Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Mešalna miza, multiefekt in grafični equalizer

mešalna miza multiefekt grafični equalizer

• Prosimo prijavite se za odgovor
5 odgovorov v tej temi

#1 Carvin

Carvin

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2018 - 07:43

Pozdravljeni,

v skupini smo zamenjali člana in ostali brez mešalne mize. Igramo narodnozabavno in zabavno glasbo v živo. Do sedaj smo uporabljali Dynacord 1600-3,

ampak želimo poskusiti nekaj novega. Trenutno so v igri Soundcraft Signature 22MTK, Allen & Heath Qu-24 ChromePresonus 24/4/2 AI in Yamaha MGP32X. 

Zanima me, kakšne izkušnje imate z mešalnimi mizami teh firm in morebiti teh modelov. Obenem bi izkoristil še priložnost in vprašal kateri multi efekt v igri sta

TC Electronic M350 in Lexicon MX 300. Pri grafičnem equalizerju ni še ožjega izbora.

Lp.

Carvin

#2 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 775 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2018 - 09:56

Zdravo.

Nanizal si nekaj analognih in digitalnih mešalnih miz. Za slednje ne rabiš efekta in grafičnega eq, ker ga imata že vgrajenega.

Če se odločite za digitalno mešalno mizo, vam vsekakor priporočam katero Behringerja (x32 compact ali xr18, kjer pa  boste rabili še kakšno android tablico ali ipad).

lp

Luka

#3 eskim

eskim

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 195 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2018 - 09:20

Analogne mize bojo počasi šle v pozabo. Ne razmišljaj kaj drugega kot digitalno. All in one.

#4 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 785 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 26 januar 2018 - 07:28

VZAMEŠ BEHRINGER X32 COMPACT IN IMAŠ VSE V ENEM ZABOJU.

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#5 knga7

knga7

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 43 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2018 - 03:43

Zdravo!

Priporočam ti kompaktno digitalno mizo, ki ima vgrajeno vse kar rabiš: do 4 različne efekte, grafične EQ-je, kompresorje, gate, razne druge efekte, večje število Aux-ov, možnost mixanja na tablico, itd. Seveda je fajn, če ima kateri član kaj znanja o teh zadevah, če ne, vam vseeno priporočam analogno.

Sam sem reden uporabnik Qu in X32, kaj naj rečem, vsaka ima svoje prednosti/slabosti pred drugo. 

Pa še element, ki se mi zdi najbolj pomemben: za to ceno (cenovno res dostopno) so to res zelo dobre zadeve. 

#6 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 048 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2018 - 03:05

-Soundcraft Signature 22MTK je meni zvočno kar v redu, dokaj blizu večjim novejšim Soundcraftom (MH/GB), ampak nima insertov na kanalih. Analogen mixer brez outboarda je dokaj brezveze in posledično Signature serija ni uporabna za kaj resnega. Poleg tega že v osnovi mali analogni mixerji ponujajo dosti manj funkcionalnosti od digitalnih.

-Allen & Heath Qu-24 Chrome ... ko sem prvič naletel na ta mikser, sem zapravil pol ure za iskanje input patcha, nakar sem ugotovil, da ta mixer dejansko ne omogoča patchanja. Fiksna struktura busov, dinamika je dokaj slaba, meni ne sede. Edina pozitivna lastnost je 12 gumbov za EQ in možnost snemanja.

-Presonus 24/4/2 AI je po eni strani dober, ker je tako nepregleden, da te prisili, da res dobro poslušaš kaj delaš. Ko je prišel v prodajo, je imel določene prednosti za svojo ceno, danes jih bolj nima.

-Yamaha MGP32 me ne pritegne sploh.

-X32 (Compact) je daleč najbolj fleksibilen v tem cenovnem razredu, tudi po zvoku mislim, da ostale mešalke na tem seznamu niso nič boljše. V kombinaciji z Midas stage boxom dela pa že res kar dobro.

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov