Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Fx Channel - Group Channel

6 odgovorov v tej temi

#1 beatmakerr

beatmakerr

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 667 prispevkov

Objavljeno 28 december 2012 - 07:48

Majstri pozdravljeni !

Najprej bi zazelel vsem lepe praznike in predvsem da bo leto 2013 vase leto ( na kratko ) :-D

Ok problem imam namrec odkar priblizno vem zakaj se gre pri mixanju sem se odlocil da bom "namixal" svoj prvi beat ! Vse ql 16 suhih trackov, lepo na insert od posameznega kanala eq ( porazet vse kar je odvec, porihtat low, mid, high ) tud kompresor sm dal pod insert za posamezen kanal in nastimal kokr znam hehe ! No pol se mi pa zalomi ! Poleg omenjenega kar sem dal v insert sem seveda kokr mi zacetniska zdrava logika da vedt vrgu tud reverb v insert sekcijo pri posameznem kanalu, vendar mi ne zveni tko k mora, nikol nevem a ga je dovolj al ni ?! Zdej pa jst nevem al je to moja psiha al pa je to mogoce razlog :

Nekje sem prebral in tudi en model mi je reku, da se reverb nikoli ne odpre v insertu ampak vedno ga odpres tm k pise send neki aux fora nimam pojma hehe ( prevec za zacetnika ) in ne samo reverb tudi kompresor za posamezen kanal odpres v send in tm stimas !

Ok ce je to res tko, a mi lahko kdo bolj podrobno to opise lepo prosim !

Al je vseen ql da je vse na insert odprt ?!

Upam, da si bo kdo vzel mal cajta ker sm zgubljen hehe, mogoce ce obstaja kksn youtube video za katerega veste in je to obrazlozen bi bil ful vesel :-D

Hvala

Lp

#2 harman

harman

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 75 prispevkov

Objavljeno 28 december 2012 - 09:56

...tko se nardi, če rabiš isti reverb za več različnih trackov(da ne odpiraš na vsakem chanel insertu novega)

...p.s...predvidevam, da si cubendo user smile.gif

lp K

Prispevek uredil/a: harman, 28 december 2012 - 09:57 .

#3 beatmakerr

beatmakerr

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 667 prispevkov

Objavljeno 28 december 2012 - 10:12

Hvala Harman !

Cubase 5 user sem :-)

Ampak ubistvu ni problem pri procesorju ampak sm mal prej se bolj podrobno bral o tem ali insert ali send ko je govora o efektih in vidm da eni pravjo da je razlika ce mas za posamezen instrument reverb na sendu eni pa da ni razlike in da ni vazn al je na send al insert ?

Kaj porecete vi na forumu ?

Zanima me tudi ce se lotim da odpiram reverbe pod send a pol pustim vst plugin reverb tko k je mislm tko k sm nastimu time, gain, size itd.. in tm k je send pol uravnam kok hocm tega reverba na tracku ?

Al ga zdej cist mim bincam ?

Uglavnem najbolj kar me zanima je razlika v kvaliteti reverba oz zvoka ce je reverb na insert ali pa na send ?

Hvala

Prispevek uredil/a: beatmakerr, 28 december 2012 - 10:14 .

#4 harman

harman

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 75 prispevkov

Objavljeno 28 december 2012 - 10:26

Poglej...ne razumeš bistva...

Če rabiš isti reverb na več trackih (več trackov vokalov, kitar, itd) in če pač rabiš isti reverb ga odpreš v novem fx chanel tracku, nastaviš kakor ti ustreza in posamezne tracke preko dodeljenega send-a(pošlji) pošlješ skozi ta reverb kolikor pač želiš...razlika pa je v tem da ti posamezen track gre na main out popolnoma dry,preko senda na fx chanel track pa mu vzporedno dodaš količino reverba (wet)...v večini primerov je omenja varianta boljša kot vstaviti reverb direkt na insert posameznega kanala...

Se kaj jasni? smile.gif

Prispevek uredil/a: harman, 28 december 2012 - 10:28 .

#5 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 28 december 2012 - 12:52

Beatmaker... pa ti ločiš med insert in send?

Če daš na send, pomeni, da ne boš dobil signala nazaj v ta isti kanal - kar posledično pomeni, da moraš dati efekt do konca na "wet". Osnovni signal je potem dry, efekt pa wet.
Če daš na insert, pa moraš na efektu nastaviti wet/dry razmerje, kakršno želiš.
Seveda govorim tukaj o reverb-u (in podobnih efektih). Kompresor seveda "ne moreš" dati na send.

Če imaš v projektu 50-100 kanalov, ne boš mogel imeti na vsakemu posebej reverba... dvomim, da imaš tako močan procesor smile.gif
Tudi če hočeš bolj naravno zvočno sliko, se priporoča en reverb (seveda so izjeme - npr. za drumlo kakšen plate, ki ne more biti na vokalu) in potem kanale raje pošiljaš na isti reverb - tako da ima odmev vedno iste nastavitve.

#6 beatmakerr

beatmakerr

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 667 prispevkov

Objavljeno 29 december 2012 - 03:23

Majstri hvala vam za pomoč ! Zdej pa da vidte če sm jst to pošteku tko k treba hehe ;-D

Pogledu sm si tud tale youtube video : YOUTUBE

SLIKA : Audio_Pro.jpg

Torej evo za primer jst uporabljam 2c aether reverb in to pomen, da recimo ko ga dam na klavir, poštimam shape, sustain, attack, gain, size itd.... In potem tm k piše MIX dam do konca da mi izpiše tako kot je razvidno na tej sliki iz neta, da mi napiše WET ! In potem nardim tko k je prikazano v youtube videu, in potem rihtam kok reverba hočm tm pr send ! Prav razumem ?

In še, kot ste rekli, je dobro da dam klavirje, stringse, clapse, hihate, trobente itd... na isti reverb mislm ne use skp ampak če mam isti inštrument igran na več oktavah ( različne melodije ) sej veste kaj mislim hehe, uglavnem posebi reverb za klavirje, stringse itd... prav razmišljam

Hvala za pomoč !

lp

Prispevek uredil/a: beatmakerr, 29 december 2012 - 03:24 .

#7 harman

harman

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 75 prispevkov

Objavljeno 29 december 2012 - 07:23

Točno tko, v tem videu maš vse več kot lepo predstavljeno...

Pa kot si reku, za iste oz. podobne instrumente uporabi isti reverb, da zadeva zveni čimbolj natur (npr. da dobiš občutek, kot bi blo snemano v istem placu) Seveda pa zmeraj obstajajo tudi izjeme smile.gif

lp K

Prispevek uredil/a: harman, 29 december 2012 - 07:26 .

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov