Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Mixanje bobnov

39 odgovorov v tej temi

#31 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 05 november 2009 - 03:10

Yup ... ni pravil... tudi pri majkingu ne... postavljaš toliko časa dokler se ne sliši dobro... če je potem razlog da maš karkoli v fazi, pač premakneš track za par semplov levo oz. desno smile.gif
Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik
in še kak projekt za spotoma ;)

#32 triaxis

triaxis

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 94 prispevkov

Objavljeno 09 november 2009 - 12:37

Prvo so dobri bobni (odvisno od stila kakšen les se uporablja) , potem so opne, uglašeni bobni tako kor je treba, seveda brez dobrega bobnarja ne gre smile.gif

Sledi dober prostor in prava postavitev mikrofonov in namesto čaranja s plug- ini si privoščiš savno.

#33 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov
  • Interests:elektronska (minimalistična) glasba

Objavljeno 09 november 2009 - 01:23

če komu kaj koristi to...
Music is what feelings sound like

#34 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov
  • Interests:bobni, audio produkcija (akustika)

Objavljeno 17 januar 2010 - 01:14

zdravo

bom kar tu izkoristil

kako bi penal oz zmiksal bobne posnete na tri kanale, da bi dobil vn čim bol široko sliko prostorsko
snemano bas, snare 1x OH

gre se za en projekt ki naj bi zvenel old school jazzersko, ala bill evans trio sound (vem samo to da so takrat snemali vse inštrumente v mono) ampak posnetki so vsi zelo prostorski kot da bi bil stereo kje

ma kdo kako idejo kako so to včasih snemali

Lp, Aleš
''the great gretsch sound''

AKA - glasbena dejavnost, Aleš Kajtna s.p.

#35 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 039 prispevkov

Objavljeno 17 januar 2010 - 01:58

Kjer je potrebno uporabiš stereo reverb, če pa ni dovolj, lahko kopiraš OH stezo in jo zamakneš za nekaj ms.

#36 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2010 - 03:03

QUOTE (jetam @ 17. Jan 2010 13:58:08) <{POST_SNAPBACK}>
Kjer je potrebno uporabiš stereo reverb, če pa ni dovolj, lahko kopiraš OH stezo in jo zamakneš za nekaj ms.

mislim da se nisva razumela

stereo reverbov v tistih časih niso imeli ( če že je bil prostor tak, ampak že v osnovnem sorsu)

to z kopiranjem OH, to ni vredu in niti tega takrat niso delal, to bi po mojem uničilo sound old school jazz zasedbe

Lp, aleš

#37 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2010 - 03:56

Zakaj pa ne bi imeli stereo reverbov? Vsak chamber reverb je stereo ... sam dva mic-a morš pač uporabit smile.gif
Zamikanje OH-jev .. mogčno dvomim tongue.gif

#38 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2010 - 05:52

QUOTE (Psyko @ 18. Jan 2010 15:56:58) <{POST_SNAPBACK}>
Zakaj pa ne bi imeli stereo reverbov? Vsak chamber reverb je stereo ... sam dva mic-a morš pač uporabit smile.gif
Zamikanje OH-jev .. mogčno dvomim tongue.gif

ja ja to že , sam dvomim da so jih takrat uporabljali!

sicer sem pa malo cel popoldan brskal in iskal slike in ugotovil da so vsak inštrument samo na en mikrofon snemali

konkretno bill evans trio je vse posneto samo z tremi mikrofoni postavitev je očitno pomembna saj so bili postavljeni tako kot v live igrali in tako se tudi na posnetkih sliši

zgleda da so za tako širino in stereo zvok izkoristili uhajanje vsakega inštrumenta v vsak mikrofon in z tem naredili stereo zvok !

edino sedaj še ugotavljam kaki so bili mikrofoni tiste čase, omni ali figure 8 usmerjeni

Lp, Aleš

#39 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 039 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2010 - 07:18

Stereo reverbe so definitivno uporabljali v tistih časih (pa naj gre za 50-ta, 60-ta ali 70-ta). Najprej komore, nato tudi EMT 140, EMT 240, AKG BX5... Sem pa na hitro poslušal ta trio in izgleda da tu ni kaj dosti umetnega reverba. Večinoma se je snemalo na 4 stezne magnetofone (Studer J37...) ali pa kar direktno v stereo (Studer C37...). Mikrofoni so bili razni RCA-ji (ribboni - fig 8) in Neumanni (Cardiodid, O, 8). Bobni so mono predvsem zaradi pomanjkanja stez/kanalov. Lahko probaš s snemanjem ambienta v stereo. OH bi bil dober kak ribbon, kick LDC (mogoče celo lampaš). Vse pelji preampe na lampe. Iz tega kar sem slišal, bi rekel, da niti niso bobni tako "široki" ampak zelo živi, kar pomeni, da ni mikrofon pol centimetra od opne snarea, živ prostor... Poizkušaj s kompresijo, ker s tem lahko dvigneš tudi nivo ambientalnega zvoka... Ostali inštrumenti so razporejeni zelo široko in to ustvari širino. Če pa še vedno ne bo dovolj široko, pa lahko tudi snare panaš malo na desno. Ob mono OH bi morda lahko dodal še en fig-8 mikrofon za M/S, da lahko pri miksu dodatno širiš, ker pomoje ni pomembna pot do rezultata, temveč rezultat, ki seveda ne more biti identičen, lahko pa je z uporabo drugačnih metod bližje originalu, kot pa če bi šel snemat direktno na stereo magnetofon.

#40 Housy

Housy

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 115 prispevkov
  • Interests:Glasbena produkcija in petje

Objavljeno 07 september 2010 - 04:03

Serbus jumping0046.gif

Upam, da nebote jezni, ker sem si malo sposodil temo tease.gif

Namreč trenutno se učim mixinga (predvsem uporaba EQ in kompresije) in sem probal zmixat nek beat, zdaj pa bi rad slišal mnenja strokovnjakov, kaj še naj popravim, da bi vse skupaj zvenelo boljše, da vidim, če sem na pravi poti, če moja ušesa razmišljajo v pravo smer biggrin.gif

Delam v Ableton Live, uporabljam default compressor, gliss eq od voxenga sem uporabil kar na vseh trackih, kar se pa tiče efektov, sem dodal abletonov reverb ter delay na return tracke.

Pač bil bi ful hvaležen, če bi kdo poslušal priloženo datoteko in podal kakšno mnenje, ki mi bo koristilo vnaprej (npr. glede levelinga, če so mogoče katere stvari preglasne/pretihe, je kick in snare vredu, itd.).

Sem pa priložil nezmixan ter zmixan fajl in mislim, da sem se kar dobro odrezal, saj zmixan audio fajl zveni mnogo bolje music.gif

Delam pa drugače na slušalke, saj akustika ni porihtana, malo si tu pa tam pomagam z zvočniki.

Lp in hvala,
Housy

Pripete datoteke

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov