Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Mac Mini za glasbeni studio?

• Prosimo prijavite se za odgovor
2 odgovorov v tej temi

#1 ile

ile

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 05 oktober 2013 - 02:53

Evo, moj prvi post smile.gif

Torej.... malo bolj resno se mislim lotiti studia in začeti delati resne posnetke. Nabavil sem RME UCX in UAD2 Quad Satellite. Problem se je pojavil z povezljivostjo UAD2 Satellite z mojo firewire karto katero imam v starejšem PC-ju (Pentium 3GHz, 2GB Ram). Zadeva je sicer nekaj časa delala, vendar so se po parih minutah začele pojavljati napake. Pisal sem UAD tehnični podpori in so mi povedali da verjetno nimam kompatibilne firewire kartice. Itak pa imam že star comp, zato bom kupil drugega, da se ne bom ukvarjal s tem, kok stvari lahko naenkrat ženem, da se mi ne bo sesul sistem.

Vsi hvalijo mac-e, vendar so kar dragi. V oči mi je pa padel Mac Mini Server (i7 2.0GHz, 16GB Ram) katerega novega dobiš že za cca.: 730 EUR, kar pa ni več tak denar, če si pol ziher da bo vse delalo tip top smile.gif Skrbi me samo če bo tokrat firewire kompatibilen z UAD 2 Satellite, ker če ne bo, potem nisem nič dosegel in imam samo še en računalnik odveč...

Torej, ali ima kdo izkušnje z Mac Mini-ji in UAD2 Satellite? In ali je to primeren računalnik za studijsko delo? Aja, pa iz UAD so mi poslali tole....

http://www.uaudio.co...c-compatibility

tukaj je napisano katere stvari so preverjeno kompatibilne z UAD2 Satellite, vprašal sem jih še bodo z omenjenim Mac minijem, pa so rekli da verjetno ja. Samo jaz bi moral za zihr vedet smile.gif

Hvala vam za pomoč smile.gif

#2 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 05 oktober 2013 - 03:23

ma tanov mac mini je super nakup za produkcijo glasbe če mene vprašaš.

načeloma ne bi smel met težav s FW

sicer pa pojdi v EPL al pa kako prodajalno pa reč nej ti dajo za probat

Prispevek uredil/a: Ploki, 05 oktober 2013 - 03:23 .

#3 ile

ile

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 06 oktober 2013 - 01:57

Aha, ok hvala za odgovor, samo ta je letnik 2011, zato tudi taka cena, misliš da je vseenoe že vredu? Letošnji so okoli 900EUR. Gledal sem ga pa v Istor-u v Cityparku..... Ja a misliš da bi mi ga dal na probo, oz. da ga kar kupim, pa če nebi bil firewire kompatibilen z UAD, da ga lohk dam nazaj v roku določenega časa?

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov