Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Home studio (Andro31)

163 odgovorov v tej temi

#31 andro31

andro31

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 145 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2007 - 07:11

Vse skupaj bo 350 m2 ...

Blaster, ti maš očitno še precej večjo zadevščino :twisted:
Kdaj si pa ti naročil, da ti ga bojo dostavili že v torek ? Jaz sem prvič naročil konec aprila, pa so ga imeli tistih 250 m2 na zalogi (od tega 120m2 10cm in ostalo 5cm), če bi pa hotel kaj več, bi pa dobil julija :smt013

Ja, za delo imam ekipo, ob vsakem prostem cajtu pa še sam praskam zraven biggrin.gif
"H.A.L. is just I.B.M. shifted one letter to the left. "

#32 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 832 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 08 junij 2007 - 07:48

Dobro napreduješ in hitro tudi, moram rečt tongue.gif
Zgleda divje 8)

Ja saj pri meni se je pojavil tudi kakšen kos ki ni zgledal kot DP8, pa kaj hočem, sem ga paš razretzal in po kosih ponucal tongue.gif , zato pa sem ga vzel par kvadratov več.
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#33 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2007 - 10:14

Mah ne vem če bo glih dost večje, ves prostor je cca. 120 m2 (od tega režija 4,80 x 5,20, live room je cca. 9 x 6, ostalo vocal boothi). Tervol bo na stropu ter na vseh stenah. Naročil sem ga kar konkretno več, ker se bojim, da bi sicer zmanjkal. Kar ga bo preveč, ga raje dam v zgornji štuk med špere ali pa prodam. smile.gif

Ja, naročil sem ga preko domače trgovine z gradbenim materialom, ki imajo neke veze pri Termo. Če bi ga naročil pri Merkurju ali kje tako, bi ga dobil v sredini septembra!!!
Tako pa sem ga naročil 15. maja in v torek ga BAJE pripeljejo na dom. Tako so mi obljubili.

Glede konstrukcije te pa sprašujem zato, ker bom jaz isto delal ob stenah... Lajšto v tla in v strop ter vertikalno 3-metrske morale debeline 10 cm x 5 cm na cca. 60 cm dolžine. Vmes pride 10 cm kamene volne, na to pa Audiotec guma (6 kg/m2) ter čez ponekod tkanina, ponekod perforirane plošče, ponekod navadne gips plošče.

LP

#34 andro31

andro31

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 145 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2007 - 01:52

QUOTE ([Blaster)
]Mah ne vem če bo glih dost večje, ves prostor je cca. 120 m2 (od tega režija 4,80 x 5,20, live room je cca. 9 x 6, ostalo vocal boothi)

Ja, pa res ne bo velik večje, samo krat 2 :twisted:
Moje bo 3.5 x 7m mix ter 5.5 x 7m recording soba .... sitnica laugh.gif

No, ta konstrukcija je fina stvar, les se dobro obnese. Sicer imam jaz morale 11 x 5cm, mal tolerance zaradi tervola ...

Mimogrede, kol te košta ta guma, in kje si jo nabavil ? V Merkurju ?

Danes sem se pogovarjal z dečkotom iz Termo-ta, še vedno nekaj obljublja, pravi da bo v ponedeljek vedel, kako je s tervolom ... Mal sem že v skrbeh, ker se nam bo delo ustavilo, če ga ne dobim kaj kmalu.

A ga ma kdo za prodat kakih 100 m2 ? :twisted:

#35 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2007 - 02:16

Kolk te je pa prišel les? Si ga naročil ali si ga kupil kje pri OBI-ju, Bauhausu, ... ?

Gume še nisem nabavil, prodajajo jo pa pri Kalcerju in sicer:
6mm = 27.58€ / m2 + DDV
3mm = 14.27€ / m2 + DDV

Če v kakšnih 14 dneh ne dobiš tervola, ti ga jst prodam, kar ga bo ostalo. smile.gif V 14 dneh mislim da bom že kar vedel kako in kaj.

LP

#36 andro31

andro31

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 145 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2007 - 04:33

Ups, guma je kar draga, je pa verjetno dobra kot dodatno dušenje ?

Les - skupaj ga bo šlo skoraj 4 m3, kupil sem plohe (privat), sušene par let na zraku, po 150 EUR m3.

Ok, za tervol velja, upam sicer, da mi ne bo treba, ker se bo vse skupaj precej zategnilo v tem primeru ...

#37 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 982 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 10 junij 2007 - 10:07

QUOTE ([Blaster)
]Kolk te je pa prišel les? Si ga naročil ali si ga kupil kje pri OBI-ju, Bauhausu, ... ?

Gume še nisem nabavil, prodajajo jo pa pri Kalcerju in sicer:
6mm = 27.58€ / m2 + DDV
3mm = 14.27€ / m2 + DDV

Če v kakšnih 14 dneh ne dobiš tervola, ti ga jst prodam, kar ga bo ostalo. smile.gif V 14 dneh mislim da bom že kar vedel kako in kaj.

LP

kakšna je teža gume?
Nenad Patkovic

#38 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2007 - 11:35

3 mm je 6 kg/m2, 6 mm pa ne vem.

LP

#39 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 982 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 10 junij 2007 - 10:46

to gumo boš nalepil na kameno volno?
namreč, če boš lepil boš moral enakomerno dati količino lepila na vsak "absorber". Lepilo ima lahko znatno težo in s tem spremeni tunano frekvenco absorberja.
V snemalnem prostoru takšni različni med seboj membranski absorberji ne bodo hudega, v control roomu pa moraš ta postopek nekoliko "standardizirat" ali pa recimo gumo napenjat na okvir.

tudi lahko npr. slabše zalepljena membrana/ zalepljena guma sčasoma zaradi strižnih sil med površino s kameno volno polzet dol...
Nenad Patkovic

#40 andro31

andro31

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 145 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2007 - 11:30

---

Rabil bi še kakšno idejo glede končne plasti tal v studiu.
Res da smo že debatirali, pa vendar ....

Kot že rečeno, je sedaj betonski tlak 5cm na 4 cm tervola. Vendar opažam, da je prenos udarnega zvoka še vedno precej prisoten. Če udariš z nogo ob tla, se brez problema sliši dva štuka nižje. Gor sicer dosedaj še nisem slišal nič od spodaj, kar je sicer zame ok, vendar kar se tiče prenosa zvoka dol je malo manj praktično za familijo :-?

Že prej sem omenjal, da bi dal kot končno podlago OSB plošče. Imam pa več idej:

1. pena (5mm-10mm) + osb 18m (v tem primeru se bojim, da bo sčasoma prišlo do škripanja tal, ker bo lepilo popustilo na spojih, ker pač ne bi vijačili na beton)
2. pluta + osb (cena plute ?, malo sem skeptičen za prenos zvoka skozi pluto)
3. pena + letve 3cm + osb (ki bi bile privijačene na letve, vendar ne tudi na beton; vmes še tervol)

Najbolj se mi dopade zadnja verzija. Če ima še kdo kakšno idejo, se priporočam :roll:

Drugače zadeva končno dobiva pravo obliko laugh.gif
Čez vikend sem veselo polagal kable za štrom ...

stromarija1_500.jpg

Povečaj ...

stromarija2_500.jpg

Povečaj ...

stromarija3_500.jpg

Povečaj ...

Kot se tudi vidi, je tudi zadnja plast tervola med strešnimi letvami na mestu laugh.gif

strop_500.jpg

Povečaj ...

Takole pa je izgledalo včeraj, ko smo porabili (skoraj) ves tervol ... Na srečo se je izkazalo, da ga bo zmanjkalo samo nekaj 10m2, jutri grem iskat v Termo :roll:

Pogled od vhoda levo na wc ...

vhod_levo_500.jpg

Povečaj ...

Pa še desno na kuhinjo in vhod v studijski prostor ...

vhod_desno_500.jpg

Povečaj ...

Takole še detail vrat v kuhinjo in naprej v studio ...

vrata1_500.jpg

Povečaj ...

Malo nas je vnesla višina na prehodu iz kuhinje v studio, tako da bo nemogoče naredit dvojna vrata skupaj, ker se ta notranja v kuhinji ne bi imela kam odpirat. Seveda bodo še vedno dvojna vrata (prej pač mišljena tri), sedaj bomo pač pojačali vrata med mixom-kuhinjo.

Zadnja stena pa izgleda takole (danes je sicer že v tervolu):

zadnja_stena_500.jpg

Povečaj ...

Še pogled v studijski sobi proti prehodu v mix ...

leva_stena_studio_500.jpg

Povečaj ...

To je zaenkrat vse, danes so začeli z gipsom.

Aja, v ponedeljek sem naročil opremo v Dolphinu, UK. Dobim v kakšnih 14 dneh. M-Audio Projectmix, SE Electronics 2200 4 komade, Yamaha HS80, pa par slušalk
AKG 271 :twisted:

Cena? Sitnica (v funtih :smt003 ) ...

Prispevek uredil/a: andro31, 21 december 2014 - 01:24 .

#41 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 832 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 14 junij 2007 - 11:56

Dobro in hitro ti gre andro31 wink.gif

Zgleda divje :twisted: , na računu pa je je še bolj divje kaj ne wink.gif

Se oglasim kaj okoli 8)

#42 andro31

andro31

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 145 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2007 - 12:26

Tnx. biggrin.gif
O računu raje ne bi govoril :roll:
Drugače pa toplo vabljen, samo prileti do sobote zvečer, potem bomo mi odleteli na dopust laugh.gif

#43 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2007 - 12:44

Ej, s čim si rezal kameno volno? Ti si imel 5 cm a ne?

S čim naj jst režem 10 cm plahte? wink.gif

LP

#44 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 832 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2007 - 01:33

QUOTE ([Blaster)
]Ej, s čim si rezal kameno volno? Ti si imel 5 cm a ne?

S čim naj jst režem 10 cm plahte? wink.gif

LP

Olfa nož prjatu pa en 100 klinc

Jst sm jih za svoj bunker skuru vsaj 15 kom.

#45 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2007 - 05:51

Ma jst bom kar na cekular za salamo rezat.

laugh.gif

LP

#46 andro31

andro31

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 145 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2007 - 09:17

Ja, al pa na štilerco za drevje žagat :twisted:

No brez heca, imel sem 5 in 10cm tervol, majstri so pri meni žagali z ročno žago, sicer verjetno rez ni tako natančen, kot pri olfi, ampak če imaš za razžagat 300m2 tervola, potem ne priporočam, da se lotiš s klincami laugh.gif

Hm, že kakšna ideja glede tal ? :?:
Jutri bom nabavljal material ... pa je nekako v navadi, če prideš v štacuno, da veš, kaj moraš kupit tongue.gif

Pa še to - vrata bi delal iz polnega lesa, z obeh strani pa pena/tervol, podoben sistem kot pri BBC-ju, po vsej verjetnosti magnetno tesnenje. Nisem še čisto prepričan, kakšno bo razmerje med stiskom magneta ter silo potega vrat (da ne bi premalo tesnilo, po drugi strani pa da si ne bi polomil roke pri odpiranju :smt021).
Ali bi pa bila mogoče boljša sendvič vrata, deska z vsake strani ter vmes tervol ? Jutri moram namreč predat zahteve tišlerju ...

Mimogrede, gips je že po strešnem delu (ena plast), poslikal pa še nisem, tako da sledi v kratkem fotoreportaža :smt048

#47 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2007 - 11:23

Jaz sem naročil 6 komadov vrat (3 s steklom, 3 brez). Vsa so debeline 7 cm, tista brez stekla so "polna" oz. imajo v sredini stirodur (ter dvojne alu ojačitve proti zvijanju). Ta brez stekla bodo na eni strani polakirana normalno, na drugi strani pa bo dodatna izolacija, trda penasta guma ter čez tkanina.

Prvotno sem mislil naročiti vrata iz aluminija, ampak baje da je les veliko boljši zvočni izolator.

Aja... cena... za to količino 500€/kos.

LP

#48 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 982 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2007 - 11:39

QUOTE ([Blaster)
]
Prvotno sem mislil naročiti vrata iz aluminija, ampak baje da je les veliko boljši zvočni izolator.

LP

Glede na maso je aluminij boljši saj je cca. 4-6X težji, a lesena vrata so "polna" in ne votla kot varianta iz aluprofilov... laugh.gif
Kaj pa kovinska vrata, z zapahi, kot v pravih studiih?
Nenad Patkovic

#49 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2007 - 01:10

Cena kovinskih vrat "kot v pravih studiih"?

LP

#50 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 982 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2007 - 07:14

QUOTE ([Blaster)
]Cena kovinskih vrat "kot v pravih studiih"?

LP

Da ne boš misli da je bog zna kaj drago, rabiš pa povprečnega šlosarja z zelo malo domišljije ali pa mu sam pomagaš.
A misliš, da so vsi studii šli kupovat nekam vrata, morda rtv (pa še te se vidijo da so bolj nek home made smile.gif ), drugi pa kakor se je kdo znajdel.

Prijatelju mu jih je en naredil za cca. 120-150 € ena, brez materiala.
Je predrago?
Nenad Patkovic

#51 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2007 - 11:47

Če prišteješ zraven še material, je kar drago, ja.

In kaj pridobiš z njimi?

LP

#52 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 982 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2007 - 04:11

Res odlična prava studijska vrata pač smile.gif

Iz drugih materialov pač ni primerjave, razen če imaš neke custom sendvič sisteme...
Nenad Patkovic

#53 andro31

andro31

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 145 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2007 - 11:23

No, jaz sem danes dodebatiral z mojim tišlarjem laugh.gif

Vrata bodo podobna, kot pri BBC-ju. Poln les smreke 5cm, na vsaki strani pa 0.5 cm vezane/lepljene plošče. Kljuke - ni :twisted:, magnetno tesnenje, magnetke dobil tukaj (Magsis d.o.o) . Seveda bodo vrata dvojna. Na vsako stran bom kasneje obešal razne pene ipd.

Povečaj ...

Za tla - sem pa čisto zamenjal ploščo. Vse tiste variante so šle po gobe :twisted:
Sem šel še enkrat gledat, kako izgleda osb, pa sem se hitro premislil ...
Takole bo nova varianta (je že nabavljeno :smt077 ): na estrih pride plast posebne gume/plastike imenovana Platon stop, debeline 2mm (zadržuje vlago iz estriha ter dodatno duši zvok), potem pluta 3 mm, potem pa laminat biggrin.gif
Na koncu bom še itak 1/2 ali malo več vse površine pokril s tepihom ...

Kot že rečeno, je gips že kar precej položen, za slikce žal nimam časa ... Pridejo na vrsto čez dobra 2 tedna, ko se vrnem z dopusta :smt023

Mejte se, avtodom je že parkiran pred bajto, jutri (pardon, danes) ob 6h pa .... :smt051

Prispevek uredil/a: andro31, 13 avgust 2009 - 08:58 .

#54 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 982 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2007 - 09:34

od kod ti informacije kakšna vrata imajo pri BBCju, morda misliš na radijski del (potegnjeno iz BBCjeve whitepapers baze), ja tam imajo takšna vrata, za radio imajo izredno mile standarde kot je dejanska potreba (cca. -60dB FS), saj to ni recording studio, kot ga ima BBC ven iz vrveža Londona. Tam so se snemali npr. Oasisi,...
vrata imajo magnetke zaradi praktičnosti (pretok ljudi/novinarji), v recording studiih ni neke gužve smile.gif

Če se hočeš lotit poda konkretno, ki bi naj v studiih bil plavajoči pod, si poglej načrte na i-netu kako v principu izgledajo. Vprašanje je tudi kako je narejen estrih...

Ne me narobe razumet, a malo se mi zdi, da vsi nenehno iščete bližnjice kako nekaj čim lažje naredit in da bo to služilo kot profesionalno orodje/okolje. Za studio so pogoji takšni za radio pa takšni, bližnjic pretiranih ni! Zato pa je radijska produkcija takšna kot pač je smile.gif
Nenad Patkovic

#55 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2007 - 01:47

QUOTE (NLP)
malo se mi zdi, da vsi nenehno iščete bližnjice kako nekaj čim lažje naredit in da bo to služilo kot profesionalno orodje/okolje.)

Ja, seveda, kaj pa drugega! :shock:

Če bi imeli na voljo neomejena sredstva, ne bi noben kaj dosti spraševal na forumu za nasvete. Šli bi do ljudi, ki se res spoznajo, naročili in imeli narejen studio.

#56 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2007 - 04:33

Se podpišem pod tole. smile.gif

LP

#57 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 982 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2007 - 07:02

No potem takem, pa ne boste nikoli imeli prave studie smile.gif

Pa še nekaj, vidim da samo sprašujete za nasvete, upoštevate pa jih bolj malo, če jih sploh.
Na koncu priredite kot vam paše in ne kot bi naj bilo, je sedaj bolj razumljivo?
Čemu vam potem nasveti koristijo? Da jih kršite?
Če nekaj kaj bi naj bilo prav narejeno stane 100€ več, se že poserete.
Mislim pa da ima marsikdo izmed vas avtomobil ali kak kos hardwarea 3X več vrednega kot studio cel.
A je to prav? S tem poveste kaj bolj cenite.
No, kako pa boste našparali za "ta prave" akustične strokovnjake, ko pa ste takšni stiskači in ne bi niti znali ceniti njihovih nasvetov in rezultatov. Njihovi nasveti stanejo zelo dosti, čeprav so enaki tem na forumu. Kaj pa mislite od kod so v osnovi ti nasveti. A smo na novo odkrivali toplo vodo?
Nenad Patkovic

#58 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 832 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2007 - 07:31

Smo Že OFF-TOPIC:
Pa naj še jas dodam svojo pripombo, ki gre takole:
Kakor jas opazujem to sceno, bi vsi radi meli vse neki profi, a v bistvu ima že vsak posamezink celo idejo v galvi ali na papirju, in nato malo čekira če je to OK kar si je zamislil, mogoče kekšen nasvet upošteva in naredi malo drugače kot si je zamisli, vendar o prvotne ideje se ne premaknete veliko, čeprav veste da to ni OK.

lp

#59 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2007 - 11:02

QUOTE (NLP)
No potem takem, pa ne boste nikoli imeli prave studie smile.gif

Koliko pa je po tvojem "pravih" studiev v Sloveniji? Lahko jih prešteješ na prste ene tišlerske roke. Če pa imaš "pravi" studio samo pod pogojem, da imaš kovinska vrata, jih pa lepi k... gleda. smile.gif.
Mogoče pa je le vse odvisno od vrat... kovinska vrata - pravi studio, lesena vrata - home studio. Potem takem je RSL home studio. laugh.gif

QUOTE (NLP)
Pa še nekaj, vidim da samo sprašujete za nasvete, upoštevate pa jih bolj malo, če jih sploh. Na koncu priredite kot vam paše in ne kot bi naj bilo, je sedaj bolj razumljivo?

Seveda. Si sam odgovoril... Sprašujemo za nasvete.
Dokler človek deli samo nasvete je vse OK. Potem, jasno, si poskušaš zadevo približat svojemu lastnemu placu in čim ceneje prit skozi.

Verjemi, če bi imel neomejene finance, ne bi spraševal na forumu, ampak bi si lepo poiskal firmo (poznam vsaj 2 ali 3 v Evropi) in bi mi prišli zrihtat zadeve.

QUOTE (NLP)
Čemu vam potem nasveti koristijo? Da jih kršite?

"Nasveta" se ne da "kršiti". Kršiš lahko zakon ali v tem primeru izdelan načrt. Dokler pa meni nekdo pove kako in kaj bi on naredil, pa ne kršim ničesar, če jaz naredim drugače.

Peace brother! smile.gif

#60 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 982 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2007 - 11:30

ja, vsekakor da niso samo vrata tista, ki definirajo dober snemalni prostor.

nasvet je ponavadi vzet iz nekega dognanja, ker jaz nisem pravnik, da bi se ukvarjal z zakoni. Če meniš da so dognanja zakoni...
Obstajajo neka izkustvena pravila pri tem in to je to.

če nato stvar/nasvet spremeniš, si morda lahko slabo sestavil že kupljene materiale, lahko bi jih pravilneje z enakim budžetom ali večjo iznajdljivostjo...
...sem pa že večkrat kaj napisal o teh in podobnih rečeh.

Ogromno je virov tudi na internetu, problem je le kako kvalitetno filtrirat nasvete, to mislim da pride z leti spremljanja. Morda jaz tudi živim v neki določeni zmoti.
A pogovarjamo se res o dokaj elementarnih logičnih stvareh; kaj pomeni masa, absorbcija, difuzija, refleksija... in kako balansirano čimbolje te stvari aplicirat v snemalni prostor za čim manj denarja.
Morda včasih pride do nekoliko višjih nepredvidenih stroškov, kar pa ni za umret, če imaš voljo.

Veš, znani akustični dizajnerji, ki jih lahko najdeš na internetu, so nekakšni "modni kreatorji" studiev.
Poskrbijo za skoraj vsako "bedarijo" po naših standardih, ki je včasih res pomembna, mnogokrat tudi ne. Kreatorji pač smile.gif
To so high end rešitve za zvezdnike in že ko ti oni dizajnirajo, je studio zaznamovan s sinonimom "kvalitetne storitve", ni pa rečeno, da ti kakšen manj zvezdniški tim ne more pomagat do spodobnih rezultatov.

Spet en bo posnel v nekem bunkerju plato in bo slučajno to to v duhu nekega trenda. Zakaj pa ne, a neka osnovna pravila/ dognanja o(b)stajajo. So le izjeme, ki potrjujejo pravilo.

...in nihče ne bo kaznovan smile.gif
Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov