in zaenkrat win7 + reaper noben os ne more prekosit. Malo sem razočaran da je to prvi odgovor ki ga dobim, ker bi verjetno na vsakem drugem tujem forumu dobil malo drugačen feedback. Poglej na tonymac forum. Tako sem pa tudi končal v tej temi in se več ne bom trudil da bi komu olajšal delo. Prepričan sem pa da bi si vsak uporabnik tu omislil nekaj takega samo če bi bilo bolj združljivo in bi bila inštalacija enostavnejša. No saj je -> Lets go and buy a MAC! Me zanima kaj bodo pol z ruDAW boysi naredil - potemtakem bi jih morali raztrgati wink.gif

ampak:

The EULA isn't the law. Why do people think that? Apple can sue you, but I highly doubt they'd bother, and besides the EULA has never been tried in court.

Also in Norway(tako tudi v slo) at least the EULA is worthless as it's a contract you sign after you have purchased the software. For it to be binding in any way you should be presented with it and sign it/agree to it before you hand over the money. It's like you buy a car from me and give me the money, but then I say HA-HA, you must now sign this contract that forbiddes you to change the car stereo (or what ever).
As long as you purchase a copy leaglly you can do whatever you want with it.

No, mislim da ti je baadc0de napisal zgolj kot v komentar, tako da ne vidim nobene potrebe izbrisa posta in slik.
Pred nekaj leti je že bila podobna tema, kjer vem da je bilo omenjeno da Apple zahteva od "experimentalcev" da nabavijo originalen Applov OSX ter pridobijo še neko dovoljenje v vrednosti nekaj 100$.
Ne vem če to še velja, ampak kot je zapisano o EULA - za testiranje ti nimajo kaj.

lp

#87 blaž

blaž

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 109 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2011 - 01:58

Pozdravljeni mene pa sam nekaj zanima. Zakaj se za audio sisteme priporoča intel? A nebi bil recimo AMD Phenom II X6 1090T, 3,2 GHz, AM3 cca 233 €. Je dovolj dober za obdelavo audia?
Obstajata pa še dva intela, ki sta mi tudi všeč. V primeru, da sta boljša od prej omenjenega AMD-ja, bi se odločil za enega od njiju.
1. Intel Core i7 875K 2,93 GHz, 1156 OEM tale je precej drag. cca 365,20 € pri mimovrste.
2. Intel Core i7 2600K 3,4 GHz cca 344 € pri mimovrste. Tale drugi je cenejši in še hitrejši od prvega! Mal povejte, kake so vaše izkušnej z enim pa z drugim! Računalnik ne bo samo za daw, ampak bo tudi vsesplošno uporabljen.

#88 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 777 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2011 - 11:47

Oba sta t.i. "second generation" procesorja. Seveda se jih bolj splača kupit kot navadne i7.

Bom ob priliki napisal eno novico s primerjavami....

#89 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2011 - 12:23

Mhz niso vse pri procesorjih... pomembne so še ostale karakteristike...

#90 sayan

sayan

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2011 - 01:37

QUOTE (saso @ 19. Jan 2011 12:23:53) <{POST_SNAPBACK}>
Mhz niso vse pri procesorjih... pomembne so še ostale karakteristike...

ljudje pozabljajo na pomen cache-a (predpomnilnik) ki je zlo zlo pomemben.

Racunalnik ne kupuj sestavljen, ampak ga sestavi sam na funtech.si ali pa sestavi.si ker kupujes specificen komp...torej ce kupujes za muzko komp ne rabs grafe za 100 evru pa recimo uzames mal bols proc al pa uzames cist osnovno ohisje in tam prsparas 30-40 evru ker ti je vazn performans ne izgled...velik prednosti je pr sestavljanju po komponentah...

@blaž

na sestavi.si mas oba procesorja cenejsa drugi je 10 evru cenej prvi pa celo 30 evru poglej si mal:) tut druge komponente so cenejse...

QUOTE (blaž @ 19. Jan 2011 01:58:07) <{POST_SNAPBACK}>
Pozdravljeni mene pa sam nekaj zanima. Zakaj se za audio sisteme priporoča intel? A nebi bil recimo AMD Phenom II X6 1090T, 3,2 GHz, AM3 cca 233 €. Je dovolj dober za obdelavo audia?
Obstajata pa še dva intela, ki sta mi tudi všeč. V primeru, da sta boljša od prej omenjenega AMD-ja, bi se odločil za enega od njiju.
1. Intel Core i7 875K 2,93 GHz, 1156 OEM tale je precej drag. cca 365,20 € pri mimovrste.
2. Intel Core i7 2600K 3,4 GHz cca 344 € pri mimovrste. Tale drugi je cenejši in še hitrejši od prvega! Mal povejte, kake so vaše izkušnej z enim pa z drugim! Računalnik ne bo samo za daw, ampak bo tudi vsesplošno uporabljen.

Itak da je drazje bolje...zdej ti pa povem se zakaj...Intel processor je hitrejsi in tut moznost navijanja (overclocking) ce bi se kdaj odlocu za to je vecja (brez dodatnega hlajenja). Vecji predpomnilnik pr intelu ti bo ful pripomogu k hitrosti proca ker cache deluje isto kot ram le pac da je manjsi in dela stvari velik hitreje...Intelovi procesorji majo vsi v istih rangih vecji cache kot AMD-ji. AMDjev proc je 6 jedrn kar pa ni nujno prednost...sele zacel se je uporablat 4core podpora tko da 6core bos tezko najdu...poglej si benchmarke tut kak svohnej intelov processor odpihne tega amdja...je pa seveda odvisn kake bos meu druge komponente notr...ce gremo z energetskega vidika se gledat je od intela manjsi (32nm) manj energijsko potratn (95W) kot recimo amd-jev(45nm in 125W)...drugace pa ce uzames tut amd ne bos velik zgresu ker je tut dost zmogljiv sam ti si vprasal kateri je boljsi:) je pa sicer intel boljsi in kvalitetnejsi....

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov