Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Mix čez analogno mešalko?

11 odgovorov v tej temi

#1 jejsus

jejsus

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 148 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2012 - 11:04

Nikjer tukaj ne zasledim, nič o tej tehniki. Na tujih forumih imajo debate o tem. A nobenega lastnika hude analogne mešalke z Direct out-i post Eq post fader ne zanima vrtenje gumbov? Povprečno res naletavam na ljubitelje pluginov... Kaj je to tehniko čisto povozila digitalka sinhronizirana z Daw-om?...?

#2 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 965 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 26 maj 2012 - 11:33

Kaj pa ti naj odgovorijo, v bistvu nimaš niti konkretnega vprašanja... in morda ni takšnega userja ki bi to lahko to ponudil + tega da je odvisno od specifične situacije.
Moderno pa je čim bolj clean snemanje in naknadna kolorirana obdelava.

Ko/če bi pa mnogo forumašev imelo več izkušenj z različnimi OTB stvaritvami in seveda zadostno urejenimi akustičnimi pogoji (da se ne zajeb** že pri trackingu, saj bodo slišali pretirano preveč svojo sobo kot neko realno zvočno sliko...), potem se zatečejo k čim bolj "clean" zajemanju in potem v postprodukciji barvajo tako ali drugače svoje zvočne produkte.

Nekateri naprednejši userji lahko komentirajo tudi analog vs digital summing pa še to zna bit tricky...

... in kaj meniš na to?!
Nenad Patkovic

#3 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 039 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2012 - 11:36

Jaz se brez analogne mešalke počutim kot invalid.

#4 jejsus

jejsus

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 148 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2012 - 09:24

NLP, tukaj povprečno skoraj vsi vemo kako približno mora izgledat kontrol room, pogoji so sicer druga pesem, je pa prav, da se to poudarja. Sam priznam, da nimam idealnih pogojev, niti zadostne finančne osnove, da bi si lahko privoščil neko PROfi opremo, pa vseeno probavam priti do čim boljših rezultatov, mejdun nekaj se pa vseeno da slišat smile.gif.

Trenutno delam na death metal projektu in sem posebej grupirane inštrumente poslal čez mešalko - Stereo grupo bobnov, kitar, bas kitare in dve mono steze vokalov. Nekako sem dobil občutek, da z veliko manj truda vsak inštrument lažje pride v ospredje, oziroma se ga bolj razločno sliši. Še posebej pri kitarah se pozna preamp, saj jih nisem equaliziral, prav lepše renčijo in pokažejo tonaliteto.

@Jetam - Vesel sem tega odgovora smile.gif. Če ni skrivnost, katero mešalko pa uporabljaš? V mojem cenovnem rangu je kar težko najti npr. eno 16kanalno z 16direct outi post EQ in fader. Trenutno uporabljam mackie CR-1604 VLZ, na kateri lahko uporabim 8 direct out-ov, 4 kanale pa "panam" na subgrupe.

#5 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 965 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 27 maj 2012 - 09:51

Dober izgled kontrolne niti približno ni enako dobri kontrolni:)
Mackie?! Si razmišljal o kakšni resni bolj profesionalni mešalki, če že mora bit?smile.gif
Nenad Patkovic

#6 jejsus

jejsus

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 148 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2012 - 10:56

QUOTE (NLP @ 27. May 2012 10:51:04) <{POST_SNAPBACK}>
Dober izgled kontrolne niti približno ni enako dobri kontrolni:)
Mackie?! Si razmišljal o kakšni resni bolj profesionalni mešalki, če že mora bit?smile.gif

QUOTE (Jejsus)
Sam priznam, da nimam idealnih pogojev, niti zadostne finančne osnove, da bi si lahko privoščil neko PROfi opremo

Sej bo počas, počas ashamed0002.gif

Zelo bi bil vesel enega seznama mešalk primernih za post processing. Za moje potrebe, bi posegel bolj po "Small format" 16 kanalkah, ampak ni nujno.

#7 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 965 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2012 - 11:29

vem pardon, malo sem bil navihan:)
Nenad Patkovic

#8 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 753 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 27 maj 2012 - 07:18

Stvar je sledaca....

Ce imas dober mixer se ti splaca peljat ven na mizo, kjer lahko eq-jas, sumiras,..ipd

Ce pa je mixer neka zalost, potem je bolje naredit ITB.

Jaz sicer nimam mikserja, uporabljam pa HW, ki ga insertiram na kanale... No koliko ga se imam wink.gif

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#9 baadc0de

baadc0de

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 320 prispevkov

Objavljeno 28 maj 2012 - 01:56

Moj pogled je sicer obarvan, zato ker imam veliko analogne opreme ki jo gradim sam. Gradim tudi rackmount mesalni sistem z digitalno (avtomatizirano) kontrolo ampak analognim zajemom in miksanjem. To povem apriori zato, ker me to postavi v manjsino in je zato moj odgovor smiselno vzet z veliko rezerve.

S tem ob strani, moje izkusnje pravijo da je vsaka analogna skatla nekoliko obarvana in spremeni zvok, dinamiko, tranziente ali oboje.. ze s tem da gre samo signal skozi. Poleg tega je tukaj se zvok A/D in D/A pretvorbe. Kaj hocem rec je, da ce peljes miks v macki VLZ z behringerjem, bo to spremenilo zvok, prav tako kot bos spremenil zvok ce bos z lavry sel v midas ali kaj podobnega. Vprasanje, zelo pomembno vprasanje, je pa kako bo to izpadlo, kaksna bo ta kombinacija. To pa je zelo subjektivna rec in se od projekta do projekta spreminja vtis prikladnosti. Dober inzinir bo delal s skladu z omejitvami opreme in se mogoce boljse znasel v slabi situaciji, ko barva opreme ni dobra za projekt. Tako sem se recimo jaz malo "nahecal" ko sem snemal jazz akusticen projekt cez API preampe z rode mikrofoni. Ni bilo kul red_bandana.gif sner je pokal.. kontrabas je imel tak rokerski nelinearni podn.. ne recem da se ne da potem z la2a naredit sner mehek in s pultecom kontrabas manj cuden in grcec, ampak ce nebi izbral te barve za zacetek, bi imel manj dela, kot si ti ugotovil da ti vlz naredi s kitarami.

Drugace sem absolutno zagovornik tako analognega procesiranja med miksom kot med snemanjem. verjamem da veliko ljudi procesira samo in izkljucno kasneje, nekaj (trenutno vecina ki jih poznam, je pa res da smo bolj analogna druscina kot ne) pa nas ni strah ze med snemanjem odrezat kaksen dB in polepsat z EQjem na poti noter.

Ce kupujes mesalno mizo bi jaz gledal tako da bi pasala dobro na vecino projektov ki jih delas. Ce delas v glavnem death metal, bi bilo mogoce smiselno dobit mizo ki ima high midrange crunch in dobre tranziente. V tem kontekstu vem da so ljudje dejansko hvalili mackie, pomoje pa bi ti predvsem kaksen SSL ali API prisel prav. Vcasih je veljalo "record on a neve, mix on an SSL" za dober zvok, ampak nimam zadosti izkusenj s tem da bi ti to lahko potrdil. Kar se pa uporabniske izkusnje tice imas prav, hardverski gumbi so 100x bolj ergonomicni in intuitivni kot ves softver in delo z njim. In to od cloveka ki si kruh in potico sluzi prav z velikim softverom za drzave.

Predlagam ti, da si zrenderiras nekaj stereo stemsov (recimo do osem) in jih prineses k meni takrat ko bosta studio in mesalna miza koncana (kar bo upam da v nekaj mesecih) in potem ocenis kaksen efekt ti lahko nudi hibridna neve, ssl, api, telefunken mesalna miza na burl konverterjih.

Prispevek uredil/a: baadc0de, 28 maj 2012 - 01:56 .

#10 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 039 prispevkov

Objavljeno 28 maj 2012 - 04:36

Moja mešalka ni ravno nevem kaj, a je vseeno uporabno orodje.
Upam sicer, da bom kmalu nadgradil na kaj bolj resnega.

Če gledaš za manjšo in cenejšo mešalko, priporočam rabljeno Soundcraft Delto.
Zelo kvalitetna zadeva, tudi zvočno je na nivoju in zelo preprosta za vzdrževanje. Edino je za pogledat, ker so različni moduli in eni nimajo direct outa, eni pa imajo bolj okrnjen EQ.

#11 jejsus

jejsus

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 148 prispevkov

Objavljeno 29 maj 2012 - 09:19

QUOTE (baadc0de @ 28. May 2012 14:56:09) <{POST_SNAPBACK}>
Predlagam ti, da si zrenderiras nekaj stereo stemsov (recimo do osem) in jih prineses k meni takrat ko bosta studio in mesalna miza koncana (kar bo upam da v nekaj mesecih) in potem ocenis kaksen efekt ti lahko nudi hibridna neve, ssl, api, telefunken mesalna miza na burl konverterjih.

Hvala za izčrpen reply, res čudovite in predvsem koristne informacije! Zelo sem vesel povabila, to bi bila res huda preizkušnja! Vesel bom če se boš po končanju projekta spomnil in me kontaktiral. Pridem na drug konec sveta, če je treba smile.gif!

QUOTE (jetam)
Če gledaš za manjšo in cenejšo mešalko, priporočam rabljeno Soundcraft Delto.
Zelo kvalitetna zadeva, tudi zvočno je na nivoju in zelo preprosta za vzdrževanje. Edino je za pogledat, ker so različni moduli in eni nimajo direct outa, eni pa imajo bolj okrnjen EQ.

Kul, sem zelo pozoren na Soundcraft, tole serijo bom podrobno preučil. Če je ni treba v prafaktorje razdret v namen rednega servisa je tudi en velik +. Zadnjič sem skoraj dobil ošpice, ko sem odpiral SR24-4. Če hočeš varno naredit, jo moraš razstavit v prafaktorje...

Prispevek uredil/a: jejsus, 29 maj 2012 - 09:20 .

#12 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov
  • Interests:Pro audio elektronika in zgodovina.

Objavljeno 31 maj 2012 - 05:36

Tudi jaz poznam kar nekaj tipov, ki imajo Soundcraft mixer. A če nanj nisi tako vajen da brez ne gre, bi bila bolj optimalna in cenejša rešitev za tvoj žanr kak 2ch API312 (ali kaj drugega kjer ti barva odgovarja) OTB mic preamp.
S tem se izogneš strošku mize, njenega vzdrževanja in koloracije kjer to ni zaželjeno, preamp bi pa lahko uporabil kjer bi bilo smiselno. API nima optimiziranega line vhoda tako kot ima mic vhod, a z nekaj preprostimi modifikacijami je to možno narediti. Je precej ceneje kot miza in sigurno bi ti kdo naredil, npr. manjša firma ali kak posameznik. To je pogosta praksa in se dobro obnese, pa veš da signal ni degradiran že v štartu tako kot pri dosegljivih mizah ipd., je pa seveda koloriran, a tako in tam kjer hočeš. O summing mixerju se bi dalo govoriti, tudi tu nekateri uporabijo API linijski amp na izhodu...

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov