Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Povsem nov "Mac Pro" za 550€?

48 odgovorov v tej temi

#31 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2009 - 12:04

zabrklju sm url. hvala ker si me popravil
bi pa rad vedel od kje cena 1200 po procesorju in o katerem procesorju je točno govora, ker 8jedrnik 2.93ghz je krepko čez 5k evrov

#32 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 775 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2009 - 12:48

The Intel Xeon processor 5500 series ranges in price from $188 to $1600 in quantities of 1000 (realna maloprodajna cena je 1450-1550$ ker ne gre za najmočnejši xeon 5500) - s dvema tema procesorjema stane Mac Pro ob ostali minimalni konfiguraciji $5,999.00

8 jedrnike pa pričakujemo 2010 strongbench.gif

#33 baadc0de

baadc0de

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 320 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2009 - 10:21

So me ze ostali prehiteli. Sem na hitro pogledal na froogle.de in nasel box verzijo proca za 1200€, se posipam s pepelom ce lahko kje/kdo dobi to ceneje (sem pogledal zgolj prvih par hitov). Dejstvo ostane vseeno da so drazji od Core2 / i7.

#34 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2009 - 11:50

a ostalih 3k je pa za kaj ? za rame in plato ?

#35 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 09:12

Pa od kje vam te cene??? Mac Pro z 8Gb RAM 8-core me je pred enim letom prišel okrog 3000 €...
www.mmedia.si

#36 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 09:14

z dvema 2.93 nehalem procesorjema ?

#37 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 09:22

Napisal sem PRED ENIM LETOM. Takrat še ni bilo Nehalmov.

2x 2.8GHz.

LP
www.mmedia.si

#38 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 09:23

no pol pa veš od kje nam take cene ker govorimo o present času

#39 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 09:32

Mislm da je tale debata čist brez veze.

Pač, rusi prodajajo nekaj, čemur pravijo Mac Pro, kar je daleč od tega, en navaden desktop PCI z EFI-jem (baje, who knows), to lahko naložiš na (skoraj) vsak PC.

Sicer pa, kot sem že večkrat omenil, ni fora v Mac Pro-ju, OSX-u in ne vem še čim... Moj laufa že eno leto na Visti 64, ker dela bolj stabilno z Nuendom kot OSX.
Tko da ... verjamem, da bi PC z enako konfiguracijo, enako dobro poganjal isto zadevo. Bi bil pa seveda DRAŽJI od primerljivega Appla, kar sem se tudi pozanimal.

Tko da ... OSX mi pa sploh ni všeč, btw. smile.gif

LP
www.mmedia.si

#40 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 11:31

še najcenejše prideš skozi če si ga sam sestaviš in se losaš raznih HP,Dell ect firm. Apple je zloveščno znan da ima za določene komponente brutalno navite cene s tem da te komponente niso nič kaj boljše kot tiste ki jih najdemo v 100tisočih PCjih.

#41 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 11:54

Se strinjam... Pa je..at ga... Takle mamo. smile.gif

LP
www.mmedia.si

#42 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 775 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 12:12

Evo primerjalnih cen, cene so na oko, zaokrožene gor, tak da ne me lovit..... evilgrin0040.gif

2*Intel Xeon 2.93 - 2*1400

Intel S5500WB - 500

4*MEM-DR320L-HL02 2GB DDR3-1066 ECC - 4*80

Seagate 640GB, 7200rpm, 32MB - 80

GeForce 9600GT, 512MB - 130

CD/DVD Pioneer - 40

Mouse+keyboard - 100

VISTA - 180

Two 2.93GHz Quad-Core Intel Xeon

8GB (4x2GB)

640GB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s

NVIDIA GeForce GT 120 512MB

One 18x SuperDrive

Apple Mighty Mouse

Apple Keyboard with Numeric Keypad

+ OSX
$3970.00 $5,999.00

$6130.00

Res pa da mora tudi Apple od nečesa živet, pa vsa garancija, pa zagotovilo da vse dela in je kompatibilno 100%....

lp

#43 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 794 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 01:16

Sicer je to stvar okusa ampak...

Jaz sem imel na svojem Macbook Pro polek OSX tudi Visto (boot camp) in morem rečt da razumem zakaj je bil to najslabši produkt leta, ko je pač ven prišla. V glavnem komp se dosti bolj muči, žere, greje. In ko iščeš issue na internetu dejansko najdeš več ali manj samo to, da je Vista res porazna. Če imaš močn komp tak kot v tem primeru Blaster, se to seveda ne opazi tolko, ampak pošteno najeda miljone ostalih userjev kot sem gledal na netu. Enostavno je preveč požrešen OS. Eni to vzamejo v zakup ker jim je pač interface všeč, ampak za resno delo pa to res ni pomembno. Pomembn je performance, stabilnost,...
In zakaj Vista poje tolk rama... zato ker ta njihov Superfetch požre ogromno rama zato da se aplikacije hitreje odpirajo... hitro se morajo odpirat že v osnovi, ne pa da en program sili in žre ogromno rama za to.

Windows user sem že od nekdaj in bom tudi ostal zaradi firme in s tem povezanimi programi. Zaenkrat sem si nazaj inštaliral XPje preko Parallelsov in dela dosti bolše kot Vista na boot campu. Dober primer sta tudi 2 nova spodobna notebooka (core2duo, 3gb rama) od sestre in njenega moža naložena z visto... enostavno preveč pijeta in oba pizdita.

REs upam da bo Windows 7 boljši zavoljo vseh.

Sem kje mimo pihnil?

Lp

#44 baadc0de

baadc0de

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 320 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 06:38

Dokler razmisljas o masini samo kot o hardveru, predvsem kot o komponentah ki jih lahko kupis tudi poceni maloprodajno, bodo res vse workstation firme predrage (se pomnite mojega: koliko Mhz in GB na moj €vro). Drugace pa, pivo je tudi veliko cenejse za narest kot je za prodat pa se nihce ravno ne sekira, sploh ko se pogovarjamo o uvozenih belgijcih. Kaj pa uber super duper hifi ojacevalci, katerih komponente (nekaterih, ne vseh) so tudi po 10x precenjene? Na koncu folk kupi tisto lepo srebrno skatlo (pa naj bo to zdaj PC ali hifi), ker se jim ne da zezat s sestavljanjem, ker se jim ne da iskat individualnih garancij in stiskat individualnih prodajalcev za komponente (ki uvozene in redke rade zamujajo), ker si zelijo imet podobno konfiguracijo kot ostali po svetu (da ce ze zariba, je vsaj veliko ljudi zunaj z isto kisto) in ker lahko zaupajo enemu imenu v tem biznisu, da je naredil zadevo dobro - tudi online review si lahko preberejo in isto zadevo gredo pogledat k sosedu, mogoce celo sposodijo v trgovini za en mesec. Saj je veliko ljudi po svetu ki si naredijo svoje ojacevalce, ampak v vecini si jih folk kupi ze narejene. Ce znate sami naredit mac proja doma, glejte na to kot na dobro stvar in si ga naredite, ce vam je do tega. V zivljenju boste zato, mogoce, kupili mocno precenjen avto, ker se nanje ne spoznate, na racunalnike pac toliko bolj... (hec red_bandana.gif ). Je pa tezko in mogoce celo zmotno poskusit prepricat en ali drug tabor v percepcijo vrednosti na nasprotnem bregu - to naj delajo ljudje ki delajo reklame, pa zdaj ali za casopis "build your own mac" ali pa za applov najnovejsi PC vs. Mac stiklc.

#45 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 10:18

evo še en klonator

https://www.pearc.de/

#46 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 794 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 10:57

meni se zdijo ok in pa normalne cene... če nebi mel proja bi si vrjetno to kišto kupil

fajn bi blo če bi še 8 core skupaj spravli

#47 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 11:23

Vale, pihnil si ga mimo pri Windows 7 ... v bistvu enako požrešen kot Vista. Žal.

LP
www.mmedia.si

#48 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 775 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 11:35

QUOTE (Blaster @ 2. Jun 2009 00:23:03) <{POST_SNAPBACK}>
Vale, pihnil si ga mimo pri Windows 7 ... v bistvu enako požrešen kot Vista. Žal.

LP

Močno obljubljajo da ne in tudi prvi testi naj bi kazali skorajšno primerljivost z XPji. Sam sicer ne bi mogel trditi ker nisem sprobal mi je pa par kolegov reklo da je boljše od Viste. Ali pač???

Ker tudi sam stavim na sedmico u upanju da se enkrat končno prešalta s teh XPjev......

lp

#49 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2009 - 11:56

Imam naložene Windows 7 RC1 in ... je slabše od Viste, kar se tiče audia (vst performance je še manj stabilen), rama pokuri pa isto.

Če bo do končne verzije kaj bolje, ne vem, drugače pa ... je tko kot sem rekel. smile.gif

LP
www.mmedia.si

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov